Ćao, Anonimni posetioče
Stranice: 1 [2] 3 4 5 ... 16
Štampaj
Autor Tema: da bi motor bolje isao - treba da budete laksi  (Pročitano 52779 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
SSZGO
Surovi
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
KTM SMC 690 R
 Facebook: Poseti
Kvalitet: +1873 (26%)
Zahvalnice: 107

Odgovor #20 - 27 Oktobar, 2010, 14:21 Ocena: +2
Ignoriši

dobra stvar je da stalno zapisujete svoju kilazu  i obime

tako znate na cemu ste tokom vremena

ili slikate slike

evo jedne umetnicke slike koju sam nazvao

sszgo- kroz vekove i danas

paznja - veliki fajl

Reci nešto pametno i svi će te pamtiti - Nepoznati autor
despic
Pussy Hunter
Vikend bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
motor
divljak

Kvalitet: +1003 (25%)
Zahvalnice: 49

Odgovor #21 - 27 Oktobar, 2010, 15:38 Ocena: 0
Ignoriši

matori, svaka cast...
a sta je sa nama koji hocemo "weight gain"!?
jos jos jos!
jel si koristio neki whey ,da li mozes nesto da preporucis!?
kombinaciji posle treninga plazma-mleko!?
i imam jos pitanja al polako namigujem

klasican divljak
UFF
Administrator
Mega Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
Honda CB600F Hornet '03
Yamaha FZ6 Fazer '04
Suzuki DL650V-Strom '05
Honda CBR600F4i '06
Yamaha MT-03 '07
KTM 690SM '08
Yamaha YZF-R1 '08
Honda CRF250L '13
Honda CB1000RA '09

Kvalitet: +12244 (27%)
Zahvalnice: 1025

Odgovor #22 - 27 Oktobar, 2010, 15:44 Ocena: 0

he he

plazma+melko je dobro za rast ali kad imas 5 godina  namigujem

whey koji spominjes je samo jedna od obaveznih sitnica...
HoochieMan
Voajer

Van mreže Van mreže
Kvalitet: +47 (53%)
Zahvalnice: 1

Odgovor #23 - 27 Oktobar, 2010, 17:45 Ocena: +1
Ignoriši

posto je legalno , dovodi se u pitanje efikasnost ovih tableta

Replika na citirano- ovo je promašen kriterijum.

Gubljenje masti do neke normalne granice (recimo 15%body-fat) nije problem, lakše je skinuti 10kg masti nego izgraditi 1 kg kvalitetnog mesa. Sszgo i xtreme forum će vam pomoći da pronađete dijetu i trening, treba samo investirati dovoljno vremena u čitanje i razumevanje ljudske fiziologije i metabolizma. Za skidanje do 15%bf (recimo da ste tada vitki, da niste odrani ali se trbušnjaci lepo ocrtavaju) nije potrebna pomoć farmacije. Ona može ubrzati proces, ali ne revolucionarno. Suštinu je rekao sszgo- kalorijski deficit, puno proteina, obroci na 3h... 

Početkom godine sam svukao 16kg. Tempo je 1kg nedeljno, sređena ishrana i trening. Mesečno sam išao na dif, u zavod za medicinu sporta, na antropometrijsko merenje (%bf, %mišića, %kosti, %vode itd), da pratim šta se dešava sa organizmom. Ukupno je otišlo oko 20 kg masnoće i došlo 4 kg mišića za 16 nedelja.

Što se tiče građenja mesa... to je jebena tema, okrvavljena marketingom. Body building je marketing. Fitness je marketing. 99% suplemenata je marketing. Čak je i xtreme forum marketing. Ovo jeste izjava koja podbada, ali ću stati iza nje ako postoji interesovanje za argumentaciju i razgovor. Prirodni nivoi hormona nisu ni približno dovoljni da istrpe Weiderovu filozofiju treninga, ni približno potentni da podrže moderni bb trening, i previše osetljivi na sečenje masti u redovnoj ishrani... Sve efikasno, u skladu sa prirodnim nivoima hormona rečeno je do kraja '60-ih, u presteroidnoj eri, ali to ne omogućava konstantnu zaradu brojnim magazinima, proizvodnji supsa, "poslednjem i jedino efikasnom sistemu izgradnje mišića za 99.99$" .... Zbog politike xtreme-a (gumica ako se ne uklapaš u opšte učenje) , završio sam upućujući preko pp određeni broj naturalaca koji su primenom dijeta i saveta sa foruma potopili test i nisu uspevali da se oporave, i obraćali su se za pomoć. Oporavili su se, vratili test. Načinom koji ne donosi novac dymatizeu, labradi, twinlabu i ekipi. Forum više ne posećujem.

SSZGO
Surovi
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
KTM SMC 690 R

Odgovor #24 - 27 Oktobar, 2010, 17:56 Ocena: +1
Ignoriši

ako hoces da rastes trebas da iskombinujes par stvari

1. da se kvalitetno hranis, dosta mesa ribe i slozenih ugljenih hidrata iz recimo makarona hleba i rize
2. da treniras maksimalno jako 3-4 puta nedeljno, kratke pauze bez price
3. da uspes da se odmoris
4. da imas dobru hormonalnu sliku ili da koristis vestacke hormone
5. da znas kako da treniras i pravilno treniras

to je sad jako velika tema, ali ja cu te uputiti na ovaj 70 strana veliki link, gde sam ja tokom godina pisao sta sam radio i kako

http://forum.teretana.net/viewtopic.php?t=6430

despic
Pussy Hunter
Vikend bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
motor
divljak

Kvalitet: +1003 (25%)
Zahvalnice: 49

Odgovor #25 - 27 Oktobar, 2010, 18:01 Ocena: 0
Ignoriši

citao sam razne forume fitnesi i ostalo
ali nista konkretno nisam mogao da izvucem sta da radim a sta ne.
Prvo, sto svi pisu razlicito...jedino se oko ishrane, unosa proteina i vode svi slazu!
coveku dodje da ili batali sve ili da radi po svom...
ja isao u teretanu 3 meseca, video da nema leba i batalio

sad sam kupio gladijator i tegove, trenutno nisam u mogucnosti da vezbam ali cu za jedno mesec dana moci...
jos jedno pitanje...
kad je bolje vezbati ujutru ili uvece!? (uvece pred spavanje)

i sta mislis pod pravilno treniranje!?
kombinacije grudi- biceps...ledja-triceps!?ili nesto drugo!?

klasican divljak
HoochieMan
Voajer

Van mreže Van mreže

Odgovor #26 - 27 Oktobar, 2010, 20:27 Ocena: 0
Ignoriši

Split je kao filozofija treninga nastao relativno skoro, sedamdesetih godina. Uvođenje anabolika u igru je omogućilo sumanutu mogućnost oporavka (pojedinačnog mišića, i organizma u celini od treninga) i asimilacije gradivnih materija u mišić. Do tada, u preanaboličkoj eri, recept je bio bio full-body trening, kako su trenirali Reg Park, Steve Reeve, čak i olimpijskih kolos poput Doug Hepburna. Split su koristili samo tokom faze priprema za nastup, kada je trebalo skinuti masnoću (povećati kalorijsku potrošnju). Jedan težak full body trening nedeljno je ono što muški hormonalni sistem može da podnese. Drugi, i eventualno treći treining su niskog intenziteta, feeder trening (mali intenzitet u cilju oporavka) i trening nervnog sistema. Sve vežbe koje se u koriste su složene, teške vežbe, koje nisu izolacione- čučanj, mrtvo, benč, zgib, ohp, propadanje... Ostalim vežbama, izolacionog tipa, nalazim smisao samo kao asistentima ovih vežbi- ukoliko postoji neravnoteža ili slaba karika u kinetičkom lancu kompleksnog pokreta.

Naravno, full body nije pravilo za natural vežbače. Postoji puno varijacija, metodologijom koja vodi poreklo iz treninga olimpijskog i powerlifting dizanja. Za početnike, možda za celu prvu godinu, investirao bih u učenje i izvođenje teških kompleksne pokrete, rad sa sopstvenom težinom (svojevremeno, Rusi nisu dozvoljavali rad sa tegovima nekome ko nije mogao da uradi 10 zgibova, dovoljno propadanja itd, i slažem se sa tim). Ta vrsta teškaškog treninga je potrebna za indukciju proizvodnje testosterona. A ako nemaš testosteron, nećeš imati ni kvalitetno meso.

da imas dobru hormonalnu sliku ili da koristis vestacke hormone (sszgo)

Ovo je ključ. Menadžment hormona.
SSZGO
Surovi
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
KTM SMC 690 R

Odgovor #27 - 29 Oktobar, 2010, 11:29 Ocena: +2
Ignoriši

evo jednog odlicnog teksta koji je napisao Vedran Jaksic

1 kg potkožnog masnog tkiva = 7700 kcal
1 kg mišića = 1360 kcal

Ostvari li se kalorijski deficit:
(kalorijski deficit = bazalni metabolizam + utrošak energije kroz dnevne aktivnosti - unos energije hranom)
od (npr.) 700 kcal na idealno dobar način (tj. ako je 100% kalorijskog deficita nastalo potrošnjom potkožnog masnog tkiva) izgubiti će se 100 g potkožnog masnog tkiva

Ostvari li jednako veliki kalorijski deficit (od 700 kcal)
na idealno loš način (tj. ako je 100% kalorijskog deficita nastalo potrošnjom mišića) izgubiti će se čak 580 g mišića!

To je razlog zbog kojega onaj, koji započne s predrastičnom redukcijskom dijetom, u prvim danima ostvari "veliko smanjenje tjelesne težine", a malo smanjenje tjelesnog volumena! (gubitak tjelesne težine, izazvan smanjenjem mišićne mase, skoro je 6 puta veći od gubitka tjelesne težine izazvanog smanjenjem potkožnog masnog tkiva).

Zbog toga je mjerodavni pokazatelj napretka ogledalo (u nedostatku uređaja za mjerenje postotka potkožnog masnog tkiva), prije nego vaga!

U stvarnom životu, niti se potrošnja energije odvija 100% na račun potkožnog masnog tkiva, niti 100% na račun mišića, nego je realni broj uvijek negdje između. Zato je svaki gubitak potkožnog masnog tkiva uvijek popraćen i izvjesnim gubitkom mišićnog tkiva, ali treba napraviti sve što se može da taj omjer bude što povoljniji.

Želimo li pak povećati mišićnu masu, trebamo ostvariti kalorijski suficit (zbroj bazalnog metabolizma i utroška energije kroz dnevne aktivnosti = manji od unosa energije hranom).

Pri tom će uvijek doći i do povećanja količine potkožnog masnog tkiva. Opet, treba napraviti sve što se može da taj omjer bude što povoljniji.

Za bolji izgled muškarca (a također i za bolji izgled žene; ne računajući "tipično ženska mjesta"), bolje je imati manje potkožnog masnog tkiva (bf)!

Gdje čovjek ima više, a gdje manje, potkožnog masnog tkiva; ovisi o pojedincu (inače bismo oblikom bili vrlo slični; samo netko manji, netko veći!)

Pri smanjivanju potkožnog masnog tkiva, ono odlazi sa svih dijelova tijela!

Samo, popularnost potkožnog masnog tkiva nije jednaka na svim dijelovima tijela!

Ima li netko dosta potkožnog masnog tkiva na nogama, to se, u svakodnevnom životu kaže : "ima jake noge"!
Ima li netko dosta potkožnog masnog tkiva na rukama, to se, u svakodnevnom životu kaže: "ima jake ruke"!
Ima li netko dosta potkožnog masnog tkiva na licu, to se, u svakodnevnom životu kaže: "ima baby face" (ili slično!)
Ali...
Ima li netko dosta potkožnog masnog tkiva na trbuhu, to se, u svakodnevnom životu kaže: "debeo/la je"!
I on/ona kaže "Ma sa svime sam zadovolj/an/na, ... , samo da mi je skinuti ovo salo s trbuha!"

Jasno nam je već da salo, na bilo kojem dijelu tijela, nije "vlasništvo" tog dijela tijela, nego je sve to naše vlasništvo, bilo gdje nam se na tijelu nalazilo!

U našem sportu (naravno, i ako se radi o rekreativnom bavljenju), potkožno masno tkivo je raličitito popularno na različitim dijelovima tijela.
Većina vježbača nikad ne ostvari potpuno cilj (svjesno ili nesvjesno) oblikovanja simetričnog tijela, jer (opet: svjesno ili nesvjesno) "uzgaja" potkožno masno tkivo, izbjegavajući njegovo smanjenje na nekim mjestima!
Radi, i u ime; "boljeg izgleda"!

Izbjegavajući (svjesno ili nesvjesno) njegovo smanjenje na nekim mjestima, očito onemogućavamo njegovo smanjenje na svim mjestima!
Da nam se ne dogodi da nam se smanji
...volumen ruku
nogu, ili bilo kojeg; nama "bitnog", dijela tijela!

Jedino, kad nam se smanji volumen struka, sretni smo, bez iznimke!

A sve je to i uvijek je "naše" potkožno masno tkivo!

Dakle, smanjimo li potkožno masno tkivo, a mišić nam ostane jednako veliki:
- biti ćemo mišićaviji
- izgledati ćemo kao da imamo veće mišiće nego prije smanjenja potkožnog masnog tkiva
- volumeni svega će nam biti manji! (volumen kojeg ima 1 kg sala, bitno je veći od volumena kojeg ima 1 kg mišića)
- "dizati ćemo" manje, iako nam je mišić jednako velik = jednakom silom raspolaže (jer salo mijenja kuteve djelovanja mišića, "poboljšava" poluge i omogućuje nam da "dižemo" više)

Da ne bi, u "dugoj hladnoj zimi", opet napravili grešku, preslikati ćemo istu priču u razdoblje "povećanja mase".

Dakle, povećamo li potkožno masno tkivo, a mišić nam ostane jednako veliki:
- biti ćemo "masivniji"
- izgledati ćemo (na vagi, i samo na vagi!) kao da imamo veće mišiće, nego prije povećanja potkožnog masnog tkiva
- volumeni svega će nam biti veći!
- "dizati ćemo" više, iako nam je mišić jednako velik = jednakom silom raspolaže (jer salo mijenja kuteve djelovanja mišića, "poboljšava" poluge i omogućuje nam da "dižemo" više!)

HoochieMan
Voajer

Van mreže Van mreže

Odgovor #28 - 29 Oktobar, 2010, 13:52 Ocena: 0
Ignoriši

Dobar tekst, vrlo sažet i opšteobrazovni. I dobar početak za dalje razmišljanje. Odličan način za skidanje masti je izgradnja mesa, 1g mišića, koliko se sećam, troši 7x više energije (kalorija) za svoje održavanje od 1g sala. Izgradnjom dovoljno mišića, postaje se mašina za potrošnju energije. Mišić je, sa aspekta metabolizma, vrlo "skupo" tkivo, veliki potrošač. I tu je zamka koja je načeta u tekstu u postu iznad- ako se mnogo saseče dnevni kalorijski unos, telo se oslobađa najvećeg potrošača. Mišića. Metabolizam je programiran da omogući opstanak, i prilagodi se okruženju (u ovom slučaju količini energije koju dobijamo iz hrane), očuvavajući vitalne funkcije (srce, CNS, termogeneza itd). Mišić nije vitalni organ... a vrlo je skup. Oslobađanjem od mišića se najefikasnije snižava bazalna potrošnja energije (bazalni metabolizam- koliko se potroši samo ako ležiš i dišeš).

Oprez sa bušenjem kašike. Kalorijski unos, u cilju "tesanja" od viška sebe,  ne treba iskasapiti, već umereno uštinuti.

- "dizati ćemo" više, iako nam je mišić jednako velik = jednakom silom raspolaže (jer salo mijenja kuteve djelovanja mišića, "poboljšava" poluge i omogućuje nam da "dižemo" više!)

Bilo mi je jako interesantno zašto je većina powerliftera (u apsolutnoj kategoriji) toliko debela da teško da može da zaveže pertle. Najlepše objašnjenje je (dao ga je Jim Wiendler)- balončina od stomaka omogućava da se lepše "odbije" iz dna čučnja  yahoo
Dzigi Boy
Iskusni pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
Skela DR Suzuki
I SMRT JE LEPA AKO ZNAS DA UZIVAS U NJOJ!!!!!

Kvalitet: +250 (12%)
Zahvalnice: 9

Odgovor #29 - 16 Januar, 2011, 23:16 Ocena: 0
Ignoriši

Ajde sszgo nam malo otvori oci, krenuo sam u teretanu pa daj neke linkove da malo obrazujemo?huh?? Ako neko zna ti znas!!!!

Msm. kojim redom, koje grupe misica....i neke korisne savete za vezbanje....
SSZGO
Surovi
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
KTM SMC 690 R

Odgovor #30 - 17 Januar, 2011, 01:02 Ocena: 0
Ignoriši

prebacio sam ti poruku u ovu temu...

sto se tice linkova, ima dosta specijalizovanih foruma

mislim da najbolji info moze da se nadje na

http://forum.teretana.net ali tamo ne moze da se pise, samo da se cita

za postavljanje pitanja probajte http://realx3mforum.com mada tamo ima dosta bolida a medju prvima admin grupa...

Dzigi Boy
Iskusni pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
Skela DR Suzuki

Odgovor #31 - 17 Januar, 2011, 01:17 Ocena: 0
Ignoriši

nisam video svaka cast.....sad sam na pravom mestu:))))))
Panta Zemunac
Iskusni pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
Super Tenere 750
Kvalitet: +121 (6%)
Zahvalnice: 15

Odgovor #32 - 17 Januar, 2011, 15:27 Ocena: 0
Ignoriši

Nemojte se ljutiti ali moram da dodam koju laičku reč jer, vidim i da se vi laici ovde pre.... kao da ste doktori te se usuđujete još i nekoga nagovarati!
Prvo, srtučnjaci niste, škole te struke nemate a jedino ćime raspolažete, to su štiva koja ste do sada iščitali i njih se, koliko vidim slepo pridržavate!

Prvo, dokazano je da bilderi a i ostali koji koriste te ''preparate'' da ne kažem, dobro ne ispitane elemente, jer da bi se nešto ispitalo, recimo, novi lek, potrebne su ne godine, več decenije...NE ŽIVE i NISU ZDRAVIJI od drugih ljudi...čak šta više, pa ne bore se protiv te hemije badava ceo školovani svet.
Dokazano je i da profi sport i bez koriščenja te hemije, nije zdrav a kamoli sa njom...Gde nas sve odvede novac, majko moja...menjamo prirodne tokove i još druge ubeđujemo kako je to kool!!
Gde je Petar čelik danas..kako izgleda?  Kako izgledaju bivšei bilderi sa 50+kusur godina?

Šta radite sa tom hemijom ljudi moji!?! Što rušite prirodni sled u svom organizmu...pa nije vas tata stvarao uz pomoć epruvete već su vam roditelji prirodnim putem dali život!

E pa ovako...hajdemo malo sa istinom...Kada su se, onaj poznati putnik sa BBCa i dr. spremali za expedicijuna severni pol...kada su se, onaj Amer i onaj Englez spremali na put po Africi, sa BMWima ''Long Way Down''...kada su se naši spremali za Mont everest...ma kada su se svi spremali na naporan put, prvo su pregledani od STRUČNIH LICA, izmereno im je masno tkivo u odnosu na mišično...određene su im specijalne ishrane i treninzi a bez i jedne jedine tablete, sve prirodno, sve putem voča, povrča, mesa, ribe i dr. Dovedeni su u top stanje, kako psihičko, tako i fizičko..

A vi sada palamudite kako se bez te hemije ne može, kako je, malte ne zdrava tj nije štetna...pa se malo igrate rečima i to sve da bi tamo neki pravili na vama biznis koji se meri milijardama dolara!

Neko 20-30 godina tetoši svoj organizam a vi će te ga za 6 meseci uz pomoć hemije oporaviti..ma ne budite smešni i lakoverni! Sačuvajte malo svojeg zdravlja prirodnim putem a ne hemijom...

Ako ste gledali onu emisiju o ljudima sa pola tone..kada su ih doce dovodile do težine od 200, 150, 100kg a bez i jedne tablete...samo laganim treninzima (ne tegovima) i redukovanom ishranom!
Pa jesu li svi svetski doktori budale, pa ne koriste te preparate...neznalice, diletanti?

A i SSZGO ove fotke što si postavio...molim te, nemoj samo mene, Gremlina i još po neke koji se i malo razumeju u fotografiju ubeđivati da su one prve fotke ''buca na slikama'' originali...mršava glava na debelo telo, ma daj..pali ove joji se ne razumeju..Ne kažem za ostale fotke, samo one prve!! Sada imaš foto šop sa večim mogučnostima pa ih bolje ''uradi''!!

Radi sa sobom što ti je volja  ali nije u redu što i ako NISI STRUČNO LICE, svaetuješ i ubeđuješ druge u nešto, veoma štetno!!
Dzigi Boy
Iskusni pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
Skela DR Suzuki

Odgovor #33 - 17 Januar, 2011, 16:07 Ocena: 0
Ignoriši

Cuj Zemunac neki ljudi vise veruji hemiji i to je tako jbg. svako cini sto mu je volje, a ima mnogo istine u tome sto si rekao.....

Nego kad si spomenuo tu temu imam Amino 2000 da li je on imalo stetan i kako se pije?huh?

Imam i Animal cuts ali njega necu da pijem iako znam da je " cudesan " preparat
SSZGO
Surovi
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
KTM SMC 690 R

Odgovor #34 - 17 Januar, 2011, 16:35 Ocena: 0
Ignoriši

A i SSZGO ove fotke što si postavio...molim te, nemoj samo mene, Gremlina i još po neke koji se i malo razumeju u fotografiju ubeđivati da su one prve fotke ''buca na slikama'' originali...mršava glava na debelo telo, ma daj..pali ove joji se ne razumeju..Ne kažem za ostale fotke, samo one prve!! Sada imaš foto šop sa večim mogučnostima pa ih bolje ''uradi''!!

nije ti dobro? Smiley

HoochieMan
Voajer

Van mreže Van mreže

Odgovor #35 - 17 Januar, 2011, 16:54 Ocena: +2
Ignoriši

Nemojte se ljutiti ali moram da dodam koju laičku reč jer, vidim i da se vi laici ovde pre.... kao da ste doktori te se usuđujete još i nekoga nagovarati!
Prvo, srtučnjaci niste, škole te struke nemate a jedino ćime raspolažete, to su štiva koja ste do sada iščitali i njih se, koliko vidim slepo pridržavate!

Zemunac, ti opet nisi pročitao temu. I opet, koliko si postova i redova u njima preskočio? Vidim da koristiš plural u obraćanju, a znam da je jedino sszgo u ovoj temi kao sredstvo za rast preporučio upotrebu hormona. I to na vrlo korektan način, bez nagovaranja. A mogao je da bude iskren, i da kaže da je plafon prirodne mišićne mase kod ljudi vrlo, vrlo nizak.

Drugo, nismo ni svi laici, pošto si opet upotrebio plural. Školu te struke, recimo, imam ja. I zakon kaže da sam stručno lice- zdravstveni radnik. To je i jedan od segmenata mog posla, da imam sva znanja i informacije, i da lično omogućavam njihov protok do lekara i kliničara, sa kojima sam u komunikaciji.  Znam više toga nego što bih voleo da znam, o hemiji, farmaciji, medicini, marketingu.

Ipak, razumem zašto si tako odreagovao. I u pravu si za mnoge stvari koje si, laički, napisao.

Nadalina
Baby hunter
VIP
Vikend bajker
*

Van mreže Van mreže
 Motor:
pešak ponovo
Malo Zlo

Kvalitet: +1120 (34%)
Zahvalnice: 80

Odgovor #36 - 17 Januar, 2011, 17:04 Ocena: 0
Ignoriši

@ Zemunac
Da bi se neko razumeo u nesto, nije nuzno da on zavrsi 'skole' za to i to sto neko nije lekar, tj. nije diplomirao medicinu ne znaci da se ne razume u nesto u vezi sa medicinom. I, ne znaci da su lekari uvek u pravu. I, jos jedna bitna stvar- svi lekari znaju koliko su cigarete stetne, a vecina njih su pusaci. namigujem Tako da, ta teorija otpada...

Posto sam zaludna i imam viska vremena, pored motora, moj hobi je i nutricionizam, pravilna ishrana i sve to... I, poprilicno sam edukovana u tom polju. Ne kazem da se ja licno pridrzavam svega toga, ali sebe smatram skoro pa kvalifikovanom da dajem savete u vezi sa tim.
Sve sto je Ivan napisao, ima smisla i vise je nego delotvorno.

A, sam termin hemija ima mali milion znacenja.... Hemija su i antibiotici koje pijemo kad se prehladimo i brufen je hemija i sve to je hemija.... Proteini su hemija, vitamini su hemija, sumece tablete su hemija, steroidi su hemija...
Ti pod terminom hemija verovatno mislis na steroide- i tu se slazem sa tobom... Ali, isto tako, svako ima pravo da radi sa svojim zivotom sta god zeli i savrseno me ne zanima da li neko veruje u neciju izjavu kao da je to sve i svja. Ako mi je nesto sumnjivo i ne verujem bas u to, ja cu lepo da se raspitam o tome- kako kod ljudi koji su merodavni, tako i na internetu, a tako i kod ljudi koji su to probali... I, da... Internet jeste zlo gde ima obilje i pogresnih informacija, ali isto tako- svako dovoljno razuman ce naci ono sto ga zanima.

Covek da bi uneo u organizam sve ono sto mu je potrebno bi trebao da jede kilograme i kilograme voca dnevno, kilograme mesa, mleka, jaja, zitarica... A, to je sve, jelte, nemoguce iz vise razloga- prvo, covek ne moze to da pojede a ni organizam ne moze to sve da prevari i sve ce to da se 'ostavi za kasnije varenje' do kog nece doci i sve to se lepo talozi kao salo...
Zato, Bog ziveo multivitamine- jedna tableta mi nadoknadi sve to... Da, to jeste hemija, hemija koju su lekari razvili kako bi nam omogucili da unosimo sve suplemente potrebne organizmu...
Zatim, whey i proteinski sejkovi i ta cudesa... Normalno je da svako ko iole ozbiljnije trenira to uzima jer organizam dozivljava dodatni 'stres' samim treninzima, a protein je ono sto mu je potrebno da bi misic rastao i da bi organizam se vratio u normalu... I sama planiram da pocnem da pijem neke sejkove kad pocnem da treniram ozbiljnije...
Onda, na red dolaze i sagorevaci masti iliti fat burner-i... Isto tako, funkcija njih je da pomognu organizmu kako bi sagoreo sve te godinama talozene masti. Znam, sad ce neko da kaze- nisu one dosle preko noci, pa ne mogu tako ni nestati. To je tacno, i potpuno se slazem sa tim, ali sto da se ne pomogne organizmu, kad je vec to izvodljivo- ako vec neko zeli brze rezultate... Naravno, i ovde postoje jaci i slabiji sagorevaci, postoje i oni koji imaju i sada vec nedozvoljene supstance.. Svaki covek ima pravo da izabere sta ce uzeti da koristi, ako uopste uzme nesto da koristi... Isto, ako neko ne ume da se lepo informise o necemu pre nego pocne sa tim, e pa onda sta da mu ja ili ti radimo...

a, ako mislite da je hemija losija od svega sto unosimo kao hranu u organizam- grdno se varate... Slave, rodjendani, proslave, teska hrana, masna hrana, rafinisani secer, svaki neizbalansirani obrok- sve je to ogroman shok za organizam i organizam se svakodnevno muci sa tim... a, niko, vidim, nema nista protiv slavskog ili svadbenog rucka gde se ljudi ozderu i kao: Uh, kako sam se lepo najeo. E, to je veci stres za organizam nego svi suplementi zajedno...
 Mogu i o tome da vam napisem esej, ali to cu drugi put... da ne bude kako vas davim kao zmija zabu! Grin

EDIT: HoochieMan je bio brzi od mene... ili je samo njegov odgovor kraci... Cheesy

Dzukela u podznaku
Dzigi Boy
Iskusni pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
Skela DR Suzuki

Odgovor #37 - 17 Januar, 2011, 17:23 Ocena: 0
Ignoriši

Jebemu misa cemu sada ova nepotrebna rasprava?huh???

Trazim po netu odgovor ko budala umesto da nam sszgo kaze jer covek zna, a ti Zemunac prices bez veze...msm nije u redu....

Bolje ocistite temu i bacite suvisne postove u smece...
DebeliZmaj
Grill Majstor
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
nemam
trust no one

Kvalitet: -307 (3%)
Zahvalnice: 100

Odgovor #38 - 17 Januar, 2011, 17:48 Ocena: 0
Ignoriši

citam temu i urlam od smeha ...
nikako da neko napishe .. al da bi bolje vozio
morash biti inteligentniji ... Smiley nekako mi ta hemija
nikako ne ide sa povecanjem ili makar odrzanjem
trenutnog IQ Smiley ...

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell
bajone
Pocetnik
*

Van mreže Van mreže
Kvalitet: -6 (5%)
Zahvalnice: 0

Odgovor #39 - 17 Januar, 2011, 18:38 Ocena: 0
Ignoriši

pozdrav!

pitanje za sszgo-a pošto vidim da je čovek profi:

moj paša (da tako kažem  Cheesy ) i ja planiramo da napravimo benč jer je on profesionalni varilac i kaže da će mu trebati tipa 2 sata da napravi čudo. napravili bismo najjednostavniju varijantu tipa ovako nešto:

to nas neće izaći skupo. sada sam gledao tegove šipke i tegove na netu i brate, tegovi uopšte nisu jeftini. hteo sam da te pitam neka okvirna pitanja tipa koliko dugačka treba da bude šipka jer vidim da se prodaju u različitim dimenzijama? u stvari, koliko otprilike treba da šipka "viri" sa svake strane onog držača da bismo znali koliko treba klupa da bude široka. onako, čisto odokativno da ne napravimo baš neko sranje. zatim, da li postoji neki forum ili nešto tako gde ljudi prodaju polovne tegove? koju cenu da očekujem ako mi recimo treba 50 kila tegova? koliko je šipka inače teška?

bavio sam se sportom ceo život i počeo sam opet da trčim i radim zgibove i sklekove ali u teretani sam bio jednom, ortak me je preforsirao namerno i sutra sam mislio da sam postao invalid tako da nemam pojma ništa o svemu tome ali mislim da jedan benč u dvorištu bi valjalo imati. hvala i pozdrav!

Ćuti i sarađuj..
Stranice: 1 [2] 3 4 5 ... 16
Štampaj
Moto Manijaci  |  Opšte teme  |  Ostale teme  |  Tema: da bi motor bolje isao - treba da budete laksi