Glavni meni

Tema za bullshit

Započeo pit, 21 Mart, 2011, 14:49

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

PECA BMW

Par ljudi nesto raspravljalo i 50 puta pomenuli tu rec a ona mi mnogo para usi .

Sto ti kazes " od starijih nauèio tako kad sam poèinjao da vozim motor "  ja bas to samo od klinaca sto su juce poceli da voze cuo , a oni naravno to procitali na internetu .
Od starijih sam uvek cuo " nozice " i " nogostopi "

i sto kazes  " kori¹æenje pozajmljenih reèi " ali ovo nije pozajmljena rec ovo je nakaradno izmisljena rec , uopste ne kontam iz kog jezika je pozajmljena ?
Naravno da smao zajmili mnoge reci koje u nasem jeziku nisu postojale a delove smo nekako morali da zovemo ...

I naravno nisam se uhvatio ja sad tu da pametujem nego cisto iz znatizelje ko je izmisli ?
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

megaidiot

pa mi izmislili, niko drugi ne kaze tako ;D

da nismo uzeli rec hilzna ne bi znao da kupim filterhülzen da motam duvan

El Jefe

Квачило је реч коју сви користе правилно, опаљач нико и нема појма шта је.
Друштво за заштиту од животиња

navajo

Ja sam par puta na pocetku umesto "fuzaster" odvalila "kapodaster"...jbg...navikla da sam okruzena muzicarima i njihovom terminologijom :)

Lazic

Citat: PECA BMW poslato 27 Januar, 2018, 03:39

Ali ovo nije pozajmljena reè ovo je nakaradno izmisljena reè, uop¹te ne kontam iz kog jezika je pozajmljena?

Da nisi ljubitelj nemaèke tehnike pa da te i razumem... :o :D




@Navaho:
Da bi izbegla buduæe blamove ¹to pre da sazna¹ barem ¹ta su kataklingeri i gefufnice... [rofl]

Lone Wolf

Не може рај на земљи.

megaidiot

Citat: navajo poslato 27 Januar, 2018, 11:39
"kapodaster"
to se pravilno kaze 'ono za bare' [rofl]

Citat: Lone Wolf poslato 27 Januar, 2018, 12:25
Heblovi
Korman
guvernal - nista od toga nije nase, negde sam citao da je samo 'vampir' nasa rec, a da smo ostalo sve pokupili od komsija.
al to mi toliko i ne smeta koliko se o jeziku u medijima vise ne vodi racuna uopste, nekada davno ni jedan urednik ne bi dopustio da se objavi da je neko "upucan".

Lazic

Vampir je na¹a planetarno poznata reè, daleko bilo da je jedina... :D A koliko smo pokupili zna svako ko ode u Tursku... ;D

El Jefe

Или су они покупили од нас.
Друштво за заштиту од животиња

Lone Wolf

Oborene ruèke
Upravljaè
Не може рај на земљи.

Glava Dole


megaidiot

ali jos tokom osnovne su svi zapratili urbani lajfstajl

Hattrick

Citat: megaidiot poslato 27 Januar, 2018, 15:04
ali jos tokom osnovne su svi zapratili urbani lajfstajl

Pa kad su influentni foloveri.

navajo

@Navaho:
Da bi izbegla buduæe blamove ¹to pre da sazna¹ barem ¹ta su kataklingeri i gefufnice... [rofl]
[/quote]

Kad nesto ne znam, a nemam vremena da nabiflam na vreme (makar toliko da ne mogu da me sisaju kako im se hoce) ja povedem nekog ko zna....ili mi je omiljeno da se pravim tuta bugarin i pustim ih da se ponadaju :)

Lazic

Pozajmljenice... A mislio sam da Hrvati glume ludilo...

mali_zmaj

he he,mi smo inace po pitanju jezika zajebani,dva sela,jedno od oca  jedno od majke ,za jednu te istu stvar dva razlicita imena! deset kilometara selo jedno od drugog!!
jin-jang

navajo

Na prethodnom poslu smo u kancelarji imali jezicki haos...plakali smo od smeha svakodnevno...kolega iz Makedonije poreklom, drugi negde iz okoline Leskovca, koleginica Crnogorka, ova druga iz Teslica, treca iz Banjaluke i ja iz Beograda....kakve sam sve nove reci i izraze cula :)

megaidiot

jos da vam je sefica bila slovenka imali bi ste sfrj

Lone Wolf

Ti si najgora, iz Beogradima.
Не може рај на земљи.

Lazic

Citat: navajo poslato 28 Januar, 2018, 10:50
Na prethodnom poslu smo u kancelarji imali jezicki haos...plakali smo od smeha svakodnevno...kolega iz Makedonije poreklom, drugi negde iz okoline Leskovca, koleginica Crnogorka, ova druga iz Teslica, treca iz Banjaluke i ja iz Beograda....kakve sam sve nove reci i izraze cula :)
Ja bi u¾ivao... :D Kako filolozi zami¹ljaju nirvanu... :D

edit:
zbog skupljanja reèi po Balkanu sam èesto do¾ivljavao da me ljudi èudno gledaju kad ka¾em da sam roðen u Beogradu... :o ;D