Glavni meni

da bi motor bolje isao - treba da budete laksi

Započeo SSZGO, 23 Oktobar, 2010, 01:12

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Dzambo

Citat: sszgo poslato 19 Januar, 2011, 00:28
da hocu bas to da kazem

udeo proteina u iskoriscenju kao energije je smesan, uglavnom oko 2%

pa moze do 10-15% da stigne u slucajevima treninga od nekoliko sati...

Jel bazni metabolizam ima veze sa ovim? Mislim da nije kod svih ljudi isto, tj ljudi kod kojih je met ubrzan imaju vise sanse da sagore mast spram misica. Masnoca je rezerva, misic je motor, potrosac. Ako ne postoji gorivo, hoce li se pre ukinuti veliki potrosac ili trositi rezerve? I opet jel bazni met utice na ovo?

Kako se ubrzava, a da nije hemija?

samo sszgo

SSZGO

kad ubrzas metabolizam ubrzas sagorevanje svega, pa i misica...
zato je ljudima koji imaju brz MET nesto teze da nabace misicnu masu


BTW gorivo su i seceri i masti ne samo masti
cak i misici mogu da se trose kao gorivo ali u mnogo manjoj meri, vidi linkove na prethodnoj strani ostavio sam dva komada objasnjeno je u detalje

da bi ubrzao MET, hmm, nisam siguran kako , osim hemijom... efedrin kofein albuterol klenbuterol t3 t4 itd
verovatno intenzivan trening ubrzava MET

u svakom slucaju pravilnim izborom hrane ces postici najbolje efekte sto se tice potrosnje masti
treba znati kad se sta jede

neke smernice:

proteini uvek
masti ne u kombinaciji sa ugljenim hidratima
ugljeni hidrati da uvek budu slozeni (testenine i povrce)
prosti ugljeni hidrati nikada (seceri) osim posle treninga sa proteinom
ugljeni hidrati ujutru i oko treninga, ne uvece
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Dzigi Boy

Ja sam ranije dok sam se bavio trcanjem uzimao Efedrin, i taplete i cist efedrin ( njega ne mozes dozirati uvek uzmes previse ) i taj odvaratni prasak ECA to  bideri najcesce uzimaju.....

Najbolje su tablete od 15mg, i popijes jednu jaku kafu i gas........ko u teretanu ko na trcanje....

Samo sa njim poremetis san pa  ne mozes zaspati......licno ne bih ga vise nikada uzeo, ali da je efektan jeste.....


Inace ja danas odmaram i sve me boli, jedem bonzite, vocne jogurte i pijem mleko sa puno meda......to je na jelovniku?????

I nisam zapalio cigaretu ceo dan, i nisam nervozan, a sutra pravo u teretanu po jos gasaaaa......

Sta da dodam u ishrani sszgo???? korisni su jako ovi tvoji saveti, svaka cast.......daj jos ako te ne mrzi...

pozzzzz

despic

znaci non stop gledam, al nikako da se odlucim i da odem da uzmem nesto...http://www.pansport.rs/shop.html?page=shop.browse&category_id=22

daj preporuci nesto...ne znam nikog ko je koristio (a da priznaje), pa da mogu njega da pitam, citao sam neke forume, svi kazu razlicito...
sad je pitanje, da li to uopste nesto radi il da ne bacam pare!?
klasican divljak

Dzambo

@sszgo

Odlican text, hvala za linkove.

Sta je VO2 max (gubitak vode?) I FFA u textu?

Dzigi Boy

Citat: despic poslato 20 Januar, 2011, 09:17
znaci non stop gledam, al nikako da se odlucim i da odem da uzmem nesto...http://www.pansport.rs/shop.html?page=shop.browse&category_id=22

Nego reci ti meni  sszgo kada hocemo power kada da ja uzmem Animal Cuts?????

Imam jednu kutiju i znam da je jako dobar, dobro i kosta doduse, po forumima sam citao da ga svi hvale, i da su prezadovoljni......mene zanima u kom trenutku bih trebao da pocnem da ga pijem?????? posto je ovo sada jako slabo, tek sam poceo, i idem uvece ponovo u teretanu...

daj preporuci nesto...ne znam nikog ko je koristio (a da priznaje), pa da mogu njega da pitam, citao sam neke forume, svi kazu razlicito...
sad je pitanje, da li to uopste nesto radi il da ne bacam pare!?

Dzigi Boy

jbg. ne kapiram zasto mi je pomesao tako Despicev citat i sta sam ja rekao??? razumes uglavnom..hvala

despic

brate, moje i tvoje pitanje nemaju veze s vezom...
ti oces definiciju...ja ocu masu

sve si pokvario!  [glavazid]
klasican divljak

Dzigi Boy

Ja hocu i jedno i drugo, nisam uopste zadovoljan ali ubrzano radim i napredujem, verovatno se na pocetku vidi najvise..........

Cekaj da nam sszgo kaze za Animal......svidece ti se........ajde sszgo??? reci nam koju????

UFF

Dzigi o kakvim ti druze vidljivim rezultatima pricas posle par treninga???
Prvi vidljivi rezultati su posle minimum 3 meseca a neki ozbiljniji tek posle par godina

Dzigi Boy

Rezultat je da sam se ispravio dok hodam i da hodam mnogo pravilnije, bas sam se ispravio......ne da je vidljivo nego je ocigledno, a naravno da mi se nije stvorila masa, iskreno masa me nesto ni ne zanima, vise definicija, svako ima drugaciji pojam lepote......

Panta Zemunac

Neka ti sam SSZGO ¾eka ali i za definiciju ti je potrebno min. 6 meseci. Sve normalno zavisi od graðe i da li u recidivu trenira¹ ali ipak neko vreme mora proæi inaæe bi svi u teretani za par meseci menjali svoj izgled!

Dzigi Boy


UFF


Panta Zemunac

Pa sinko Ðigi, Ðigi...koji æe ti andrak efedrin pored ovakve dizalice sa fotke....neæe tebi biti dobro, vidim ja! [rofl]

despic

Citat: Panta Zemunac poslato 20 Januar, 2011, 17:01
Neka ti sam SSZGO ¾eka ali i za definiciju ti je potrebno min. 6 meseci. Sve normalno zavisi od graðe i da li u recidivu trenira¹ ali ipak neko vreme mora proæi inaæe bi svi u teretani za par meseci menjali svoj izgled!

za definiciju je potrebno mnogo vise od 6 meseci pravilne ishrane i rasporedjenih treninga
al jebes deviniciju!
masa je mama! :)
i sto se ne javlja ovaj sszgo!?
ua admine
klasican divljak

SSZGO

za definiciju je potrebno 2-3 meseca u zavisnosti od stanja pojedinca...
naravno pricamo o normalnim ljudima a ne o zmajevima

to je dim od one stvari ako imas volje da se hranis pravilno i da treniras, mozes da se iseces jako jako brzo

najveci problem je sto jako puno ljudi nema misica ispod sala, pa kad se iseku ostane im 70 kila i lice na brus lija...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor


Milo¹*

despicu i d¾igi samo bre o suplementima prièate a ishrana vam se bazira na mleku i plazmi..

prvo nauèite PRAVILNO da izvodite ve¾be bez varanja, edukujte se, sredite ishranu koliko god mo¾ete i onda suplementi.. ja sam trenirao skoro 2 godine poèeo sa 16god, 6 meseci od toga se samo gubio po teretani, cimao, jeo pizze palaèinke posle treninga.. samo sam se nagojio onda sam uzeo literaturu u ruke i skinuo sa 92kg na 86 za 8 meseci.
Od suplemenata sam koristio Whey i kreatin u kombinaciji nekih 2 meseca tokom zadnjih 8 meseci. Posle sam se te¹ko razboleo i unakazio.
''Naravno da si se smorio kad te svi zivi preticu , samo ne znam otkud ti ideja da uopste kupis kangrbu zvanu trafika.Ja sam to djubre probao jednom u zivotu i nikad vise.3o km na autoputu s njom mi je bio najveci smor u zivotu.''

Pit o Africi :D :D :D

Dzigi Boy

Ma ja odo upravo u teretanu, bez rada nema nista......inace ne jedem, pice, pljeskavice i drugu brzu hranu.....inace primecujem da neman snage jbg....