Glavni meni

Koji motor planirate sledeci da kupite a koji biste voleli da imate?

Započeo UFF, 22 Oktobar, 2010, 18:28

0 članova i 9 gostiju pregledaju ovu temu.

Mik

Citat: freepartyman poslato 26 Jun, 2015, 23:17
Koga god znam da je imao taj motor,non stop je visio kod majstora. Pricao sam sa drugarom bas ne davno posto on vozi kawu ali model pre ,inace odlican mehanicar sa  trka. Kaze mi  najgori kawasaki od 1000cc ubedljivo.Ima raznih problema sa samim agregatom.  Model pre je dobar bas brutalan motor,i ovi posle su dobri pogotovo novi. Evo na koji model mislim da je dobar,ovaj pored aguste.








Au brate al' si lenj, eno ti kontejner 20 metara iza za tu Agustu, pa onda posle lepo slikas Kawu da se vidi! (Sala! :) Agusta je divota, al' kad ga se nagledas, ili tamo 20 metara niz ulicu ili u sobu. :))

Taj model 2004 je (po nekom testu) toliko brutalan da ni bog ne zna odakle mu tolika snaga. Opis se sveo na to da, ono sto se kod tadasnjih hiljadarki desava u prve tri brzine (proklizavanje zadnjeg tocka ili izlazak na zadnji), kod Kawe u svih 6 brzina. Ako ga se dohvati neko nedorastao, najbezazlenija stvar je da ce da ga odere 10 godina stariji cbr900 (al' samo do 200, dok ovo cudo ne zalepi zadnji tocak, posle je "metak".) I jako mi se svidja taj model.

A za ovaj 2007, eto Charuga s tim prosao pola Evrope, ja ne znam da se obratio majstoru osim zbog "estetike", i to je zev'o u picke! (Tako ja, odnosno iz istog razloga, zamalo svojevremeno nisam zavrsio u Tamisu, ali sa Tomosom je steta mnogo manja. :))

freepartyman

#1181
Agusta je jos lepsa uzivo. Da ta kawa je brutalna,slicna kao k5 gsxr. Da znam da Charuga ima tu kawu, i da je dosta putovao. Ali znam za x primera raznih kvarova. Jebiga kako ti se zalomi izgleda. [zvizdi]
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Bori¹a

Citat: freepartyman poslato 26 Jun, 2015, 23:17
Koga god znam da je imao taj motor,non stop je visio kod majstora.

ne vidim nista cudno za kawasakija :D :D :D

p.s

charugi su pukli heblovi u voznji ako se dobro secam, mozda gresim, izvinite

BOKYBOY

Citat: Bori¹a poslato 27 Jun, 2015, 00:15
Citat: freepartyman poslato 26 Jun, 2015, 23:17
Koga god znam da je imao taj motor,non stop je visio kod majstora.

ne vidim nista cudno za kawasakija :D :D :D

...samo sam ovo cekao... [rofl] [rofl] [rofl]


freepartyman

 Pa ja bih prvi rekao Darku da ne uzima jer je to kawa ali znam da se on lozi na kantasaki. Ne vredi, covek uzeo yamahu i opet hoce sa konja na magarca :D
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Bori¹a


freepartyman

I became a beast to rid myself the pain of being a man

Mik

Citat: Bori¹a poslato 27 Jun, 2015, 00:15
Citat: freepartyman poslato 26 Jun, 2015, 23:17
Koga god znam da je imao taj motor,non stop je visio kod majstora.

ne vidim nista cudno za kawasakija :D :D :D

p.s

charugi su pukli heblovi u voznji ako se dobro secam, mozda gresim, izvinite
Citat: Bori¹a poslato 27 Jun, 2015, 00:15
Citat: freepartyman poslato 26 Jun, 2015, 23:17
Koga god znam da je imao taj motor,non stop je visio kod majstora.

ne vidim nista cudno za kawasakija :D :D :D

p.s

charugi su pukli heblovi u voznji ako se dobro secam, mozda gresim, izvinite
afte

Ne gresis, medjutim Charuga je stavio "AFTERMAKIT", to nije Kawasakijev proizvod, pa samo trpajte motore "aftermarkitom"!

Ali je velika Srpska istina u tome sto sto ti ne vidis nista cudno na kvaru Kawasakija i sve si to shvatio na Kymko Agility 50!

(I nemoj da odustajes, "ne videti cudno" nije opasno po zdravlje.  :))

Bori¹a

mene kymko izdao jednom, kad je zakovao i vise nikad [rofl]

al iz cista mira... samo stucnu par puta i osetih da je kurbla tvrda :D

Gavrolini

Ajde da se jave ljudi koji su posedovali kawu i s njom se napatili...ovde vidim pljuvanja obicno ljudi koji nisu kawu nikad ni probali.  Po meni i 6 i 10 ninje su u vrhu svojih klasa. Zx6r 2003-2004 je najcesce upotrebljivan motor kod stuntera. Pa sumnjam da bi profi takmicari uzimali nekvalitetne masine za sva ona izdrkavanja.  Sto se tice aguste..lepa i to je jedino pozitivno, niti ima snage,niti dobro skrece,koci,polozaj jeziv, ogibljenje pravljeno za neki stakleno ravan asfalt jer svaki kamencic osetis u bubrezima. Brdo para utroseno u nista,nesto kao real madrid.

Bori¹a

gavro, valjda moje postove niko ne uzima za ozbiljno, oni su cisto kontriranje darku [yahoo]


BOKYBOY

Citat: Bori¹a poslato 27 Jun, 2015, 01:55
gavro, valjda moje postove niko ne uzima za ozbiljno, oni su cisto kontriranje darku [yahoo]

...ma pustite vi Borisu zajebanta...navozasmo se i Dare i ja sa Kawama slatko..ja i vise puta pre sa istim i nikada nijedan nije stucnuo niti me nigde ostavio...i bice opet Kawa...Kawa forewer...  [srce]

...e sad jbg,jeste ovo Kawin otpad pa sta? :P
http://s21.postimg.org/6xfk7k8qf/1978899_10204043385955803_8850994884156540539_n.jpg

freepartyman

Ko je pomenuo kawasaki od 600cc..??? Ja sam rekao moja saznanja o specificnom modelu. Ne moram da vozim taj motor da bi imao prava da ga komentarisem. 
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Mik

Citat: Gavrolini poslato 27 Jun, 2015, 01:45
Ajde da se jave ljudi koji su posedovali kawu i s njom se napatili...ovde vidim pljuvanja obicno ljudi koji nisu kawu nikad ni probali.  Po meni i 6 i 10 ninje su u vrhu svojih klasa. Zx6r 2003-2004 je najcesce upotrebljivan motor kod stuntera. Pa sumnjam da bi profi takmicari uzimali nekvalitetne masine za sva ona izdrkavanja.  Sto se tice aguste..lepa i to je jedino pozitivno, niti ima snage,niti dobro skrece,koci,polozaj jeziv, ogibljenje pravljeno za neki stakleno ravan asfalt jer svaki kamencic osetis u bubrezima. Brdo para utroseno u nista,nesto kao real madrid.



Pre svega, nisam posedovao Kawu, na to sam drkao kao klinac.

A sva ta pljuvanja poticu od svapskog casopisa "motorrad", od pre 30 godina, i to nikakve veze sa mozgom nije imalo jer istovremeno je u susednoj Francuskoj Kawasaki bio omiljen.

Ko god da mi je rekao da je Kawa losa, i najnormalnije pitam "ZASTO", ispalo je da Kawu skoro pa nije video - cuo "frajer" nesto! I "sve zna"!

I sad ovako, taj svapaski "motorrad" istestira Kawu Gpz900R na 100.000km, i posle toga raskupusaju motor, i unutra sve kao novo!

A ovde neki iz panceva (mislim '87-me) kupi taj motorcikl od novosadske budale, to se rasturilo na nekih 25.000km. Pa sad sam zakljuci zasto nesto ne treba forsirati nezagrejano. (Prosle godine satrem tetivu na guranje VW-a po dvoristu, i da verujem u srpstvo, magarac bi bio Kawasaki (tako nas ovde ubedjuju, sta god zaseremo.). Samo zato sto se ja nisam "zagrejao", sto sportska aktivnost podrazumeva. Zajebi price! Citaj forume koji su specijalizovani za motorcikl koji ti se svidja, samo tamo ces naci odgovarajucu "pricu", iz foruma za zx10r ces videti da kawasakisti (najvecom vecinom) nisu pri zdravoj pameti), i ako to (Kawu) kupis novo (samo novo) imaces problem da ga nadzivis.

Iz poslednjeg pasusa, u vezi "imaces problem da ga nadzivis". Ako se nesto zove "Mercedes", to znaci da ce biti veliko, udobno, napravljeno od kvakitetnih materijala, itd, medjutim to ce biti dobro samo onoliko koliko je dobra trrenutna ekipa inzenjera i tehnicara.

Kawa deluje da kod njih to trenutno funkcionise, ako imas para, priusti sebi novi zx10r, "odvali" mu zadnji blatobran, zagrej ga pre silovanja, i to mi se cini sve.

mali_zmaj

mnoge kawe su nad¾ivjele i najgore vlasnike,ja ih znam par koji ne odr¾avaju ni¹ta a ti motori i dalje guraju.... charuga je najbolji primjer kako sa kawom nikakvih problema nema... a i par mojih frendova,takoðe i ja sa kle-om koji je najefiniji motor ikada... da su te hiljadarke ¾ivotinje to sam èuo od par vlasnika,koji su ga prodali jel je motor lud,ja iskreno nemam muda da posjedujem takvo ne¹to... te sekta¹ke izjave honda najbolja kawasaki sranje ili slièno je toliko sranje prièa da je to nevjerovatno....
jin-jang

ЯЭВОЛУТИОН

prve generacija zx10r sa dva auspuha je imala problem koji je 2007 mislim resen...htel je da bljucne ulje iz iberlaufa.....otvarao sam sest ili sedam komada....crkla druga, otkacio se ventil.....prolupala....ali nista dramaticno u odnosu na bilo oji drugi motorcikl....
prica....
Drugar se nameracio na Ducati 999s....odgovarali ga svi kako se to kvari, kako je skupo odrzavanje, kako ovo i kako ono.....kupio je dobar polovan primerak iz italije.....tek zamenjeni kaisevi presao oko 20000 km.....posle cetri godine dosao je na 40000 i vreme je za servis...vozika se , ne trka.....ni kvacilo mu nije crklo....zvekece ali tako treba.....vecina ovde predje oko 5000 godisnje....malo njih nacifra 10000 a promili predju 20000 km i vise.....tako da servis na 4 godine i ne zvuci tako strasno.


edit

i ta kava tako klakce kad ulazi u brzine da to nije normalno....prebucan menjac.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Hohštapler

...ako smo ozbiljni ovaj put onda æu da ponovim ¹to sam jednom veæ napisao,
kawasakiju nije problem kontrola kvaliteta veæ VLASNICI.
Svaka koja je ubijena je u crkla zato ¹to se majmun stiskao na ulju, servisu, mo¾e i tako, teraj, " narani svinje i ne diraj..."...
©ta da vam prièam kad je od poznanika Zephyr 550 imao skoro 1.5L ulja manje u motoru kad je do¹ao kod nas na zamenu lanca i lanèanika... jo¹ kao "fali malo, treba da dolijem"...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Hohštapler

A do¹ao sam u su¹tini da ostavim komentar za ovo:
Citat: mkt poslato 26 Jun, 2015, 22:00
mislim da si jedini u ovoj temi haha

NIJE!   8)

CB upravo prodat, za koji dan SV u gara¾i!  [yahoo] [yahoo] [yahoo] [yahoo] [yahoo] [yahoo] [yahoo]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

makinjo

Bravo ,e sad cemo se ceramo po krivine :)