Glavni meni

Akumulator u koferce

Započeo lord_oblivion, 21 Maj, 2011, 12:00

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

lord_oblivion

Nikako da dodje na red kupovina novog akumulatora za Hondu, odgovarajuceg. Sa ovom prevremenom kupovinom lanca puk'o mi film i odlucio sam da ni ne kupujem. Imam jedan u kuci, 'malo' samo veci, duplo  ;D
Hmmm, jedino u koferu ima mesta za njega  [rofl]

I tako...
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

lord_oblivion

Malo isprovlacih zice, samo da ne vise  :D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

lord_oblivion

Sad vise ne moram da cimam komsiluk za kablove ili gurku.
Na mesto akk ispod sedista ide flasica za podmazivac lanca. To tek treba danas ili sutra ujutru da sklopim.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

RoaD GunneR

Ja sam pre neki dan kupio akumulator, pazi sad za YTX9-BS firecell (kineski brend) cena je 3850din a za Exide ili LP je 3500din [ludak] , Yuassa je oko 5500din  [doh] e sad imaju istu oznaku ali Yuassa ima 135 necega na verglanju a ovi imaju po 120 i onda sam pronasao Unibat koji nosi oznaku CTX9-BS identicne karateristike po katalogu kao Exide i LP ali kosta 2365din  [yahoo]

lord_oblivion

Ma ne dam ni dinara za novi, dokle god ovaj buder radio  [bejzbolka]
Vergla ko lud.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: lord_oblivion poslato 21 Maj, 2011, 12:15
Ma ne dam ni dinara za novi, dokle god ovaj buder radio  [bejzbolka]
Vergla ko lud.
Ako hoces da se menjamo, ja tebi posaljem novi od 9 ampera gel, a ti meni taj od 18......treba mi za winga....ako je bas dobar
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

monsterbnt

eo je nova gvozdenijaaaaaaa
:P
Smrt SVIMA!!!!

lord_oblivion

Revolution - mogu da priupitam burazera da smota nesto ako/kad se pojavi kod njega u centrali (naravno, laHko cemo se dogovoriti  ;) )
Cudoviste - bre  [blahblah] Pa mora malo personifikacije  ;D Cek samo dok joj turim onaj fering sto bio na Gvozdeniji  ;)
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Vlajko

Greota za kofer.. [doh]

ali pohvala za grunfovanje i snalazenje u ovoj oskudaciji..  [cheers]
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

lord_oblivion

Pa i nije frka za kofer, vec je bio izbusen na tim mestima kad sam ga dobio pre tri godine  :D Ja sam sad samo iskoristio sve rupice  [thumb_up]
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

monsterbnt

Citat: lord_oblivion poslato 22 Maj, 2011, 01:14
Cudoviste - bre  [blahblah] Pa mora malo personifikacije  ;D Cek samo dok joj turim onaj fering sto bio na Gvozdeniji  ;)


Pa sto nisi onda kupio kawu umesto da terash svaki motor da lichi :P  :P  :P  :P
Smrt SVIMA!!!!

lord_oblivion

Dosta mi je fering od Kawe  :P
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Tamanitu

odlicna ideja sprovedena u delo! svaka cast! i meni je padalo na pamet ovako nesto skoro dok me ebavo NOV akku, al nemam koferce. a kad sam se najzad smorio, odneo sam ga na reklamaciju u Reli auto radnju-i zamenise mi odmah za novi, jer je ovaj imao fabricku gresku...

misa-pei

Njegov je bio nov pre osam godina... Te¹ko da bi uva¾ili reklamaciju :D :D :D
Država je najveći neprijatelj naroda

lord_oblivion

Ma nek prica ko sta hoce ali ova firma 'valve regulated' stvarno pravi kvalitetne baterije  ;D  ;D  ;D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

isterivac

Citat: RoaD GunneR poslato 21 Maj, 2011, 12:12
Ja sam pre neki dan kupio akumulator, pazi sad za YTX9-BS firecell (kineski brend) cena je 3850din a za Exide ili LP je 3500din [ludak] , Yuassa je oko 5500din  [doh] e sad imaju istu oznaku ali Yuassa ima 135 necega na verglanju a ovi imaju po 120 i onda sam pronasao Unibat koji nosi oznaku CTX9-BS identicne karateristike po katalogu kao Exide i LP ali kosta 2365din  [yahoo]

Ovo sto si napisao 135 i 120 necega je struja praznjenja ili ti udar pri verglanju u amperima. Mnogo bitna stvar kad se kupuje akumulator. Ako nema dovoljno tih "udarnih ampera" verglace ali moze da se desi da ne pali.. ;)
Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

lord_oblivion

Isprobasmo udarnu struju ovog iz kofera, u nedelju na FG.
Verglao je i upalio moju Hondu i Burgmana istovremeno  ;)
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Lazic

A ako bas bude frka u koferu ima mesta i za 45ah... Doduse onda ce ti ici na zadnji kako hoces...

isterivac

Kod mene u Nb-u pre par godina neki lik na moto gucija okacio nazad na korpu i obmotao ga selotejp trakom, kocili smo se svaki put kada smo vidjali nesrecnog moto gucija :D  [rofl] [rofl] [rofl]
Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

lord_oblivion

Ovaj stavio od Fice  ;D Sretoh ga prosle godine u nekom selu  [cheers]



Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.