Glavni meni

Harley Davidson prezentacija, Kovilovo 08.05.2011.

Započeo Gašpar, 08 Maj, 2011, 18:33

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Dr. Pop

©to se tièe performansi , ako je jednina karakteristika koja se gleda maksimalna brzina onda definitivno Harley nije za vas, a pogledajte koliko je obrtni moment harliyevih motora pa da razgovaramo....
MK Arhangel

ЯЭВОЛУТИОН

nisam imao (nisam zeleo) Hd, i nikada necu....kupio sam skoro BUELLa u zelji da mi bude skuter za po gradu. Tako da sebi mogu da dozvolim komentar. Agregati su bolji deo HD game, iako su zastareli, ali ako je to ono sto volite...to je to. Vesanje je tragicno meko setovano, skoro neupotrebljivo osim na pravcu. kocnice tragicne....ne koci. Sve to moze da se popravi u drasticnoj meri, ali kosta ko jos jedan HD. Prednosti su jednostavan motor , lak za rad (ne pricam o Vrodu), relativno jeftini rezervni delovi i odrzavanje. Da ne ide nije tacno...ide sasvim korektno, cak iznenadjuje.
Estetika je diskutabilna. Meni se dopada klasican izgled...engleskih motorcikala...nazalost ovo nije to. Jednog dana kada budem imao mnogo para upicu sebi KNUCKLEHEAD da mi soji u dnevnoj sobi...u stvari necu...radije indijan CHIEF...da ne curi ulje po parketu.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Flojd

Probao sam par primeraka (ne na ovoj prezentaciji nego ranije) i zaista se divim ljudima koji ih voze. To je tako neudobno i jebeno tvrdo, to je tako neprirodan polo¾aj sedenja i ruku da ja stvarno ne kapiram kako ih voze dalje od prvog æo¹ka. Kvalitet ma¹ina i hroma ne sporim, ali setite se prièe kad su Helsi koji su inaèe najveæi konzumenti Harleja pazarili jednog V-roda i zapalili ga ispred fabrike. Mislim da ih sve vi¹e kupuju pozeri. A cena je tek posebna prièa...
Svaka èast za legendu i auru koja ih prati ali...hvala, ne bih. 

Dr. Pop

E ovo je veæ bolje, o ukusima se ne raspravlja , ali da neko kaze da je ovo ili ono kr¹, odnosno sranje ili ¹ta veæ to je samo zavist i zluradost. Da ne¹to ne valja zar bi se prizvodilo godinama i kupovali ga milioni ljudi.  Do sada bi verovatno petnaest puta ugasili fabriku , zar ne.....

©to se tièe V roda, to kao da i nije Harley, tako da nije ni èudo ¹to su ga zapalili....
MK Arhangel

pit

Citat: Dr. Pop poslato 09 Maj, 2011, 11:04
E ovo je veæ bolje, o ukusima se ne raspravlja , ali da neko kaze da je ovo ili ono kr¹, odnosno sranje ili ¹ta veæ to je samo zavist i zluradost. Da ne¹to ne valja zar bi se prizvodilo godinama i kupovali ga milioni ljudi.  Do sada bi verovatno petnaest puta ugasili fabriku , zar ne.....

©to se tièe V roda, to kao da i nije Harley, tako da nije ni èudo ¹to su ga zapalili....

         Cini mi se da ti ''branis'' koncept motora a ne brend''.To sto ti vozis je pojam za kvalitet i popuzdanost u odnosu na Harli.Ja volim coper fazon ali kad budem kupo jednogto to ce biti sigurno JAPANAC...tipa intrudera 1500 clasic i sl.Iz mnogo razloga japanci mogu da odrze predavanje amerima sta je kvalitetan motor.A da ne pominjemo cenu .
          A da ide to stoji pogotovu iz malih obrtaja.....ali ide brate i INTRUDER 1800 .
          Jedan moj drug je imao fat boy -a 2006 g ..jednom priliko pri brzini od oko 40 je nabo gas i prosto nestao ,kao da je katapultitan jedno 100 metara ,retko koji motor je sposoban za tako nesto.Znaci ima on svoj neki fazon ,ima ljudi koji vole to ...verujem da ameri nisu bas toliko zaostali da ne mogu tehnicki malo makar da isprate ostale.....ali verovatno svesno furaju taj fazon iz tradicije i sta ti ja znam...kupaca ima i to je to.

Dr. Pop

Nije dru¾e ne branim koncept motora nego ba¹ na suprot, da vozim Hondu , koju obo¾avam ali Harley mi sti¾e i to je neki cilj kome te¾im, rado æu prodati hondu samo ako neko hoæe da je kupi, meni se sme¹i kraj nedelje i Harley...
MK Arhangel

MILJAN

Kada budu poèeli da prave ogibljenje kakvo treba, ugraðuju vodeno hlaðenje (postoji na nekim modelima ali veæinom ne) i stave normalnu cenu, onda bi me zanimali... Ovako je : "tehnologija pro¹log milenijuma i cene buduænosti". Neka hvala. A ¹to se tièe kilometzra¾e: Pa evo i Stormtruper sajtu je èovek Stromom dl 650 pre¹ao 200.000 i ne tro¹i mu agregat ni gram ulja. Menjao je sve po tabeli i sve je detaljno opisao.... Japanac je tata kad je pitanje odnos: plaæeno- dobijeno... Svi kritikuju BMW GS kako je precenjen. Pa on je mala beba prema HD. A daleko je bolji bajk.
Ali neæu da polemi¹em vi¹e.... Ovo je tema za ljubitelje HD i tu nema objektivnosti. Jer ljubitelji su ljubitelji... Bez obzira na brand... Mene briga za Suzuki,Kawasaki... i ¹ta ti ja znam..Ja samo gledam: plaæeno-dobijeno.... Ovako, samo bi razvlaèili odgovore u nedogled...
Cave ab homine unius libri

ЯЭВОЛУТИОН

za te pare ja bih otkupio jedan od dva koje odrzavam

recimo plavi...mada moze i bordo
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ra$a

od harlija jedino mi se sviða izgled sportstera 883 iron. to je ovaj sam man¾etnama na predjoj vilju¹ci. ima mi neki klasièan izgled.

Flojd

Citat: revolution poslato 09 Maj, 2011, 18:29
za te pare ja bih otkupio jedan od dva koje odrzavam

Aaaa! Rune!!! Ima jedan bordo u kom¹iluku kod nas na Pevcu...Stigao nov od preko bare...Kuku, kako fercera 1800 kuba!

Ali, da se vratim na temu: Gotovo svim motorima takvog koncepta ipak je klasièna Harlijeva filozofija dizajna bila uzor.   

Panta Zemunac

Ma cene su ba¹ simpatikus!!
Ne se palim na HD, nekako su mi udaljeni od onoga ¹to oèekujem od bajka no dobro, svako ima ne¹to svoje.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Flojd poslato 10 Maj, 2011, 11:00
Citat: revolution poslato 09 Maj, 2011, 18:29
za te pare ja bih otkupio jedan od dva koje odrzavam

Aaaa! Rune!!! Ima jedan bordo u kom¹iluku kod nas na Pevcu...Stigao nov od preko bare...Kuku, kako fercera 1800 kuba!

Ali, da se vratim na temu: Gotovo svim motorima takvog koncepta ipak je klasièna Harlijeva filozofija dizajna bila uzor.    
KOLE IMA BORDO A OVA JE OD NJEGOVOG KUMA...PLAVA...
Inace motor sve radi bolje od Harleya...cak ima i cilindara koliko treba a i bolju viljusku, cbs i ostalo.....a zavrsna obrada...bez komentara
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Dr. Pop

MK Arhangel

bigbad86

Nije ni cudo da prelaze 300 000 (ako i toliko) kad imajo preko 1500 kubika a ispod 100 konja. Yamaha Vmax iz 1700 kubika izvukla 200+ konja a ne kosta koliko pola ovih Harleja. Nemoj da pogresno me shvatite kao klinac sam se opasno lozio na HD ali kad vidim da je taj motor postao statusni simbol a ne simbol pobune i slobode kao nekad ima da teram Kavasakija u INAT!

30 000e za motor bez zadnjeg amortizera i samo agregat i ram? Neka hvala ja cu Hondu Goldwing za te pare hvala lepo ;)

Mortisha

Ima ispred Citu Spota...(kafic u BUlevaru Kralja Aleksandra) cesto parkiran ispred jedan sivkasti...tj cini mi se da ima neke sive sare po rezervoaru koji je bele boje.... Nikad ne uspem da vidim lepo jer ga vidjam iz tramvaja jel...ali je preeeeeelep....
I got a little secret for ya, I never sleep when comes the night..
But every time I smack my fingers I switch back into the light...
My moon belongs to your sun, your fire is burning my mind...
Is it love or is it lust? Something that I just can't describe...

mkt

video sam ga i ja al mi je nekako mnogo mali ..ko za decu da je pravljen

Mortisha

I got a little secret for ya, I never sleep when comes the night..
But every time I smack my fingers I switch back into the light...
My moon belongs to your sun, your fire is burning my mind...
Is it love or is it lust? Something that I just can't describe...

ACY

Na svakom forumu postoji ovakva tema o HD.

Po meni uvek treba pogledati ko i sta kaze. Nema tu puno da se raspravlja, ili jesi ili nisi  "Harley fun".

mali_zmaj

Ma samo ti meni njega daj,da ja njega probam,nisam neki ljubitelj,ali nisam ni protivnik!!  Samo je bitno ¹ta se kome svidi u kojem momentu!! Da su skupi za na¹e prilike,jesu,ali kad malo odva¾emo,sve je skupo kod nas kad jebeno ¾ivimo u republici Sirotaniji!!! Svaki motor je dobar! Posebno ako si pje¹ak!!   ;)
jin-jang

mkt