Glavni meni

SXV 450

Započeo UFF, 07 April, 2011, 01:20

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

markodjurovic

Citat: SSZGO poslato 08 April, 2011, 13:03
Citat: skijash poslato 08 April, 2011, 12:50
R kojeg bi prepravio u supermoto nije supermoto. Prete¾ak je, pre¹irok i nezgrapan, agregat nije pravljen za tu namenu i lo¹e vuèe iz niskih obrtaja, prenizak je i ne mo¾e¹ kao èovek da se spu¹ta¹ niz stepenice i da skaèe¹ i da radi¹ sve ono ¹to èini supermoto zanimljivim po gradu :)

apsolutno nije tacno
jel citas ti sta sam napisao
ne govorim o FABRICKOM R-u nego prepravljenom

primer

fabricki R1 ima 175kg, sto je tek 45kg vise od ovoga na slici...
stavi titanijum izduv, to je najmanje 10 kila, laku bateriju, jos 4 kg, pa farovi, maske itd... 20 kila se "relativno" lako skine

bice malo tezi , 20-25kg, ali 3 puta vise snage to lako kompenzuje

ne poteze iz niskih? ti ocigledno nikad nisi seo na stunt bajk, recimo sa 60 zubaca pozadi - to KIDA iz svih obrtaja, prevrce se iz mesta na malo jaci gas
ja sam vozio -2 napred +4 pozadi pa i to leti, a kamoli + 20 pozadi

a sa tim prenosom ce imati istu maksimalnu brzinu kao ovo sa slike iznad (aprilia sxv, ne ovaj retardirani RS koji Q ta slika trazi ovde???)

ne moze niz stepenice?
pa ne moze sa fabricim ogibljenjem, skini ovu viljusku od 2 metra i tocak sa sxv-a i stavi na R1 pa da vidis kako moze i niz i uz stepenice
povisi se i zadnji kraj i stavi supermoto ili kros tocak

i izbace heblovi i namontira korman

evo ti jedan primer KROS R-a

Yamaha R1 offroad

i jos jedan:

Yamaha R1 offroad

Ovde se opusteno pitaju ljudi "sta je ovo, a uz to i ne radi" :)
Grand Duke of Shumadija and Western Pomoravlje

SSZGO

200 eura su samo klipovi a ko zna sta ce jos da ode na tako nasviranoj masini
racunaj ti tu 5 glava bolje, a ja godisnje predjem 3 puta po 4000 km, sto je soma ipo godisnje

ovako jeste da se malo namucis dok sklopis, ali imas krosa od 150-180 KS a ne 75, i prelazi 50000 bez problema...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

skijash

Al èekaj, ne prièamo o krosu nego o supermoto-u. Jel mo¾e da se vozi to ¹to bi sastavio kao supermoto? Ne. Jel uop¹te blizu po moguænostima? Ne. Sklopio bi ga od polovnih obiènih (ne-trkaèkih) delova (ili bi puko veliku kolièinu para za trkaèke) i dobio bi ne¹to ¹to nije ni R ni supermoto. Da ne pominjemo da je greota da se uni¹ti jedan savr¹eno dobar R. Rezon je prost - vozi ti se R - kupi¹ R, vozi ti se supermoto - kupi¹ supermoto. Neæe¹ da daje¹ veæe pare na generalne i odr¾avanje - kupi¹ neki "civilniji" umesto trkaèkog i ne izmi¹lja¹ toplu vodu :)

bigbad86

Da ali R1 je bas trkacki pa se opet i uz toliko silno akanje i cepanje ne menjaju klipovi na jebene 4000. I kineski skuter uz konstanto przenje ce da predje vise od toga...

skijash

Ti onda napravi èopera od R1 :)

markodjurovic

@sszgo
Ti se zezas jel tako ???

@bigbad86
A!!??
Grand Duke of Shumadija and Western Pomoravlje

farbach

Mesate babe i zabe. R1 u supermoto varijanti postoji samo na astralu, u fizickoj ravni jos nije materijalizovan. Poredjenje sa kineskim skuterima moze da se rodi samo u coperaskom umu. SXV je takmicarski motor i sluzi za stazu. Niko ko ga ima se ne zali na delove i servisne intervale, a ko ga nema i ne zeli da ga ima, ne treba da brine o tudjim parama.

Simon69

SXV je pravi filigran!
Ko nece kad moze,nece moci kad bude hteo!

abarth

To za klipove na 4000km je malo preterano. To je sluèaj samo ako je u pitanju "RACE use" i to je samo preporuka. Na apriliaforumu nema nikog ko je promenuo klipove samo zato ¹to pi¹e u uputstvu da se menjaju na 10000km za "ROAD use" veæ kad poène da tro¹i ulje i gubi kompresiju. SXV nije ma¹ina za one koji brinu koliko tro¹i i koliko je pouzdan.

skijash

Malo je elitistièki reæi da to nije ma¹ina za one koji razmi¹ljaju i o tome koliko je pouzdan :)
Ako nemam predstavu koliko bi me ko¹talo odr¾avanje radije æu da pitam pa da saznam otprilike nego da kupim pa da onda ukapiram da æe me ko¹tati (recimo) godi¹nje kao da sam kupio jo¹ jedan. Ako mogu da priu¹tim da ga vozim koliko mi se vozi onda æu da ga kupim, ako ne mogu onda bih radije da to saznam pre nego ¹to ga kupim.

Tamanitu

Brate Skijashu, ako ikako mozes da macnes ovu Apriliju, uradi to, i svi cemo [balavi]  [clapp] [yahoo] [cheers] [klanjam_se]
A ovog leta da uporedimo kartinge i Sm-ove na stazi!  [dancing]
[callme]

skijash

Brate pravo da ti ka¾em gledam i po inostranstvu, mo¾da bih mogao za te pare da doteram 550 iz 2009. pa kombinujem ¹ta mi je èiniti :)

rboban

Mogao bi, ali kako da znas kakva je, da li je vozena na trkama......
Na SM trkama niko ne kupuje QUICK SHIFTER, kazu ne treba im, ugradila fabrika,
drzis gas i kad dodje do blokade samo drmnes u visu bez kvacila i pustanja gasa, a nize se biju krvnicki..... isto kao u cross trkama.... :)
Ride It Like You Stole It

skijash

Hahah i to ¹to ka¾e¹, mada mo¾e i to da se sazna, videæemo :)
A jel onaj nije vo¾en na trkama?

rboban

Ride It Like You Stole It

srbac

R1 super moto, kakvo lupanje !!!!

bigbad86

Citat: farbach poslato 08 April, 2011, 19:47
Mesate babe i zabe. R1 u supermoto varijanti postoji samo na astralu, u fizickoj ravni jos nije materijalizovan. Poredjenje sa kineskim skuterima moze da se rodi samo u coperaskom umu. SXV je takmicarski motor i sluzi za stazu. Niko ko ga ima se ne zali na delove i servisne intervale, a ko ga nema i ne zeli da ga ima, ne treba da brine o tudjim parama.
Kako god i dalje stoji da je i R1 trkacki motor i verujem da ako se koristi SAMO za stazu da ce klipovi opet da mu traju vise od 10 000. A poredio sam ga sa Kineskim Skuterima zato sto se oni upravo drze pun gas da bi isli 50 na sat pa opet mogu da predju i po 10 000km. Nisam mehanicar samo govorim logicki. Jebem ti motor koji kraje tako kratko pa makar isao ko raketa.
Al lepo si rekao, ko ima para za bacanje nek ga kupi ;)

rboban

Sve ima svoju svrhu i namenu, i svoju cenu.....
A neko bi vozio i DIZEL motor od 1000 ccm sa 40 KS i da mu traje 1.000.000 km!
A tom R1 SM bi prsao ram i felne na prvom OZBILJNOM skoku.....
Ride It Like You Stole It

SSZGO

zar nismo rekli vec da je zamena tockova obavezna stavka...

a po mom slabasnom iskustvu pre ce puci ram na krosu nego na R-u

u gradskoj voznji do sada LICNO sam video pucanje 4 rama na jednocilindrasima (supermoto) - popucalo SAMO OD SEBE u gradskoj voznji
a jos nisam video da je ikome pukao ram na R-u od normalne voznje, ne racunamo sudare...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Kengur

Puca ram na Ru od spustanja sa tocka samo tako... Otvara se po varu... Jbg, lagani materijali...