Glavni meni

Kratak izlet do muzeja ...

Započeo velimlje, 16 April, 2011, 04:20

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

velimlje


Ovo mozda i ne spada u putopise , ali ... posto nema muzejske sekcije , nadam se moze ...


Muzej i nije najveci muzej u kome mogu da se vide stari automobili u Engleskoj , ali se ipak zove nacionalni , pojma nemam zasto je to tako ?
Muzej se nalazi nekih 100 i kusur milja od Londona , u selu Beaulieu

Priblizavajuci se muzeju , sisavsi sa autoputa , proci cete kroz klasicna engleska sela








cim udete u selo , naici cete do malog prodavca , u stilu citavog sela , naravno starih automobila , jedino mi nisu jasni magarci ? lokalne maskote , mozda :D




You can find people who've had problems with anything they've bought , bikes or washing machines , b

velimlje

 
Sam muzej je osnovan 1952 , osnovao ga je Treci Baron Montagu u ime uspomene na njegovog oca , koji je bio jedan od pionira automobilizma u Engleskoj i prvi je covek koji je usao u engleski parlament kolima , 1890 i neke

Iz pocetka , kolekcija je imala samo nekoliko automobila koji su bili izlozeni izpred porodicne ''kuce'' Lordova Montagu , ali ubrzo je intersovanje raslo i izgraden je muzej .
Inace , kuca Lordova Montagu , zvana Beaulieu Palace House izgradena je jos u 13tom veku , a sadasnja porodica drzi kucu i imanje od 1538 godine











Danas , u kolekciji muzeja nalazi se oko 250 historijski vrlo znacajnih automobila , izmedu kojih mozete da vidite i nekoliko vozila koja su rusili svetske rekorde u brzini , 1927 Sunbeam , 1929 Zlatna Strela - Golden Arrow , Plavu pticu - Bluebird , pa sve do zutog Reliant Regal-a kojeg smo svi videli u seriji Mucke i Mini-ja kojeg je Mr.Bean vozio u mnogim od svojih epizoda

Na ovom linku mozete pronaci detaljnije podatke za mnoga vozila iz kolekcije

http://www.nationalmotormuseum.org.uk/List_of_Vehicles
You can find people who've had problems with anything they've bought , bikes or washing machines , b

velimlje


Prvo da ''obradim'' najzanimljivije vozilo , koje potvrduje pravilo

U Mandusica Vuka svaka puska ubojita

:D :D :D :D :D :D





Ovo naime nije igracka , radi se o Rytecraft - Scoota mikro automobilu iz 1935 godine, koji ima motor od 98 kunih santimetra i cak :D p o l a   konjske snage , pa to nije sprecilo vlasnika ovog komada da njime obide svet 1965 / 1966 kada je sam auto ( ako ga tako zovete ..)  vec napunio skoro 30 godina !!!

Respect !!!

Tako da , ako neko krene da obide svet sa KTM-om , GS-om ili bilo cime slicnim ... uzmite APN-ca , pa cemo da vam se divimo :D :D :D :D 
You can find people who've had problems with anything they've bought , bikes or washing machines , b

velimlje



Da skratim muke onima koji nisu bas zainteresovani sa starim vozilima , samo cu da izdvojim najzanimljivije komade ...

Honda RC162

Original pobednicka Honda iz 1961 , pobednik TTja te godine , pilot Mike Hailwood





Od kola , pocet cu sa


1910 Bugatti type 15

Prvi vlasnik ovog automobila bila je zena vlasnika i osnivaca firme Bugatti . Prosao je prvi svetski rat , promenja mu je i sasija , ali se smatra drugim najstarijim Bugattijem u postojanju danas





ovaj mi se mnogo svidao ...


1928 Mercedes 36/220

Nazalost , auto je bio nepristupacan zbog nekih renovacija koje rade u muzeju , ali po meni jedan lepsih automobila ovde ... nekadasnji vlasnik ovog primerka bio je Petar Ustinov , a inace ovaj model napravljen je u svega 146 primeraka

da ne bude zabune , jer nismo mogli prici , radi se o onom crvenom :D






You can find people who've had problems with anything they've bought , bikes or washing machines , b

velimlje


Od oldtajmera , tesko je izdvojiti jos nekog posebno , ali ovaj sigurno zasluzuje ..

1903 Mercedes 60 HP

Ovaj primerak kupljen je nov u Nemackoj i dan danas je u istom porodicnom vlasnistvu , neki kolege Lordovi ... ovde je samo na trajnoj izlozbi
Inace , danas u svetu postoji samo 5 sacuvanih primeraka ovog tipa ...



1935 Auburn 851

Nisu sigurni , ali mozda je bas taj primerak vozila Marlene Dietrich u filmu Desire





a , ovo je ipak Engleska , pa ima gomila Rollsova ...












You can find people who've had problems with anything they've bought , bikes or washing machines , b

velimlje

Pored toga , imate dobru kolekciju starijih vozila kojima su obarani svetski rekordi u brzini ..

1927 Sunbeam

Jedan od starijih vozila pravljenih izkljucivo za obaranje brzinskih rekorda . Pogon cine dva V12 motora , svaki po 435 KS , inace iz aviona , a pogon zadnjih tockova je preko lanca !!
Marta 1927 godine , auto je zabelezio brzinu 327,9 km/h !!

Nisam bas uspeo da ga uslikam dobro , to je onaj crveni pozadi :D :D



U prvom planu je Zlatna Strela - Golden Arrow ..





a pozadi je

Bluebird ili Plava ptica

Ovim vozilom oboren je rekord Jula 1964 godine , 648,7 km/h

Za pogon je zaduzena gasna turbina snage snage 4100 KS



a tu je i poneki stariji engleski nosioc rekorda iz dvadesteih godina proslog veka




You can find people who've had problems with anything they've bought , bikes or washing machines , b

velimlje




Od ''novijih'' automobila najvise mi se svidao Mini , omiljeni prevoz Mr.Bean-a







A ima i ovaj , kome siguran sam ne treba predstavljanje
















Pored ova dva , koji su verovatno bar blizu ''originalu''

ovih ima verovatno gomila .... Holivud , sta reci :D :D :D







You can find people who've had problems with anything they've bought , bikes or washing machines , b

velimlje


Malo obsirnije , koga interesuje ...

Avanturisti , vecinom putovanje oko sveta ..
























You can find people who've had problems with anything they've bought , bikes or washing machines , b

velimlje


A oldtajmera citava gomila ...
















You can find people who've had problems with anything they've bought , bikes or washing machines , b

velimlje

You can find people who've had problems with anything they've bought , bikes or washing machines , b

velimlje

You can find people who've had problems with anything they've bought , bikes or washing machines , b

velimlje


Da vas ne udavim totalno ... :D

Evo ga zvanicno najmanji automobil na svetu , i ujedno jedino jedino vozilo ikad proizvedeeno na Otoku Man

Ocekivali bi nesto malo brze , zar ne :D :D :D







a tu je i spacek sa kojeg nisu skinuli ni plastike sa sedista , presao 17 kilometara - NOV



Jos jedan pogled na Auburn



pogled na sprat



a evo i kako je nekad izgledala pumpa za gorivo ...


You can find people who've had problems with anything they've bought , bikes or washing machines , b

velimlje


Mozete da vidite i autobuse , vozila iz rata , dostvna vozila ...












You can find people who've had problems with anything they've bought , bikes or washing machines , b

velimlje


A na spratu , kad prodete pored divovskog bicikla sa jednim tockom ..



Dodete do starih motora ....

A posto znam da ima kolega kojima je to jos veci interes nego meni , necu puno da jih brisem , ko sto sam obrisao slike automobila koji nisu toliko interesantni ...













You can find people who've had problems with anything they've bought , bikes or washing machines , b

velimlje

You can find people who've had problems with anything they've bought , bikes or washing machines , b

velimlje


Ovde sam bio jako uzbuden ...

Pokazivao sam rukama zeni kako je to BMW trebao da uradi , kad sam video boxer napred natrag ... :D :D :D :D :D :D :D

Ubedivali me godinama da BMW ima sise :D :D , neznam sta je ovo :D :D





nastavak i kraj - sledi uskoro ...
You can find people who've had problems with anything they've bought , bikes or washing machines , b

svetac

uuuuuuuuuuhhh,ova setnja je legla uz jutarnju kafu!  [thumb_up]

kawa ninja


Velimlje odlican je putopis...  [thumb_up]...ubaci jos neku fotografiju ako imas... uzgred nije te bilo malo ja se uplasio da nisi nesto ljut , a ti otiso na putovanje...blago tebi  [clapp].. sto rece Svetac bas uzivancija uz jutarnju kaficu :).....poz.. [hello]
This bike is a lean, mean, electric green fighting machine - Team Green

farbach


Gašpar