Glavni meni

Zamena gume u nedodjiji

Započeo stefgi, 14 April, 2011, 21:08

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

stefgi

Da li neko od mmanijaka zna kako se menja guma u slucaju pucanja iste? Sta je potrebno od alata? Kako se sam proces vrsi? Da li i koliko moze sprej za brzo naduvavanje da pomogne?  Ajd ako neko zna nesto o ovome....

vlada_dee

Za tubeless moze da posluzi onaj sprej/pena, provereno drzi 100tinak km. Nisam verovao dok nisam video!
Ako je unutrashnja u pitanju...zna se!

mi¹ko_kolo

Ja sam sprejem zakrpio i gumu sa unutra¹njom. I nije se izduvala ne-znam-koliko kilometara. Tj. skinuo sam obe kad sam kupio nov set. S tim ¹to sam metal koji ih je probu¹io,pre punjenja gume, izvadio napolje.

¹tampar

Citat: stefgi poslato 14 April, 2011, 21:08
Da li neko od mmanijaka zna kako se menja guma u slucaju pucanja iste? Sta je potrebno od alata? Kako se sam proces vrsi? Da li i koliko moze sprej za brzo naduvavanje da pomogne?  Ajd ako neko zna nesto o ovome....

Nije toliko te¹ko gumu promeniti ako je toèak sa unutra¹njom,veæi je problem èime u nedoðiji naduvati gumu?Za tubeles mo¾e sprej da pomogne pa i kad je kombinacija sa unutra¹njom pod uslovom da rupa na gumi nije mnogo velika....
  Ako poku¹a¹ sam da menja¹ tubeles gumu videæe¹ da je to prilièno te¹ko ...lak¹e je zakrpiti (ima set sa ''èepovima'' i ''bombicom'' za duvanje-Lois)
Za kombinaciju sa unutra¹njom trebala bi ti dva pajsera i tip-top flekice...skine¹,okrpi¹ i èeka¹ da naiðe kamion ili traktor koji obièno imaju kompresor...naduva¹ i vozi mi¹ko!!
Morao bi da gleda¹ kako se to radi,mo¾e da bude i fizièki zahtevno...idi kod vulkanizera pa gledaj ili pitaj....

svetac

ja cuo glupost pa da podelim sa vama! u pitanju su 4taktne masine,izvrenes svecicu,uvrnes naki nepovratni ventil,upalis da radi i time naduvas gumu! ima li nesto u toj prici?
navodno neki dodatak bas za to??

Dzigi Boy

Ja sam sa sprejem najebao i umalo me nisu sgazili na autoputu kada mi je guma explodirala......ja nosim unutrasnju ne jebem sprej...........tubeles je nesto drugo:))))

dado

Citat: svetac poslato 14 April, 2011, 23:02
ja cuo glupost pa da podelim sa vama! u pitanju su 4taktne masine,izvrenes svecicu,uvrnes naki nepovratni ventil,upalis da radi i time naduvas gumu! ima li nesto u toj prici?
navodno neki dodatak bas za to??


I tako benzinom i vazduhom napunjenu, suplju gumu jos malo potpalis i dobijes raketni pogon. Ima logike.

sasafilipovic

ovo treba primenjivati leti, kada je temperatura asfalta malo poveæa, da se ne èeka dugo na detonaciju...

dado

Postoje i posebni brendovi guma razvijeni za ovu namenu kao sto su: Boomshelin, Dummloop, Continental Balistic i neke druge manje poznate.

vlada_dee

Ima sklopova da isparenjima iz auspuha podignes auto, mozda ima i da naduvas gumu :P

Citat: ¹tampar poslato 14 April, 2011, 22:59
Ako poku¹a¹ sam da menja¹ tubeles gumu videæe¹ da je to prilièno te¹ko ...
..i to ako u nedodjiji negde u koferu nadjes tubeless gumu koju nosis kao deo standardne opreme :)

ЯЭВОЛУТИОН

zasto mislite da bi sa ventilom koji usisava vazduh na mestu svecice i izduvava na mestu svecice bio napravljen dovoljan podpritisak da povuce uopste gorivo iz karburatora!!!!
Da postoji i to radi sasvim ok.....ima cak i TUV sertifikat
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Dzigi Boy

Obrni okreni, ako ti se probusi guma u nedodjiji, najebao si:(((((( Toga se najvise plasim na putovanju....

Popsy

pajseri, flekice i kompresor (koji uvek nosim), cak ako probusis gumu sa unutrasnjom imas opciju da dopumpavas i da vozis dok ne izdusi... tako sam ja dosao od Sajma do Karaburme sa probusenom gumom...
Never underestimate the power of the dark side ... === ***

dado

Mislim da je rec o membranskoj pumpi koja kompresuje svez vazduh a ne o nepovratnom ventilu. Mislim da ima dovoljno podpritiska da povuce smesu bilo da je karburator ili ubrizgavanje u pitanju.

Ja imam set za cepovanje i u njemu CO2 ampulice i mislim da je to optimalno resenje.

Dzigi Boy

Citat: Popsy poslato 15 April, 2011, 00:34
pajseri, flekice i kompresor (koji uvek nosim), cak ako probusis gumu sa unutrasnjom imas opciju da dopumpavas i da vozis dok ne izdusi... tako sam ja dosao od Sajma do Karaburme sa probusenom gumom...

Ja cu radije da oprzim Anakiee na felni do vulkanizera i da tamo obavim posao, vozio sam ga 20Km bez ikakvih ostecenja.......

SSZGO

pa da, moze se voziti i na ispumpanoj gumi lagano...

taj set za cepovanje + cekas da naidje neko sa kompresorom ili pumpom...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Dzigi Boy

Sednes na rezervoar i gassss.....

SSZGO

ipak set za cepovanje bih nosio pogotovo ako imas suvozaca,  gotov si ako se probusi guma bez toga

meni je na sajmu uleteo sraf desetka u zadnju gumu i ispumpao je za minut, sa suvozacicom ces verovatno ostetiti gumu nakon par km...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Dzigi Boy

Naravno da tebi znaci cepovanje, mi sa unutrasnjom smo sjebani.......dodatni problem kod unutrasnje je kada se probusi, dok ne skontas, otkines ventil i onda ga mozes jebati ako nemas drugu unutrasnju??? Zato je ja nosim sa sobom......bitno da je ona tu, a nekako cu ja izbabrati da je promenim i naduvan..zajebano je ako nemas unutrasnju a ni ventil..onda si GOTOV!!!!

MILJAN

Strom ima tubeless. Nosim set za èepovanje i elektro kompesor. Krpi se bez skidanja toèka. Unutra¹nju mrzim jer se ispumpa odmah po bu¹enju pa su èesti padovi. NIkada ne bih kupio bajk sa unutra¹njom gumom. Kupio jedan i prodao posle god. dana... Od tada samo tubeless.
Cave ab homine unius libri