Glavni meni

Лизинг

Započeo vitez_koja, 23 Maj, 2011, 10:05

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

cone

znam slucaj jednog komsije koji je uzeo lagunu na lizing.. covek jedva sastavljao kraj sa krajem, al oce da se kurci novom lagunom.. placao nekih pola godine i kad nije vise imao para da placa, lepo mu dosli pred kucu i odvezli auto.. sto je vozio-vozio, odose i pare i laguna.. sad se opametio, uzeo neku fiestu za 2k evra i zna da ima svoj auto..

dzimika

svaka cast prpa, verujem da ce nekom informacije znaciti

johann

Ja navijam za kredit umesto lizinga !
Za¹to ? Pa iz vi¹e razloga..
1. Vlasnik vozila pod lizingom je iskljuèivo lizing kuæa, ukoliko se dogodi kradja vozila kasko koji plaæa korisnik lizinga isplaæuje lizing kuæi ¹tetu a korisnik ga poduvao ¾e¹æe jer je ostao bez auta i para koje je plaæao..
2. U sluèaju totalne ¹tete u saobraèajci prièa je potpuno ista kao i gore napisano...
3. Kod veæine lizing kuæa postoji klauzula OGRANIÈENJE predjenje kilometra¾e, ukoliko korisnik lizinga predje kvotu mora da doplati..

Zato kredit uzmite i kraj prièe..

Gvozden

#23
Btw sad sam procitao da je Prpa ovo lepo objasnio....., da je auto njihov i da ti u stvari otplacujesh koriscenje!! Posle kad kao sve otplatish treba vozilo i da otkupish! Pazi na to. Ima i takvih ugovora, a kad se provozash na NBG ima sad vec dva parkinga uredno oduzetih vozila neplatisha
A kod kredita.....pa sad bih vozio adventura da evro nije skocio....Ja sam uzeo npr mashine po kursu 70 a sad je 100+....iako je sitna kamata....ipak je to 50%....sto me dodje tacno jedan ADV aaaaaaaaaa, [glavazid]
Ima da pravim nevidjenu zurku kad isplatim mashine... [cheers].
Ja sam za kredit ako nemash kesh, ali dobro razmisli koliko ti treba TO novo....mislim jesi li spreman za sve dazbine + servisiranje u ovlastenim servisima da bi se sva garancija vazila bla bla bla [blahblah].....sitnim fontom to negde i pise samo treba gledati....

prpa_zr

i jo¹ malo napomena..

Kod kredita veæina banaka vezuje evro za srednji kurs NBS, naravno postoje i izuzeci a kod lizinga se rata UVEK plaæa po prodajnom kursu i to ne NBS veæ prodajnom kursu lizing kuæe (èitaj najskupljem)..
kamata kod lizinga jeste manja nego kod kredita ali u obraèun kamate na ulaze dodatni tro¹kovi kao ¹to je kasko ¹to prilièno poskupljuje celu prièu
a Johann je dobro napomenuo, u sluèaju kraðe kao i kod totalne ¹tete naplati se vlasnik a u ovom sluèaju lizing kuæa a korisniku ostaju samo oèi pune suza

Dutchman

lizing i kredit zahebana stvar , ako vec planirash da placash odredjenu sumu mesechno a da auto nije tvoj maltene nikad onda je bolja varijanta RENTACAR jer imash kasko i oni ti plus odrzavaju auto , znachi nema o chemu da razmishljash :D a cene su povoljne nov Passat proshle godine sam uzeo mesec dana za put za 400e ... tako da je lizing glup ako vec ima bolja opcija ...

tj kupish auto koji zadovoljava osnovne potrebe a kad idesh na put rentirash veci udobniji i nov i ne razmishljash .... prvo samo na odrzavanju i registraciji izmedju malog polovnog i novog velikog auta ushtedish dovoljno da rentirash auto 2 meseca ... plus su ti u startu ostale pare u dzepu u razlici u ceni ... tj najverovatnije se nisi opteretio lizingom ili kreditom ...

a kad bi vam naveo da getmobil daje 807 za 85e unlimited vikend a grande punto itd za 60e , najverovatnije mi necete verovati