Glavni meni

Imamo li negde perionicu motora...?

Započeo Lazic, 22 April, 2011, 01:00

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazic

Kad sam polozio za "A" 12. Aprila prosle godine, oprao sam KLE-a kod R.I.P-a u perionici, tj njegovog brata... Medjutim, u Juznom bulevaru ruse sve te kucice i covek je odustao... Posto od tada nisam oprao ragu, toliko se isprljao da sam odustao od ideje da ga sam operem, a i auto koliko se malo vozi, nije opran od Jula 2008-me, pa ako neko zna perionicu, koja pere motore, nek se zapljune... [cheers]

pit



      Omw je najbolja perionica za mene ....sa 1 zetonom motor ima da ti blista ko nikad i da ocistis sve pa i najmanju prljavstinu i sve to za 3 min.A ako je mnogo zabagreo kupi 2 i resio si problem .....samo ga posle osusisi jelenskom krpicom.

Gašpar

Kad se vratim u BG, dodjes do mene, kupis nesto da gricnemo i opracemo ga da se sija  ;D

Zoltan

Moja dobra drugarica Jelena ima neke perionice ali kada sam pitao za pranje motora rekla mi je da moram u Crnogorsku. Pogodio sam sa njima cenu od 200rsd a decko koji pere je vlasnik nekog zekana tako da ZNA. Ako vas neko bude nesto zezao pozovite se na mene i Wild Mangilice a moj broj je 063/280-063
Znaci sa Brankovog sa Novaka desno, desno pa pred kraj sa leve strane pre tramvaja!

Lazic


zuba

Ima perionica u Zemunu u Miæa Radakoviæa. Vlada je bajker i jedino njemu dajem da mi pere motor!

Mortisha

Hm:)....Nisam znala da moze pogresno ili lose da se opere motor:)... Objasnite?:)
I got a little secret for ya, I never sleep when comes the night..
But every time I smack my fingers I switch back into the light...
My moon belongs to your sun, your fire is burning my mind...
Is it love or is it lust? Something that I just can't describe...

lord_oblivion

Moze da zavuce puskom po svecicama ili ispod sedista ili da skine mazivo sa lanca ili... sve zavisi od tipa motora itd.
Ako ti je negde naceta farba, skine jos...
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

lord_oblivion

Kod mene na cosku zgrade ima neki elektro-servis, popravljaju sve sto radi na ili pravi struju. Imaju crevo i cesmu napolju, pitam i samoposluzim se istim kad nisu u guzvi.
Sgrasso i lagani pritisak iz creva peru mnogo dobro, posle samo krpicom prebrisem i gotovo  :)
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Kanarinac

Najbolje je sam da operes, ili odes na OMV ispuskiras cisto da skines najgori sloj i onda sam

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Bastetus poslato 22 April, 2011, 12:34
Hm:)....Nisam znala da moze pogresno ili lose da se opere motor:)... Objasnite?:)
Moze da se opero dobro motor od nalepnica....originalnih. Sve nalepnice na motorima , osim one na rezervoaru koja je pod lakom, se sjajno skidaju puskom....a ako je negde farba ostecena moze4 da skone i lepu kolicinu farbe sa plastika. Mogu puskom da se isteraju gumice (orinzi) iz lanca, i da se pokvase konektori od struje...a oni jesu pomalo vaser diht...ali ne mnogo.
A mogu i gumeni dungici sa instrument table da se operu. a i semerinzi ako bas insistiras.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

zmiya

a moze i hladnjak lepo da se opere..

Bugi

Na Doræolu Du¹anova (mislim kod Kniæaninove) prvo hemija pa pu¹karenje pa crevo onda uzduvao vazduhom i brisanje  300 dindzi Yamaha 125 . Veliki motori mislim da su 400 a skuteri 200 (proveriti)

Kanarinac

haha 400 dinara za pranje motora. Pa toliko naplacuju pranje auto u fullu.

Iskreno ne vidim razlog teranja motora u perionicu, sem ako je bas bas bas prljav, kao sto je u Lazicevom slucaju. Ali ni tad e bi isao u perionicu, nego lepo na pusku na OMV i posle sam.
Posle puta u NS, motor je bio sav zasran sa musicama i ostalom gamadi, plus od ranije sto je ostalo. Moj i ortakov motor sam oprao za 20ak minuta, sundjer, sapunica i crevo

Bugi

Mislio sam da je pitanje gde su perionice a ne kako najjeftinije oprati motor ali kako ka¾e onaj vic - mo¾e i tako  :D

SSZGO

upravo

ja da hocu sam da ga perem onda ne bih pitao gde ima perionica...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Kanarinac


Lazic

Vlajko mi rece da ima jedna u Zivka Davidovica, kad se iz bulevara sidje nizbrdo niz prcvoljak Mite Ruzica, pa druga levo na stopu, pa odmah tu sa leve strane... 150 kinti... Za perionicu znam, ali nisam znao da peru motore...

Ruza-Bandit

Ja perem motor u perionici u Tri¹e Kacleroviæa preko puta Cenar S-a. Pranje je 150 din i ba¹ ga lepo operu.

The One

everything looks better from the inside of a motorcycle helmet