Glavni meni

Suzuki V Strom DL 650

Započeo MILJAN, 20 April, 2011, 16:19

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Panta Zemunac

Suzuki V-Strom DL650...

po meni, retko, dobro pogoðen bajk...ali ne odnosi se na hiljadarku!
Jo¹ kada bi ih radili sa nekom Color-shemom koja nije jednobojna...

Probao  sam je i za klasu je le¾ernija od Afrike...startnija i lep¹e se pona¹a u kracim, o¹trijim krivinama!
Pre bih njega nego novog Transalpa i ako sam ljubitelj Honde!

imaginos

Citat: MILJAN poslato 02 Jul, 2013, 23:09Motoagora Grèka...

U Motoagori je skid plate za Stroma 200 EUR + postarina + carina i pdv. Cenim da izadje jedno 270 dok dodje.

Za 200EUR u Louisu moze da se uzme metalni (preko ljudi koji donose).

A kapiram da ima ljudi koji mogu to da naprave samo treba naci crtez/mere i coveka koji hoce i moze da uradi.

MILJAN

Citat: imaginos poslato 03 Jul, 2013, 11:49
Citat: MILJAN poslato 02 Jul, 2013, 23:09Motoagora Grèka...

U Motoagori je skid plate za Stroma 200 EUR + postarina + carina i pdv. Cenim da izadje jedno 270 dok dodje.

Za 200EUR u Louisu moze da se uzme metalni (preko ljudi koji donose).

A kapiram da ima ljudi koji mogu to da naprave samo treba naci crtez/mere i coveka koji hoce i moze da uradi.
Ima¹ na HR v strom forumu temu..prave ga u odliènoj kopiji hrvati..
Cave ab homine unius libri

Gvozden

Citat: Gvozden poslato 23 Maj, 2012, 19:15
E zezam se neshto u 3D i radim neke crteze za cnc, jel ima neko vremena  + strom da uradim neki custom skid plate....Trebaju mi mere za srafove tj kacenje...zezam se nocu dok rade mashine sa tim, nosacima maglovkli i sl...nesto kao Touratech samo da se ne daju bubrezi za njihove perverzije.... Dojadilo mi da listam kataloge. a pola od toga sami moze cak i bolje da uradimo....


Kad sam ovo okacio svi cutali , verovatno je bolje dati 200 evra za "orginalni" ili hrvatski majstorluk..... a to ne moz da predje 60 evra kod nas....
Sad ga ne bi crtao ni za brdo cvaraka...

imaginos

E jbg, da sam video tvoju poruku od 23 maja, prvi bih se javio i doterao Stroma u Kikindu na merenje.

Uzecu za par meseci fork brace, pa cu dati nekom da mu uzme meru i okacicu na forum, glupo je da ljudi placaju 100 evra za parce metala kad moze da se napravi za manje..

imaginos

Doduse, 2012 nisam imao Stroma :) :)

Mil@n

Ovaj Skid plate ¹to ima Miljan ko¹ta 130 eura.Sad je vreme godi¹njih odmora i mo¾e¹ ga nabaviti ako ima¹ nekoga da ide u Grèku na odmor.Raèunaj jo¹ 10 eura za po¹tarinu  za podruèje Grèke,dostava u hotel ili gde veæ,znaèi ukupno 140 eura.Ja sam hteo da ga uzmem ali sam odustao zato ¹to je plastièan.Na¹ao sam original suzukijev aluminijumski za kopiranje pa æu to odraditi preko zime. Evo ti link za ovaj Grèki ako ti odgovara:

http://www.motodrift.com/index.php?route=product/product&path=45_20_26&product_id=49

Mil@n

Citat: MILJAN poslato 02 Jul, 2013, 19:03
najbolji je kao ovaj na mom motoru.... odbija kamenje a elastièan je i kada grunes na neki breg ili ivicnjak, on opomene zvuèno,savije se i ispravi..Taj limeni ima¹ da èuka¹ i pegla¹ redovno..


nije moj bajk ali isti je na slici
http://www.motoagora.com/img/dl1000.jpg

Jel mora da se skida ovaj skid plate kad menja¹ ulje i filter?

UFF

Citat: Panta Zemunac poslato 02 Jul, 2013, 23:24
Suzuki V-Strom DL650...
po meni, retko, dobro pogoðen bajk...ali ne odnosi se na hiljadarku!

bez uvrede ali to moze samo vozac trafike da kaze
jer ni jedan ni drugi ne idu, pun gas ili ne..

sTROM

imao, znam

doktor

Citat: MILJAN poslato 03 Jul, 2013, 22:58
Citat: imaginos poslato 03 Jul, 2013, 11:49
Citat: MILJAN poslato 02 Jul, 2013, 23:09Motoagora Grèka...

U Motoagori je skid plate za Stroma 200 EUR + postarina + carina i pdv. Cenim da izadje jedno 270 dok dodje.

Za 200EUR u Louisu moze da se uzme metalni (preko ljudi koji donose).

A kapiram da ima ljudi koji mogu to da naprave samo treba naci crtez/mere i coveka koji hoce i moze da uradi.
Ima¹ na HR v strom forumu temu..prave ga u odliènoj kopiji hrvati..

Sarinjo koji ga je pravi, prestao je jer nije bilo dovoljno interesovanja.
Bikers work is never done!

MILJAN

Citat: UFF poslato 04 Jul, 2013, 01:22
Citat: Panta Zemunac poslato 02 Jul, 2013, 23:24
Suzuki V-Strom DL650...
po meni, retko, dobro pogoðen bajk...ali ne odnosi se na hiljadarku!

bez uvrede ali to moze samo vozac trafike da kaze
jer ni jedan ni drugi ne idu, pun gas ili ne..

sTROM

imao, znam
hiljadarka ide kao blesava i povlaèi odlièno......
Ali dl650 je dosta lenji...dl650 nije pravljen za trke...tro¹i ispod 4 sa 80-90 na sat..pouzdan, udoban.. 300. 000 km i motor ne tro¹i ulje...Ima na Strormtroopers forumu raport jednog dedice ¹ta je menjao do 300.000 km--Samo po tabeli odr¾avanja...-- slike km sata.Motor je  kvalitet.....Motor je bruka...Ti atributi ga èine idealnom kupovinom za umerene vozaèe...KO ¾eli brzinu i cimanje uzme 1000 ili preðe na R..
Cave ab homine unius libri

Che

ide 1000arka ali koci kao brod koji ide nizvodno :(

MILJAN

da..malko slabije koèi ali ¹telovanjem prednjih amortizera se dobije bolji rezultat,....
Cave ab homine unius libri

Mil@n

Ja sam moj kupio pro¹le godine polovinom Maja.Pre¹ao sam do sada 22 000 km.Motor je stvarno dobar,pouzdan,kvalitetan,pogodjen,udoban za du¾e ture.Ima dosta kvaliteta ¹to ga èini dobrom kupovinom,plus ¹to i kao polovnjak stièe kult afrike bar ¹to se tièe cene.Ako hoæe¹ ne¹to i da vidi¹ ,a ne samo da jurca¹ 650 je sasvim dovoljan.Ja lièno nisam uspeo da spustim potro¹nju ispod 4 litra,ali sa suvozaèicom i 3 kofera tro¹i oko 4.5 litra.Jedino ¹to mu zameram su malo slabije koènice.Meni  ovih 300 000 km sa malim stromom deluje sme¹no pogotovo da je na toj kilometra¾i sve u redu sa agregatom i da ne pokazuje pohabanost,ali dobro da verujemo dekici.

evo jedne slike mog stroma:


Boban_m

Samo jos naslonjac da namontiras na top case.

Milos

Citat: UFF poslato 04 Jul, 2013, 01:22
Citat: Panta Zemunac poslato 02 Jul, 2013, 23:24
Suzuki V-Strom DL650...
po meni, retko, dobro pogoðen bajk...ali ne odnosi se na hiljadarku!

bez uvrede ali to moze samo vozac trafike da kaze
jer ni jedan ni drugi ne idu, pun gas ili ne..

sTROM

imao, znam

Tacno, u odnosu na CB1000R ne idu, ali se od te kategorije motora ni ne ocekuju bog zna kakve performanse. Bitno je da su prakticni, udobni, sa velikom autonomijom, i relativno trajni. Nekim ljudima ni ne treba jaci, brzi, a ni snagu koju imaju na tom stromu ne koriste ni 70%...

pit

Citat: Milos poslato 04 Jul, 2013, 15:07
Citat: UFF poslato 04 Jul, 2013, 01:22
Citat: Panta Zemunac poslato 02 Jul, 2013, 23:24
Suzuki V-Strom DL650...
po meni, retko, dobro pogoðen bajk...ali ne odnosi se na hiljadarku!

bez uvrede ali to moze samo vozac trafike da kaze
jer ni jedan ni drugi ne idu, pun gas ili ne..

sTROM

imao, znam


Tacno, u odnosu na CB1000R ne idu, ali se od te kategorije motora ni ne ocekuju bog zna kakve performanse. Bitno je da su prakticni, udobni, sa velikom autonomijom, i relativno trajni. Nekim ljudima ni ne treba jaci, brzi, a ni snagu koju imaju na tom stromu ne koriste ni 70%...

             Lepo receno ..inace probao sam dva mala Stroma i meni se svidja kao je uradjen...tacno je da mu fali malo snage pogotovu sa suvozacem ali nije bas da ne ide nista...velika prednost mu je mala potrosnja i sto je u jednom periodu bio bas dzabaka nov oko 6100 evra...u tom trenutku nije imalo za te pare kupiti bolji NOVI motor te klase na trzistu.

imaginos

strom 650 je pravljen za turizam - da bude ekonomican/pouzdan a da moze da se udobno ide da dalji put sa njim, i po tom kriterijumu je jedan od najboljih motora. nije ni pravljen da dobro ubrzava ni da bude brz. ne verujem da postoji motor (ni bilo kakvo drugo vozilo) koje je istovremeno ekonomicno (jeftino, pouzdano, malo trosi, retko se kvari) i da ima dobre sportske performanse.

dok je kostao 6500 eur nov, bio je najbolji izbor za te pare. danas nov strom kosta previse i ne isplati se uzimati ga novog.

---

ako neko ima kombinaciju za pravljenje skid plate, nek mi javi, zainteresovan sam i dalje. :)

MILJAN

Dok sam vozio Hayabusu, cepao sam i rizikovao glavu redovno...Sada u¾ivam u morskoj okolini na Stromu i radujem se povratku kuæi da se dru¾im sa mojim sinom...©to sporije vozim, to sam mu bli¾e...I tako to ide...Ko ima porodicu-zna.
Cave ab homine unius libri

Slaninar

Citat: Mil@n poslato 04 Jul, 2013, 14:11
Meni  ovih 300 000 km sa malim stromom deluje sme¹no pogotovo da je na toj kilometra¾i sve u redu sa agregatom i da ne pokazuje pohabanost,ali dobro da verujemo dekici.

Fejzer ima oko 95 konja izvuèenih iz 600 cc. Prelaze preko 100.000 opu¹teno.

Strom ima oko 65 konja iz 650 cc. Pravljen je da traje. Uz redovan servis i redovnu vo¾nju, normalno da izgura 300.000.

Koliko misli¹ da imaju 20 godina stare Afrike po oglasima? Trideset, ili trista hiljada?  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen