Glavni meni

da bi motor bolje isao - treba da budete laksi

Započeo SSZGO, 23 Oktobar, 2010, 01:12

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

UFF

Pa sta ce ti opterecenje na trbusnjacima?
Njih valjda treba samo da izdefinises a ne da radis masu pa onda dobijes dosta vecu masu na trbusnjacima i kasnije ti je vrlo mali sloj sala preko njih dovoljan da izgledas kao stoka debela
Da ne pricamo o tome da vecina bildera imaju prosirene kosti i prosiren grudni kos (dal od pullover-a ili cega vec) pa vec izgledaju ko da imaju ogromnu stomacinu i male grudi

SSZGO

trebas da imas sto vecu masu stomacnih misica onda izgledaju duboko, uglavnom sto vise misicno imas, teze ti je da se nagojis...

profiji imaju ogroman stomak jer koriste velike kolicine hormona rasta,  od cega rastu unutrasnji organi...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

UFF

 :o to za unutrasnje organe nisam znao

nemam pojma kako da objasnim ali sam i kod sebe primetio da mi se prosirio grudni kos dok sam vezbao verovatno zbog pull-over-a pa sam tu vezbu izbacio

http://3.bp.blogspot.com/_HbaApmpa-Po/So-GreGEHdI/AAAAAAAABjY/g_lVhuzHTsc/s400/one.jpg

kad sam rekao prosirio grudni kos toliko da izgleda kao da imas veci stomak nego grudi mislio sam kao najistureniju tacku, ne mora da znaci da si debeo ili da stvarno imas stomak ali kad obices majicu to tako izgleda jer ti se grudi ne vide (masa na trbusnjacima to jos poveca)
evo primera:

http://www.wannabebig.com/wp-content/themes/mimboPro_single/images/article_images/interviews/darden3_small.jpg

http://i143.photobucket.com/albums/r136/Romulus32/Rib-Cage_guy2.jpg

evo dole poredjenja (verovatno musko i zensko ali da se vidi poenta)

http://users.sa.chariot.net.au/~posture/PageMill_Resources%20web%20page%201/FunnelRibs.gif

http://www.donsmaps.com/images4/neanderthalsapiens.jpg

skijash


SSZGO

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

UFF

pa vidis da je udahnuo, uvukao stomal i jos ga rukama pribio uz kicmu
ne radi se o tome vec sto su mu rebra isturenija od grudi

PRINC


Plazma Keks

a sta treba da se radi da se prosire ramena i ledja? ja treniram plivanje vec 5-6 godina i samo su se nesto malo prosirila

Bori¹a


Gavrolini

Citat: Plazma Keks poslato 05 Februar, 2012, 00:36
a sta treba da se radi da se prosire ramena i ledja? ja treniram plivanje vec 5-6 godina i samo su se nesto malo prosirila
kajak

SSZGO

Citat: Plazma Keks poslato 05 Februar, 2012, 00:36
a sta treba da se radi da se prosire ramena i ledja? ja treniram plivanje vec 5-6 godina i samo su se nesto malo prosirila

da jedes za "masu" i da povecas opteresenje kojima radis ledja i ramena...
plivanje je sport gde je slabo opterecenje, i rasporedjuje se na veliki deo tela...

trebas da radis npr veslanje ili zgibove
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Plazma Keks


Boki

SSZGO jesi sam napravio tabelu za ishranu ili imaju vec neki sabloni na netu ?

Moje iskustvo je da bez savrsene dijete nema savrsenih rezultata i trbusnjaka(RAVNOG STOMAKA - MERILO PRAVILNOG TRENINGA), a i mnogo mi je vaznije sopstveno zdravlje nego palacinke i pljeskavice

Dosta Vas pita za masu, ja imam bas brz metabolizam, ali sam skoro poceo da radim vezbe samo sa slobodnim tegovima u trajanju 30 minuta efektivnog rada, nikakvi trenazeri (POSEBNO MRTVO DIZANJE) i jako sam zadovoljan.
Uglavnom ne treba samo stomak raditi svaki dan, po meni bitnije su korektivne vezbe za donja ledja i donji stomak, pogotovo ako neko sedi na poslu ili vec ima problema sa ledjima kao sto sam ja imao, a ujedno radite i stomak

O istezanju da ne pricam ...

P.S. Naravno dve najvaznije stvari pored visokoproteinske ishrane, INTEZITET i KONTINUITET

Boki

Citat: Plazma Keks poslato 05 Februar, 2012, 00:36
a sta treba da se radi da se prosire ramena i ledja? ja treniram plivanje vec 5-6 godina i samo su se nesto malo prosirila

I ja se cimao oko toga...
©irinu ramena defini¹e ¹irina skeleta tj kostiju i posle zavr¹enog rasta to je to, ne mo¾e¹ ih vi¹e pro¹iriti,
ali ako radi¹ ve¾be za ramena dobiæe¹ takozvanu kuglu na mestu gde ti se nalazi rame kao ¹to sam ja dobio(kakvo objasnjenje, nov sam u bodibildingu haha )
i vremenom izgledaæe¹ dosta ¹ire nego kad ne ve¾ba¹ i ¹ta god obuèe¹ stajaæe ti mnogo bolje


SSZGO

Citat: Boki poslato 05 Februar, 2012, 12:34
Citat: Plazma Keks poslato 05 Februar, 2012, 00:36
a sta treba da se radi da se prosire ramena i ledja? ja treniram plivanje vec 5-6 godina i samo su se nesto malo prosirila

I ja se cimao oko toga...
©irinu ramena defini¹e ¹irina skeleta tj kostiju i posle zavr¹enog rasta to je to, ne mo¾e¹ ih vi¹e pro¹iriti,
ali ako radi¹ ve¾be za ramena dobiæe¹ takozvanu kuglu na mestu gde ti se nalazi rame kao ¹to sam ja dobio(kakvo objasnjenje, nov sam u bodibildingu haha )
i vremenom izgledaæe¹ dosta ¹ire nego kad ne ve¾ba¹ i ¹ta god obuèe¹ stajaæe ti mnogo bolje



naravno da mozes da prosiris ledja i ramena vezbama i nakon prestanka rasta "u visinu"
ja sam poceo da treniram u 22goj godini
klik za sliku mozes da vidis razliku u ramenima posle par godina
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Boki

Nije to bas tako
Ti si bio bas zapusten pa je doslo do ogromne transformacije

Ako decko trenira plivanje godinama, a znamo da je plivanje zasluzno za siroka ramena i velika ledja, nece mu drasticno pomoci teretana kao tebi

Ali u svakom slucaju ledja moze da napreduje bas dosta sa tegovima, a i letenje za srednje rame se pokazalo kao vezba koja najvise daje utisak sirih ramena

SSZGO

Citat: Boki poslato 05 Februar, 2012, 13:44
Nije to bas tako
Ti si bio bas zapusten pa je doslo do ogromne transformacije

Ako decko trenira plivanje godinama, a znamo da je plivanje zasluzno za siroka ramena i velika ledja, nece mu drasticno pomoci teretana kao tebi

Ali u svakom slucaju ledja moze da napreduje bas dosta sa tegovima, a i letenje za srednje rame se pokazalo kao vezba koja najvise daje utisak sirih ramena


pa plivanje bas i nije zasluzno za ramena i ledja...

vec sam napisao, preslabo opterecenje rasporedjeno na previse misicnih grupa, a i mora da se adekvatno hrani za rast...


isto kao trcanje za noge, mozes nesto da uradis ali za veci napredak mora sa opterecenjem da radi...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

UFF

A objasni coveku kako misic raste kad bildujes a kako kad plivas

kod plivaca se celija razmnozava tj deli a kod bildera siri tj samo povecava pa plivac ima jaci misic od bildera ako im je presek/povrsina tog misica ista
istina ili zabluda?
mythbusters

ra$a

ja sam skoro batalio teretanu, ne mogu da se organizujem da ispo¹tujem sve kako treba a i zasitio sam se pa sam pre¹ao na zgibove sklekove propadanja èuènjeve i trbu¹njake za sad je ok. naravno ne oèekujem nikakav rast i preterani napredak ali se oseæam malo bolje nego kad sam radio sa tegovima. videæemo...

Plazma Keks

@ szzgoogog

to sto ti meni je prikazujes je nesto ekstremno, ja zelim samo malo, kao recimo ovako:
http://www.dodirnime.com/sport/wp-content/uploads/2011/07/michael-phelps.jpg

doduse, ne mozes da kazes da nema malo opterecenja jer kad znas tehniku i zapnes i sve snage, osetices otpor vode na svakom delu tela. za takvo plivnanje na duze staze moras imati dobru kondiciju, pluca srce itd