Glavni meni

farbach

Započeo farbach, 24 Oktobar, 2010, 22:20

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

farbach

ne znam da li toliko, ali trosi. 90ks je puno za xt. Mozda 60. Kafanski konji su cudo. Uvek ih ima vise sto je blizi fajront.

Plazma Keks

nah... taj sto ga vozi je neki klinac koji ide tek u prvi srednje... verovatno laze

Hohštapler

Pa to fabrièki ima 50ak konja.... ni toliko. Kolko god da ga nasviraju, nema ¹anse 90...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

UFF

ma nemate vi pojma
kad ktm moze preko 60 moze valjda i yamha preko 90 ?
ipak je to japaaanac breee!

farbach





Stender danas ide na farbanje. Jos je ruzan za slikanje.

YoYa

svaka cast,,, [thumb_up]
treba popfatati sta i kako ,,, i nadam se da nije bezobrazno pitati ti te jel bi mozda krenuo u serijsku proizvodju,,,ili samo pravio mehaizme za dizanje bez tela.?

farbach

Tesko da mogu seriju, brzo mi dosadi. 3 sam prodao pre nego sto sam krenuo u projekat. Sada treba da saberem vreme i materijal, da vidim da li se isplatilo.
Od aluminijumskih stendera sam odustao jer mene kosta 82 eura.
Problem sa centalnim stenderom je prihvat koji je razlicit za svaki motor, a pravi se na glodalici, sto je skupo.

Plazma Keks


farbach

da, samo sto program prevazilazi moje intelektualne kapacitete, pa je dete Luka crtacki rob. Ja znam da povadim mere i kenjam ako nesto nije dobro.

Lazic

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 24 Novembar, 2012, 11:44
Pa to fabrièki ima 50ak konja.... ni toliko. Kolko god da ga nasviraju, nema ¹anse 90...

taènije 47...[cheers]


Citat: farbach poslato 29 Novembar, 2012, 09:28
da, samo sto program prevazilazi moje intelektualne kapacitete, pa je dete Luka crtacki rob. Ja znam da povadim mere i kenjam ako nesto nije dobro.

Ba¹ sam bio u fazonu, vauu ovaj Marko je stvarno fantom, i kedom barata...:P
No, nema ni veze, napravio si pametnu i lepu decu(mada su verovatno lepi i pametni na mamu)...:P :-*

YoYa

Citat: farbach poslato 29 Novembar, 2012, 09:11
Tesko da mogu seriju, brzo mi dosadi. 3 sam prodao pre nego sto sam krenuo u projekat. Sada treba da saberem vreme i materijal, da vidim da li se isplatilo.
Od aluminijumskih stendera sam odustao jer mene kosta 82 eura.
Problem sa centalnim stenderom je prihvat koji je razlicit za svaki motor, a pravi se na glodalici, sto je skupo.
kapiram,,super je stvar ,,mora malo da pojurim pa da krenem u projekat......
hvala
cekamo slike  :D

gogo42

Prvi put sam ovo vidio kad svog rodjaka iz CH koji je to sam napravio  u posle radnim casovima u radionici gdje radi! Njegovo je od Aluminijuma,,i odmah mi je rekao da je skupo,,,kaze ako planiras da ga nenosas,da stoji samo u radionici,,od je GOZDENI najpovoljni,heheh,,,, samo najveci problem je sto svaki nosac koji ide u ram je sam za sebe to samo za model za koji je napravljen,,,,pa kad podvucemo crtu,to i nije za mehanicara koji planira da zivi od svog rada
Sampion BiH 125sp-2009
Vozac - Trkac za Svoju Dusu - Opustena Varijanta

UFF

Citat: farbach poslato 29 Novembar, 2012, 09:28
da, samo sto program prevazilazi moje intelektualne kapacitete, pa je dete Luka crtacki rob. Ja znam da povadim mere i kenjam ako nesto nije dobro.

[rofl]   [thumb_up]

farbach

nov projekat, stender za enduro/supermoto.cross.
U ponedeljak cu znati cenu.

Gvozden

Corelcad!?
Odlicno izgleda!!

farbach

Stender je proradio, sreca pa nisam bio sam u radionici, inace bi ponovo farbao Suzuki. Nisam racunao da se ram suzava, pa je gornji pin ulazio samo 2 cm u ram, a ja  sam posto poto hteo da podignem motor. Dobro se zavrsilo, pinovi su kod strugara, ostaje da sutra  zavrsim mehanizam i polugu. Morao sam da eksperimentisem sa polugama dok nisam dosao do dobrog odnosa. U ponedeljak stizu i tockovi, kupio sam zadnja dva, pa jos dva fale.

farbach

Proradio, jos tockici. Pinovi napravljeni od amortizera. Drze dobro. Tockovi jos nisu stigli, cekam i delove mehanizma sa water jeta, pa farbanje. U boju motora naravno, sa pregitovanim varovima i airbrush-om.

Panco.KV


jel si napravio trnove sa osiguracom

farbach

Da, to montiram na sledeci, ovaj ce od dodatne opreme da dobije automatsko zakljucavanje u gornjem polozaju. Treba mi onaj srafciger sa slike, zato sam napravio. Crtez ima gresku. Gornja dimenzija ne treba da bude 22 jer ce imati kratak hod od svega par mm. Sreca da imam budnog strugara, pa je odmah video gresku. Sutra i to montiram. Danas sam se penjao na motor, ljuljao, cimao i drzi. Lepo ide i na tockicima. Danas sam prodao  tri komada i jedan menjao za gopro. Nisam ni prvi zavrsio. Cekace na stendere gore nego na farbanje. Odlicno ide ta virtuelna prodaja. Nit' uzimam kaparu nit' se prihvatam posla. Tako sam mogao prodati jos 50.
E da, mehanizam sam morao sam da nacrtam posto je Luka na faksu. To sto meni treba je zabaviste Solidworksa i nije tako strasno. Kruzici i kvadratici.

Lazic

 [klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se] [hello] Sve dok ne poène¹ da citira¹ Vladiku...:P :-*