Glavni meni

Poliranje automobila

Započeo Gašpar, 19 April, 2011, 22:41

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Kanarinac

Citat: Boban_m poslato 20 April, 2011, 00:11
gdje ima da se kupi taj Fix it pro i po kojoj nenarkomanskoj cijeni? 8)

Limundo 350 kinti :)))

Milo¹*

brate ni¹ta ja tu ne bih dirao..  dosta ljudi je poku¹alo poliranje na svom autu pa su samo sjebali.. i ja sam isto mislio da je to ono kao, uzmi pastu i ''staru majicu'' (NIKAKO) pa drljaj..  ima da napravi¹ veæe sranje (riseve) nego ¹to je sad. Poliranjem kao ¹to je Kanarinac rekao se skida samo sloj laka a ne farba. Ako hoæe¹ da ti auto izgleda extra, bolje u¹tekaj oko 10 crvenih i idi da ti neko to profi uradi i da lièi na ne¹to... npr oni momci iz sremskih karlovaca ili odakle veæ ¹to rade automobile za sajam..
''Naravno da si se smorio kad te svi zivi preticu , samo ne znam otkud ti ideja da uopste kupis kangrbu zvanu trafika.Ja sam to djubre probao jednom u zivotu i nikad vise.3o km na autoputu s njom mi je bio najveci smor u zivotu.''

Pit o Africi :D :D :D

Andjelo

Citat: Gaspar poslato 20 April, 2011, 01:16
Ja dobio iz Nemacke neke preparate za poliranje, razne granulacije, pa cu da probam kako ide. Probam sa haubom, ona je najgora, pa polako cu da vidim kako napredujem.

Nisu to neke ogrebotine, to su vise sitnice koje mene nerviraju, a neki ljudi ih i ne primecuju. Sutra radim, pa vam javljam razultate (ako ne umrem trljajuci krpom  ;D )
sitne ogrebotine su pretezno od pranja na cetkama i jos ako su neke cetke stare u perionici cak i nov auto moze da izgleda kao polovan posle nekoliko pranja  ..................................smirglanje se radi pretezno kada je i lak vec poceo da matira i to granulacijom   3000  pa onda masinsko poliranje grublja pasta  i sundjer ,pa onda fina pasta i sundjer ................ja sam nabavio od preko paste u kredi gde kupujem i ove paste za poliranje metala i mogu da vam kazem da mnogo bolje rade nego ova 3M i  Ferecla paste   za finu cetku i finu pastu platio sam 100 evra a grublja cetka i pasta  su bili neghde oko 70 evra  .............cak i povrsine lakirane sa mat lakom posle kratkog poliranja dobija se visoki sjaj a i na pojedinim delovima na jednom autu sto sdam radio na braniku je spao ceo lak i posle nekih par minuta poliranja vratio se sjaj  ali je bilo neravnina izmedju povrsine gde nije bio lak i laka   evo i jednog snimka   poliranje mat povrsine.avi  .......................  ti probaj  pa ako nista ne uradis dodji ja cu ti dati u radionici pribor pa na  ucenje POLIRANJA

UFF

Trljaj krpom kolko oces - dok ne umres
Neces postici neki efekat al bolje ista nego nista
Smirglu ti nikako ne bi savetovao da koristis cak iako je vodena 3000

Gašpar

Nisam smeo da probam na Renou, pa sam resio da tesitram na nekom matiranom Yugu i efekat je fenomenalan(Jeste, Yugo je na prodaju  ;D )
E sad, posto je Reno relativno nov, shvatio sam da nema svrhe da ga poliram, pa cu tako da sacekam neki period pa nosim kod nekoga ko se time bavi  ;)

¹tampar

Citat: Gaspar poslato 21 April, 2011, 01:12
Nisam smeo da probam na Renou, pa sam resio da tesitram na nekom matiranom Yugu i efekat je fenomenalan(Jeste, Yugo je na prodaju  ;D )
E sad, posto je Reno relativno nov, shvatio sam da nema svrhe da ga poliram, pa cu tako da sacekam neki period pa nosim kod nekoga ko se time bavi  ;)

...i nema svrhe ako boja dobro izgleda i ima sjaj...najbolje je da ga za¹titi¹ voskiranjem(teèni vosak) .

deki86ups

Da bi kvalitetno ispolirao auto potrebna ti je prava polir masina i kvalitetne paste.Ja sam pre 4 godine kupio macitinu masinu za poliranje i 3 paste 3M-ove uz to su ti potrebna i 3 razlicita sundjera u sustini nije jednostavno potreban ti je ceo dan da bi ispolirao  auto kako treba.Probao sam da poliram rucno pre sa pastama turtlewax auto se umusavi i bude masan i ceo se sareni meni se nesvidja.Tako da ti nebi preporucio da se vezbas na autu zato sto je bitno koje ti je boje auto kakve su ogrebotine ukoliko je dobar lak uzme se vodena smirgla 2000 pa se oprezno skine povrsinski sloj pa onda koristis najgrublju pastu pa onda srednju pa najfiniju ali to samo ukoliko imas polir masinu. :)

Djordje.rad

©mirgla vodena 2000 i finija se koristi za uklanjanje "pomorand¾ine kore" na novom ( nepoliranom) laku, da se poravna i matira, a pastama se izvlaèi sjaj, na kraju se najfinijom pastom ("polir mleko") uklanjaju hologrami od kru¾nih pokreta prilikom poliranja. Najkvalitetnije paste na na¹em tr¾i¹tu su "farecla" i "3M". Zvuèi jednostavno, ali zahteva i malo iskustva, da se ne napravi jo¹ gore nego pre polianja. Komercijalni proizvodi za poliranje i uklanjanje ogrebotina koji mogu da se kupe po prodavnicama auto kozmetike pogodni su za pojedinaène ogrebotine i redovno odr¾avanje posle pranja jer sadr¾e vosak i silikon pa odbijaju prljav¹tinu i vodu i daju sjaj.