Glavni meni

A gde iæi na jedan dan?

Započeo mi¹ko_kolo, 26 April, 2011, 00:04

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mi¹ko_kolo

Elem, htedosmo iæi na Mokru goru ali najavi¹e ki¹u za taj kraj. A ide nam se oboma negde...U Temi¹varu nismo bili od '96-e, ¹to ne bismo oti¹li donde.
Tako i bi. Na motoJèe i polagano.
Kroz na¹ deo Banata vetar da odnese i to duva s desna pa te gura ka liniji i suprotnom smeru. Do 90 mo¾e¹ da se nosi¹ s njim, a preko te brzine jednostavno-ubi!
Na granici skoro nikoga, carinik pita "kuda?" ja ka¾em "na kafu". Pogleda me malo èudno ali ne prokomentarisa ni¹ta. Pandur pogleda paso¹e, èak me nije ter'o ni kacigu da skidam. Odosmo kod Rumuna, slièno kao i kod na¹ih, "dobar dan i do viðenja" i odosmo u Uniju.
Doðosmo u Temi¹var, tamo praznièni dan, naroda na ulicama kol'ko 'oæe¹, ba¹te pune, nebo se razvedrilo, prosto milina.
Taman smo parkirali, prilazi nam èovek na biciklu, u propisnoj biciklistièkoj opremi i na teènom engleskom zapoèinje prièu. Bla, truæ, voza se i on po svetu, vozao se po Americi, jugoistoènoj Aziji, Evropi... Trebalo je danas da bude u Japanu, ali iz svima poznatih razloga je otkazao putovanje. Inaèe, putovanja mu traju po 3-4 meseca.  ©okiran
Uglavnom, on nam je bio vodiè sve vreme, upoznasmo mu i porodicu, na kraju nas odvede kuæi na kolaèe, spakova nam pola litra rakije, isprati nas iz grada... ©ou tip.

Evo i malo slika. Sve u svemu jedan fino proveden dan.













































































Dzigi Boy

Bas lepo, jedino ja coban nisam bio u Rumuniji??!!!!

johann

Citat: Dzigi Boy poslato 26 April, 2011, 04:38
Bas lepo, jedino ja coban nisam bio u Rumuniji??!!!!



Da si èoban ? Jesi .. hahaha   (nisam ni ja bio, al ove godine to popravljam)

Vlajko

Lepo Skomi.. penzionerski i sa gustom..   [clapp]
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

Gašpar

Lepo, lepooo... [thumb_up]


P.S. Kooooliko slika moga sela  ;D ;D ;D ;D

Flojd

Lep putiæ! Taman za jedan dan: Tamo-nazad oko 250 km, a Temi¹var je ba¹ lep grad, ima ¹ta da ponudi.

Hvala za putopi¹èiæ!

ACO610

Jarane  blizu  ti  taj  Temi¹var  :D. Lijepa  turica.

prpa_zr

Citat: Dzigi Boy poslato 26 April, 2011, 04:38
Bas lepo, jedino ja coban nisam bio u Rumuniji??!!!!

nisi jedini èoban.. ni ja nisam bio u Rumuniji

Profa

Citat: prpa_zr poslato 28 April, 2011, 15:44
Citat: Dzigi Boy poslato 26 April, 2011, 04:38
Bas lepo, jedino ja coban nisam bio u Rumuniji??!!!!

nisi jedini èoban.. ni ja nisam bio u Rumuniji
JOS JEDAN COBANIN!!!! MISLIM NA MENE!!

mi¹ko_kolo

Citat: Flojd poslato 28 April, 2011, 15:21
Lep putiæ! Taman za jedan dan: Tamo-nazad oko 250 km, a Temi¹var je ba¹ lep grad, ima ¹ta da ponudi.

Hvala za putopi¹èiæ!

Maaalko vi¹e ima. Tour-retour 320 km. Od Beograda.

goranvojska

pa dobro posto imate tu kvalifikaciju cobana evo da se organizujemo da nabavimo malo ovaca da cuvate bar da imamo po neko jagnje da prikoljemo za mm okupljanja!!!!!!!!!!!!!!1

kawa ninja

Citat: goranvojska poslato 28 April, 2011, 22:06
pa dobro posto imate tu kvalifikaciju cobana evo da se organizujemo da nabavimo malo ovaca da cuvate bar da imamo po neko jagnje da prikoljemo za mm okupljanja!!!!!!!!!!!!!!1


   :) :)   ...    ;D
This bike is a lean, mean, electric green fighting machine - Team Green

kuglica14

interesantno , to bi moglo da bude i prvo ove godine

Dukags

Ovako sam i ja pro¹ao ???
Na putu za Temi¹var stadoh kod pijace u Deti, mestu na pola puta izmeðu grane i Temi¹vara, i reè po reè, na srpskorumunskoruènom o motorima i putovanju, tip mlaði èova, mesar, zaljubljenik u motore i putovanja, zatvori svoju radnju da bi nas proveo kroz mesto ali i da bi nas na kraju upoznao sa sve svojom ¾enom i prateæom familijom. Jer smo na kraju zavr¹ili kod njega kuæi na ruèku-doruèku ¹ta li, jo¹ nam za put da ne budemo gladni zapakovali rane, pa se rastadosmo ko Bog zna kakvi prijatelji. Posle nekog vremena ja ga pozvao i on bio na jedan dan kod nas...

gorki

@ Miso kolo mogao si da se javis kad si prolazio pored Vrsca  [cheers]
THINK BIKE !

easy

lepa akcija Temisvar. mi bili prosle godine, vise nam je trebalo vremena da se skupimo i krenemo nego da zapravo stignemo do tamo, a svi vozimo prilicno penzionerski.

mareskin

Meni je Bosna blizu. Sat vremena do granice. Tako da otiæi do Vi¹egrada ili negde jo¹ malo dalje nije problem.

Ima dosta lepih mesta po Srbiji koja bi se mogla obiæi sa jednim noæenjem, a da se ipak negde i svrati usput.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Dukags

Citat: mareskin poslato 10 April, 2012, 13:14
Meni je Bosna blizu. Sat vremena do granice. Tako da otiæi do Vi¹egrada ili negde jo¹ malo dalje nije problem.

Ima dosta lepih mesta po Srbiji koja bi se mogla obiæi sa jednim noæenjem, a da se ipak negde i svrati usput.
ma Bosna je lep¹a motorom, ali svaki put kad razmi¹ljam da krenem na tu stranu setim se dodatnih 2.000din¾i za zeleni karton koji nemam i kad saberem sa benzinom okrenem na drugu stranu, kao dogovorili se sa celim svetom a ne mogu sa Republikom Srpskom bar :(

mareskin

Citat: Dukags poslato 12 April, 2012, 09:11
Citat: mareskin poslato 10 April, 2012, 13:14
Meni je Bosna blizu. Sat vremena do granice. Tako da otiæi do Vi¹egrada ili negde jo¹ malo dalje nije problem.

Ima dosta lepih mesta po Srbiji koja bi se mogla obiæi sa jednim noæenjem, a da se ipak negde i svrati usput.
ma Bosna je lep¹a motorom, ali svaki put kad razmi¹ljam da krenem na tu stranu setim se dodatnih 2.000din¾i za zeleni karton koji nemam i kad saberem sa benzinom okrenem na drugu stranu, kao dogovorili se sa celim svetom a ne mogu sa Republikom Srpskom bar :(

Jeste, ali ja zeleni karton uzimam za auto zbog poslova koje imam u Bosni. A za motor iz zadovoljstva. Nije malo, ali motor je ionako veæinom luksuz.
Mene vi¹e nervira ekolo¹ka taksa kad sam i¹ao pro¹le godine u CG ;)
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Gašpar

Kakav crni zeleni karton za Bosnu? Ja ga ni u EU ne nosim i niko me nista ne pita [neampojma]