Glavni meni

Suzuki V Strom DL 650

Započeo MILJAN, 20 April, 2011, 16:19

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Boban_m

Citat: pit poslato 11 Oktobar, 2012, 23:43


           Ha ne znam sta balavite nad tim 1.9 tdi kad bilo koji benzinac 1.6 a na plin trosi isto toliko u parama.A da ne pominjem da ne smrdi,drnda na leru .ima neugodne vibracije .......bosh pumpu,.turbinu,dizne.....
Jesi li vozio nekad Pite auto sa tim motorom ili prosto rezonujes? Velika je razlika u odnosu na 1.6 atmosferske benzince jer odmah, skoro od 1000 rp/m ispucava mnogo snage . Vibracija na leru nema a nema ni bosh pumpu. PD motori imaju posebne pumpa-dizne na svakom cilindru.

Kengur

Citat: pit poslato 11 Oktobar, 2012, 23:43


           Ha ne znam sta balavite nad tim 1.9 tdi kad bilo koji benzinac 1.6 a na plin trosi isto toliko u parama.A da ne pominjem da ne smrdi,drnda na leru .ima neugodne vibracije .......bosh pumpu,.turbinu,dizne.....

Jedina i najbitnija razlika je ta sto 1.9 tdi ili jtd nbt, idu za razluku od slinavog 1.6 na plin... Izmedju ostalog i ja vozim 1.6, doduse bez plina... Tu nema poredjenja, kad treba ide i to bas odlicno. A te vibracije ima... sa jedno 800 000km... :)

Citat: UFF poslato 11 Oktobar, 2012, 23:54
koga boli qrac koliko trosi?
ako vam je puno nemoj se vozite

Pa ti nemoj da kukas onda vise sto sipas 10 000din i da se nerviras... ;)

Ripley

mnogo je veca buka u kabini na 160 km/h kod benzinaca, dok dizel ni ne cujes. Naravno govorim o zapremini do 2 litre

pit


                  Imao sam audi jaje td doduse on je pd....a probao sam golfa 4  crveno tdi....naravno da ide fenomenalno ali slabije od 18.T benzinca.
               

pit

Citat: Ripley poslato 12 Oktobar, 2012, 00:06
mnogo je veca buka u kabini na 160 km/h kod benzinaca, dok dizel ni ne cujes. Naravno govorim o zapremini do 2 litre

     Bas mnogo veca buka ....duplo ili troduplo?Mislim da to zavisi od modela i zvucne izlolacije.

Ripley

bas, bas veca buka. ne znam ni jednog benzinca do 2,0 koji se manje cuje od bilo kog novijeg dizela preko 150

UFF

kengure nemoj si ljakse ne smeta meni potrosnja (nju nisam ni slikao) vec cena benzina

pit


            Jbl ga ja sam skoro vozio Stila oko 180 i nije mi se cinilo da je neka bas bas velika buka naprotiv.....ispada da je po tvome u dizelu bas bas tiho.Al evo ako oce provozacu te u Stilo pa onda napisi ovde svoje utiske.

Ripley

Mo¾e, samo nemoj do Bubnja ili Donje Vre¾ine  ;)

Pre neki dan vozio Stilo Abarth 2,4 sa tiptronic, zlo kako ide i ¹alta sa medjugasom kad udaris na kickdown

pit



           Ovaj 1.6 je bas lenj na niskim obrtajima i ako oces ostriju voznja mora ga navrtis malo.E sad to ima bas velike prednosti za mene posto me jednostavno tera na opustenu da ne kazem penzionersku voznju.A i odrazava se na potrosnju itekako .Sad ce Uff da popizdi i kaze ako vam je bitna potrosnja idite peske.inace tankiram ga jednom nedeljno za oko 3000 dindzi ....i potrosnja se svela na nekih 10-ak litara plina ....sto je odlican rezultat za karavana.

UFF

E pit-e
onaj 1.6 benz u stilu za koji sam rekao da se ne popravlja
bio sam do havarisanog pre koji dan i provozao se sa njegovim ortakom u stilu dvoje vrata sa tim motorom
jbt ono sranje potpisuje i u drugoj brzini
da li su drkali nesto i cipovali ga ili je stilo lagan ne znam u cemu je fora, nema previse konja a ni kubika ali ubrzava bas bas lepo

dzimika

sta se lozite :D meni prosecna potrosnja po gradu na laguni 6.6l
inace van grada potrosnja se krece oko 5.5l na 150kmh a do 130 ne prelazi 5l
najvise mi je trosila vektra 98god, 2.0dti, inace ti motori su poznati po tome sto hoce da trose i po 10l ako se malo ostrije voze

Bori¹a

Citat: Ripley poslato 11 Oktobar, 2012, 23:55
ne postoji a6 sa 90 ks, mislim da je najmanji sa 115
daj mi tu hondu da vi¹ kako tro¹i 15

nema teorije da honda predje 8l, vozio cale bas muski po gradu, upaljena klima stani kreni malo drift i opet 8,8.5...

http://www.20thstreetauto.com/cars/car231/side.jpg

ovaj audi ti je 1.9tdi, 66kw

pit

Citat: UFF poslato 12 Oktobar, 2012, 00:39
E pit-e
onaj 1.6 benz u stilu za koji sam rekao da se ne popravlja
bio sam do havarisanog pre koji dan i provozao se sa njegovim ortakom u stilu dvoje vrata sa tim motorom
jbt ono sranje potpisuje i u drugoj brzini
da li su drkali nesto i cipovali ga ili je stilo lagan ne znam u cemu je fora, nema previse konja a ni kubika ali ubrzava bas bas lepo

               Ma naravno da moze ako ga navrtis odma ....pa od 0-100 ode za 11 sec....ali recino ako si u trecoj na 2000 obrtaja treba mu vecnost da povuce ....obrtni moment mu je mali ...mada kao sto rekoh meni bas ok ne tera me na gasiranje.

Gašpar

Citat: Borisa Motorisa poslato 12 Oktobar, 2012, 00:51
Citat: Ripley poslato 11 Oktobar, 2012, 23:55
ne postoji a6 sa 90 ks, mislim da je najmanji sa 115
daj mi tu hondu da vi¹ kako tro¹i 15

nema teorije da honda predje 8l, vozio cale bas muski po gradu, upaljena klima stani kreni malo drift i opet 8,8.5...


Drift sa prednjom vuèom? KAKO? :o

pit



  Pa u rikverc kad ide ....bre Gaso

Kengur

Citat: UFF poslato 12 Oktobar, 2012, 00:15
kengure nemoj si ljakse ne smeta meni potrosnja (nju nisam ni slikao) vec cena benzina

Majke ti? Pa ni meni ne smeta potrosnja, nek trosi 26 litara sto se mene tice i nek ima dva turba...
Zbog cene ti i kazem, meni je bitna jer prelazim dosta. A boli me kita za kola, to mi je potreba... Znaci sto manje da kosta, i odrzavanje i potrosnja...
Motor je nesto drugo, to nit je potreba nit mozes da radis nesto sa njim... Znaci cist luxuz ako cemo realno... Ljubav ili sta vec...

UFF

meni je motor potreba i prevozno sredstvo
i stedi mi i pare i vreme
trosi manje od automobila i brze stignem na posao

a to sto uzivam u voznji umesto da se kao u kolima nerviram i psujem to je dodatan plus
kao sto je i to sto mogu da prekoracim brzinu ili obidjem preko pune i da me zabole za  [policaja]

da nema tih prednosti verovatno ga ne bi ni vozio, koji ce mi qrac samo mogu da padnem i da se ubijem

Kengur

Dobro SM, ali R, Putni motori i slicno ce djoku da ti nesto ustede u BG...

Neki 4t skuter do 250 kuba je prava stvar za bg i stednju...

UFF

Pa putni motor ti dodje kao bmw 7  ili audi 8 (a i po gabaritima su im slicni)

imaju i snagu i udobnost i zastitu od vetra, dobre kocnice, luksuz.. uzivas dok vozis ali ne moze biti jeftino ni odrzavanje ni potrosnja ali ti ipak ustede vreme i kazne, dovoljno