Glavni meni

K&N FILTER

Započeo Andjelo, 07 April, 2011, 18:20

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Andjelo

 evo jedan savet za nekog ko i nema para da priusti  kn filter za motocikl   ,odete do bilo koje farbare i kupite 1m skoc brajt  za smirglanje   .............zatim nadjete perforirani lim sa sto vecim rupama moze i od nekog starog kamionskog filtera   izrezete po starom filteru oblik 2 kom a zatim spakujete kao u senvic izmedju dva lima skoc brajt  i montirate u kuciste filtera  i za nekih 150 dinara  imate slican filter kn -ovom koji mozete koristiti jednu sezonu  u slucaju da malo vise vozite menjajte 2 puta u toku sezone  100% radi provereno ja montirao na  sr50 izvadio sunjer  i motor mnogo bolje dise

vlada_dee

skoc brajt... verovatno znam sta je ali ga drugacije zovem! daj fotku?

SSZGO

pa da, zato kn i kosta 70-80 eura, jer mozes da ga napravis za 2 ;)

zlikovci resili preko noci da se obogate na nama naivnima :)
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Andjelo

evo kako izgleda ali uzmes na metar ne na parce

mirno

A sta ce se desiti kada "usisa" vlakna koja se odvoje ???
MK OTAD®BINA
  SRBIJA

SSZGO

ne znam ko bi hteo da rizikuje karambol ako kroz ovaj sendvic prodje prasina ili delovi istog sendvica...

fabricki filter ili KN/BMC i to je to
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

mohikanac

Mene vise brine jer na skoc brajtu ima sitnih zrnaca(koja ustvari i smirglaju) koja bi sigurno zavrsila u motoru.

mirno

To i mene interesuje .
MK OTAD®BINA
  SRBIJA

gojko

Citat: angel poslato 07 April, 2011, 18:20
evo jedan savet za nekog ko i nema para da priusti  kn filter za motocikl   ,odete do bilo koje farbare i kupite 1m skoc brajt  za smirglanje   .............zatim nadjete perforirani lim sa sto vecim rupama moze i od nekog starog kamionskog filtera   izrezete po starom filteru oblik 2 kom a zatim spakujete kao u senvic izmedju dva lima skoc brajt  i montirate u kuciste filtera  i za nekih 150 dinara  imate slican filter kn -ovom koji mozete koristiti jednu sezonu  u slucaju da malo vise vozite menjajte 2 puta u toku sezone  100% radi provereno ja montirao na  sr50 izvadio sunjer  i motor mnogo bolje dise
Ti mora da nas zajebava¹ sa ovim predlozima.. Ima ovde nekih koji neznaju za ¹alu pa da sjebu motor :)

Andjelo

Citat: gojko poslato 07 April, 2011, 21:45
Citat: angel poslato 07 April, 2011, 18:20
evo jedan savet za nekog ko i nema para da priusti  kn filter za motocikl   ,odete do bilo koje farbare i kupite 1m skoc brajt  za smirglanje   .............zatim nadjete perforirani lim sa sto vecim rupama moze i od nekog starog kamionskog filtera   izrezete po starom filteru oblik 2 kom a zatim spakujete kao u senvic izmedju dva lima skoc brajt  i montirate u kuciste filtera  i za nekih 150 dinara  imate slican filter kn -ovom koji mozete koristiti jednu sezonu  u slucaju da malo vise vozite menjajte 2 puta u toku sezone  100% radi provereno ja montirao na  sr50 izvadio sunjer  i motor mnogo bolje dise
Ti mora da nas zajebava¹ sa ovim predlozima.. Ima ovde nekih koji neznaju za ¹alu pa da sjebu motor :)

pa nista vi onda cekajte sledecu sezonu pa cu vas obavestiti o desavanjima

SSZGO

ne mozes to da saznas na skuteru za sezonu

stavi ga na neku trkalicu pa ako prolupa posle 20000 znas na cemu si :)
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Andjelo

Citat: mohikanac poslato 07 April, 2011, 21:29
Mene vise brine jer na skoc brajtu ima sitnih zrnaca(koja ustvari i smirglaju) koja bi sigurno zavrsila u motoru.
na brajtu koliko ja znam brusenje je iskljucivo vlaknima  a zrnca jos nisam video  ................................a na skuteru je napravljeno vec nikih  1000km

lord_oblivion

Ja sam umesto te 'smirgle' stavio filter za kuhinjske aspiratore i bez posledica presao 5000km.
Honda naravno, ima kulturnije resenje sa sundjerima, od papira na Jawi  :)
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

aca-pn

Taj skoc brajt stiti samo da ti ne ulece lisce u motor, na zastitu motora od prasine mozes da zaboravis. Evo ti kako prosto mozes da je proveris - u skoc brajt sipaj malo prasine uz usisivaca, protresi ga i vidi sta se desava :) Znaci sad vozis motor kao da uopste nemas filter.

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Cale


djolevidak

stavis tanki sundjercic i namastis uljem i to je ok ;) msm da je bolje ovako...ulje ce zadrzati sitnu prasinu a sunjder krupnije...........skoro isto kao kn :D

rboban

#17
Cak i da postignes dobro filtriranje, kako da postignes odredjen protok vazduha da ne bi preterano osiromasio smesu???
Ride It Like You Stole It

SSZGO

ili preobogatio...

udjes na sajt POWER COMMANDER-a i trazis mapu za filter vazduha - "MILE RIZIK"
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

djolevidak

Citat: rboban poslato 09 April, 2011, 10:04
Cak i da postignes dobro filtriranje, kako da postignes odredjen protok vazduha da ne bi preterano osiromasio smesu???

naravno mora pojaca dotok goriva na bilo koji nacin .... posto ce imati vise vazduha zbog vece propustljivosti filtera. a koji je motor u pitanju ? :)