Glavni meni

Nalepnice za motore

Započeo serbduck, 24 Oktobar, 2010, 20:10

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

serbduck


  Razne nalepnice... recimo za MOTO KLUBOVE...






Citat: ts.marko poslato 13 Februar, 2011, 10:40
I nisu mu neke nalepnice.  :P
Marko, tj. ja poèinje sa sklapanjem motora danas. Postavljaæu kako ¹ta bude gotovo.

  Aj sklapaj to vise i lepo slikaj...


p.s.  ... kupus je bio za 10+


Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!

Panta Zemunac

Moram samo napomenuti jednu stvar!
Jedno je kada neko ¾eli vratiti izgled bajka u fabrièku color shemu a sasvim drugo, kada Patku da na volju, da mu odradi ne¹to libero iz ¹i¹arke!!

Jednostavno reèeno, kada se ma¹ti da na volju...granice ne postoje...e takav rad da vidite. Mislim da æe Banetova enduro ¾utara prva na ovom forumu probiti led!

Gašpar

Aj posto mi nisi odgovorio u inboxu, da te pitam i ovde:

Koliko bi kostalo da se uradi 400-500 nalepnica MotoManijaci, recimo neka velicina bude 5x3cm ?

DebeliZmaj

domatjini su bili super :) ... rakijica, turshija i ruchak :) 10+ ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

SSZGO

Citat: Gaspar poslato 13 Februar, 2011, 16:55
Aj posto mi nisi odgovorio u inboxu, da te pitam i ovde:

Koliko bi kostalo da se uradi 400-500 nalepnica MotoManijaci, recimo neka velicina bude 5x3cm ?

to je premalo, gde bi to lepio?

varijanta je za blatobran prednji recimo, ali to je bar 10-14 cm siriko

serbduck - jel citas PP ???
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

serbduck


  Citam pp... nego sam bio u guzvi ( vidi se iz predhodnih postova ), pa ne stigoh svima da odgovorim.
 
   Sto se tebe tice  - moze. Vec smo pricali o tome.   Ovog puta ja radim pripremu i plastificiram nalepnice, a i lepim.
  Nalepnice za MotoManijake - poslao sam pp Gasparu. Ta velicina 10 x 14 je previse. Probaj nekoliko velicina za blatobran - elipsa najbolje stoji.
  Trenutno u radu Banetova makina, jedna CBR XX i FZ6...

  Cekam rezervoar od XT 600 da ga izlepim.

  ...i tako...

Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!

Gašpar

Odgovorio je Serbduck, ali ja toliku nalepnicu ne bih sigurno zalepio na motor. 5cm maksimalno.

UFF

A da uradimo prvo ili zajedno i neke za auto?

farbach


serbduck

Citat: farbach poslato 13 Februar, 2011, 22:40
bravo za hajabusu

  Hvala, hvala... kad ti to kazes onda je stvarno dobro.

  Momci ...a da se vi o velicini nalepnica dogovorite van ove teme ili da ja zovem urednika  [callme]....a imam veze kod gore pomenutog ( njegov pas mi je odlican prijatelj )...  [zvizdi]





Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!

rboban

Citat: UFF poslato 02 Decembar, 2010, 03:45

I jos nesto - nalepnice ne idu na plastike vec na plastican rezervoar!
Da vidimo da li ce da drzi ili ne i koliko su ta isparenja stvarno strasna

Mislim da nece dugo, pojavice se mehurici, farbu dignu a ne nalepnicu....
Pesimista sam tj. optimista sa iskustvom!!!
Ako ostane placam PIVO, a ako NE prihvacam isto....
Na nekoj voznji naravno!!!!
Ride It Like You Stole It

rboban

Ima li neka slika kompletno gotove buse MAJSTORe?????
Ride It Like You Stole It

Gvozden

Svakako Busa je extra odraðena, jesi radio sa cast folijom i laminaciju? koliko je ko¹talo vlasnika!?

BANE BROTHERHOOD

Citat: Panta Zemunac poslato 13 Februar, 2011, 14:45
Moram samo napomenuti jednu stvar!
Jedno je kada neko ¾eli vratiti izgled bajka u fabrièku color shemu a sasvim drugo, kada Patku da na volju, da mu odradi ne¹to libero iz ¹i¹arke!!

Jednostavno reèeno, kada se ma¹ti da na volju...granice ne postoje...e takav rad da vidite. Mislim da æe Banetova enduro ¾utara prva na ovom forumu probiti led!
ako se ja i patak dogovorimo onda bi zuto prase ili ti vepric gedza trebalo da izgleda ovako!!!!
PAIN IS TEMPORARY GLORY IS FOREVER!!!

ts.marko

Citat: Gvozden poslato 14 Februar, 2011, 01:14
Svakako Busa je extra odraðena, jesi radio sa cast folijom i laminaciju? koliko je ko¹talo vlasnika!?
Odrao me  [yahoo]

serbduck

Citat: Gvozden poslato 14 Februar, 2011, 01:14
Svakako Busa je extra odraðena, jesi radio sa cast folijom i laminaciju? koliko je ko¹talo vlasnika!?

 Nije cast folija. Nema laminacije jer se lakira preko nalepnica.
 Jedno malo objasnjenje u vezi cast folije.

 Za razliku od obicne - cast folija ( livena folija ) je mnogo tanja i laksa za lepljenje jer lakse prijanja na krive povrsine. Ima sivi lepak pa se ne providi , a to u nasem slucaju ne igra bas nikakvu ulogu.
Bitna razlika je sto je cast folija tri puta skuplja od obicne, pa je isplativost vrlo diskutabilna. Naravno ukoliko neko hoce cast foliju - dobice je, ali po drasticno vecoj ceni od obicne.

 Vlasnika je kostalo...pa rece covek da sam ga odrao  ;) ...  nalepnice za jedan motor ne mogu biti jeftinije od 50 evra i ne mogu biti skuplje od 150, a to sve zavisi od povrsine, pripreme, lepljenja itd ( dogovor kucu gradi ...).

 Sto se tice plasticnih rezervoara... fabrike ne stavljaju nalepnice na njih i verovatno da imaju razlog za to. E, mi ne bismo bili to sto smo, kad ne bi probali suprotno.

Rezultate cemo videti kad Banetovo prase ili ti vepric gedza bude presvucen...a do tada... [watching]


p.s. Slike kompletno sastavljenih motora ce biti...cim budu lakirani i sklopljeni. To vec nema veze samnom. Cekamo Marka ...

Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!

Gvozden

Mogu nalepnice preko rezervoara. Ja sam radio vise kroserica u tom fazonu.. bez problema to ide, samo ih ja laminiram..

serbduck



  Pa kod tih zvrkova sto se teraju po siblju i trnju mora laminacija... [rofl] [rofl] [rofl]



Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!

farbach

ne pomaze laminacija, oguli je za par voznji, nego uzmem providnu podnu foliju. Ona traje dovoljno dugo.
Zalihe sam potrosio, gde ima da se kupi podna folija?

Gvozden

#119
Difol, Korus ili grafobazar.. zavisi koju marku volish. Ja sam koristio MacTac  i drzi. Oraguard 250 AS ima u Oracal polikarbonati. i u NS i u bg- tamo prema malom mokrom lugu. stara cena je bila 795din sa pdv-om
Jedno vreme sam laminirao na vruce, kao za ofset, 300mikronska, YZ250 drzala je celu sezonu . Za crosserica ima posebna folija da se uzme ali se kod nas ne uvozi.  CONVEX hibond folija.., moze i LG VIZUON 3888 pravljena za bash tu vrstu low energy surf..
odosmo u off
Svaka cast josh jednom Duck, pitao sam za cenu jer znam da se ne moze naplatiti koliko vredi kako god da okrenesh, zato samo i prijateljima radim. Idejno resenje je neshto shto se svelo "majstoru na volju " ;D
p