Glavni meni

Zubar

Započeo Dr. Pop, 08 Maj, 2011, 13:54

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

CrvenBan

Citat: UFF poslato 20 Januar, 2012, 11:37
@ bucko, doktor

pa vazniji su mi zubi nego jebeni akrap i naravno da ga nisam izvadio ali mi je zubar rekao da zbog moguceg procesa dole ispod korena moze da se desi da ce morati da se vadi i da za sad ne bacam 100e bez veze na nadogradnju tj krunicu

zato sam i pitao

Ajde i ja da ti dam jedan savet, Pored konzervativnog lecenja ciste, granuloma ili bilo cega na vrhu korena moze se primeniti i mala hirurska intervencija, koja traje nekih 15-20 minuta i posle 7 dana skidas konce i taj zub ostaje u vilici jako dugo vremena. Ovakva hirurska intervencija se moze uraditi za sve zube gornje i donje vilice do molara ili ti 6. Poslednji zubi imaju po tri korena i jako je retka uspesna intervencija ovog tipa.
E sad pored svega navedenog, postoji jos jedan problem, a to je velicina crne tacke na korene zuba, Ukoliko je tacka svojim ivicama sisla deo ispod vrha korena zuba, moze se leciti iskljucivo hirurskom metodom, jer je konzervativno nemoguce te delove ispod vrha korena izleciti medikamentima.
Druga stvar, ako se crna tacka spustila vise od 1/3 zubnog korena, jako je tesko bilo kojom metodom to izleciti.  
I ajde i ja da napisem cene za Valjevo, sve metalokeramicke krunice su 60 evra, u skoro svim ordinacijama u Valjevu, a krunice sa nadogradnjom se krecu izmedju 80-100evra.
Da zaboravih da stavim cenu te hirurske intervencija (apikotomija), u Valjevu se radi u tri ordinacije i kosta sa punjenjem ili revizijom kanala u sve tri 50 evra. Sa tim sto se plomba ili bilo sta drugo sto se kasnije radi naplacuje posebno.

zmiya

Citat: gojko poslato 20 Januar, 2012, 12:10
Citat: AndreyRR poslato 20 Januar, 2012, 12:05
plus benzin tamo vamo  ;D ;D ;D [cheers]
Pa jbg ima i za to resenje.. Iznajmljujem i jednu ordinaciju na ®arkovu pa ako je nekom daleko u Obr.  ;)

Evo,meni nije daleko u ®arkovu,kad da dodjem?

SSZGO

Daj neki kontakt tel za obrenovac ili zarkovo   [callme]
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

joka

Sad videh temu, pa da pozdravim kolege stomatologe! I ja vadim zube, al uglavnom samo konjima, jer pre¾ivarima novi zubi isteruju stare, a kod svinja, nema vremena za propadanje zuba, jer uglavnom, na vreme zavr¹e na dimu, ili u zamrzivaèu. Radim i nadogradnju, najnovijom metodom, supper lepkom. Jedini problem je sa naplatom, svi bi da plate, od naplate mleka, èak i oni koji nemaju kravu! Mala ¹ala, ali stvarnost!  [hello]       [cheers]

DaChaS

Jel ima neko kontakt telefon od ove klinike na Stomatoloskom fakultetu u Pancevu vidim na sajtu da imaju neko vreme za preglede ponedeljkom ...a zanima me da li moze van toga da se nesto zakaze

Raja

Kada vam budu trebale klasicne proteze onda se obratite meni.Moja zena je zubni tehnicar

SSZGO

#46
da osvezim temu


koja je dobra cena

plombe
vadjenja zuba
kermaicke plombe tj valjda je to krunica
venira (po zubu) tj navlake za prednje zube da izgledaju holivudski :)
kao i izrada keramickih zuba (po komadu)

preporuka nekoga blzu beograda, vidim da se gojko ranije javio, da li jos uvek radis?

i ovde moze da se nadje plomba za 20e ili vadjenje zuba 20e, imam dosta toga da radim pa svakako bih potrazio dobre cene jer imam jedno 15 stvari da odradim...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

UFF

javi se nasem clanu, mislim da njegov nick sve govori
http://www.motomanijaci.com/index.php?action=profile;u=1024

doktor

Keramicke plombe nisu krunice vec inleji/onleji i odlicna su stvar...potpuno su keramicki i cementiraju se kompozitnim cementima, jedino sto su dosta skuplje od klasicnih kompozitnih plombi.
Veniri takodje nisu navlake vec fasete, radi se samo spoljasnja strana zuba. Princip izrade je slican keramickim inlejima/onlejima. Zubi na kojima se radi bi trebali biti zdravi bez plombi i fasetama se samo harmonizuje izgled spoljasnje strane zuba. Ukoliko su zubi plombirani, onda je indikacija da se rade krunice.
Krunice su navlake i postoji vise vrsta, trenutno su dosta aktuelne bezmetalne krunice. Postoji vise vrsta bezmetalnih krunica, a najvise se rade na osnovi od cirkonijuma.

PS1. mislim da je mnogo pametnije da trazis dobrog zubara nego dobre cene, da ne bi bio u situaciji da nesto ili sve radis ponovo, ili da ti nesto uradjeno propadne ranije nego sto bi trebalo....sto je skoro potpuno izvesno ako je cena mnogo "dobra"
PS2. kada se budes raspitivao, ako ti neko preporuci nekoga, obavezno pitaj na osnovu cega je stekao taj utisak, jer pacijenti vrlo cesto mogu da ti preporuce zubara na osnovu odnosa prema njima, a ni reci o tome kako je nesto uradjeno
Bikers work is never done!

ЯЭВОЛУТИОН

mnogo ti imas tih karijesa za svoje godine....i svoj ZDRAV nacin zivota......nesto tu ne stima.....ja kad vi kazem ...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Mad Max

Ko je najbolji, a najpovoljniji?!

Mene su tako isprepadali sa tim cenama da ja to ne bih radio!

Supruga treba da uradi gornju vilicu prednje zube, 4 komada

sad ima navlake, ali to je lose, tj. istrosilo se, jedan je cak par puta ispadao i jedva nekako je sad ga zalepio.

Veliki problem je bio vremena, jer uvek smo kratko bili, a nece bez zuba da ide.

Znaci, koliko je navlaka, nesto zadovoljavajuce?!

Ja bih dva da namontiram, ali to nestto nikako nisam voljan, mrzim da idem kod Zubara

Radije cu vozit 250km/h na kisi, nego kod zubara!
Brzi od smrti, Jaci od bola

goranvojska

Radije cu vozit 250km/h na kisi, nego kod zubara!
i ja nisam bolji.

doktor

Dok se prave zubi, u najvecem broju slucajeva ne mora da se ide bez zuba, nose se privremene krune/navlake.
Bikers work is never done!

Mad Max

Citat: doktor poslato 11 Maj, 2014, 20:04
Dok se prave zubi, u najvecem broju slucajeva ne mora da se ide bez zuba, nose se privremene krune/navlake.

Da, ali je problem sto treba 3-4 meseca da se ceka, a nervira me moj zubar, hoce covek samo lovu da uzme

Brzi od smrti, Jaci od bola

Lazic

Citat: goranvojska poslato 11 Maj, 2014, 19:34
Radije cu vozit 250km/h na kisi, nego kod zubara!
i ja nisam bolji.
[rofl] [rofl] [rofl] [ludak] :-* [srce]

ni ja...:-[

BOKYBOY

Citat: goranvojska poslato 11 Maj, 2014, 19:34
Radije cu vozit 250km/h na kisi, nego kod zubara!
i ja nisam bolji.

...go kao od majke rodjen...

Lazic

vidi Fato bez zuba...:o ;D

Damnmoto

Evo meni se klimaju ponovo zubi rascementira se kocic pa zatim i ceo zub u roku od godinu dana max a nekad i cesce...

Lazic

Manje padaj...:P ;D