Glavni meni

pucanje iz auspuha (namerno)

Započeo vlada_dee, 05 April, 2011, 02:43

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

vlada_dee

Vratih se iz nocne voznje pa nam beshe zezancija da pripucamo malo (prekidachem [ljutko]) i do sad mi uopshte nije palo na pamet da mi iz auspuha sevne i do 1m plamena. Smesha mi je ok, tako da nema pucanja i svitkanja u toku voznje.
E, sad, da li ovo isprdjivanje, osim sto moze da razjebe auspuh, moze da bude stetno i po mashinu?

Zverka

ma jok uopsteeee
kako bi se ti oseco da tebe neko konstantno tera da prdis :)
a  neke god.u nazad bese ako se ne varam riletu se pregrejo motor bas zbog toga( na adi huji)
pa je prosisto na sve strane -trebalo mu je  vremena da se oporavi od svega - mislim na motor
Never ride faster than your angel can fly

:D

balcan girl

kad cujem pucanje kao da cujem motor koji ponavlja generalka, generalka, generalka :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

vlada_dee

ja ionako prdim non-stop :)
ali ne pripuckujem chesto, samo u specijalnim prilikama...
znachi pregrevanje moze da bude nuz-proizvod pucanja, a nuz-proizvode pregrevanja vec znamo...

Gile_ExtremeBoy

Sta se desava kod pucanja prekidacem?

-Kada se nabija turaza i taster pritisne na off iskljucuje se struja tj varnica svecice ali se gorivo i dalje pumpa usisavanjem u cilindar i izduvavanjem u auspuh u sirovom stanju, ta jedna do dve sekunde dok je taster na off-u dovoljan je da auspuh napuni gorivom potrebnim za exploziju, da bi se ponovnim stiskom na on explozija i dogodila.

Dakle pucanje u malim kolicinama nije stetno po masinu a ni auspuh, cak je korisno da se istera malo garez koji se nakuplja u auspuhu s vremena na vreme. ono sto je stetno je pregrevanje koje se stvara kontinualnim drzanjem visoke nepokretnom polozaju.  
....:::: MK Kraljevi Slobode - Svilajnac ::::...

Kanarinac

I meni baca vatru kad navrtim recimo na 13-14000 i pustim gas, ili kad u mestu zavrtim u blokadu pa pustim. Ovako normalno radil ali deluje kao da naliva vise goriva

Dzigi Boy

Ja stalno pucam, kada spustim u nizu pucka sam, ali kada ga odsecem prekidacem puca zestoko..........

Inace oba auspuha su mi suplja, a iz jednog viri cev napolje koju sam namerno iskrivio da skrnavo izgleda.....

Inace primecujem, da se auspusi rascvetavaju jer vidim crnilo na sve strane na topu...hehheheeh


Najbolji su mi oni likovi sto to kada vide me pitaju sto ne stavim neke topove?????? Ja kazem ako imas ili se spreman da mi platis nemam nista protiv..........licno cu radije 200E potrositi na putovanje ili na nove gume nego na jebenie auspuhe....

vlada_dee

Gile, jasno je sta se desava kad se ukine struja, mene je interesovala sama ta eksplozija koja vecim delom izadje na izduv, ali sigurno se deo te sile vrati u cilindar dok su ventili otvoreni...

Aaaa, necesh mene videti da ga drzim u blokadi, ovo iskljucivo radim u voznji, ne na leru, ne pod kvacilom, jednostavno ga izvuchem do recimo 10000rpm pa ugasim struju na par sekundi,  dodje do kochenja motorom, vratim struju i kaboooom!

Dzigi Boy

Ma nece mu biti nista od toga 100% moja skela bi odavno explodirala da je suprotno.....

Dutchman

to je samo normalno na jednocilindrichnom motoru sa protochnim auspuhom ... i njemu ne smeta jer je predvidjen da tako radi tj sa fabrichkim auspuhom se ne chuje a sa otvorenim puca ... ali na 2 ili 4 cilindra ako puca onda neshto nije u redu ili sa agregatom ili sa vozachem :D

goranvojska

ne zezajte se vrlo lako se desavaju VELIKIkvarovi cak i velikih lomova .licno sam bio i svedok istih.pamet u glavu ili ne ako imate lovu.

Cale

Citat: vlada_dee poslato 05 April, 2011, 03:02
ja ionako prdim non-stop :)
ali ne pripuckujem chesto, samo u specijalnim prilikama...
znachi pregrevanje moze da bude nuz-proizvod pucanja, a nuz-proizvode pregrevanja vec znamo...
Kad prdis na tebe to deluje pozitivno a kako je drugima ? [warning] [warning] [warning]

Andjelo

Citat: Gile_ExtremeBoy poslato 05 April, 2011, 03:31
Sta se desava kod pucanja prekidacem?

-Kada se nabija turaza i taster pritisne na off iskljucuje se struja tj varnica svecice ali se gorivo i dalje pumpa usisavanjem u cilindar i izduvavanjem u auspuh u sirovom stanju, ta jedna do dve sekunde dok je taster na off-u dovoljan je da auspuh napuni gorivom potrebnim za exploziju, da bi se ponovnim stiskom na on explozija i dogodila.

Dakle pucanje u malim kolicinama nije stetno po masinu a ni auspuh, cak je korisno da se istera malo garez koji se nakuplja u auspuhu s vremena na vreme. ono sto je stetno je pregrevanje koje se stvara kontinualnim drzanjem visoke nepokretnom polozaju. 
da ti majstorski obrazlozim da li steti motoru pucanje prikidanjem struje  tj  . isto kao kad  bi tebe ili mene neko drzao za nogu  okrenutog naglavacke i onda cimao i dizao gore dole   tako i masina dozivljava schok samo sto ne moze da ti kaze dosta je muka mi je vise u stomaku .................................

MIKA ARHANGEL

Ja sam bio prisutan kada je motor odnosno agregat pukao i poprskao nas uljem,takodje sam bio prisutan kada je lonac explodirao.Desice se jednog dana da ta zajebancija povredi nekoga ili necije dete pa onda belaj. Nisam pristalica tog pucanja.

Dzigi Boy

Ma sta nije dobro pucanje???? Pa pogledajte kao se sa velikim mrcinama puca??? Bio sam ovde negde na skupu, pa tu se skupi 10 pucaca i okidaju u beskraj.....hahahhah pa to je pravi cirkus, i onda neko paljenje gume...ma mlinaaaaaaaaaa...

Staaari rokeri Umag -2009

MIKA ARHANGEL

Pa meni vise izgledaju ovi gledaoci naivni (da ne kazem glupi) zato sto njima pridodaju paznju.U protivnom ovi manijaci nebi pucali.

Gile_ExtremeBoy

....:::: MK Kraljevi Slobode - Svilajnac ::::...

bigbad86


Dzambo


farbach

Posle jedne posete Crnoj reci sam rekao da bih ekipu sa susreta prvo odveo kod Dekija da vide kako izgleda otvorena masina na kojoj se "malo" pucalo, a posle toga u Crnu reku da vide kako izgleda covek kada "malo" povuce crtu, pa dodje na generalnu kod pope. Pa onda pucaj i drogiraj se do mile volje.