Glavni meni

Koji motor planirate sledeci da kupite a koji biste voleli da imate?

Započeo UFF, 22 Oktobar, 2010, 18:28

0 članova i 12 gostiju pregledaju ovu temu.

neuromasser

Jedan ovakav 2-3 sezone, pa ću videti šta dalje [ninja]



[balavi]

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Jefta

Па сада то је питање да ли је мудро со обзиром да ће брзо да му досади 250 цм3. Ево из мог примера, ја сам почео сам кинезом од 200цм3, не рачунам скутере које сам позајмљивао пре тога, али 200цм3 сам брзо прерастао, и после тога сам узео 650Ф. који би и сада возио да нисам пао са њега.

Ако је за следећи мотор, боље је неки 600 нејкед или Ф типа бандит или хорнет који ти неће брзо досадити, а могу и почетници да га возе.
Мада ти ћеш најбоље знати...

Slaninar

Citat: Jefta poslato 04 Jul, 2012, 16:10
Па сада то је питање да ли је мудро со обзиром да ће брзо да му досади 250 цм3. Ево из мог примера, ја сам почео сам кинезом од 200цм3, не рачунам скутере које сам позајмљивао пре тога, али 200цм3 сам брзо прерастао, и после тога сам узео 650Ф. који би и сада возио да нисам пао са њега.

Ако је за следећи мотор, боље је неки 600 нејкед или Ф типа бандит или хорнет који ти неће брзо досадити, а могу и почетници да га возе.
Мада ти ћеш најбоље знати...

Evo, ja sam krenuo tim putem. Posle 50 cc, uzeo 125. Èetvorotaktni. Onda odmah 600 cc. I jaaako dugo mi je trebalo da se oslobodim straha od pada (zbog skupe popravke, ne zbog sebe :)   ). I dalje se vodim mi¹lju da kupim neki 250 cc za male pare, samo da vidim koliko mo¾e da se obori dok ne pukne¹. :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Jefta

Citat: Slaninar poslato 04 Jul, 2012, 16:40
Citat: Jefta poslato 04 Jul, 2012, 16:10
Па сада то је питање да ли је мудро со обзиром да ће брзо да му досади 250 цм3. Ево из мог примера, ја сам почео сам кинезом од 200цм3, не рачунам скутере које сам позајмљивао пре тога, али 200цм3 сам брзо прерастао, и после тога сам узео 650Ф. који би и сада возио да нисам пао са њега.

Ако је за следећи мотор, боље је неки 600 нејкед или Ф типа бандит или хорнет који ти неће брзо досадити, а могу и почетници да га возе.
Мада ти ћеш најбоље знати...

Evo, ja sam krenuo tim putem. Posle 50 cc, uzeo 125. Èetvorotaktni. Onda odmah 600 cc. I jaaako dugo mi je trebalo da se oslobodim straha od pada (zbog skupe popravke, ne zbog sebe :)   ). I dalje se vodim mi¹lju da kupim neki 250 cc za male pare, samo da vidim koliko mo¾e da se obori dok ne pukne¹. :)
Одма код Себе и стављај креш барове и да потераш тај фејзер како треба. Не ту да се плашиш да га обориш :) :) :)

Taraba

Prvi put kad tresne¹ sa motorom vi¹e nije problem. E onda se sjebe¹ pa promeni¹ motor i opet ti frka da tresne¹ i tako u krug.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

neuromasser

Citat: Jefta poslato 04 Jul, 2012, 16:10
Па сада то је питање да ли је мудро со обзиром да ће брзо да му досади 250 цм3. Ево из мог примера, ја сам почео сам кинезом од 200цм3, не рачунам скутере које сам позајмљивао пре тога, али 200цм3 сам брзо прерастао, и после тога сам узео 650Ф. који би и сада возио да нисам пао са њега.

Ако је за следећи мотор, боље је неки 600 нејкед или Ф типа бандит или хорнет који ти неће брзо досадити, а могу и почетници да га возе.
Мада ти ћеш најбоље знати...
Neki od razloga za¹to sam se odluèio ba¹ za 250ccm:
1. Ni skuter mi nije dosadan veæi deo vo¾nje(neko bi rekao da je tako jer vozim kao manijak  [neampojma] ), samo kad vozim nekog ili kad izaðem iz grada(npr. ove godine sam tri puta i¹ao Bg-Kg i nazad)
2. Tek sledeæe godine punim 24god. tako da sam ogranièen na A2 kategoriju
3. Verovatno najbitnije - ne verujem sebi dovoljno da neæu da zavræem gas na motoru od 600ccm  ;)

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

neuromasser


Phoenix

Citat: neuromasser poslato 04 Jul, 2012, 21:40
Citat: Jefta poslato 04 Jul, 2012, 16:10
Па сада то је питање да ли је мудро со обзиром да ће брзо да му досади 250 цм3. Ево из мог примера, ја сам почео сам кинезом од 200цм3, не рачунам скутере које сам позајмљивао пре тога, али 200цм3 сам брзо прерастао, и после тога сам узео 650Ф. који би и сада возио да нисам пао са њега.

Ако је за следећи мотор, боље је неки 600 нејкед или Ф типа бандит или хорнет који ти неће брзо досадити, а могу и почетници да га возе.
Мада ти ћеш најбоље знати...
Neki od razloga za¹to sam se odluèio ba¹ za 250ccm:
1. Ni skuter mi nije dosadan veæi deo vo¾nje(neko bi rekao da je tako jer vozim kao manijak  [neampojma] ), samo kad vozim nekog ili kad izaðem iz grada(npr. ove godine sam tri puta i¹ao Bg-Kg i nazad)
2. Tek sledeæe godine punim 24god. tako da sam ogranièen na A2 kategoriju
3. Verovatno najbitnije - ne verujem sebi dovoljno da neæu da zavræem gas na motoru od 600ccm  ;)

1.skuter peglam kao ludak i i svake godine menjam karike a ove cu i radilicu! motor tako NE vozim.
2.jbg zakon.
3. tek kad budesh seo na svoj motor pochecesh da otkrivash sebe kao vozacha,kakav si i shta te privlachi i veruj mi istog trenutka cesh da znash dal je taj motor za tebe ili ne. Ja sam sa skutera preshao na horneta i sadashnja voznja skutera i horneta su dve totalno razlichite stvari! Hornet chak ima i previshe snage koju jedva ili retko i koristim ali ga ne bi menjao za neshto slabije.
Trudim se, al' uzalud, Sudba ima foru gadnu:
kad treba bude¹ jeban, gaæe ti same spadnu.

mkt


Phoenix

Trudim se, al' uzalud, Sudba ima foru gadnu:
kad treba bude¹ jeban, gaæe ti same spadnu.

mali_zmaj

 [rofl]    [rofl]    [rofl]    [rofl]   Zmiyo i Taraba ajd dajte jos malo stihova i rime odavno se ne ismijah ovako!
jin-jang

mi¹ko_kolo


Plazma Keks

moj cale se lozi da kupi Hondu CRF250L...
gledao sam testove i tako to. ali ja bih ipak uzeo motor vece kubikaze za neke tamo duze puteve...

neuromasser

@Phoenix: Nisam pomenuo jer nisam hteo da se raspisujem, jesam vozio tuðe motore ranije - pa sam video da koènicu u glavi nemam. Izmeðu ostalog u istom periodu sam vozio kumov NSR 125 i Genesis FZ750 i shvatio da mi Honda mnogo bolje le¾i - lak¹a, agilnija, mogu da je vozim pod punim gasom - a veæa brzina mi nije potrebna. S druge strane na Yamahi sam sve vreme morao da se kontroli¹em i da ¹tedim na gasu, ni deo snage nisam mogao(smeo) da iskoristim, ¹to mi se uop¹te ne sviða.

Mislim da je najbitnije ¹to sam odluèio da ¾elim da zaista nauèim da (dobro) vozim, a to æu najlak¹e da uradim na motoru kome verujem i èije granice snage mogu da opipam (takoreæi) bezbedno.  


castor

It's the ride that matters, not the bike…


Gašpar