Glavni meni

Kymco Xciting

Započeo cika zuba, 04 Maj, 2011, 10:39

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

cika zuba

Skroz sam zaboravio da otvorim temu o ovom skuteru.
Veoma popularan skuter,kako kod nas tako i u celoj Evropi,dobar odnos ulozeno-dobijeno,i nakon par godina ima dobru cenu kao polovnjak!!  [thumb_up]  [thumb_up]
Zavrsna obrada bi mogla biti bolja,ali moze da prodje  ;) Mene licno kod ovog skutera najvise privlace prednje vile koje se pruzaju skroz gore do heblova,
kao kod ozbiljnih motora.

Xciting kad se pojavio bio je dostupan u dve varijante,250 ccm i 500 ccm,karburator verzije. Kod nas se nije prodavala verzija sa ABS-om,ali ima i takvih!!
2009 u prodaju je pusten model 300Ri,injection varijanta,a kasnije se pojavio i restilizovani Xciting...  ;)  
[/

Mita

Moj prvi skuter...ahhh kakav je bio kad sam ga kupio. Svega samo jednom padano sa njega i to u mestu...Ja sam merio od 0-100 svega oko 5 mozda cak i 6 sekundi..napominjem da je bio 300R a ne obican 300...Potrosnja je bila standardna, strasno udoban za duga putovanja kao iz za grad. Tezina je oko 220kg...tako je meni valjda pisalo.Izgled prelep, vuce savrseno, upravljanje fantasticno lagano...sta vise reci o tom skuteru ... Ko ga kupi nece se POKAJATI.... poz zubo

Borko_motorko

Ja ga imam jedno mesec i nesto i mogu vam reci da sam poprilicno zadovoljan. Moj je 250 pa i nije preveliki potrosac, za grad veoma ubedljiv, zavrsna obrada bi mogla da bude i bolja al zato je i ta cena, udobnost onako, dosta krlja po rupama, na otvorenom bi mu dobro doslo jos malo snage al ja ga obozavam. Jako je lagan za voznju, imas osecaj da lebdis prosto. Za 2000 km nisam imao nikakvih problema a ne silazim sa njega. Slatka uzivancija u gradu a isao sam i par puta na osrednji put bez problema.
Sa budalama se ne vredi raspravljati. Prvo te spuste na svoj nivo a onda te dokusure iskustvom!

losmi

extra skuter,imao 250icu jednu sezonu i sit se navozao,isao do cg,obisao je uzduz i popreko,bez i jednog problema,svaka preporuka..

ЯЭВОЛУТИОН

Problem su skupi delovi i losa servisna podrska....bar dok je KDM drzao servis.....za delove i dalje tvrdim da su praskupi, za Piaggio i su i po dva puta jeftiniji...inace odlican skuter....prvi petstotinjaci su imali neki problem sa glavom, kasniji ne....250 mnogo bolji, kao i 300 koji je izveden iz njega.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Borko_motorko

Mislim da sad u To¹inom bunaru imaju radnju i predstavni¹tvo. Tj. da je Milano otvorio prodavnicu. Iskreno ne znam cene delova jo¹ uvek. Na proleæe radim servis redovni pa æemo videti.
Sa budalama se ne vredi raspravljati. Prvo te spuste na svoj nivo a onda te dokusure iskustvom!

Conti-Moto

#6
Da vam pojasnim malo situaciju posto je dobro poznajem . . .
Milano d.o.o. iz Novog Sada je (oduvek bio) generalni uvoznik za Kymco u Srbiji,
Deki iz KDM-a je dugo pricao da je on uvoznik, nije nikada bio.
Firma Milano d.o.o. je usla nedavno u KDM-ov lokal i tu ce sada biti Kymco ispostava za Beograd.
Delovi za Kymco imaju jacu cenu, za to postoji objasnjenje.
Sva roba koja se uvozi sa Tajvana se carini po 70% !!! (citaj sedamdeset posto) vecoj stopi nego redovno.
To je ucinjeno jos u Milosevicevo vreme da se uvucemo Kini, posto Kina ima problem sa Tajvanom slican kao i mi sa Kosovom . . .
Zbog ove "uredbe" su originalni delovi za Kymco znatno skuplji.
Kymco u BG-u je od skoro na Novom Beogradu u bivsem lokalu KDM-a.
Novo !!!
Conti ROAD !!

AndreyRR


ЯЭВОЛУТИОН

A ja se pitam sto su mnogo jeftiniji delovi kad mi posalju iz Hrvatske...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

aleks89rd

Ja imam Xciting 250 i to mi je prvi motor. Ja sam ekstra zadovoljan ali to i nije mnogo merodavno s obzirom da nemam iskustva sa drugim motorima :D Hteo bih da mu malo pojacam snagu, da li ima svrhe i na koji bi najbolji nacin to uspeo? Ima li neko neki generalni savet sto se njega tice?

losmi

ne diraj nista,ako hoces jace,kupi 500 ili 300..
stavi J Costa variator,ali razlika je mala..

Major

Kao sto ti je napisao losmi, ako hoces jace kupi jace. I nemoj bezveze da kupujes 300 jer ti nista nece znaci tj nista osetno.
Uzmi odmah neki skuter od 500-650cc i vozi ;)

aleks89rd

hteo sam malo da dobijem, cisto osecaja radi ali ako se ne dobija nista specijalno onda se to ne isplati. malo cu ga nasminkati sa folijom i detaljima estetike radi, a performanse tak'e kak'e su :) imam ga godinu dana i bice kod mene jos recimo godinu-dve pa ce onda nesto kao npr. honda nc700x ili xl700v transalp. losmi svidja mi se i takav er-6n, mnogo se dvoumim izmedju njega i neke enduro makine :)

Major

Realno bi bilo samo bacanje para.

aleks89rd

predpostavio sam da je tako, ali saveti nikad nisu na odmet :)

Major

Vozaj se ti s tim koliko god mozes. Dobra je to masina. Ja sam imao prilike da vozim onaj od 500cc ide ko ludo, mada mi je Burgman ipak ostao kao jedan od top skutera ;)


aleks89rd

ja sam hteo burgmana 400 (sanjao 650)  ali s obzirom da sam u situaciji da sam ga dobio na poklon (citaj "kupili mama i tata") nisam mogao mnogo da biram :D

losmi

vidi kad ti budu rolnice za zamenu,onda tada da stavis JCosta,jel traje duze,a ne verujem da je nesto preterano skuplje,ne secam se ni ja vise...
ja sam mu vadio dusu,i nigde me nije ostavio,prezadovoljan sam bio,jedino sto je znao da popije malo vise po gradu...
po meni je skuter preko 250 besmislica,jel njega uzimas zato sto je ekonomican,a vece kubikaze su sve samo to ne,
a sto se tice er6n i sa njim sam zadovoljan :) dok ne probas nista,dzabe ti price i saveti..

Major

Citat: aleks89rd poslato 31 Maj, 2012, 13:27
ja sam hteo burgmana 400 (sanjao 650)  ali s obzirom da sam u situaciji da sam ga dobio na poklon (citaj "kupili mama i tata") nisam mogao mnogo da biram :D

Ako je tako onda samo cepaj ;D

aleks89rd

Citat: losmi poslato 31 Maj, 2012, 13:31
vidi kad ti budu rolnice za zamenu,onda tada da stavis JCosta,jel traje duze,a ne verujem da je nesto preterano skuplje,ne secam se ni ja vise...
ja sam mu vadio dusu,i nigde me nije ostavio,prezadovoljan sam bio,jedino sto je znao da popije malo vise po gradu...
po meni je skuter preko 250 besmislica,jel njega uzimas zato sto je ekonomican,a vece kubikaze su sve samo to ne,
a sto se tice er6n i sa njim sam zadovoljan :) dok ne probas nista,dzabe ti price i saveti..

a koja je fora sa rolnicama, ono da li su teze ili lakse, sta se menja?