Glavni meni

Akumulator GPZ500s, oznake, karakteristike, saveti

Započeo mrle, 04 April, 2011, 13:29

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mrle

Trenutno mi je na Kawi Bosch akumulator oznake 12B7  (detaljnije oznake  u toku dana). Lièno mislim da je akumulator slab, trebalo bi da bude od 14Ah. Da li neko zna koliko je Ah ovaj postojeæi, jer na googlu izbacuje sva¹ta. Ako je 7 Ah, onda je stvar jasna, ali ako je 12Ah, onda je razlika minimalna, tako da problem sa paljenjem tra¾im na drugoj strani.

SSZGO

cak i 7 ah je dovoljno za bilo koji motor...

sa 7 ah mozes da verglas koji minut bez problema ako je akumulator ispravan i napunjen (tj ispravan motor koji puni 14V)


ako ti ne puni dobro ili los regler, nijedan aku nece da radi, samo ces duze zamaskirati problem...

meni je aku 9ah i radi najnormalnije

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

mrle

po katalogu za Kawu  ide ovaj od 14Ah, nije mala razlika u snazi, jer ja problem imam samo kada motor stoji. Poma¾e onaj tvoj recept s aubacivanjem u prvu, upali 5 puta, pa ¹esti neæe. Du¹a mi ispala u petak ujutru dok sam ga mamuran upalio ujutru da stignem na posao.

SSZGO

nema razlike u snazi razlika je u kapacitetu

druga je stvar ako tebi motor ima neki problem pa nece da pali kad je hladan ili sta vec

ovaj od 7ah ces mnogo brze da istrosis pokusavajuci da upalis...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

slave74

Evo mog iskustva.Imao dva motora, u jednom ytx14-bs od 12Ah, a u drugom ytx9.bs od 8Ah.Motori jako dugo nisu paljeni ,a akumulatori nisu bili otkaceni.
Probam da upalim veci motor(1200ccm)  sa 12Ah akumulatorom,okrene anlaser pola kruga, i ni makac, ovaj drugi motor sa 8Ah akumulatorom(600ccm) jos gore.
E ,onda prebacim 12ah akumulator u motor od 600ccm, bez ikakvog punjenja, verglao nekoliko puta po 30 sekundi, sve dok nije upalio.posle mi je taj akumulator ostao u motociklu 600ccm, i dugo se bezbrizno vozio.Probao sam ja da ga vratim i u1200ccm ,al bio je poslab.
Sad ti vidi dal ces moci sa duplo slabijim kapacitetom akumulatora od propisanog da verglas i upalis svoj motor.Jaci akumulator moze na vozilo,ukoliko ima mesta, al slabiji nikako.

mrle

da li da kupim Yuasu za 4500din ili Exide za 3700din? Oznaka je YB14L-A2

mrle

oba su neformirana, gde ih odneti na formiranje da bi va¾ila garancija, a i da me ne bi zajebavao kroz par meseci?

jevta

Formiras na tezgi u prodavnici i nek ti overi garanciju.
Samo sto se meni to cini puno para za te pare bi trebao da bude zelatinski.

mrle

Citat: jevta poslato 04 April, 2011, 16:24
Formiras na tezgi u prodavnici i nek ti overi garanciju.
Samo sto se meni to cini puno para za te pare bi trebao da bude zelatinski.

ima jeftinijih, ali nisu 14Ah. To je ¹to sam na¹ao na netu u Gevari i onaj ¹to je zastupnik za Exide. Ako ima¹ povoljniju kombinaciju, reci, pa da pazarim.

slave74

Taj tkz.zelatinski formiras sam,,po uputstvu.Mene 12Ah LP kostao 4800din,preko neta od Andreje narucio.Kakav je ,jos nisam probao.
Bolji je Yuasa,probaj Vartu ,u Torex.co.rs,Viline Vode.
Marens Novi Sad-Unibat,LP.

ra$a

http://www.batterycentar.rs/

ovde sam uzeo akumulator pre nekih pola godine, bio je oko 2700 din ako se ne varam. isto 14Ah.

Raja

Na taj motor ide akumulator YB14L-A2 imam LP akumulator i kosta sa kiselinom 4400.Mogu ti sutra poslati sitijem,najbolje bi bilo provozas se do Mladenovca i odmah ga formiramo ,namontiramo popijemo kafu i vozi brate.

SSZGO

ako si vec resio da kupis, uzmi najjeftiniji sa garancijom

posto su inace svi SHIT, i najskuplji i najjeftiniji bice dobro ako izdrze garanciju...

ja vec par godina vracam akumulator na reklamaciju i dobijam novi sa garancijom na jos godinu dana
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

rboban

Meni akumulator traje kod mene tri godine, a kad je kupljen neznam..... tako je dosao sa njim... :D


@SSZGO

Koju ocenu si imao iz fizike???
Ride It Like You Stole It

mrle


SSZGO

One ampere-hour is equal to a current of one ampere flowing for one hour. So, if you have a two ampere-hour battery, then it has the capacity to flow a two-ampere current for one hour. Or you can use the same battery to flow a one-ampere current for two hours. Therefore, a larger Ah always specifies higher capacity.

7 amper casova = mogucnost da se isporuci struja jacine 7 ampera tokom 1 sat ili 14 ampera tokom pola sata
14 amper casova = mogucnost da se isporuci 7 amper casova tokom 2 sata ili 14 ampera tokom 1 sat

oba akumulatora su iste voltaze 12V i verovatno imaju slicnu maksimalnu struju (u amperima) koje mogu da isporuce (npr 100A tokom kratkog perioda)

razlika je jedino u tome sto ovaj od 14ah moze duze da radi istu stvar
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

mrle

probaj da upalis sa akumulatorom od juga mercedes 123 240d... ne ide. ja sam æaletu na mog biv¹eg stojadina zakaèio njegovu meèku. Kada je krenuo da vergla, ugasio mi keca.  Nakon toga nekoliko dana sam imao i problem sa reglerom... Spalio mi stojadina

mrle

Torex, Varta YB14A2, 3130din, rade do 15:30h.

ra$a

Citat: mrle poslato 05 April, 2011, 11:00
Citat: ra$a poslato 04 April, 2011, 18:01
http://www.batterycentar.rs/

ovde sam uzeo akumulator pre nekih pola godine, bio je oko 2700 din ako se ne varam. isto 14Ah.

http://www.batterycentar.rs/products/UNIBAT-BM-CB14L-A2-SM-12V-14Ah/pid/781024


izvini, izgleda da sam ja ne¹to pome¹ao, moram pogledati raèun. jbg izvini na cimanju.