Glavni meni

Poliranje automobila

Započeo Gašpar, 19 April, 2011, 22:41

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gašpar

Imam mali milion sitnih ogrebotina po autu i dosta slobodnog vremena, pa sam resio da sutra to odradim, ostavaljuci i do 10ak crvenih u dzepu  :D

E sad, zanima me da li je neko od vas to radio? Po netu svi savetuju samo da se nanese pasta i trlja, a ja znam da treba i neka mnogo fina smirgla da se koristi. Zna li neko nesto vise o tome? [neampojma]

Andjelo

Citat: Gaspar poslato 19 April, 2011, 22:41
Imam mali milion sitnih ogrebotina po autu i dosta slobodnog vremena, pa sam resio da sutra to odradim, ostavaljuci i do 10ak crvenih u dzepu  :D

E sad, zanima me da li je neko od vas to radio? Po netu svi savetuju samo da se nanese pasta i trlja, a ja znam da treba i neka mnogo fina smirgla da se koristi. Zna li neko nesto vise o tome? [neampojma]
dodji sutra ................. dacu ti profi paste i cetke i trljaj  bez smirglanja ce da se skine samo duze vreme poliranja cetkom

Gašpar

Citat: angel poslato 19 April, 2011, 22:47
Citat: Gaspar poslato 19 April, 2011, 22:41
Imam mali milion sitnih ogrebotina po autu i dosta slobodnog vremena, pa sam resio da sutra to odradim, ostavaljuci i do 10ak crvenih u dzepu  :D

E sad, zanima me da li je neko od vas to radio? Po netu svi savetuju samo da se nanese pasta i trlja, a ja znam da treba i neka mnogo fina smirgla da se koristi. Zna li neko nesto vise o tome? [neampojma]
dodji sutra ................. dacu ti profi paste i cetke i trljaj  bez smirglanja ce da se skine samo duze vreme poliranja cetkom

RAZUMEM!  :D

Sutra probam sa ovim mojim pastama i dugim trljanjem, ako ne uspem, cucemo se  ;)

Lazic

Mislim da je najbolje sa smirglom 100...

Gašpar

Citat: Lazic poslato 19 April, 2011, 22:52
Mislim da je najbolje sa smirglom 100...

Da probamo prvo na KLE-u kako ce da ispadne?  ;D ;D ;D ;D

Ivan1979

ma samo dobru pastu , staru majcu i  trljaj dok ne padnes u nesvest  ;)

nego nikada mi nije bilo jasno kako poliraju onim kamenom ?  sta se time dobija?   [neampojma]

Lazic

Citat: Gaspar poslato 19 April, 2011, 22:54
Citat: Lazic poslato 19 April, 2011, 22:52
Mislim da je najbolje sa smirglom 100...

Da probamo prvo na KLE-u kako ce da ispadne?  ;D ;D ;D ;D

Probao, odlicno je ispalo... Spanski zid... [rofl] [rofl] [rofl]

Andjelo

Citat: Lazic poslato 19 April, 2011, 22:52
Mislim da je najbolje sa smirglom 100...
100 je jako fina granulacija nece se odraditi nista .........   najbolje je sa 36

goranvojska

#8
Citat: angel poslato 19 April, 2011, 23:00
Citat: Lazic poslato 19 April, 2011, 22:52
Mislim da je najbolje sa smirglom 100...
100 je jako fina granulacija nece se odraditi nista .........   najbolje je sa 36

al ga lozite

Gašpar

Sad sam nasao u garazi 24, mislim da ce ona biti idealna za skidanje farbe  ;D ;D ;D

zmiya

skoro sam polirao auto,prvo sam i¹ao  3M trizactom granulacije 3000,ko¹ta oko 600 din,koristi se sa vodom..
mo¾e¹ i bez njega ali ti je sporije i mora¹ da koristi¹ grublju pastu prvo,pa onda finiju,pa jo¹ finiju..

zmiya


Gašpar

Pokusacu ujutru da ga potrazim po Vrscu, ako nema, onda se hvatam stare majice pa polako, nanosi-trljaj-brisi postupak sa dve razlicite paste  [cheers]

zmiya

da li ti misli¹ da polira¹ ceo auto ruèno?

Kanarinac

Brate uuuuusraces se, ali onako ozbiljno u gace :D

AKo mozes nabavi polirku, smirglu vodenu 2000 i cepaj. E sad ne znam jel metalik farba ili nije. Ako ne znas sa masinom samo, onda bolje rucno, ali uspeh ce biti 20%. Mislim da neces ukloniti te ogrebotinice. Ali eto probaj.Koju pastu si uzeo?

K_A_W_A

Druze, moj ti je savet da nediras nista sam. Ja sam tako na jednim kolima sve sjebao, jer sam mislio da znam. Bolje daj nekom 50-60e nek ti popravi gde hoces, nego da upropastis auto. Nije to bas tako kao oni to na YT pokazuju. Tamo sam gledao da tip sa ciglom ispara auto na nekom renou i posle par minuta, kao da nema nista.
Sprayless Scratch Repair

Kanarinac

Poliranjem se samo stanjuje lak, ako je ogrebotina probila lak, nema tu poliranja. Svasta sam pokusavao. Mada evo pre neki dan je drugar isprobao onaj FIX IT PRO sto ide na TV shopu, i stvarno je uklonio ogrebotinu. Ja sam pazario sebi jedan, naravno ne po onoj njihovoj narkomanskoj ceni pa cu da vidim. U sv sl Gaso ako ces sam mozes rucno da pretrcis, usraces se i neces postici nista sem da se voda ne zadrzava na autu. Sve ostalo zahteva smirglanje celog auta i masinsko poliranje sa kvalietnim pastama.

Boban_m

gdje ima da se kupi taj Fix it pro i po kojoj nenarkomanskoj cijeni? 8)

Cubric

Ruèno nisam polirao ceo auto ima deset godina sigurno, samo skidam holograme od Farecle na tamnim bojama, te¾ak fizièki rad... Mada ni sa ma¹inom nije lako!  Posao za koji neæu da palim ma¹inu ispod 50 eura, osim ako je neki seicento ili smart. :D

Ako onog belog Clia polira¹, onda nije stra¹no. Rezultat mo¾e dobar da bude, a propusti se ne vide. Za ruèno poliranje koristim uglavnom Turtle Wax proizvode, dosta su dobri a nisu skupi. Imaju i neki Swissvax koji su fenomenalni, 1000 nekih pasti imaju, te za ovo te za ono, ali skupi ko djavo. Kod ruènog poliranja samo dok podesi¹ ritam i brzinu :D , ide to dosta dobro. Neke va¹e ipak ne mogu da se izvuku bez ¹mirglanja, i pravo da ti ka¾em ne znam da li je izvodljivo ¹mirglanje pa ruèno poliranje, nikad nisam probao. Uvek sam nakon ¹mirglanja i¹ao sa ma¹inom.

Za ma¹insko Farecla za poliranje na mokro, ili 3M na suvo.
I najbolji konj u blato padne, i najpostenija zena na kraju dadne

Gašpar

Ja dobio iz Nemacke neke preparate za poliranje, razne granulacije, pa cu da probam kako ide. Probam sa haubom, ona je najgora, pa polako cu da vidim kako napredujem.

Nisu to neke ogrebotine, to su vise sitnice koje mene nerviraju, a neki ljudi ih i ne primecuju. Sutra radim, pa vam javljam razultate (ako ne umrem trljajuci krpom  ;D )