Glavni meni

Poslovna politika

Započeo mkt, 05 April, 2011, 01:52

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mkt

poslovna politika molim lepo

MotoManijak

Milosu Jankovicu treba ebati mater!
Pa dok ga biju nek se on bori ali za svoj zivot

mirno

Nemam isto misljenje kao sto je tvoje, zbog toga sto ima takvih prodavaca ( i uopste ) "radnika" koji dolaze na posao samo da bi bili na broju. A po pravilu se takvi (ne)radnici uvek prvi bune, traze trinaestu platu i isteruju neku pravdu, tako da sam ja za kaznenu politiku u svakom slucaju. A radnike koji svoj posao odradjuju ljudski i posteno treba nagraditi.
MK OTAD®BINA
  SRBIJA

MotoManijak

Kriza je borite se za svoja radna mesta je ok da kazes zaposlenom?

Pa ako imas kvalitetan proizvod ili dobru cenu on ce se sam prodavati i sam prodavac je nebitan a ako je proizvod los ili cena prejaka dzabe ti i najbolji prodavac kad kupac ni do salona nece doci pa kako mislis da se onda on bori za svoje radno mesto?

Gašpar

Ne verujem bas da se Hyundai ne prodaje, ali sigurno ova politika nije dzabe objavljena. Verovarno je bilo par prodavaca koji su sedeli za kompom i igrali pasijans dok su se neki vredniji mlatili po salonu sa raznim smaracima i sta na kraju, kao svima nam je ista plata?
Ali da ne vodimo temu na drugu stranu, ipak su slike u pitanju  ;)

mirno

Rekao sam to generalno, imajuci u vidu sve tasna-masna radnike, pa setite se samo kada ste recimo bili na nekom salteru (banka, posta, sup itd) pa dok ste cekali u redu od 17 metara dok ga oni kilave ili kada se pojavite u neku firmu pa vidite da se oni dogovaraju koji ce vas usluziti ( idi ti , ne idi ti ). Nisam hteo nikoga da uvredim ali neke stvari moraju da se sankcionisu.
Ali nemojmo kvariti temu.
MK OTAD®BINA
  SRBIJA

noam chomsky

Ovo je potpuno standardizoana procedura...Ne znam sta se bunis, ako neko dobro prodaje bice dobro i placen, a ako neko lose prodaje aufiderzen...Druga je stvar sto su smesno mali bonusi jer ovde se radi o jako velikim marzama, marzama od po par hiljada evra i dati nekom bonus od 30€ bi bilo smesno da nije uvredljivo...jbt mi smo u turistickoj agenciji davali tolike marze i bonuse za prodate aranzmane a ne ovaj ludak za kola...
lepota prirode je refleksija lepote nauke

mkt

Ako je zanimljivo za diskus moze i u temu da se prebaci
:)

Gašpar

Slazem se sa Noamom, pogotovo sto Genesis Coupe kosta 35.000 evra a bonus je 50e [glavazid] [glavazid] [glavazid]

DebeliZmaj

pa zato sto ti je posao da prodajesh ... nisi spoljni saradnik
nego radnik, radish za platu ako ti se ne svidja, cao dovidjenja ...
bre...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Dzigi Boy

Tako je to u ranom kapitalizmu, sve ide vlasniku, a radnike ko jebe..... [glavazid] [glavazid] [glavazid]

DebeliZmaj

nije to u ranom kapitalizmu nego je u kapitalizmu ...
ti radish za platu ili za platu + procenat ... ako si dobar prodavac
imacesh vishe ako nisi necesh ... ne vidim koji je problem... ako valjash
otimace se o tome ... znachi ako imash ``znash me znam te`` sheme
i veze za flotnu prodaju imacesh i ti veci procenat ... drugar ``valja``
automobile nove ... znash kako voli kad preko veza namesti ``flotnu``
prodaju ... pa procenat .. podele on i ko tamo odluchuje ...
pa ti vidi ... neumesh ? gadljiv si ? ima ko zna ..
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Dzigi Boy

Citat: DebeliZmaj poslato 05 April, 2011, 12:22
nije to u ranom kapitalizmu nego je u kapitalizmu ...
ti radish za platu ili za platu + procenat ... ako si dobar prodavac
imacesh vishe ako nisi necesh ... ne vidim koji je problem... ako valjash
otimace se o tome ... znachi ako imash ``znash me znam te`` sheme
i veze za flotnu prodaju imacesh i ti veci procenat ... drugar ``valja``
automobile nove ... znash kako voli kad preko veza namesti ``flotnu``
prodaju ... pa procenat .. podele on i ko tamo odluchuje ...
pa ti vidi ... neumesh ? gadljiv si ? ima ko zna ..


I kod mog brata je kapitalizam, pa radnici imaju savim pristojnu platu, a i odlican sistem nagradjivanja......a recimo da se radi i nedeljom u dve smene, sto nije obavezno, ali ako radis dobijas 50E za taj jedan dan....sto je za nase uslove i vise nego dobro???

DebeliZmaj

ok to je poslovna politika tvog burazera
al neko ima drugaciju poliku ... i to je njegovo pravo ...
prodaja je vrlo specifichna i zahteva neke vestine a i
veze sa bi mogao da je uspeshno obavljash ...
ako ti fali nesto od ta dva onda si u problemu ... al opet
ima kome je i tako dobro ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Dzigi Boy

Slazem se, svugde je drugacije......

noam chomsky

Ja sam u jednom trenutku imao 67 zaposlenih i svi, ali svi, pa i menadzeri su radili na procenat...u kapitalizmu stvarno vazi pravilo ili jesi ili nisi, nema tu polovicno..ili ti je dupe zinulo na pare ili nije, ako jeste onda se opseg raspolozivih sredstava koja opravdavaju cilj povecava svakim danom...Za najbolje igrace je najvaznije sledece: Super je to da svi zarade lepo, ali ja to radim da bh ja zaradio, a ne prodavac, cistacica ili kupac, ja ovo radim za svoje dupe a ne za tvoje. Ti tvoje dupe brani najbolje sto mozes i ocekuj isto od mene...

lepota prirode je refleksija lepote nauke

mirno

Moja porodica zivi od moje firme i ako firma dobro posluje i meni ce biti dobro, a ako u firmi skripi zbog mene ili mog kolege onda firma treba da reaguje a sa slike gore vidimo kako to oni rade. Za taj bonus mozemo diskutovati dali je mali ili ne, a kao sto je neko rekao, oni su tu da rade za PLATU koja im je recena a ako ko misli da vredi vise, slobodno neka se zaposli tamo gde ce da dobije koliko vredi ili neka otvori recimo salon automobila pa neka zaradjuje on tih 35.000 eura a ne da se nada nagradi i stimulaciji. Od tih 35.000 eura (uzimam cifru kao primer) treba platiti prostor, struju, grejanje, reklamu, odvojiti za razvoj, ljude koji ne rade direktno u prodaji i jos milion skrivenih troskova pa tek onda odvojiti 30 - 50 eura za stimulaciju.
MK OTAD®BINA
  SRBIJA

mirno

Uh umorio sam se od pisanja
MK OTAD®BINA
  SRBIJA

UFF

Pa kad puno pises

lakse ti ide ono:
kazna 10%
kazna 20%
kazna 30%    [rofl]

mirno

Hahahahh doooobra tema.
MK OTAD®BINA
  SRBIJA