Glavni meni

Kako kruzeras smara endurase

Započeo Mikica Levak, 10 April, 2011, 15:40

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Mikica Levak

Trojica  neustrasivih endurasa Plameni. Libero I Vitez , pozvase mene dosadnog kruzerasa na jednu obicnu asvaltnu voznju po okolini Valjeva, ne daleko , jer se vreme nesto mutilo, iako je bio kraj maja 2o10. Krenulo se u pravcu Debelog brda I Bajine Baste, da bi ovi endurasi  mogli da peglaju u brdu krivine, a ne pitaju kako je jednom taze motrasu, matorcu na krutom kruzeru. Posto su vozili opasno I ostro, napravise pauzu da vide da li nesto ne fali motorima.Ha!Ha!. Ljubimac i ja odmornih i hladnih glava  nezainteresovano posmatramo okolinu i ove svoje zabrinute prijatelje.




Uh ! dobro je , svi su delovi na broju. Cek, cek, sta je ovo ?k ao da se nesto izgrebalo ? Nije ni cudo kako sam ispeglao zadnju krivinu. Izleda da je nesto varnicilo?



Kinez I Japanac nemaju komentar na ovu situaciju. Njima nista ne fali !

Otkud ove bubice zalepljene  i ogrebotine od one rizle !? Ona lakat krivina je morala sporije da se sece. Srecom nista nije otpalo a i bube su male. Ha ! Ha!.  A vidi ovog kruzera, kao nov, nit je prljav ni ogreban a ni znojav, kao da se nije peo uz ovo brdo, ??, ipak nije to toliko los motor!?






Nastavljamo cesljanje krivina I ciscenje puta od rizle. Momci ostre gume na brdskom asvaltu. Ja i moj kruzer ne secemo mnogo krivine. Dostojanstveno i lagano gutamo metre uspona.  Uzivamo u voznji I predivnoj prirodi. Vreme se oblaci. Sve je vise oblaka I vetra. Odjednomse pojavi nova gradjevina sa desne strane puta iz Valjeva. Zastajemo da vidimo da li radi. Izgleda lepo i cisto i novo. U tom trenutku. Iz objekta izlazi vlasnica I poziva nas da udjemo jer su tek pre par dana otvorili. Prihvatamo poziv I ulazimo dase malo okrepimo icem I picem. Malo smo pozirali I sepurili kao deca.!










Ovde Libero I Vitez pokusavaju da me ubede kako treba da promenim motor. Au! Sve mi diraj, al u mog ljubimca ne moj!? Zamalo das me opasno naljute.Hm !Hm ! Nisam se dao, pa sam i rukama morao da objasnjavam !Ha!Ha!




Gazdarica se bila ipak malo uplasila nas “strasnih “ I “opasnih” nepoznatih motorasa. Stidljivo je posmatrala nase manekenisanje I fotkanja ispred restorana.  Procenila je  das mo mi ipak fini I pristojni motoristi. Laknulo joj je!






Ne moze se bez mobilnog. Plameni  objasnjava svojoj zeni da ne brine. : ‘’ Kaco, sve je u redu, nisam brzo vozio, ti znas da kad je Mikica tu ja ne mogu i ne smem od njega da brzam.Jeste, jeste vec me je grdio kad sam malo preticao gde nisam smeo, ma sve je kul, vracamo se pre mraka, sigurno, a Mikica mora zbog zene  i kcerke, tako je , vazi !’’. Eto to je to ! Evo malo pogleda iz kafanice. Lepo smo se odmorili i ispricali sa gazdaricom. Resismo da ne nastavljamo voznju dalje, vec  da se vratimo ka Valjevu. Jer je sve mirislo na kisu. Predlozih da svratimo u selo Sovac u porodicnu kucu mog tasta dr.Tomica, jer nam je usput, a I da ih iznenadimo, pa ne dolaze motorasi svaki dan u kucne posete.  Tako I bi.








Stizemo u selo Sovac. Masine se parkiraju mangupski ispre dvorista. Skidamo opremu, gasimo motore da ne prepadnemo ukucane i komsije, jer niko ne ocekuje ovakav upad nepoznatih i nenajavljenih bajkera. Ko zna ko je sve ispod onih kaciga.




Zenski deo porodice Tomic je bio prepadnut i uplasen od grmljavine nasih ljubimaca. Nisu znale  dal’ to seva il’ grmi s’ neba il’zemlje? Sakrise se iza kuce!?Ha!Ha!




Moj tast se bas iznenadio posetom ‘’opakih’’ motorasa, pa je bze bolje izneo posluzenje I pozvao u kucu na odmor I okrepljenje. Razne price kretose za stolom o ovome I onome, pa zasto I kao volimo motore, a oni su opasni , jel idu brzo, da li duva mnogo na njima. Sve smo im lepo objasnili , a oni nas nisu bas najbolje razumeli. Dr. Tomic, kao brizan covek I doctor, zabrinu se zbog tmurnog vremena nad Sovcom . pa nas posavetova da bi bilo bolje da krenemo, jer moze kisa da nas uhvati pa da ozebemo.






Poslusasmo ga I kretosmo. Ispraceni smo bili onako porodicno od strane dela familije Tomic koja je bila zatecena u tom trenutku . Ispunih zelju mom tastu da sedne na motor da vidi ka to izgleda I sta mo to toliko volimo. Nije mu se dopalo. Ha!Ha!. Nebo nas je pozurivalo. Krecemo i bezimo ispred kise. Uspeli smo. Kratak i sladak  provod. I kruzeras je stigao pre kise. Nije mnogo smorio ostale, samo malo! Ha!Ha!









Taze motoras