Glavni meni

Suzuki V Strom DL 650

Započeo MILJAN, 20 April, 2011, 16:19

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

pit



Meni od 4 do 6...i to 6 trosi autoputem sa dvoje pri brzini od 140-160....bar tako je bilo letos kad sam iso za Grcku.

MILJAN

Citat: pit poslato 11 Oktobar, 2012, 00:40


Meni od 4 do 6...i to 6 trosi autoputem sa dvoje pri brzini od 140-160....bar tako je bilo letos kad sam iso za Grcku.
Ma nemoguæe da je 4 :D
PA to mora da ti je duvao vetar u leða i da si i¹ao nizbrdo..Kako to kad drugima tro¹i minimum od 6 do 9? :D Majke mi...sve genijalci...  :D Te¹ko je shvatiti da motor ipsod 100 na sat tro¹i dosta ispod 5 litara,.,., :D
Cave ab homine unius libri

Kengur

Tacno da izadjes na auto put i vozis ispod 100 treba da te zatvore :) To je opasno ugrozavanje saobracaja... :) Recimo slovenci na polaganju to ne tolerisu. Ako pise 130 toliko vozi.

A glupo vam je to merenje... Sta bre ispod 100? Pa onda drugarov audi 2.5tdi trosi ispod 6 litara... Jer kad ide 5om 70kmh pokazuje ispod 6l....
A ako hoces realno, ispod 10 ne moze... Grad, klima, kreni stani...
Auto put 8,9 jer realno takav auto se ne vozi ispod 150... A moze da izadje na auto put vozi 100 i do nisa moze da odspava... Ali ce potrosnja biti 6l...

Isto tako i motor, ok je uzivanje u putovanju i sve to... Ali nemoguce da se nikad ne stisne?  A tad tesko da trosi 4...
Znaci dolazimo to toga da prosek od 4.5l je prosto nemoguce uhvatiti :)

pit

Citat: Kengur poslato 11 Oktobar, 2012, 15:19
Tacno da izadjes na auto put i vozis ispod 100 treba da te zatvore :) To je opasno ugrozavanje saobracaja... :) Recimo slovenci na polaganju to ne tolerisu. Ako pise 130 toliko vozi.

A glupo vam je to merenje... Sta bre ispod 100? Pa onda drugarov audi 2.5tdi trosi ispod 6 litara... Jer kad ide 5om 70kmh pokazuje ispod 6l....
A ako hoces realno, ispod 10 ne moze... Grad, klima, kreni stani...
Auto put 8,9 jer realno takav auto se ne vozi ispod 150... A moze da izadje na auto put vozi 100 i do nisa moze da odspava... Ali ce potrosnja biti 6l...

Isto tako i motor, ok je uzivanje u putovanju i sve to... Ali nemoguce da se nikad ne stisne?  A tad tesko da trosi 4...
Znaci dolazimo to toga da prosek od 4.5l je prosto nemoguce uhvatiti :)

                 Ne bih da se pravim previse pametan ali pre dve godine sam isao u CG i do Podgorice potrosio22 litra a kilometra cirka oko 470 valjda.Nisam testirao ali sam zapamtio da sam N.Pazaru dolio 10 litara  a u Podgorici oko 12 ....sa dvoje natovaren .Voznja normalana kao autom bez gasiranja zbog veliike guzve.

dzimika

evo sad kad smo isli za kladovo, tacno na 200km smo sipali u Donjem milanovcu i che-u je TDM trosio oko 5l a nikako ga nije stedeo ni na auto putu  a ni posle do milanovca, meni je bila potrosnja ispod 6 a imam i manju kubikazu i manje snage
pre par godina kad smo isli po saxi-evog stroma u horgos, mikulancu na GSA1200 potrosnja je bila 6,2 dok je meni bila 5.8 obojca smo imali suvozace a on ga nije bas stedeo, cak je u pra navrata isao dosta ispred nas pa vozio nazad do nas
tako da nije nemoguce da motor od 900 ili 1200ccm trose oko 5, 6l
po recima dekija (deyan76) gs1200 mu je trosio oko 5l na otvorenom na putu do grcke
tako da potrosnja stroma 650 koja je ispod 5l pa cak i 4l nije ni malo cudna

Ripley

Imao sam SV650 99, karburatori i jedna svecica po klipu i trosio je oko 4 - 4.5 litre, ali da ne prelazim 100. Autoput 120-140 nesto ispod 5 L. Inace maximalna brzina bila oko 210.

Kengur

Citat: pit poslato 11 Oktobar, 2012, 18:29
Citat: Kengur poslato 11 Oktobar, 2012, 15:19
Tacno da izadjes na auto put i vozis ispod 100 treba da te zatvore :) To je opasno ugrozavanje saobracaja... :) Recimo slovenci na polaganju to ne tolerisu. Ako pise 130 toliko vozi.

A glupo vam je to merenje... Sta bre ispod 100? Pa onda drugarov audi 2.5tdi trosi ispod 6 litara... Jer kad ide 5om 70kmh pokazuje ispod 6l....
A ako hoces realno, ispod 10 ne moze... Grad, klima, kreni stani...
Auto put 8,9 jer realno takav auto se ne vozi ispod 150... A moze da izadje na auto put vozi 100 i do nisa moze da odspava... Ali ce potrosnja biti 6l...

Isto tako i motor, ok je uzivanje u putovanju i sve to... Ali nemoguce da se nikad ne stisne?  A tad tesko da trosi 4...
Znaci dolazimo to toga da prosek od 4.5l je prosto nemoguce uhvatiti :)

                 Ne bih da se pravim previse pametan ali pre dve godine sam isao u CG i do Podgorice potrosio22 litra a kilometra cirka oko 470 valjda.Nisam testirao ali sam zapamtio da sam N.Pazaru dolio 10 litara  a u Podgorici oko 12 ....sa dvoje natovaren .Voznja normalana kao autom bez gasiranja zbog veliike guzve.

Vidi, nije stvar u tome. Evo ja garantujem da je drugaru R1 2003 trosila ispod 5 litara kad se islo na zlatibor pre par godina... Ali kakve voznje? 6ta i laganica... I jel to realna potrosnja za r1? Nije. Zasto? Zato sto nije usla ni jednom u obrtaje...

MILJAN

Citat: Kengur poslato 11 Oktobar, 2012, 15:19Tacno da izadjes na auto put i vozis ispod 100 treba da te zatvore :) To je opasno ugrozavanje saobracaja... :) Recimo slovenci na polaganju to ne tolerisu. Ako pise 130 toliko vozi.

A glupo vam je to merenje... Sta bre ispod 100? Pa onda drugarov audi 2.5tdi trosi ispod 6 litara... Jer kad ide 5om 70kmh pokazuje ispod 6l....
A ako hoces realno, ispod 10 ne moze... Grad, klima, kreni stani...
Auto put 8,9 jer realno takav auto se ne vozi ispod 150... A moze da izadje na auto put vozi 100 i do nisa moze da odspava... Ali ce potrosnja biti 6l...

Isto tako i motor, ok je uzivanje u putovanju i sve to... Ali nemoguce da se nikad ne stisne?  A tad tesko da trosi 4...
Znaci dolazimo to toga da prosek od 4.5l je prosto nemoguce uhvatiti :)
:-) :-) :-) :-) :-)  cccc...po tebi iskljucivo se vozi po auto putu.. :-) :-)  Ja 90% vozim magistralnim putevima gde vozim oko 85.Preko toga uvek imam veoma opasne situacije..Tako da moj motor trosi ispod 4. U LOKALU vozim skuter Hondy Dylan pa nemam pojma koliko strom trosi u lokalu..Tako da...ne znam sta da ti napisem...:-) :-) :-)
Cave ab homine unius libri

Gašpar

Ne bih da se pravim pametan, ali to "moj tro¹i toliko..." mi je malo sme¹no.

Motor je sam po sebi luksuz, tako da je potro¹nja tu najmanje bitna. Kada nema para za gorivo, nema ni vo¾nje. A vo¾nja sa pa¾njom o potro¹nji je i vi¹e nego muèenje.

Moje mi¹ljenje.

pit

Citat: Ga¹par poslato 11 Oktobar, 2012, 21:31
Ne bih da se pravim pametan, ali to "moj tro¹i toliko..." mi je malo sme¹no.

Motor je sam po sebi luksuz, tako da je potro¹nja tu najmanje bitna. Kada nema para za gorivo, nema ni vo¾nje. A vo¾nja sa pa¾njom o potro¹nji je i vi¹e nego muèenje.

Moje mi¹ljenje.


             Pa naravno ali mnogo je lepse kad motor malo trosi a uz to ide dobro.....

Kengur

Citat: MILJAN poslato 11 Oktobar, 2012, 21:02
Citat: Kengur poslato 11 Oktobar, 2012, 15:19
Tacno da izadjes na auto put i vozis ispod 100 treba da te zatvore :) To je opasno ugrozavanje saobracaja... :) Recimo slovenci na polaganju to ne tolerisu. Ako pise 130 toliko vozi.

A glupo vam je to merenje... Sta bre ispod 100? Pa onda drugarov audi 2.5tdi trosi ispod 6 litara... Jer kad ide 5om 70kmh pokazuje ispod 6l....
A ako hoces realno, ispod 10 ne moze... Grad, klima, kreni stani...
Auto put 8,9 jer realno takav auto se ne vozi ispod 150... A moze da izadje na auto put vozi 100 i do nisa moze da odspava... Ali ce potrosnja biti 6l...

Isto tako i motor, ok je uzivanje u putovanju i sve to... Ali nemoguce da se nikad ne stisne?  A tad tesko da trosi 4...
Znaci dolazimo to toga da prosek od 4.5l je prosto nemoguce uhvatiti :)
:-) :-) :-) :-) :-)  cccc...po tebi iskljucivo se vozi po auto putu.. :-) :-)  Ja 90% vozim magistralnim putevima gde vozim oko 85.Preko toga uvek imam veoma opasne situacije..Tako da moj motor trosi ispod 4. U LOKALU vozim skuter Hondy Dylan pa nemam pojma koliko strom trosi u lokalu..Tako da...ne znam sta da ti napisem...:-) :-) :-)

Dobri ste vi pravnici, lepo izokrecete reci :)
Naravno da nije, ali ako tako merimo potrosnju ko gde vozi, pa onda nikad niko nece reci realno i nece postojati realna potrosnja...
Eto kazem ti, 2.5 tdi onda trosi 6 litara. A 1.9tdi trosi 4.5l. Meni seat 1.9tdi trosio do mora 4.5 nas troje natovareni...
Eto moze Nadalina da potvrdi isla sa mnom. Znaci nema kuknjave na cenu goriva, kupis 1.9 tdi i trosi 4.5 litre...
Realno?

Ripley

1.9 tdi pd motor (105 ks) bruka koliko malo trosi, pretpostavljam da je taj kod tebe. definitivno moj sledeci izbor za drugi auto

Kengur

Ne, bila je 1.9 tdi 110 ks... 2001god sport oprema, stari model 00/01... Vozio sam je prosle godine...
Smesno trosi ako se tako vozi. Grad, klima, realno ispod 6.5 je nebulozno pricati. Svejedno je koja je konjaza... Mada nekako najbolji je sa 130. Ima malo vise snage na malim obrtajima, dosta vise u gornjim :) Opet zavisi od voznje...

Sada ako bih opet uzeo 1.9 tdi, odmah cip od 185ks... Pa dok ne pukne menjac :)

Ripley

auu, juce vozio a4 2.0 tdi cipovan na 180, otima volan iz ruke. kum ima taj od 131 ks i trosi vise nego moja vektra 2.2dti, mada su oba automatici

Boban_m

Citat: Ripley poslato 11 Oktobar, 2012, 22:36
1.9 tdi pd motor (105 ks) bruka koliko malo trosi, pretpostavljam da je taj kod tebe. definitivno moj sledeci izbor za drugi auto
Imam takav i na magistralnim putevima, sa laksom nogom na gasu, ali i dalje voznja 90-100 km/h potrosnja sidje i na 4.3 l/100 km.

pit



            Ha ne znam sta balavite nad tim 1.9 tdi kad bilo koji benzinac 1.6 a na plin trosi isto toliko u parama.A da ne pominjem da ne smrdi,drnda na leru .ima neugodne vibracije .......bosh pumpu,.turbinu,dizne.....

Bori¹a

honda, 2.2ictdi 140ks trosi 6l maksimum - evro dizel
audi a6, 1.9tdi 90ks trosi 5-6-7l tek je dosao ne znam koliko trosi ;D ali ide D2

UFF

koga boli qrac koliko trosi?
ako vam je puno nemoj se vozite

Ripley

ne postoji a6 sa 90 ks, mislim da je najmanji sa 115
daj mi tu hondu da vi¹ kako tro¹i 15

Ripley

Citat: UFF poslato 11 Oktobar, 2012, 23:54
koga boli qrac koliko trosi?
ako vam je puno nemoj se vozite
pitaju dedu koliko mu trosi stojèa, odgovori im 2.000 din meseèno. tolko sipa i tolko se vozi  [rofl]