Glavni meni

farbach

Započeo farbach, 24 Oktobar, 2010, 22:20

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Dzambo

Karbon tkanina kosta oko 3500din/m2 naspram klasicne staklene tkanine koja je oko 300din.

CBRR1

Citat: Dzambo poslato 28 Januar, 2013, 02:13
Karbon tkanina kosta oko 3500din/m2 naspram klasicne staklene tkanine koja je oko 300din.

pojasni malo...

Gvozden

+ ima par vrsta tkanja, + trebalo bi vakumirati ceo predmet.... + epoksid u vise slojeva.....

dzimika

Citat: CBRR1 poslato 28 Januar, 2013, 02:20
Citat: Dzambo poslato 28 Januar, 2013, 02:13
Karbon tkanina kosta oko 3500din/m2 naspram klasicne staklene tkanine koja je oko 300din.

pojasni malo...

evo ovako je lakse
http://bgmodelshop.com/index.php/Karbonska-platna/View-all-products.html

ili aramid
http://bgmodelshop.com/index.php/Aramidna-platna/View-all-products.html

kao i staklene tkanine koje su dosta jeftinije ali nisu za delove na agregatu vec vise za plastike
http://www.bgmodelshop.com/index.php/Staklena-platna/View-all-products.html

aramid mi je nekako najbolji ako se radi providna varijanta ili kombinacija aramid karbon, samo ostaje pitanje vakumiranja pa i pecenja u nekim slucajevima

farbach

za sitne delove ne treba vakum. Barkovic je godinama radio savrsene odlivke oklopa i rezervoare bez vakuma i peci. Vez vakuma je lutrija, jer dok ne izvadim odlivak ne znam koliko mehurica imam. Karbon platno se kupuje od Kineza, jeftinije je.

dzimika

kolko kosta kod kineza i gde? imas neki kontakt? koji epoksid koristis?

farbach

izguglaj, davno bilo, pogubio sam kontakte. Nadjes na internetu, pa nadjes domaceg Kineza da ti to kupi i donese kada sebi donosi robu. Epoxy sam dobio iz Zagreba, i to davno bilo. Prosla me faza sa poliesterom i karbonom, nekada sam kupovao na burad od 200 kg.

Kanarinac

Pec je pozeljna, ali posto je skupa za kupiti, a i napraviti za sad je dovoljan i vakuum.


Plazma Keks

a ne moze u smederevac da se metne?

dzimika

moze, samo zalozi koks da dobijes dovoljnu temperaturu :D

Taraba

Zna¹ ti po¹to je gram koksa bre?!
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Kanarinac

Stvarno bre, koks nije za u pec :D

dzimika

kako bre nije, sta mislite zasto su u obrenovcu takvi :D

Hurricane

...pa valda zbog horsa, on je za peæ..

mkt


Plazma Keks

Citat: dzimika poslato 28 Januar, 2013, 14:15
moze, samo zalozi koks da dobijes dovoljnu temperaturu :D
se nece istopi, tako, a? ne znam vruce mi to nesto

gogo42

cuo sam da Ivan (covjek sto pravi vizire od Klirita) koristi neku vakum masinu,a i pec takodje! Dali bi se to njegovo moglo koristit za kalupe i izradu dijelova od karbona! Trebao bi da pravim neke cetiri zastite na motoru, vec imam metalne koje bi dao kao kalup, a moglo bi se i presvuci ako neko radi.
Sampion BiH 125sp-2009
Vozac - Trkac za Svoju Dusu - Opustena Varijanta

Kanarinac

Pec koja se koristi za karbon nije klasicna pec, vec pravi i pritisak. To sto ivan koristi je verovatno klasicna pec koja topi plexi

Plazma Keks


Kanarinac