Glavni meni

Tema za bullshit

Započeo pit, 21 Mart, 2011, 14:49

0 članova i 7 gostiju pregledaju ovu temu.

Major

Citat: Kengur poslato 29 Avgust, 2012, 14:11
Ako je hteo samo zvuk, a hteo je, onda podrzavam. Koji kurac da daje vise para zbog nalepnice? 

[klanjam_se]

mkt


Pop

Realno te zabole za takve komentare... Tvoj motor tvoja stvar...

"Грме танки џефердари..."


Major

Citat: Che poslato 29 Avgust, 2012, 14:12
Po toj logici mogao si obicni cevku od skele da zavaris i teraj.
Imao bi zvuk.
A da verujem da varilac iz Ade moze da napravi isto sto i Akrap ili LeoVince koji trose ko zna koliko para na ispitvanje izduva - tesko.

Nisam se setio jbga..

Citat: mkt poslato 29 Avgust, 2012, 14:14
daj zvuk

Snimicu ;D

Citat: Pop poslato 29 Avgust, 2012, 14:15
Realno te zabole za takve komentare... Tvoj motor tvoja stvar...

[thumb_up]

UFF

Citat: Che poslato 29 Avgust, 2012, 14:12
Citat: MajorSoul poslato 29 Avgust, 2012, 14:10
Ma bre nema veze koliko kosta.. Sta bi ja to dobio sa LeoVince, sto nisam sa ovim?
Ili sa Akrapom??

A kostaju duplo vise para..

osim nalepnice..

E mozda da stavim nalepnicu i onda cu da budem u fazonu.



Po toj logici mogao si obicni cevku od skele da zavaris i teraj.
Imao bi zvuk.
A da verujem da varilac iz Ade moze da napravi isto sto i Akrap ili LeoVince koji trose ko zna koliko para na ispitvanje izduva - tesko.

nemoj kengur da ti opet dokazuje da svaki izduv moze na svaki motor
ne znam samo sto ih koji qrac uopste prave razlicitih duzina i preseka umesto da to standardizuju kad je vec isti qrac

Kengur


pit



  Kolko je lepsa mecka jbt i nekako sa stilom...prodaj odma to govno od BMW-a nemoj da ti ruzi dvoriste i kupi jos jednu mecku ako ti trebaju dva auta.

Kengur

Mecka je mecka, bmw je bmw, a ti si Pite sa stilom... 1.6 na plin... :D

UFF

pite ko te bre sta pitao koji qrac?
otvori temu o mecki pa seri u njoj a ne ovde
ili otvori temu za MRZITELJE bmw-a i kenjaj do sutra niko nece da se buni niti da ti premesta postove sto si bre tvrdoglav ko deriste

pit

Citat: Kengur poslato 29 Avgust, 2012, 15:42
Mecka je mecka, bmw je bmw, a ti si Pite sa stilom... 1.6 na plin... :D

         Ti nisi pratio na casu...imam ja 230 CLK u garazi samo je ne vozim ...resio sam i da je ne prodam cuvacu je za ukras ....pa kad kroz 10 godina postane olrtajmer onda cu da pocenem da je vozim.

pit

Citat: UFF poslato 29 Avgust, 2012, 15:42
pite ko te bre sta pitao koji qrac?
otvori temu o mecki pa seri u njoj a ne ovde
ili otvori temu za MRZITELJE bmw-a i kenjaj do sutra niko nece da se buni niti da ti premesta postove sto si bre tvrdoglav ko deriste


                   Sta pizdis bre ...salim se malo uuu al si ti zaljubljen u BMW ....pa ti si bre zajebo i onog Lalajaka i Motoholica zajedno.Njih pamtim da jedino mogu da ti pariraju u ljubavi prema propeleru.

Jefta

@ Che
A sta bi on dobio da je stavio akrapovic ili leovince, a da nije dobio sa Robertovim? Kakve veze ima koliko mu kosta motor, robert pravi odlicne izduve koji su pristupacni. Zasto da placa nalepnice ili marku? Da bi bio najveci baja u selu sa akrapima? Glupost
Isto se povela rasprava za bmw opremu koja kosta 500 vise od jakni istog kvaliteta samo zbog bedza i brenda...

I akrapovic je poceo kao i robert jednog dana pa je vrrmenom izgradio ime, ali svakako nije on izmislio auspuhe, niti ce izmisliti toplu vodu vec samo kozmetiku.

@Majore
Konacno si skinuo onaj svemirski modulator zvukova sa motora :-)

Che

Citat: Jefta poslato 29 Avgust, 2012, 15:51
@ Che
A sta bi on dobio da je stavio akrapovic ili leovince, a da nije dobio sa Robertovim? Kakve veze ima koliko mu kosta motor, robert pravi odlicne izduve koji su pristupacni. Zasto da placa nalepnice ili marku? Da bi bio najveci baja u selu sa akrapima? Glupost
Isto se povela rasprava za bmw opremu koja kosta 500 vise od jakni istog kvaliteta samo zbog bedza i brenda...

I akrapovic je poceo kao i robert jednog dana pa je vrrmenom izgradio ime, ali svakako nije on izmislio auspuhe, niti ce izmisliti toplu vodu vec samo kozmetiku.

ok, da neko stavi ada auspu na nego govance od motora tipa zzr, xj ili nesto slicno iz 90ih.
To jos i mogu da razumem. A stavljanje no name aupuha na nov motor je cisto bacanje para u nista.

Ako su ada i akrap isti kako tvrdis, zasto onda slovenci ne zaposle 2 majstora i neka im oni sklapaju izduve.
Koji ce im q tehnologija i sva usavrsavanja...
Evo ista Robertova garaza

http://www.akrapovic.com/en/technology/laboratory/Pages/default.aspx

da ne znam na kom sajtu sam video pomsio bih da je ovo u Adi ;)

pit



               Mislim da su Robertovi auspusi totalni autsajderi u poredjenju sa bilo kojim poznatim brendom tipa Akrap,Josimura ,Devil i sl.Po ceni se cak opasno priblizio Leo Vinci auspusima koji su ipak dosta kvaliteniji od njega a u to su i poznat brend.
              Postoji mogucnost kod poznatih brendova da kupis BAS namenski auspuh za odredjenji tip motora....s druge strane kod Roberta ti je sve ono sto kazu DJUTURE..al ipak covek te pita da oces dublji ili reskiji zvuk.
              I da mene bi licno bilo veliki blam da stavim na motor Robertov auspuh ...to mi isto kao kad bi obuo abibas patike ili se namirisao fals parfemom....naravno uvek postoje ljudi kojima to ne smeta...pa dok ima takvih imace i prodju divca proizvodi.

Slaninar

Na mom motoru je Robertov auspuh.

Prednost Akrapa?
Trebalo bi, takva je reklama, da izvlaèi neki maksimum iz ma¹ine. Kad se stave, naravno, ¹ire dizne i KN filter vazduha. Pitam se samo koliko zaista testiraju ba¹ svaki model, a koliko je tu marketing.

Robert?

Isti zvuk kao ti Akrapi, Leo i ostale stvari. Zapravo, mo¾e¹ praktièno da bira¹ kakav zvuk hoæe¹. Lepo se èuje.

Izgled je èista desetka. Èovek ima smisla za te stvari. Ja sam mu dao odre¹ene ruke, ¹to se ka¾e i napravio je super stvar.

©to se snage tièe, moj motor malo manje tro¹i za isti re¾im vo¾nje. Snage nema manje, ne osetim da ima ne¹to vi¹e.


Roberta sam upoznao kad sam bio u radionici. Po samoj radionici se vidi pristup poslu. Svaka èast. Èovek obraæa pa¾nju na svaki detalj. Stigla je isporuka nekih nitni kad sam bio tamo i on je praktièno svaku pregledao da vidi ima li fal¹eva, jesu li nerðajuæe, pa tek onda spakovao u odgovarajuæu fioku (sortirku). S obzirom da je po ceni barem duplo jeftiniji od Akrapa & Co (ako ne i èetvorostruko, zavisno od modela), da radi ovde - pa pre bih njemu dao novce.


Meni bi bilo kiè staviti Robertov auspuh na kom pi¹e Yoshimura. Kad me je pitao za nalepnicu, rekao sam da stavi svoju, Race, da se vidi kako je dobar posao uradio ako neko pita.


Da li na motor od xxxx evra staviti Race?
Samo dok se dobro èuje, a nije previ¹e glasan, da motor ravnomerno lepo radi - ja sam hepi. Mo¾da neki sofisticirani motor mo¾e da to oseti kao smetnju, ali meni se èini da moj motor radi kao i pre, samo se lep¹e èuje.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Plazma Keks


Kengur

Vi bre svi mesate babe i zabe.

Zna se za sta sluzi auspuh, ili za ks ili za zvuk. Menjanje samog topa se ne dobija nista sem zvuka. Eventualno rad motora u zavisnosti sta je pre toga bilo. Ako je recimo bio prazan top bukvalno kao kod mene na R6 pa nije mogla da radi lepo... Ali bas prazan, samo obloga topa, unutra nista!

Da ne pametujem, znate i sami koliko para mora da se ugura u motor da bi se dobilo samo par konja...

Koje ste zrtve marketinga :)

I da se razumemo, ne tvrdim ja da je robertov bolji od akrapa... Samo da je pristupacniji i da radi posao dobro.

Meni je recimo Opel korsa sranje. Ali za 2200e, 1.7 dti koja trosi 5 kila, mi je ODLICNA! :)


AndreyRR


Plazma Keks


AndreyRR

bio na ma motoru a i nisam svestan bio da mi se telefon iskljucio,iznapusavalo me jos par ljudi