Glavni meni

Nalepnice za motore

Započeo serbduck, 24 Oktobar, 2010, 20:10

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

serbduck

Citat: farbach poslato 14 Februar, 2011, 13:29
ne pomaze laminacija, oguli je za par voznji, nego uzmem providnu podnu foliju. Ona traje dovoljno dugo.
Zalihe sam potrosio, gde ima da se kupi podna folija?

   Imam ja  ;) .


Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!

Panta Zemunac

Znam da se Marko na¹alio sa, ''odrao me je''...

ali istini na ruku, trebao je Bane Patak, dva puta da ide do Trstenika (tu je negde, odmah iza Avale, pa jo¹ beskonaèno!!).
Pa ondaK, na pristojnoj, pingvinskoj ...0'C skinuti shemu, sve odraditi i sve to nalepiti sa garancijom, podrazumeva se (izvinjavam se ali ne se razumem u cenu benzina, za cirka 700km, u dva navrata)....iskreno, mislim da bi on gladovao ako bi ¾iveo od tog posla za nas bajkere!
Ma to je samo zez, ode se, malo porazgovara, pogledaju bajkovi, svrati na turu, dve i ode vi¹e no ¹to se naplati, verujte mi.

I ponavljam, jedno je naruèena shema  a sasvim drugo sloboda izbora gde talenat nema granica!

Panta Zemunac

a za Baneta Brudera da dodam...

Na dve, veæe povr¹ine...gledajuæi bajk sa strane, ide se, da se na jednu, recimo prednju (tank), stavi etiketa koja æe vi¹e privlaæiti pa¾nju, bacati akcenat...Na drugu, neka zagasitija ¹ara, bez previ¹e boja, koja æe samo upotpuniti do¾ivljaj glavne slike sa tanka! Tako æe se dobiti sklad, celina sa jednim akcentom, bez previ¹e ¹vrljanja oèiju!

serbduck


[glavazid]
                [glavazid]
                               [glavazid]
                                              [glavazid]
                                                             [glavazid]   ...................... [slomljenzid]      [yahoo]
                                              [glavazid]
                               [glavazid]
                [glavazid]
[glavazid]


                                                                      [facepalm]




Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!

BANE BROTHERHOOD

PAIN IS TEMPORARY GLORY IS FOREVER!!!

BANE BROTHERHOOD

sta cu kad volem loooobanjeeeeeeeee [yahoo] [yahoo] [yahoo] [yahoo]
PAIN IS TEMPORARY GLORY IS FOREVER!!!

Panta Zemunac

Tako je tebra moj zemunski...samo vi'¹ tank sa lubanju bre a zadnji ¹titnici goli, crni, bez akcentuvanje bre!!
Tako se pogled zadr¾i na jednom, pravom mestu, pa su onda i detalji na izvolte, ima se vremena pogledati!

[djavo] [djavo] lubanja bre, lubanja.. [djavo] [djavo]

petar357


Hajabusa mi se svidja.

Gledao sam slike sa drugarom koji je inace dizajner, bavi se industrijskim dizajnom, njegova (strucna) primedba je bila jedino u tome da ako osnovni, veliki naziv hajabusa stoji napisan ravno, onda ni mali na blatobranu ne bi trebalo da bude u obliku kifle.
Sad, preti linije orla pa je valjda zato zakrivljen, ali smatra se da je to sekundarno, a primarno je da je glavni natpis ravan.

Naravno, nije ovo primedba, nego razmisljanje coveka kome je dizajn profesija i dosta je uspesan u tome. Vise kao predlog da se nekada, pri nekom drugom radu  razmisli i o tome.

Panta Zemunac

Petre...dok ti Bane ne odgovori da bacim svoju napomenu.
U par donjih postova sam napomenuo da je jedno raditi izgrebanu fabricku, color shemu, tj. dovesti izgled bajka u prvobitno stanje a sasvim drugo kada se Banetu da sloboda da on odradi bajk po svome!

Hajabusa je bila malo ogrebana, neke sitne ogrebotine ali ipak vidljive. Bane je skinuo njenu shemu i samo je doveo u prvobitno stanje sa mozda malo korekcija i to je sve! On je to profi uradio po zelji vlasnika a ostale nedoumice su jasne. Vlasnik nije hteo da menja izgled bajka vec da zadrzi stari...

Znaci, primedba tvog druga ide na Suzukieve indjilire!!

serbduck



  Petre drago mi je da ti se svidja.

  Sto se tice tvog druga, a mog kolege i njegove primedbe - da pokusam da pojasnim...

  Motor je radjen po uzoru na original i to je ispostovano do u milimetar.

  Dakle, primedbe se mogu dati Suzukujevim dizajnerima. Hayabusa je vrlo specificnog dizajna. Nekome je prelep , a nekome odvratan.  Sredine retko ima.

  Najteze u dizajnu je pomiriti ostre i oble linije - spojiti ih u jednu celinu. Mislim da je Hayabusa odlican primer za to. Vecina modela je uglavnom jednobojna.

  Samo par serija je radjeno sa ovim rasporedom nalepnica ( i bas na mene da naleti...jbg ). Bas iz tog razloga nisam hteo, a ni smeo da eksperimentisem.

Jos jednom - velicina , raspored, osnovne boje - sve je kao na originalu. Moja je samo sara. . . i jako mi se svidja.

  Kako to sve zajedno cuci na motoru - videcemo kad Marko okaci slike...


   [watching] 

Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!

djavo

Da li mozes da napravis siva slova na providnoj foliji a takodje i crna? Takve su fabricke pa zato pitam.

serbduck



   Na providnoj foliji ne. Nemoguce ih je odstampati ( sivu ) bez bele podloge.  Moze u sito tehnici, a ja je trenutno ne radim. Crna moze na providnu.

   Postoji mogucnost da se sve odradi na beloj foliji, pa se sece na cutteru i efekat je isti.

  Najbolje je da posaljes fotografiju nalepnice pa cu ti reci sta i kako.

Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!

serbduck



    VFR...nalepice...




Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!

djavo

Evo ovakva mi nalepnica treba, gde da napravim identicnu?

[attachment deleted by admin]

serbduck



   Moze  ;) ... imas pp...

Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!

DebeliZmaj

dobar je vfr ... nesvidja mi se jedino hrc nalepnica :)))
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

ts.marko

Citat: DebeliZmaj poslato 18 Februar, 2011, 13:06
dobar je vfr ... nesvidja mi se jedino hrc nalepnica :)))

Takve su originalne VFR u Japanu. Ko ti kriv kad nisi bio tamo.  :-*

ts.marko

Evo nalepnica. Na motoru. Lakirane. Lepe, prelepe (zato ¹to sam ja izabrao)



[attachment deleted by admin]

DebeliZmaj

ako moze kad stignesh kruuupan plan ovih plamenova kako su ispali lakirani
bash me zanima presijavanje ... ako te ne bude mrzelo :) hvala
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

castor

Kolega, da li mo¾e da se uradi naljepnica za moga vranca?

A hoæu naljepnicu koja bi i¹la izmeðu vozaèkog i suvozaèkog sica, da prati linije siceva, tj. da popunjava, ali ne u potpunosti taj prostor, a sa tekstom "nigga rabbit edition". Crna podloga (ili bezbojna) sa bijelim slovima istim ili sliènim ovima sto pi¹e Hayabusa. I da to sve bude lijepo zaliveno silikonom.

Ili da prati liniju suvozaèkog sica na samom repu iznad ¹topaljke.

Hvala.

Pozdrav.

Djole
It's the ride that matters, not the bike…