Glavni meni

Zubar

Započeo Dr. Pop, 08 Maj, 2011, 13:54

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

AndreyRR


El Jefe

Citat: zmiya poslato 18 Januar, 2012, 15:24
Ako uop¹te nema¹ ni koren od ta tri zuba,moraju da se bruse dva sledeca zuba..Znaèi treba ti most od 5 zuba..Mislim da sam plaæao 50 evra po zubu..
Skupo bre.Ima da idem kod Bokilica u Pazovu.
Друштво за заштиту од животиња

Paperinos

Moze i besplatno da tii se sredi zubobolja, sad ce patak da vas nauci.Lepo  odes ispred neke seoske  birtije i isprozivas neku lokalnu  ekipu iz iste  i kad te ti isti   umlate  velika verovatnoca je da ce i  problematicni zubi da ti poizlecu.Ukoliko se to i ne desi bolove koje budes imao zbog tamburanja nadmasice bol svake zubobolje pa ti uopste nece pasti na pamet da te zub boli.

SSZGO

ja necu da mi zubi fale nego da ih imam

problem je estetske a ne druge prirode



IMAM KOREN ali meni je receno da trebaju da se vade i da svakako mora na susedne da se zakaci most?

nek potvrdi neko da li moze most da ze kaci na koren tih zuba ili moram da kacim na susedne zube

meni su trazili ovde gde sam svratio 100 eura po zubu :)

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Paperinos

Za tu lovu tabala bi te cela kafana.

El Jefe

Citat: Paperinos poslato 18 Januar, 2012, 16:51
Moze i besplatno da tii se sredi zubobolja, sad ce patak da vas nauci.Lepo  odes ispred neke seoske  birtije i isprozivas neku lokalnu  ekipu iz iste  i kad te ti isti   umlate  velika verovatnoca je da ce i  problematicni zubi da ti poizlecu.Ukoliko se to i ne desi bolove koje budes imao zbog tamburanja nadmasice bol svake zubobolje pa ti uopste nece pasti na pamet da te zub boli.
Udjes i kazes nekom tipu-Trazi te neki brkati covek ,kaze da ti je majka
Друштво за заштиту од животиња

UFF

100-zub i jeste regularna cena za nadogradnju

doktor

Ukoliko postoji neki koren/vise njih koji su dobrom stanju (dovoljno su ocuvanji iznad povrsine desni, min. 1-2 mm i ako ima dovoljno kosti oko njih), mogu da se izlece (tu mislim na lecenje kanala korena i punjenje). Takav izlecen koren moze da se iskoristi za nadogradnju tj. narodski kocic koji nadoknadjuje osteceni deo zuba i predstavlja osnovu za protetsku nadoknadu poput obrusenog zuba. Takav zub moze da bude ukljucen u most ili da se iskoristi samostalno.
Ukoliko  korenje nije u stanju da se iskoristi, treba ga izvadidti i nakon toga sacekati da rane dobro zarastu pa tek onda uraditi protetsku nadoknadu koristeci susedne zube.
Inace prosecna cena za solidan rad i jeste oko 100E/zubu (za metalokeramicku krunicu/clan). I u ovom poslu postiji bolji/losiji materijal, tehnika, znanje i umece kao i u svakom drugom, a to utice na cenu.
Jbg. ja sam u Kraljevu pa ti ne mogu mnogo pomoci.
Bikers work is never done!

UFF

Doktore a sta ako je zub vec mrtav, zivac izvadjen odavno i kanal napunjen ali se na snimku ispod vidi crna tackica kao neki proces jel i onda savetujes nadogradnju tj ulaganje u taj zub?

despic

evo da se ukljucim...mene su drali i deru me i dalje... 5 soma plomba!!!
hvala
klasican divljak

bucko

Citat: UFF poslato 18 Januar, 2012, 18:55
Doktore a sta ako je zub vec mrtav, zivac izvadjen odavno i kanal napunjen ali se na snimku ispod vidi crna tackica kao neki proces jel i onda savetujes nadogradnju tj ulaganje u taj zub?
Nisam doktor veæ samo tehnièar.
Dokle god postoji i najmanja sansa da se sanira ne treba vaditi.
Bezmetalna keramika je od 150 eur pa navi¹e po èlanu,ali kad mo¾e Akrap za tormo treba  i neka kinta da se odvoji za sebe

doktor

Ukoliko se i nakon nekog vremena posle lecenja na snimku vidi senka (ta crna tacka) ona moze biti razlicitog porekla. Ako je senka ogranicena, najverovatnije je zub/koren za vadjenje. Medjutim ako je difuzna/nije ogranicena, moguce je uraditi reviziju punjenja tj. izvaditi staro punjenje, izleciti zub ponovo i napuniti pa iskoristiti.
I ovo sto Bucko kaze je najispravniji pristup-dokle god postoje iole realne sanse da se zub sacuva, treba ga cuvati.
Bikers work is never done!

cika zuba

ako je koren za vaðenje,pro¹etaj se do Obiliæevog venca-Ma¾estik,da ti izvadim to,trenutno sam na ekstrakcijama... ;) ;)
[/

Kanarinac

Posto kevi upravo rade most gore i dole od ukupno 20 clanova mogu da ti preporucim tehnicara. Drugar se bavi time i jako je dobar. Ti nadji samo zubara dobrog da ti sve to pripremi i uzme otisak, a kod njega mozes da napravis sve. Cenu ce da napravi neku sportsku. Samo prvo vidi koliko ce zubar da ti uzme kesa za ruke. Mogu i zubara da ti preporucim, ali nemam pojma koliko ce para uzeti.

UFF

@ bucko, doktor

pa vazniji su mi zubi nego jebeni akrap i naravno da ga nisam izvadio ali mi je zubar rekao da zbog moguceg procesa dole ispod korena moze da se desi da ce morati da se vadi i da za sad ne bacam 100e bez veze na nadogradnju tj krunicu

zato sam i pitao

AndreyRR

lepo te savetovao umesto njemu da das
100 evrica das u motor ili opremu  ;D ;D ;D

gojko

Ja imam stomatolosku ordinaciju u Obrenovcu pa ako kome nesto zapne neka javi ;)
Ovo za sszgo-a bi izaslo 200e sa metalokeramickom krunicom

AndreyRR

plus benzin tamo vamo  ;D ;D ;D [cheers]

zmiya

Gde je taj zubar Vesa ili neki drugi na Novom Beogradu,krajnje je vreme da sredim neke zube..

gojko

Citat: AndreyRR poslato 20 Januar, 2012, 12:05
plus benzin tamo vamo  ;D ;D ;D [cheers]
Pa jbg ima i za to resenje.. Iznajmljujem i jednu ordinaciju na ®arkovu pa ako je nekom daleko u Obr.  ;)