Glavni meni

Koji motor planirate sledeci da kupite a koji biste voleli da imate?

Započeo UFF, 22 Oktobar, 2010, 18:28

0 članova i 9 gostiju pregledaju ovu temu.

UFF

Citat: Slaninar poslato 03 Jul, 2012, 11:28
Citat: UFF poslato 03 Jul, 2012, 11:20
Pa kazem zato sto i najbolji motor moze biti los tj gori od vecine losijih id sebe ako ga ne koristis u svrhe za koje je napravljen
Dzaba ti sto je vfr lep ako nemas kintu da putujes pa vozis po gradu ili regionalnim putevima punih rupa, samo ces da se namucis sa njim

Isto kao kad bi ja sa mojim ktm-om krenuo na more auto putem..

Upravo tako. Zato je dobro imati vi¹e motora. Ili, ako se nema, jedan univerzalni (kao moj FZS600  :)   ).


Paaaa nije bas tako :D


mislim jeste ali fazer nije univerzalan :D

ja imam ktm za grad i cbr600f za put - kao sto si ti rekao ali ako hocu na laksi offroad ili na put koji je jako los onda sam ga najebao koji god od ta dva motora da odaberem

E zato sledece sezone ima da vozim F800GS - i to je univerzalan motor
dovoljno uzak, startan i visok za provlacenje po gradu, dovoljno mekan za regionalne puteve pune rupa, zicane felne i veliki prenji tocak za lagani offroad a opet 800ccm je dovoljno i za autoput ako je potrebno  8)

Lazic


Slaninar

Citat: UFF poslato 03 Jul, 2012, 11:34

mislim jeste ali fazer nije univerzalan :D

ja imam ktm za grad i cbr600f za put - kao sto si ti rekao ali ako hocu na laksi offroad ili na put koji je jako los onda sam ga najebao koji god od ta dva motora da odaberem

E zato sledece sezone ima da vozim F800GS - i to je univerzalan motor
dovoljno uzak, startan i visok za provlacenje po gradu, dovoljno mekan za regionalne puteve pune rupa, zicane felne i veliki prenji tocak za lagani offroad a opet 800ccm je dovoljno i za autoput ako je potrebno  8)

Taj BMW je jedini enduro koji mi je lep na oko: u grafitno sivoj varijanti, bez one kiè ¾ute.

S tim ¹to su enduro i fazer, za mene, dva univerzalna motora, ali sa razlièite strane gledano. Meni je 99% vo¾nje asfalt, a fazer je dovoljno visok i mekog ogibljenja da izgura 10ak km makadama kad zatreba. Nikad me nije spreèio da proðem zbog lo¹eg puta. Provereno, sa sve prtljagom. Dovoljno lagan i pitom za grad, a dovoljno udoban za du¾i put. Enduro motori su vi¹e kod kuæe na offu, ali na asfaltu su mi malo previ¹e nalik na vo¾nju èamca (tromije, vi¹e ljulja). Lepo, ali meni je sport-tourer ipak dra¾i.

Za pravu ¹umu obièno parkiram, pa idem pe¹ke. Tamo gde ne bih terao fejzera, ne bih ni enduro. Pe¹ke, bajsom, ili krosom. Ali, kao ¹to rekoh, stvar ukusa.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

UFF

Citat: Jefta poslato 03 Jul, 2012, 11:30
I sta su promenili na novom F800GS?

ma samo promenili boje kao i prosli put i sad i u osnovnoj verziji ide abs
i to ne samo u f800 vec abs ide sa osnovnim verzijama svakog modela


@ slaninar  na f800gs je prilicno tvrda prednja viljuska i nema stelovanja (tvrda za enduro, ne tvrda za r)
zadnji amortizer ima i tvrdocu i rebound ali prednja nista sto mu je i mana ali mu to zameraju na offroad voznji jer je previse tvrd ne zameraju mu na ulici da je mekan tako da je i on vise street oriented bike

Slaninar

Citat: UFF poslato 03 Jul, 2012, 11:55
na f800gs je prilicno tvrda prednja viljuska i nema stelovanja (tvrda za enduro, ne tvrda za r)
zadnji amortizer ima i tvrdocu i rebound ali prednja nista sto mu je i mana ali mu to zameraju na offroad voznji jer je previse tvrd ne zameraju mu na ulici da je mekan tako da je i on vise street oriented bike

To je lepo znati. Ba¹ sam gledao jedan na moru pro¹le nedelje i mislim se:
"Prvi put da vidim enduro i da mi se sviða."
Onda se setim da je to faking BMW, a ja radim za srpsku platu, pa se odmah setim Mande iz Lepih sela. Ma, èim bude 10-15 godina star, kupujem ga!  :)

Lepa Sela Lepo Gore
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

zmiya


Taraba

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

zmiya


Taraba

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

zmiya


Taraba

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

zmiya


Taraba

Ja ne pravim razliku,
krmača il’ zmiya,
samo nek je rupa tesna
sigurno će prija
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

zmiya

Pesnièe s dugom kosom,obri¹e¹ mi dupe nosom...
Dok si to smislio,moj ti kurac motokultivator..

Taraba

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Jefta

Sve sami pesnici :)

Sve u svemu ovo sam danas vozio, jedva cekam da uporedim sa F800GS.
Inace ovaj 1200 se isto lako vozi, bez problema drzi na nogama, a i ne izgleda tako masivno i glomazno da ne moze da se vozi po gradu. Nista nije siri od burgmana kako mi izgleda...
U odnosu na 800 sediste je dosta udobnije, a i izgleda da bez problema podnosi putovanje u dvoje sa prtljagom ili bez njega... Mada moralo bi se to duze voziti da bi se videle sve mane i prednosti i jednog i drugog modela.





UFF

Kome si uzeo da provozas?

ja nemam nikakvu zelju da posedijem taj autobus

Jefta

Od kolege sa posla. Inace nije autobus, veoma lako se vozi.
I moj burgman je autobus i nije za grad pa svi koji su ga vozili kazu da nista lakse nusu vozili i koliko je upravljiv uprkos tezini od 277 kg...

UFF

Jefto i autobus se lako vozi - ko je vozio zna da je lakse nego auto

Ali ne moze da se svuda provuce niti moze lako da mu se promeni guma (podigne kad ti ispadne u mestu)

ninja66

Citat: gojko poslato 03 Jul, 2012, 11:29
Trenutno trazim kawasaki zzr1400 2008, a voleo bi da imam jos 5000e pa da kupim novi model 2012 ;)
Isto mislimo. :)