Glavni meni

"Oktan" program za praæenje potro¹nje goriva

Započeo Bugi, 10 Maj, 2011, 22:38

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Bugi

http://malopero.com/oktan
Vrlo praktièan programèiæ koji izraèunava potro¹nju goriva , koliko ste ga potro¹ili na meseènom nivou , koliko para ste potro¹ili i jo¹ koje¹ta  [neampojma]
Ima detaljniji opis o radu programa u Svetu kompjutera April mesec . U online verziji SKa tekst trenutno nije dostupan u celosti http://www.sk.rs/2011/04/skpd01.html ali ako nekog ba¹ zanima a ne mo¾e da nabavi taj broj nek ka¾e pa æu da skeniram ili tako ne¹to . Aj zdravo

Gašpar

Cekaj, ovo funkcionise kao board samo rucno unosis kolicinu sipanog goriva?

bigbad86



Bugi

Ne radi mi skener na WIN7  [doh] pa moram ovako






I to mu je to

Boki

©ta ti raèuna¹ majke ti ??? :P

Koliko ti tro¹i ybr? Кoliко god da tro¹i to  je sprdnja :D

Znam jer imamo isti agregat [hello]

Bugi

Kako ¹ta raèunam , zna¹ ti kako sam sreæan svaki put kad vidim koliko tro¹i  [yahoo] . Mada sam se malo zabrinuo na zadnjem merenju , prebacio 2l potro¹nju  ;) , ne smem da ga dzibrim toliko  [skuter]

Boki

Ahahhaha la¾e¹???

Ja nisam nikad merio jer ne tro¹i puno, ali u zadnje vreme se poveæala od kako su mi sjebane gume.

Nego, jesi probao da sipa¹ kvalitetniji benzin da uporedi¹ potro¹nju?
Ja sipam na Molu ovaj Euro valjda, kako se zove



Bugi

Ja eto marljivo bele¾im . Sipam stalno onaj ..bem li ga kako se taèno zove , zelen je na OMVu , jeftiniji bezolovni . Ima i taj skuplji koji nisam jo¹ probao . Koliko ovog tro¹i ne¹to mi se i ne proba  :D . Neko reèe , moguæe ovde , da je isti samo onaj skuplji ima manje sumpora . Ili be¹e olova ...  [neampojma]

Boki

Koliko ti staje u rezervoar?
Mislim da je kod mene 10 L

Hteo sam ja prvo da kupim YBR [thumb_up]

Bugi

13 litara moj . ©to me tera¹ da offujem sopstveni post  [stop]  ;D

^SuPeR_MiNt^

Eeee kad bi 2t trosio 2 litra (a da ide isto)   [yahoo] de bi mi kraj bio ...,. :D kvalitetniji benzin sa vise oktana poboljsava performanse masini , tesko da ce manje trositi , mada moguce posto su detonacije u motoru slabije a efektnije :D