Glavni meni

Koji motor planirate sledeci da kupite a koji biste voleli da imate?

Započeo UFF, 22 Oktobar, 2010, 18:28

0 članova i 14 gostiju pregledaju ovu temu.

Bori¹a


bobangsxr

Citat: UFF poslato 17 Avgust, 2015, 00:11
odlican ali ne za srbistan
ako skupis da ga kupis a nemas vremena ili novca da putujes bacio si pare

Pa ja planiram da ga uzmem bas za Srbiju... da ga ostavim dole i kad dodjem sa zenom da imamo cime da se vozimo zajedno... skoknemo do mora itd.....inace nisu oni ni toliko skupi sada, ovde u CH se nadju vec od 7-8 hiljada sa pristojnom kilometrazom

p0peye

Citat: BOKYBOY poslato 16 Avgust, 2015, 11:40@poPeye......batali brate motor...vozi auto...nema nade za tebe... :violina:
Ма није проблем, да постоји кабриолет на 2 точка, да се обара у кривинама, који може да се провлачи између колона на семафору, који је лако повозан и да може да се тера по козјим стазама - не бих ни размишљао о моторима. Овако... Пита ме жена пре неки дан "шта ти је, што стално возиш по испрекиданој - иди левом или десном..." - а ја несвесно гледам како да се провучем...
Citat: El Jefe poslato 16 Avgust, 2015, 11:42Код пробирача нема парадајза
Ма има, како да нема. Ко има живаца, може да пробере. Ја за воће и поврће живаца немам, и зато мало - мало па ми увале онај дрвени, никакав (парадајз). Али зато за моторе имам живаца. Купићу по свему судећи неки мопед, чисто да се осети ветар у коси, док не решим који ће се компромис правити.
А дугорочно ми све мирише на 2 мотора, с'тим што један вероватно нећу ни регистровати. А то онда повлачи инвестицију у куку и приколицу...
Но- о том потом. Чек' прво да скочим... :-)
 
Фала Андреја на исцрпном одговору, гледао сам ја све то, лепо је, лепо би ми чучало у гаражи поред јеш једног мотора...
Ф800 је један од ретких БМВа који ми се свиђа (на поглед). Јес' да је шваба, али лепо изгледа.
Него... Има на форуму тема о версису и КЛЕу где искуснији куде редни двоцилиндраш - кажу није то машина за овакве намене... (неампојма)
 Тигар на око изгледа ОК, али о енглезима имам слично мишљење као и о америма. На страну што има 215 кг...

Тенера (та коју си навео) ми је ружна на први поглед. Ова педња маска је пљосната као да у аборавили да је замене после креш теста... :-( Можда ако бих је дуго дуго гледо...

Супер тенере ми је био леп мотор када се појавио.
На оф бих ишао сам, не са сапутником, сем можда понекад са сином од 7 год, типа вожња по ливади :-)


CitatIma tu jo¹ motora ali svaki od njih debelo "viri" negde, ili je prete¾ak ili tro¹i deset kila (u oba sluèaja Kravadero)... Ima tu 'talijanske egzotike, ne znam koliko bi smeo da se igra¹ na tom polju... :)

Као што рекох, за сада само кукам што не постоји мотор по мојој мери, ускоро ћу да пресечем на неко привремено решење (све више размишљам о Трансалпу), а касније вероватно +дрз или слично...

Citat: stilgar poslato 16 Avgust, 2015, 17:34ma samo novi versys tj kawasaki :)
Добро су се сетили да среде онај (субјективно) одвратан фар и маску на претходним версисима. Ајде што су се на првом зајебали, могу да разумем да им је диајнер био незадовољан платом па им утерао киту, него лудаци избаце и редизајнирани модел и измене фар да не буде одвратан него само (доста) ружан, и ако зајебу кориснике који би куповали половне делове...
Иначе - и (чини ми се) последњи трансалп има одвратан фар. Чак сам гуглао да ли постоји нека иоле прихватљива афтермаркет веријанта, али нисам ништа нашао. Сада ми је драго што не могу да одвојим кинту за тај модел, него меркам старије моделе...
+ + Только байкеры знают, почему собака высовывает голову из окна автомобиля + +

p0peye

Citat: Mik poslato 17 Avgust, 2015, 00:16@p0peye

Procitao ja to do kraja sve lepo, al' ta ideja nije razvijena iz nekog razloga.  

(Najpribliznije tvojim htenjima je Pasat Lubenicar, zapravo samo mu jedna stvar nedostaje - ne moze da se provuce kroz gradsku guzvu.)

Ne moze na motorcikl bez znoja. Razmotri neki Suzuki Burgman ili slicno.
Јбг, ја кренуо јутрос да пишем одговор, а онда 2 купања, три пљуска, пар клопања, играња са децом, услуживања гостију касније - видех да ми промаче пост:
Пазарио сам Ц5 караван - још је ближи мојим захтевима - хидрауличар је и може да се дигне за лагани оф (први степен - за хард оф други степен, неких 10цм клиренса више =-O ). Само да је бар кабриолет, и да може софтверски да се намести да се нагиње у кривини кад је већ хидрауличар...

П.с. - идеја није развијена, убеђен сам, између осталог јер би тада продавали 1 комад универзалног мотора, а сада продају 2-3 ком за различите намене.
Друго - данашња технологија им не дозвољава да направе лаган мотоцикл који би издржао наведену снагу - рам, предња, задња виљушка... За машину би се можда и нашло неко револуционарно решење типа:
http://liquidpiston.com/

Треће - очигледно не размишљају у правом правцу - ја имам неке идеје, али не смем а их напишем да ми их не украду... :P
+ + Только байкеры знают, почему собака высовывает голову из окна автомобиля + +

Lazic


Andreja

Onda je re¹enje lako, bar ako mene pita¹ :)

Uzme¹ neki od motora koji ti se èini da bi ti odgovarao voznim karakteristikama (ali je ru¾an :D ) i napravi¹ ga da bude lep... Modernizacija mo¾e jako lepo da se odradi, toliko dobro da neko ko se preterano ne bavi motorima ne mo¾e da ka¾e da li je u pitanju fabrièki ili d¾enibu motor :)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Mik

@p0peye

Karavan i kabriolet!  [rofl] :)  To sto meni tako nesto ne treba ne znaci da neko bas to ne zeli da ima!  :)

Sa tom idejom u Italiju, svidece im se.  :)

Mada mislim da ima neka austrijska firma koja se zove "pankl" (izvinjavam se ako sam zaboravio, a link mi na postradalom HD), pa ako imas neka tehnicka znanja (dakle potvrdjeno znanje osim ideje) mogao bi da im se obratis. (Ovo bez sale!) (Navodno firma "pankl" slabo placa, ali se odatle stize do F1 !!! (Tako mi kazali! Jedan iz Panceva ode tamo, nisam pit'o kako je dalje bilo. A radio je u "Utvi" i pravio svasta nesto.))

(Ako te ne prime, aj' se nadjemo da pijemo, seremo na takve teme i to. Moze i Lazic, polozio dve matematike i kojesta, i zna ko krade!  :) Da se odma' nadje tu da nas posavetuje, da ne preteramo pa onda posle ...  [neampojma])

Lazic


p0peye

Citat: Mik poslato 18 Avgust, 2015, 00:58
@p0peye

Karavan i kabriolet!  [rofl] :)  To sto meni tako nesto ne treba ne znaci da neko bas to ne zeli da ima!  :)

Sa tom idejom u Italiju, svidece im se.  :)
...
(Ako te ne prime, aj' se nadjemo da pijemo, seremo na takve teme i to. Moze i Lazic, polozio dve matematike i kojesta, i zna ko krade!  :) Da se odma' nadje tu da nas posavetuje, da ne preteramo pa onda posle ...  [neampojma])
Ма зајебаају ови озбиљни бајкери, па рек'о да им не останем дужан... :-P

...Мада морам признати да када наиђем на проблем, из ината почнем да размишљам како бих ја то решио.
Само још да нисам лењ и инертан, па да и порадим по том питању...
А што се пијанчења тиче, већ неко време меркам неко окупљање манијака, али ми сваки пут нека глупост искрсне... Ето разлога да убрзам неко дружење... :-)
+ + Только байкеры знают, почему собака высовывает голову из окна автомобиля + +

Lazic


Mik

Citat: p0peye poslato 18 Avgust, 2015, 21:26
Citat: Mik poslato 18 Avgust, 2015, 00:58
@p0peye

Ма зајебаају ови озбиљни бајкери ...

Oni su, znamo, pre svega ... i povrh svega, ozbiljni!  :)

castor

@ p0peye
Ako zanemari¹ kila¾u - ima motora za tebe koliko hoæe¹.

A ¹to se laganog off-a tièe, siguran sam da preko 70% stvari mo¾e¹ da pro-off-uje¹ sa bilo kojim street motorom… Ne treba ti krampon i 19 ili 21" prednji toèak, sigurno...
It's the ride that matters, not the bike…

Mik

Ni jedna jedina, iskrena, licna, sasvim otvorena i konkretna primedba na Kawasaki!

Sad postavljam drugo pitanje! Zbog cega je to najbolji motorcikl na svetu?  

(Bez sale!) (Nema smajlija!)

Lazic


p0peye

Citat: castor poslato 19 Avgust, 2015, 22:32
@ p0peye
Ako zanemari¹ kila¾u - ima motora za tebe koliko hoæe¹.

A ¹to se laganog off-a tièe, siguran sam da preko 70% stvari mo¾e¹ da pro-off-uje¹ sa bilo kojim street motorom… Ne treba ti krampon i 19 ili 21" prednji toèak, sigurno...

Ма тако и ја капирам. Зато сам у избор условно убацио и хорнета, фазера...
Са једне стране ми одговаа редних 4 цилиндра (навика је чудо) и што иду скоро као р-ови (имају мање снаге, али зато употребљивији обртни момент тамо где ћу га ја користити 90% времена...)
Са друге стане - моја прва "љубав" је Yamaha XT600 Z Tenere из осамдесет и неке. Сећам се као да је јуче било, ја на ушћу, једва ми нос прелази преко седишта... :-)
Доста дуго сам се ложио на ендуро, возио (у балавим) годинама CTXa, лагани оф, скакутао по мало, падао...
А онда прешао на "асалтне" и држао се њих па ево... до сад.
Или боље "досад". Није баш у правом смислу речи - и мени би било идеално као и већини да поређам пар комада у гаражу па да их бирам да ми се слажу уз обућу и кравату, али јбг.
Да не давим више (како то мислите "касно си се сетио"?! :-P ) - ја бих комада један лагани ендуро - адвенчуре - фан бајк.

П.с. - мораћу да ургирам код админа да се једна моја порука бележи као (бар) 3 :-)
+ + Только байкеры знают, почему собака высовывает голову из окна автомобиля + +

Lazic

Kod admina se urgira ili pivom ili ¾ivim zeèevima ili drugaricama... [rofl] [rofl] [rofl]

p0peye

Го-го зечицама...?
+ + Только байкеры знают, почему собака высовывает голову из окна автомобиля + +

DaChaS


Mik

Citat: Laziæ poslato 20 Avgust, 2015, 10:03
Zato ¹to trpi mene 6 godina... ;D

Pa, to svakako!
Nego ja sve cekam da mi odgovori freepartyman jer je "R" njegova "omiljena vrsta", a to i mene zanima. I imam poverenja u njega.

Mik

@p0peye

Ovakvo bi bilo inzenjersko resenje.
Kupis novi ZX10R, jer na Kawasaki niko nema konkretnu primedbu, klonis se blata, policije i Mirka Alvirovica, decu das na usvajanje, razvedes se od zene, a familiju oteras u kurac da ne mrace unaokolo!
I sit se nauzivas!

(Bez uvrede, ja tako gledam na stvari  :)! Divio sam se UFF-ovom kontejneru, on nije mogao da veruje da mi samo toliko treba od stambenog prostora  :)!    [neampojma])