Glavni meni

Radionica Visoki Sjaj

Započeo Andjelo, 14 April, 2011, 19:35

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Andjelo

nemam ali isto ti  ispadne  kao na svim drugim delovima  jedino gde je varen tu mora da ostane da se vidi var  ali se ispolira 

Simon69

Var nebi smeo da se tanji..
Ko nece kad moze,nece moci kad bude hteo!

Andjelo

ni ne tanji se tj, ne brusi se samo se nanese skid  za boju i posle toga polira sa najgrubljom cetkom i pastom pa redom do visokog sjaja

UFF


Kengur

Zar ti nisi najglasniji protivnik crnih felni...? :)


ps izgledaju odlicno. :)

davidoff

Ipak sve u crno? Izgledace ti BMW kao vozilo firme "Vecni san"... [rofl] [rofl]

Salim se naravno...ekstra su ispale... [thumb_up]
We won't forget you Marco....


UFF

@ kengur jesam jer onda izgledaju kao celicne ali (@ davidoff ujedno) ima da padnu neke crvene trakice da ih malo otvore  :P

a nije ni bitno u stvari jer je to zimski set malih 15" i kakve su bile izguljene i oksidirale sad su odlicne

http://s16.postimg.org/s3k1w8jhh/Image4863.jpg

@ davidoff 2  pogrebna vozila nemaju ovakvu nalepnicu  [rofl]

http://s22.postimg.org/t9euxw6td/Image10683.jpg

Andjelo

Citat: Kengur poslato 19 Oktobar, 2013, 13:58
Zar ti nisi najglasniji protivnik crnih felni...? :)


ps izgledaju odlicno. :)
stos  je u tome sto ovo nije cisto crna  , vec nesto kao tamno sivo  tj. u crnoj ima puno krupnih kristala  i kada je u hladu  izgleda kao crno a na suncu  iz crnog preliva u zlatno 

Kengur


Andjelo

Citat: Kengur poslato 19 Oktobar, 2013, 17:11
Znao sam da je UFF cigan :D ;)
nije bila njegova zelja vec je bilo takve boje na pretek u radionici pa da se ne baci   ;D

Andjelo

da naglasim jos ovo u radionici mogu da se poliraju  sve vrste metala i neke plastike  tvdje  do visokog sjaja OGLEDALO e sad ako neko ima i neki srebrni ili zlatni escajg   za  rucavanje  ;) i to mogu da odradim

UFF

gledao ja na suncu, crna sa perlom, perla mi malko vuce na sivkasto, nije zlatna ciganska - dobro je  [thumb_up] poenta je da ne izgleda kao celicna

Uncle Bob

Citat: Andjelo poslato 19 Oktobar, 2013, 17:26
da naglasim jos ovo u radionici mogu da se poliraju  sve vrste metala i neke plastike  tvdje  do visokog sjaja OGLEDALO e sad ako neko ima i neki srebrni ili zlatni escajg   za  rucavanje  ;) i to mogu da odradim
Ovo za escajg ozbiljno ili se ¹ali¹?
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Andjelo

Citat: UNCLEBOB poslato 19 Oktobar, 2013, 20:32
Citat: Andjelo poslato 19 Oktobar, 2013, 17:26
da naglasim jos ovo u radionici mogu da se poliraju  sve vrste metala i neke plastike  tvdje  do visokog sjaja OGLEDALO e sad ako neko ima i neki srebrni ili zlatni escajg   za  rucavanje  ;) i to mogu da odradim
Ovo za escajg ozbiljno ili se ¹ali¹?
ozbiljno nema sta ne  moze da se ispolira   od metala do escajga, bilo koja ukrasna cinija od srebra  ,svecnjak  ,kandilo  sve gde moze da se pridje moze i da se polira samo sto kod mesinga  i bakra ne smes pipati rukama  posle poliranja jer ce ubrzo vremenom  doci do matiranja a kasnije  i  do oksidacije  zato  bakarni i mesingani delovi koji su za svakodnevnu upotrebu moraju da se lakiraju ali ce prilikom lakiranja izgubiti  na sjaju

Uncle Bob

Citat: Andjelo poslato 20 Oktobar, 2013, 10:40
Citat: UNCLEBOB poslato 19 Oktobar, 2013, 20:32
Citat: Andjelo poslato 19 Oktobar, 2013, 17:26
da naglasim jos ovo u radionici mogu da se poliraju  sve vrste metala i neke plastike  tvdje  do visokog sjaja OGLEDALO e sad ako neko ima i neki srebrni ili zlatni escajg   za  rucavanje  ;) i to mogu da odradim
Ovo za escajg ozbiljno ili se ¹ali¹?
ozbiljno nema sta ne  moze da se ispolira   od metala do escajga, bilo koja ukrasna cinija od srebra  ,svecnjak  ,kandilo  sve gde moze da se pridje moze i da se polira samo sto kod mesinga  i bakra ne smes pipati rukama  posle poliranja jer ce ubrzo vremenom  doci do matiranja a kasnije  i  do oksidacije  zato  bakarni i mesingani delovi koji su za svakodnevnu upotrebu moraju da se lakiraju ali ce prilikom lakiranja izgubiti  na sjaju
E jebga ja imam neki escajg Solingen 24 k pozlata neam pojma koliko mikrona je u pitanju i u solidnom je stanju ali ipak ima na par mesta tragova kori¹æenja(riseva) pa da li je to izvodljivo ispolirati gosti to i ne primete vi¹e ih zanima ¹ta je drugo na stolu koliko bi iza¹lo poliranje kompleta 24komada je u pitanju.?I najva¾nije po mene da li se neæe sjebati pozlata.?
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Andjelo

znam  za srebro i zlatni nakit sam polirao to 100% bude kao novo al pozlatu nisam probao

Uncle Bob

Citat: Andjelo poslato 21 Oktobar, 2013, 16:28
znam  za srebro i zlatni nakit sam polirao to 100% bude kao novo al pozlatu nisam probao
A da ti po¹aljem jednu malu ka¹iku za desert pa da proba¹?
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Andjelo

evo jos koja felna ofarbana  zadnjih mesec dana navala  celu sezonu nisam farbao ni jedan set a sad  7 kompleta   ovo su slike zadnjeg kompleta uradjenih felni 






Uncle Bob

Citat: Andjelo poslato 29 Oktobar, 2013, 17:57
evo jos koja felna ofarbana  zadnjih mesec dana navala  celu sezonu nisam farbao ni jedan set a sad  7 kompleta   ovo su slike zadnjeg kompleta uradjenih felni 






Ajd napravi kalkulaciju u pitanju su dve felge od Tomosa ?
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Andjelo

dal su aluminijumske ili celicne  i u kojoj boji