Glavni meni

farbach

Započeo farbach, 24 Oktobar, 2010, 22:20

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazic

qq, farba¹ felne do jeseni...[rofl] :o [facepalm]

farbach

pa kad zuri, pa moram navrat-nanos

m.mitar

@farbach
druze,koji lak preporucujes za lakiranje felni(treba klincu da sredim felne,a farbacu ih sa PPG bazom),mislim koji se najbolje pokazao po tebi!Pitam posto ima raznih po tvrdoci valjda...Da ne zaboravim felne su aluminijumske i koju mi podlogu preporucujes? [cheers]

farbach

mipa cc6 je dobra. Ttreba mu par dana da stegne, a posle je ok. Ako je go aluminijum obavezno wash primer, pa spric git. Ako su farbane spric git - baza- lak. Mipa c75/85, cak i 420 i svi body lakovi se rasuse nakon par godina i postanu krti.

m.mitar

Ja sam na mom motoru koristio PPG prajmer,metalik i preporucili mi neki lak isto PPG koji se duze susi,kao malo je meksi i ne prska od kamencica....Tako sam sredio ceo motor i felne,pa vreme ce pokazati da li je dobro ili cu morati gazdi farbare da ofarbam zenu ;DEvo slike sta sam radio prosle godine,zainatio sam se i sam sam ofarbao ceo motor,logoe airbrushom posto mrzim nalepnice,to je prvi put da sam farbao pistoljem(i nadam se da vise necu,posao je stvarno ubistvo!)

[attachment deleted by admin]

Hurricane

..koliko ruku laka si bacio, izgleda dobro, tj vi¹e od dve?

m.mitar

E to sam dao klincima u Negotinu koji imaju profi komoru da odrade!Nisam smeo sam to da uradim da ne userem nesto,mislim dva premaza koliko su mi oni rekli,a tako i pise u uputstvu za taj lak(temperatura,odnos lak-ucvrscivac....)ALI klinci ga izlakirali bez ijedne slivke,kao poliran je izasao iz komore!Opasna deca! [klanjam_se]

Hurricane

..pa da, kad se svi ostali uslovi ispune i dva su valjda dovoljna za piano look..

m.mitar

Ali priprema mi je dusu izvadila,15 dana smirglanja,farbanja i lakiranje na kraju!Tako da farbanje moze da bude skupo samo onom ko to sam nije probao!
A ovo moj klinac se slikao za fejsbuk! [rofl]

Vlajko

Tako sam i ja jednom farbao auto.. i kad sam zavr¹io prvu ruku, pala je ki¹a  [doh] ustvari ki¹ica ali dovoljna da sutradan idem tako ¹aren i jurim farbu kilometrima bez branika sa sve novinama po staklu  [rofl]

Otad to prepu¹tam struènjacima.. a ja mogu eventualno da isprskam ogradu ili da izma¾em èetkom vrata  ;D
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

Lazic

@Vlajko:
Kako bi rekao Mi¹a, ti nisi merodavan...:P :-*



Citat: farbach poslato 19 April, 2013, 17:04
pa kad zuri, pa moram navrat-nanos

:o [rofl] [rofl] [rofl] :-*

ЯЭВОЛУТИОН

jebo te Vlajko...danas dosao i kao ajde mi spusti ler gas...ispekao sam se ko kobasica na uljne magistrale.....Ma Popsy je keva....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

m.mitar

Hahahhaaa,Revolucijo,moram da dodjem jednom da i na mom motoru spustis ler gas i zamenis svecice,nosim pivo(da ladis ruke) [rofl] [rofl] [rofl]

ЯЭВОЛУТИОН

nije smesno...sad bre pece
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

m.mitar

Pa ti si se bas izrostiljao,ja mislio da si se malo nesto oprlio pa kukas! [cheers]

ЯЭВОЛУТИОН

plikovi iskocili...karacu Vlajka kad sledeci put dodje....naplaticu mu sve muke i bol koji mi nanese...hvalio se sa nekim dimljenim mangulicama....zarobicu mu motor dok ne zadovolji..
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

m.mitar

Pa i cigance prvo pljune na lim pa ga posle hvata!Ti ko pocetnik bre,gde zuris?Imas u apoteci neku mast,zaboravio sam kakop se zove,hladi opeklo mesto i brze zarasta!Ili ako imas kantarionovo ulje,resava problem!

Andjelo

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 20 April, 2013, 22:09
plikovi iskocili...karacu Vlajka kad sledeci put dodje....naplaticu mu sve muke i bol koji mi nanese...hvalio se sa nekim dimljenim mangulicama....zarobicu mu motor dok ne zadovolji..
probaj nabavi ovaj gel da imas u radionici  ,ja dobio od mog starog   od preko koriste u firmi  gde varu svakodnevno , gel odlican ako ga imas odmah pri ruci i namazes par puta  nema plikova  i ne ostaje rana  a isprobao sam ga i  na posekotine   mnogo brze zaraste rana kada mazes 2-3 puta dnevno ja obavezno natopim pre spavanja  i nemas brige sa opekotinama  i posekotinama


ЯЭВОЛУТИОН

ma nije to toliko drasticno...jebo plikic....uljna magistrala na teneri prolazi bas tamo gde ja treba da gurnem ruku...a mene mrzelo da cekam da se ohladi motor....a i Vlajko zapeo....navikao sam ja vec da se par puta godisne opeem na granu, cilindar, uljnu magistralu...vise se ni ne uzbudjujem....nego karacu Vlajka...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11