Glavni meni

Tema za bullshit

Započeo pit, 21 Mart, 2011, 14:49

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

UFF

Prednost je sto ti napravi krivinu kakvu god ti hoces da auspuh bide vislje ili nize, da bude duzi ili kraci, da bude glasniji ili tisi a kod leo, akrapa ili bilo kog brend to je sto je, nema modifikacija, ako ti se ne svidja kako stoji ili se cuje zao mi je go fuck yourself

mana je sto su mu grane koje pravi sjajne i sijaju se ko jebeni coperi a to mene podseca na sjajne kineze i zato mi je i ruzno
kad bi te grane bile brusene bilo bi mnogo lepse

AndreyRR


Slaninar

Citat: Raja poslato 29 Avgust, 2012, 20:46
Stvarno ljudi tri strane u temi o motorima koje nevozimo a vi jos uvek o auspusima.Jer cete tako u svakoj temi

Zapravo ne. Obièno teme puno ranije skreæu ka kompresiji, pivu i ko je bolji jebaè. :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

UFF

Citat: pit poslato 29 Avgust, 2012, 21:11
Citat: UFF poslato 29 Avgust, 2012, 21:06
pit-e kao sto rekoh imao sam nekoliko robertovih izduva a imao sam i nekoliko akrapovica do sad pa sam uporedjivao varove
akrap je varen ko nogama, nije da neumeju nego ne zele tj jebe im se da gube vreme na obradjivanje ivica

video sam takodje i varove nekih domacih majstora, tipa onog sa kumodraza koji polira var ili ovaj toro sa oglasa i smesni su u poredjenju sa robertovim

vidi na sta to lici

       Kad bi nesto znao o varenju ne bi sad izlupavao ....var NE SME DA SE OBRADJU ....i tu je kraj price....moze samo da se polira .Pogledaj var na sastavu rama....jasno se vidi i niko ga nije obradjivao i gledao mu estetiku....bitna je funkcionalnost.Isto je i sa auspuhom...on se pravi da traje i radi.

stvarno?
e vidis sad si ti lupio
onaj var sam namerno stavio za primer i nije obradjivan jer ne moze da se obrati zato sto nije pristupacno
a sta je ovo ako nije obradjivano?

[attachment deleted by admin]

pit

Citat: UFF poslato 29 Avgust, 2012, 21:13
Prednost je sto ti napravi krivinu kakvu god ti hoces da auspuh bide vislje ili nize, da bude duzi ili kraci, da bude glasniji ili tisi a kod leo, akrapa ili bilo kog brend to je sto je, nema modifikacija, ako ti se ne svidja kako stoji ili se cuje zao mi je go fuck yourself

mana je sto su mu grane koje pravi sjajne i sijaju se ko jebeni coperi a to mene podseca na sjajne kineze i zato mi je i ruzno
kad bi te grane bile brusene bilo bi mnogo lepse


        Ne znam da li si upoznat ali ako hoces da kupis auspuh nekog poznatog brenda recimimo MIW ...odes lepo uy Barel i izujes se za 770 evar i dobijes dva topa sa granama i cevkama skrojene po meri recimo za TDM ...nema budzenja od oka i ''da li ce da odgovara i pusti ga jos malo'' To je to i cuje se i radi perfektno.

ЯЭВОЛУТИОН

od kad se zeli cvrstoca......eventualno se na granama polira ali iznutra da ne bude prepreka gasovima.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

AndreyRR


pit

 
Citat: UFF poslato 29 Avgust, 2012, 21:17
Citat: pit poslato 29 Avgust, 2012, 21:11
Citat: UFF poslato 29 Avgust, 2012, 21:06
pit-e kao sto rekoh imao sam nekoliko robertovih izduva a imao sam i nekoliko akrapovica do sad pa sam uporedjivao varove
akrap je varen ko nogama, nije da neumeju nego ne zele tj jebe im se da gube vreme na obradjivanje ivica

video sam takodje i varove nekih domacih majstora, tipa onog sa kumodraza koji polira var ili ovaj toro sa oglasa i smesni su u poredjenju sa robertovim

vidi na sta to lici

       Kad bi nesto znao o varenju ne bi sad izlupavao ....var NE SME DA SE OBRADJU ....i tu je kraj price....moze samo da se polira .Pogledaj var na sastavu rama....jasno se vidi i niko ga nije obradjivao i gledao mu estetiku....bitna je funkcionalnost.Isto je i sa auspuhom...on se pravi da traje i radi.

stvarno?
e vidis sad si ti lupio
onaj var sam namerno stavio za primer i nije obradjivan jer ne moze da se obrati zato sto nije pristupacno
a sta je ovo ako nije obradjivano?


     jaa ti lepo reko ako umes da citas ...jedno je poliranje a drugo je obradjivanje.Obradjivanje se ne radi jer moze da narusi strukturu i jacinu vara....poliranje je samo estetske prirode i ne utice na var....ako ovo ne kapiras ja ti ne mogu pomoci.

Slaninar

Citat: AndreyRR poslato 29 Avgust, 2012, 21:20
pa ja sam isao onda u losu masinsku skolu

Znam da je kod ramova bajseva sada trend da se varevi NE bruse, kako bi bili ¹to jaèi. Meðutim, to je kod ma¹inskih vareva koji su prilièno ravnomerni i dobri. Onaj "nebru¹eni" ¹to je UFF postavio na slici izgleda zapravo kao veoma dobar var.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

UFF

pite ne lupaj bre i poliranj je obrada
mozes da ga ispoliras sa grubom smirlom :D

pit

Citat: cbrr1 poslato 29 Avgust, 2012, 18:58
e imam jedan plan,da kupim  bmwa kockicu 85 godiste za 500e od cigana,onda ga operem i posto je to bmw,najbolji najaci,stavim ga u polovnjake i prodam za 5000e,jer realno posto je to bmw,toliko i vredi....i onda za te pare kupim audija a4 2001-2 godiste...

      Gde se samo seti...kod mene u Nisu u cigan malo tih kockica ko pleve ja cu kupim 2 komada za soma evra i operem ih malo i prodam za 10000 e...ima kupim C klasu 2006 ....i ispunim svoj ciganski san.

pit

Citat: UFF poslato 29 Avgust, 2012, 21:34
pite ne lupaj bre i poliranj je obrada
mozes da ga ispoliras sa grubom smirlom :D


       Ma  nemas bre ti pojma ...to si nesto cuo pa si se prokenjao pa ti sad ghlupo da priznas da si se zajebo  odnosno izlupao o obradi vara.Moz da obradjujes elektro varove tj kad gari napljujue pa ti lepo uzmes brusilicu pa skidas one bregcice.Ovo ocemu pricamo je argonski var...mada za to nisi cuo siguran sam i taj var se ne obradjuje bruslilicom...cak se i ne polira ....mada kod customa mora zbog estetike.


UFF

pite jebali te varovi sto nisi kupio dva akrapa za tdm-a nego stavio onaj jedan nakaradni i jos budzio malo gore malo dole  :D

pit


     Pa zato sto mi izasao jeftino a nov je .Isti takav kosta oko 500-600 dolara samo top.Grane mi je napravio odlican majstor po mom nacrtu i kostalio me 50 evra i auspuh 150 ...a cuje se kako sam hteo ...i nije divca sto je najbitnije.
VID 20120821 160804

                I ako je za tebe ovo lose odradjeno i nakaradno i nabudzeno onda samo mogu da kazem da si zlonameran o nista vise .

Milomir27

Citat: pit poslato 29 Avgust, 2012, 22:26

      Pa zato sto mi izasao jeftino a nov je .Isti takav kosta oko 500-600 dolara samo top.Grane mi je napravio odlican majstor po mom nacrtu i kostalio me 50 evra i auspuh 150 ...a cuje se kako sam hteo ...i nije divca sto je najbitnije.
VID 20120821 160804

                I ako je za tebe ovo lose odradjeno i nakaradno i nabudzeno onda samo mogu da kazem da si zlonameran o nista vise .
auuu bre kao da je cbrr upalio traktor

Phoenix

Citat: pit poslato 29 Avgust, 2012, 22:26

      Pa zato sto mi izasao jeftino a nov je .Isti takav kosta oko 500-600 dolara samo top.Grane mi je napravio odlican majstor po mom nacrtu i kostalio me 50 evra i auspuh 150 ...a cuje se kako sam hteo ...i nije divca sto je najbitnije.
VID 20120821 160804

                I ako je za tebe ovo lose odradjeno i nakaradno i nabudzeno onda samo mogu da kazem da si zlonameran o nista vise .

ja gori snimak ne znam dal sam video i chuo do sad! IKAD!
a ako ti ovako zvuchi motor stvarno prezali 300 dinara,kupi 2 litra benzina i zapali ga ;D
Trudim se, al' uzalud, Sudba ima foru gadnu:
kad treba bude¹ jeban, gaæe ti same spadnu.

Andjelo

Citat: pit poslato 29 Avgust, 2012, 21:21

Citat: UFF poslato 29 Avgust, 2012, 21:17
Citat: pit poslato 29 Avgust, 2012, 21:11
Citat: UFF poslato 29 Avgust, 2012, 21:06
pit-e kao sto rekoh imao sam nekoliko robertovih izduva a imao sam i nekoliko akrapovica do sad pa sam uporedjivao varove
akrap je varen ko nogama, nije da neumeju nego ne zele tj jebe im se da gube vreme na obradjivanje ivica

video sam takodje i varove nekih domacih majstora, tipa onog sa kumodraza koji polira var ili ovaj toro sa oglasa i smesni su u poredjenju sa robertovim

vidi na sta to lici

       Kad bi nesto znao o varenju ne bi sad izlupavao ....var NE SME DA SE OBRADJU ....i tu je kraj price....moze samo da se polira .Pogledaj var na sastavu rama....jasno se vidi i niko ga nije obradjivao i gledao mu estetiku....bitna je funkcionalnost.Isto je i sa auspuhom...on se pravi da traje i radi.

stvarno?
e vidis sad si ti lupio
onaj var sam namerno stavio za primer i nije obradjivan jer ne moze da se obrati zato sto nije pristupacno
a sta je ovo ako nije obradjivano?


     jaa ti lepo reko ako umes da citas ...jedno je poliranje a drugo je obradjivanje.Obradjivanje se ne radi jer moze da narusi strukturu i jacinu vara....poliranje je samo estetske prirode i ne utice na var....ako ovo ne kapiras ja ti ne mogu pomoci.
da se umesam i ja u raspravu sto se tice varenja posto nisam toliko strucan ali sam ucio od oca koji je elektrovarilac  i koji to radi punih 42 godine  ............sve zavisi koji materijal se vari i zasto je namenjen da sluzi sto se tice varenja prohromskog lima  TIG postupkom ako je var provario sa druge strane  moze da se obrusi i da se sredi da se ne vidi var ,za kvalitetno zavarivanje  treba dosta vezbanja da se udesi ugao volframove elektrode koji treba biti nekih 30 stepeni i da je sto manji zazor izmedju dva materijala da se uskladi amperaza i brzina vucenja  pistolja  ,najlepsi var  koji ne bi trebao da se brusi radi se TIG vakumskim zavarivanjem samo sa strujom bez dodavanja zice  ,zato se i vidi da su Robertovi varovi lepi i kvalitetni i nije im potrebna dalja obrada, mada postoji bajc za varove koji moze da ujednaci materijal tj, da se ne vidi ono plavetnilo od temperature  ........................i sad lepo promenite naziv teme  posto nema ni jedna slika motora kojih ne vozimo

Boki-KG

Obrada vara je forma ispred su¹tine. Ti kojima je to bitno verovatno voze Alfu Romeo jer bi tako ne¹to mogao samo glupi italijan da uradi kojima je sve samo i jedino u estetici. Koliko taèno uticaja na kvalitet ima obrada vara ne znam, ali znam sigurno da je bolje naæi prave parametre na ma¹ini koja to radi i tako dobiti idealnu debljinu vara, temperaturu itd. nego kasnije obradjivati ili praviti da bude u liniji sa cevkom kao u ovom sluèaju. Radim u kontroli kvaliteta u firmi koja izmedju ostalog vari plastiku itd. i taèno se znaju odstupanja, svaka ma¹ina se proverava na 1-2h i uporedjuju se vrednosti, prave se dijagrami na kojima se vide odstupanja i tok procesa tako da sam siguran da su varovi koje radi Akrapoviæ sigurno najbli¾e moguæe idealnom ¹to se tièe kvaliteta a na drugom mestu ¹to se tièe estetike iz prostog razloga jer nisu na ekstra vidnom mestu. Svaki deo ili sklop koji izlazi iz proizvodnje ima kontrolu procesa, metrologiju, i jo¹ sva¹ta ne¹to. Na kraju postoji vizuelna kontrola ili ti zavr¹na kontrola gde se taèno zna sa koje razdaljine se gleda deo najèe¹æe i do te granice su bitne gre¹ke ili uticaj neke anomalije (defekta) na oko posmatraèa. Recimo deo ima neku manju anomaliju a treba da se gleda sa razdaljine od 1m, ako se ona vidi na pola metra a na metar je neprimetna to se onda ni ne raèuna u problem. In¾enjer proizvodnje je zadu¾en da odredi sa koje razdaljine se gleda, no to je druga tema. Deo se deli po zonama npr. A, B, C i s' obzirom da bi samo kreten zevao u cev od auspuha umesto u sam top onda je i manje bitan izgled za ozbiljnu firmu a kvalitet je na prvom mestu, kao i unutra¹njost cevi.
Kakva bi ti¹ina nastala kad bi ljudi govorili samo ono ¹to znaju.
Èapek

pit

Citat: Phoenix poslato 29 Avgust, 2012, 22:53
Citat: pit poslato 29 Avgust, 2012, 22:26

     Pa zato sto mi izasao jeftino a nov je .Isti takav kosta oko 500-600 dolara samo top.Grane mi je napravio odlican majstor po mom nacrtu i kostalio me 50 evra i auspuh 150 ...a cuje se kako sam hteo ...i nije divca sto je najbitnije.
VID 20120821 160804

               I ako je za tebe ovo lose odradjeno i nakaradno i nabudzeno onda samo mogu da kazem da si zlonameran o nista vise .

ja gori snimak ne znam dal sam video i chuo do sad! IKAD!
a ako ti ovako zvuchi motor stvarno prezali 300 dinara,kupi 2 litra benzina i zapali ga ;D


  Zlobne duse mogu da ga puse. [rofl] [rofl] [rofl]