Glavni meni

MotoManijakova prednja guma?????

Započeo Dzigi Boy, 11 April, 2011, 23:21

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Dzigi Boy

Ovako Manijaci, imate priliku da vidite moju prednju gumu Dunlop, staru godinu dana????

Prosecan i obican vozac ce gumu potrositi po sredini i imace mesa sa strane, ali pravi MotoManijak ce je oderati sa strane a po sredini ce imati jos sare...


Slika govori vise od 1000 reci....

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/205174_1761230664664_1055993434_31605800_4621540_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/215845_1761231504685_1055993434_31605803_2119485_n.jpg

Na ovoj fotki se vidi kako su krajevi gume zavrnuti i zadnjim mesom se ucupavaju u asfalt.....

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/207504_1761232984722_1055993434_31605805_2356528_n.jpg


Interesantno ovako celava guma odlicno drzi na cistom i suvom putu kakav je recimo i Miseluk koji je najvise i oderao na takav nacin......

Boban_m

Prednja guma se uglavnom i trosi na ovaj nacin Dzigi.

Dzigi Boy

Bogami nasao sam polovan Anakiee u solidnom stanju, sa strane je nova a po sredini joj fali sare???? Nisam bas siguran da je tako???

Meni neka potraje 3k za 2000 dindzi je pun gasss.......

johann

Citat: Dzigi Boy poslato 11 April, 2011, 23:39
Bogami nasao sam polovan Anakiee u solidnom stanju, sa strane je nova a po sredini joj fali sare???? Nisam bas siguran da je tako???

Meni neka potraje 3k za 2000 dindzi je pun gasss.......

D¾igi,
Ajde prosta raèunica meni nova prednja guma trajala skoro 19 hiljada km kad to podeli¹ na 3 hiljade km, ispada da treba da menja¹ 6 puta !!! Ili prevedeno u parama 12 hiljada dinara, da ne pominjem njakanje oko demonta¾e i monta¾e... A ceo set novih Anakee II ko¹ta oko 210 evra...
Ne ¾elim da se pravim pametan, veæ je to moje mi¹ljenje.

SSZGO

Dzigi tebi lakse onda da kupis koriscenu koja je pojedena po sredini :)
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Dzigi Boy

Citat: SSZGO poslato 12 April, 2011, 01:03
Dzigi tebi lakse onda da kupis koriscenu koja je pojedena po sredini :)

Pa to i ja kazem SSZGO?????
Citat: johann poslato 12 April, 2011, 00:55


D¾igi,
Ajde prosta raèunica meni nova prednja guma trajala skoro 19 hiljada km kad to podeli¹ na 3 hiljade km, ispada da treba da menja¹ 6 puta !!! Ili prevedeno u parama 12 hiljada dinara, da ne pominjem njakanje oko demonta¾e i monta¾e... A ceo set novih Anakee II ko¹ta oko 210 evra...
Ne ¾elim da se pravim pametan, veæ je to moje mi¹ljenje.


Johane ne pravis se pametan nego si 100% U PRAVU!!!!

Ali trenutna situacija ne dozvoljava da dam 80..90E za gumu, vec vise bacam lovu na predstojeci put, jer mi je bolje 90E na putu nego u jebenoj gumi.........ovaj polovan Anakiee ce taman da odradi svoj zadatak bez ikakve greske na predstojecem putovanju........slikacu gumu pa ima da vidite kako izgleda????


Znaci Johane, zivi odmah i sad, punim plucima, i jebe ti se za novu gumu!!!!!!!! Docice i ona na red...

SSZGO

kada neko trosi vise gumu po strani nego po sredini, barem na R-u, ta guma nece dugo da traje, nova ili polovna...

drugar spucao novu bridgestoen za 4000 km, meni je sport touring zadnja trajala 8000, polovna traje po 5000, a kosta 4 puta manje

19000 km da predje guma... vala ako toliko predje nova ko ce da se cima sa polovnjacima...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

johann

Pera iz Kikinde je na svom BMW-u  pre¹ao 23 hiljade..
A Mikka je spalio nove Anakee II u offu za 7 hiljada. 

Dzigi Boy

Maaa 19000 je nedostizno za novu, ni u snovima.....nisam siguran ni koliko je ova moja presla, radi mi km sat od pre 3 dana....ali ne verujem da je preko 19k

U svakom slucaju nove gume su zakon!!!! Ali jbg. kad se nema, mora se pribeci alternativnim resenjima....svi mi znamo sta je dobro samo daj love za tu dobrinu?????

Dzigi Boy

Citat: johann poslato 12 April, 2011, 01:29
Pera iz Kikinde je na svom BMW-u  pre¹ao 23 hiljade..
A Mikka je spalio nove Anakee II u offu za 7 hiljada. 

Jbg. Mika potosio Ankiee na OFFU?????? Nije to guma za OFF i idiotski je ici sa njima u OFF.......je izvlacim iz nje 100% na drumu, i za to je predvidjena......

A protero sam ja ovu moju celavstinu juce sa onom ekipom sto si me na Vencu video 20km kroz sumu, onaj lik na XR kida ore sumu a ima i gume dobre, ja idem iza njega, bezi mi naravnooooooo.....ali kaze da sam LUD koliko ga ipak pratim?????? hahhaha   a ovi ostali enduro jahaci su bili u zaostatku po 3...4 sumske krivine......

Uzmi krosa sa kraponima i poteraj ga zestoko po asfalu i unistices gumu koja je za sumu ocas posla......jbg. Anaki je za drum a krampon za sumu....

Gavrolini

au bre o kakvim vi ciframa pricate? 19.000km sa jednom gumom? pa ja toliko nisam ni motor ni jedan zadrzao a ne gumu.

bokilic

ako je ovo danlopova guma stara godinu dana ovako ispucala..vise nikad necu danlop da kupim,a i kolko vidim nije nesto pojedena sastrane,,,
vise po sredini,ima tu jos da se vesla da se izlize sa strane,jos ti imas da gulis tu gume,treba da vidis gume sa staze..
ja sam pazario nove,schinko 55e je prednja guma,zadnja 90tak,17tica 170/60.17, a prednja 120/70/17. nije da nemogu da se nadju i jeftinije gume,,mogu,
mada,,,nije uvek situacija bas povoljna...i ja obicno vozim polovne i jako ih brzo potrosim, pa videcemo ove nove..
brmmmm

Vlajko

Hajdesada guma odlicna u svim rezimima i na svim podlogama..
proverena i u upotrebi kod nas nekoliko tarabasa..

doduse kazu samo 140 pozadi, ali evo posle 5K  je kao nova..

Saharu 3 sam saranio posle toliko km.. a ova nemacka guma bi trebala da traje izmedju 15 i 20 K !

videcemo, svi smo prezadovoljni i sto kaze Plopsy.. drzi za maslacak ;D

placali ih po 150e set.. a sad se uvoznik(svercer) proalavio, video da idu i digao na 180..

opet je povoljno za karakteristike koje pruza.. 190 i malo preko na asfaltu.. pa opusteno u njive, sume i pescare.. cupa i u umerenom blatu, jedino nije za led.. a koja pa jeste bez eksera..
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

Dzigi Boy

Bolkicu istina je da guma izgleda kao da ima 15 godina?????

A to sto kazes da ima tu jos da se dere??? Hmmmmm, na minimalnoj prasini i prljavstini bezi prednji kraj, i veruj mi da sam se par puta odsekao kada sam to osetio........ovo je kraj, osim na cistom i ravnom drumu......

bokilic

ma ja bi to vozio jos malo,cekam da krenem do svabije pa cu namontirati tek tad nove gume,,jos jedno mesec dana,da potraju,naucio se ja i na celave klizave krive da vozim...kako li cu tek sa novim :)
brmmmm

Dzigi Boy

hahahah pa tako i ja, jos malo, jos malo........a bezi na prasini, jakooo.......pitanje je samo kada cu obureciti???????

stefgi

Postoji jedno nepisano pravilo koga se ja pridrzavam i vec se o tome govorilo......Prednja  guma mora biti OBAVEZNO nova jer ti cuva zivto. Nazad stavi i selotejp i ima da tera al napred samo dobra nova guma. U pitanju ti je zivot i ako si ga procenio na 2000 dindzi onda jebiga!!!  Prednja ti je i kociona, i upravljacka i sve ostalo... Molim te ne igraj se.....drugarski ti kazem

Ja sam uzeo pred kraj sezone novu anakee 2 kod mate za 70,80e sa sve montazom i ekstra se navozao do Mladenovca a nazad sam skoro uzeo polovnu ali staru god dana i ekstra ocuvanu metzeler za 45e i miran sam. Stara anakee prednja mi je trajala kod mene10k a nije bila nova kad sam kupio motor. Zadnju sam uzeo isto anakee od drugara polovnu za 2 iljade din i trajala mi je dosta dugo skoro dve sezone.

Gavrolini

ja i dalje ne razumem temu, citam, pa otvaram slike, opet citam,otvaram slike....i dalje ne vidim poentu. po meni je ova guma na slikama pojedena svuda samo ne sa strane. Kao da je terana 15000 km po pravcu.

UFF


Dzigi Boy

Pa na drugoj fotki se vidi da je skroz celava, zar se to ne vidi????