Glavni meni

Tema za bullshit

Započeo pit, 21 Mart, 2011, 14:49

0 članova i 7 gostiju pregledaju ovu temu.

Che

Citat: Kengur poslato 29 Avgust, 2012, 16:43
Vi bre svi mesate babe i zabe.

Zna se za sta sluzi auspuh, ili za ks ili za zvuk. Menjanje samog topa se ne dobija nista sem zvuka. Eventualno rad motora u zavisnosti sta je pre toga bilo. Ako je recimo bio prazan top bukvalno kao kod mene na R6 pa nije mogla da radi lepo... Ali bas prazan, samo obloga topa, unutra nista!

Da ne pametujem, znate i sami koliko para mora da se ugura u motor da bi se dobilo samo par konja...

Koje ste zrtve marketinga :)

I da se razumemo, ne tvrdim ja da je robertov bolji od akrapa... Samo da je pristupacniji i da radi posao dobro.

Meni je recimo Opel korsa sranje. Ali za 2200e, 1.7 dti koja trosi 5 kila, mi je ODLICNA! :)



Posto Robert ima samo po 1 model, stavlja iste auspuhe i na 200ccm i na 1200ccm onda ispada da svaki auspuh pase na svaki motor?

goranvojska

Citat: Che poslato 29 Avgust, 2012, 19:42
Citat: Kengur poslato 29 Avgust, 2012, 16:43
Vi bre svi mesate babe i zabe.

Zna se za sta sluzi auspuh, ili za ks ili za zvuk. Menjanje samog topa se ne dobija nista sem zvuka. Eventualno rad motora u zavisnosti sta je pre toga bilo. Ako je recimo bio prazan top bukvalno kao kod mene na R6 pa nije mogla da radi lepo... Ali bas prazan, samo obloga topa, unutra nista!

Da ne pametujem, znate i sami koliko para mora da se ugura u motor da bi se dobilo samo par konja...

Koje ste zrtve marketinga :)

I da se razumemo, ne tvrdim ja da je robertov bolji od akrapa... Samo da je pristupacniji i da radi posao dobro.

Meni je recimo Opel korsa sranje. Ali za 2200e, 1.7 dti koja trosi 5 kila, mi je ODLICNA! :)



Posto Robert ima samo po 1 model, stavlja iste auspuhe i na 200ccm i na 1200ccm onda ispada da svaki auspuh pase na svaki motor?
to je ko zena.svaki klip odgovara,sama menja ulje .....................

UFF

Imao 2 robertova topa na gpz-u i jedan na cbr-u
svaka mu cast kako ih napravi, varovi su vrhunski takodje u klasi akrapa ako ne i bolji verovali ili ne
licno mislim da se cuju preglasno, mada sam ja to tako hteo ali razlika izmedju njega i akrapa na primer je u dubini zvuka, robertov daje glasniji zvuk ali akrap dublji, mocniji, prijatniji
ali kad uporedis razliku u cenu jasno je zasto svi odaberu roberta
ne mislim da je ikakva sramota sto pit lupa, ok je ali mislim da na neke nove i skupe motore to jesnostavno ne ide..
ali to je samo moje misljenje, koje je u ovom slucaju nevazno, vazno je sta misli i zeli vlasnik i ako se njemu svidja onda je sve ok

e da, dobro se uklopio i lepo izgleda na vfr-u  
iako se ne slazem sa majorom da bi mu motor bio ruzniji bez izduva-videla bi se cela prelepa felna i mono viljuska a i bio bi simetrican

http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/280013_10151034873126325_2082688683_o.jpg

castor

Citat: UFF poslato 29 Avgust, 2012, 19:56
vazno je sta misli i zeli vlasnik i ako se njemu svidja onda je sve ok

Ovo je najbitnije. Ako se npr. meni ne sviða LV, nema love za koju bi ga stavio (npr. one megafone i tome slièna sranja ne bi stavio na motor taèno da mi neko pokloni)...
It's the ride that matters, not the bike…

Hohštapler

...mene èisto interesuje da se uradi test, i da namontiramo prvo jedan pa drugi top na isti motor, i da sednemo na klupu vezanih oèiju, a da motor proðe pored nas, istom brzinom, koliko bi znalo da pogodi koji je koji top....
Al bez da ih èujemo  pre testa.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

UFF

razliku najbolje cujes u radu na leru
da li je tih ali ko iz bureta i udara u grudi a ne u bubne opne ili je ko busan bojler

Major


ЯЭВОЛУТИОН

inace su bajkeri ozbiljni audiofili.....recimo Lazic misli da je HI-FI rodjak od HI-mena
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Raja

Stvarno ljudi tri strane u temi o motorima koje nevozimo a vi jos uvek o auspusima.Jer cete tako u svakoj temi

Major

Citat: revolution poslato 29 Avgust, 2012, 20:44
inace su bajkeri ozbiljni audiofili.....recimo Lazic misli da je HI-FI rodjak od HI-mena

[rofl]


Revolucijo sorry za off necu vise da ti mracim temu ;)

pit

Citat: UFF poslato 29 Avgust, 2012, 19:56
Imao 2 robertova topa na gpz-u i jedan na cbr-u
svaka mu cast kako ih napravi, varovi su vrhunski takodje u klasi akrapa ako ne i bolji verovali ili ne
licno mislim da se cuju preglasno, mada sam ja to tako hteo ali razlika izmedju njega i akrapa na primer je u dubini zvuka, robertov daje glasniji zvuk ali akrap dublji, mocniji, prijatniji
ali kad uporedis razliku u cenu jasno je zasto svi odaberu roberta
ne mislim da je ikakva sramota sto pit lupa, ok je ali mislim da na neke nove i skupe motore to jesnostavno ne ide..
ali to je samo moje misljenje, koje je u ovom slucaju nevazno, vazno je sta misli i zeli vlasnik i ako se njemu svidja onda je sve ok

e da, dobro se uklopio i lepo izgleda na vfr-u  
iako se ne slazem sa majorom da bi mu motor bio ruzniji bez izduva-videla bi se cela prelepa felna i mono viljuska a i bio bi simetrican

http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/280013_10151034873126325_2082688683_o.jpg


    Robertov var bolji od Akrapovica.... a ti sad postao i strucnjak za varove ... [slomljenzid]
    Ono sto ljudi  poput Ufka ne znaju a to je kvalitet materijala koji koristi Akrap i drugi jaki brendovi a sto je skupo i nedostupno Robertu.Naravno tu je i obtrni moment...kod Akrapa citav tim inzinjera radi na tome da napravi dubok zvuk a da pri tom motor zadrzi performanse na nizim obrtajima.Kod otvorenih izduva svako pa iRobert moz da oblozi cevku karbonskom folijom i to moze da se dere i da lici na nesto ali je daleko od pravog izduva kakav treba da stoji na motoru....i sto rece Che na neki motor od 1ooo-2000 evra nelogicno je staviti Akrapa ili Josimuru od 2000 evra ali neki od 100 -200 sto da ne.Mada i u tom slucaju je uvek bolji brendirani polovni ali dobro ocuvan nego garazni uradak iz Ade.

AndreyRR

sto se tice zvuka robertovog auspuha bio je takodje ponudjen duzi top koji bi davao
dublji zvuk,ali bi motor onda izgledao kao smederevac.da li bi se neko od firmiranih
auspuh majstora jebavao i pravio custom cev i gledao kako najbolje da se izvede
a da ne izgleda ruzno i da ti za to uzme smesnu kintu,da je vise ljudi kao sto je robert
bili bi smo mala svajcarska.

ЯЭВОЛУТИОН

Ne nego pazaris novu R1 i zapalis joj prvo lamele, a onda je zabodes u autobus.....vrh
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

UFF

pit-e kao sto rekoh imao sam nekoliko robertovih izduva a imao sam i nekoliko akrapovica do sad pa sam uporedjivao varove
akrap je varen ko nogama, nije da neumeju nego ne zele tj jebe im se da gube vreme na obradjivanje ivica

video sam takodje i varove nekih domacih majstora, tipa onog sa kumodraza koji polira var ili ovaj toro sa oglasa i smesni su u poredjenju sa robertovim

vidi na sta to lici

[attachment deleted by admin]

AndreyRR

Akrap ne vare rucno nego robot i puca im kurac da stalno nesto steluju,robert sve rucno radi
i vari i punktuje i savija i busi i presuje.......

Che

Citat: AndreyRR poslato 29 Avgust, 2012, 20:59
da li bi se neko od firmiranih
auspuh majstora jebavao i pravio custom cev i gledao kako najbolje da se izvede

Ja zadnji put uz top od LeoVinice-ta dobih i granu za montirati.

UFF


AndreyRR

dobio sam i ja za horneta,radi se o tome da podesava ugao cevi
i krivine da to izgleda bolesno dobro

UFF

robertov var

i dzabe slika to mora da se vidi uzivo da bi ti bilo jasno o cemu pricam

pit

Citat: UFF poslato 29 Avgust, 2012, 21:06
pit-e kao sto rekoh imao sam nekoliko robertovih izduva a imao sam i nekoliko akrapovica do sad pa sam uporedjivao varove
akrap je varen ko nogama, nije da neumeju nego ne zele tj jebe im se da gube vreme na obradjivanje ivica

video sam takodje i varove nekih domacih majstora, tipa onog sa kumodraza koji polira var ili ovaj toro sa oglasa i smesni su u poredjenju sa robertovim

vidi na sta to lici

       Kad bi nesto znao o varenju ne bi sad izlupavao ....var NE SME DA SE OBRADJU ....i tu je kraj price....moze samo da se polira .Pogledaj var na sastavu rama....jasno se vidi i niko ga nije obradjivao i gledao mu estetiku....bitna je funkcionalnost.Isto je i sa auspuhom...on se pravi da traje i radi.