Glavni meni

ja sam jo¹ uvjek Jugoslaven.

Započeo Veruda, 03 April, 2011, 20:56

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

pit



          Jao kad es etim tih vremena kad se samoprogasio za dozivotnog  predsednika i komentare obicnog sveta ''ako i treba da bude dozivotni predsednik ako je neko to zasluzio on je''

¹tampar

Citat: DebeliZmaj poslato 04 April, 2011, 12:38
tito nishta skoro nije posedovao ...
nije u trebalo ... cak ni platu nije primao sve je islo preko
marshalata... :) ...


Imao je platu,imao...po evidenciji SDK zadnja brozova plata u SFRJ koja mu je isplaæena iznosila je 2.741.600 onda¹njih dinara,po kursu od 9,2 dinara za jednu DM (kursna lista NBJ)to je iznosilo trièavih 298.000 DM...¹ta je radio s parama to niko ne zna ili neæe da ka¾e onaj ko zna....
  Varaju se samo oni koji misle da se to zaboravilo....nije,pamte to mnogi ljudi...

¹tampar

Citat: pit poslato 04 April, 2011, 13:00


          Jao kad es etim tih vremena kad se samoprogasio za dozivotnog  predsednika i komentare obicnog sveta ''ako i treba da bude dozivotni predsednik ako je neko to zasluzio on je''

A trostruki narodni heroj?A doktor ''vojnih nauka''?...

krce

   Jbg. nasa stara boljka je da prvo poklanjamo a posle otimamo, niko nas nije tero a neverujem ni Tito da mu pravimo vile i rezidencije gde je god najavio da ce se mozda pojaviti, a o deljenju pocasnih titula i doktorata to i da negovorimo to nas prati jos dan danas.Kao naprimer nedavno sto Putin postade ni kriv ni duzan pocasni doktor univrziteta u BG a isti nije ni pomenuo za vreme posete a o S. Milosevicevim titulama da i negovorimo.  Nije Tito bio takav sto je hteo da bude nego smo ga mi takvim napravili  ove dupeuvlakuse oko njega i partije uz veliku pomoc naroda .

pit



                  Glupo je pominjati i poredjivati Putina i Tita.Ti kao da ne znas kako je funkcionisao sistem pa i za dodelu tih nagrada i doktorata .Vladao je sisitem poltrona i dupe uvlakaca ...ko se vise uslihta vise ce da dogura....tako da kad se kaze MI SMO DODELJIVALI NE VAZI NI ZA MENE NI MOG CALETA ...secam se klinaca sam bio mozda 72 g kad je cale vrati partijsku knjizicu .....uuuujbte koja je frka bila po kuci.

¹tampar

Citat: pit poslato 04 April, 2011, 13:24


                  Glupo je pominjati i poredjivati Putina i Tita.Ti kao da ne znas kako je funkcionisao sistem pa i za dodelu tih nagrada i doktorata .Vladao je sisitem poltrona i dupe uvlakaca ...ko se vise uslihta vise ce da dogura....tako da kad se kaze MI SMO DODELJIVALI NE VAZI NI ZA MENE NI MOG CALETA ...secam se klinaca sam bio mozda 72 g kad je cale vrati partijsku knjizicu .....uuuujbte koja je frka bila po kuci.

Za tako ¹ta je trebala hrabrost...VRATITI partijsku knji¾icu...ja sam poznavao neke koji su to ¾eleli ALI NISU SMELI....a razlog je bio prozaièan-èlanarina za to mafija¹ko udru¾enje je bila povisoka(procenat od plate)...meðutim ako vrati¹ knji¾icu deklarisaæe te kao ''sumnjiv element'',ko zna ¹ta æe ti ''drugovi'' reæi - ajd' sad vrati ako sme¹!

GhostMile

Evo sad nema vise partije i sve se sme. Nema najveceg lopova, ima samo ova boranija (u poredjenju s njim jelte), a to sto oni uzmu se i ne primjeti s obzirom da sad svi zive ko bubreg u loju, te
slobodni kao ptice.


Veruda

sada me nakon citanja svih postova od jucer jo¹ vi¹e boli glava od mase gluposti koje sam procitao tipa Tito je imao platu 299 000 maraka mjesecno, osigurao si potomke, sakrio lovu, ¾ivjeli smo umjetno tj. na dug i bla bla bla. nije onda samo Srbija radila nego i sve ostale republike tj. bilo je posla za sve i radilo se a radili su se i izvozni poslovi pa se normalno i ¾ivjelo. mislim da se kralo i onda ali ne u tolikoj mjeri. inozemnu dug cjele SFRJ sa 22 miliona stanovnika je bio cetri milijarde dolara a nakon raspada samo Hrvatska ima danas preko 50 milijardi dolara na èetri miliona stanovnika pa sada neka mi neko ka¾e kada se ¾ivilo na dug onda ili sada. po nekim informacijama i Srbija je du¾na kao i Hrvatska ¹to znaci da se ¾ivi na dug. nekada je bilo lako naci posao, naðite ga sad tako lako? neka si mogao prespavati pod zvjezdama bilo gdje - spavaj sada. ¹kolstvo besplatno, socijalna dr¾ava, plata svakog prvog a danas? jo¹ pun kurac toga ima ali ¹ta pricati nekima koji tada nisu znali ni kako se zovu ili ih nije ni bilo na svjetu.
nisam ni mislio temu u tom pravcu u stvari nisam ni¹ta ni mislio samo sam htio reci da sam sjeo, jeo i pio sa susjedima razlicitih nacionalnosti i da mi je bilo super kada smo se sjetili Yuge.
svi vi koji je ne volite ( a niste ni ¾ivjeli u njoj ) ko vas jebe. ja sam ¾ivio u njoj, jeo govna sa njom kada je trebalo ( nisam pobjegao kao malo njih na arbajt a mogao sam ) i generalno mi je bilo odlicno. neko je rekao da je bilo malo Japanskih motora - istina, ali je zato bilo MZ.a, java, ÈZ.a, Tomosa, panonija, Puhova, tomos-Puhova, gilera, moto guzzija i dr ¹to je i normalno jer se je Japansko tr¾i¹te otvorilo ranih 70.tih. I tada smo putovali, zezali se i ostalo i vjerujte mi da je imalo dra¾i stati svakih sat dva da se motor ohladi.

Gile_ExtremeBoy

Citat: ¹tampar poslato 04 April, 2011, 08:53

   Nit' se ¾ivelo naroèito....standard je u odnosu na Rumuniju bio daleko bolji ali Rumunija nije imala spoljni dug MMF-u za razliku od sfrj koja je bila meðu najzadu¾enijim zemljama sveta i kojoj se nazirao ekonomski kolaps....samo je Argentina bila u goroj situaciji....SFRJ je od 1965-e do svog kraja  ¾ivela od pozajmljenih para (i ukradenih-''stara devizna ¹tednja'')


Za vreme Èau¹eska svako je imao posao i platu, moralo je da se radi. Problem je bio taj sto nije imalo sta da se kupi od tih para.  [neampojma]
....:::: MK Kraljevi Slobode - Svilajnac ::::...

Che

Citat: pit poslato 04 April, 2011, 12:50
           Nije bio lopov jer mu realno pare nisu ni trebale ali ne sumnjam da je svoje potomke dobro ''obezbedio''

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.69.html:325107-Zasto-bogata-Jovanka-Broz-nema-nista

¹tampar

Citat: Che poslato 04 April, 2011, 16:32
Citat: pit poslato 04 April, 2011, 12:50
           Nije bio lopov jer mu realno pare nisu ni trebale ali ne sumnjam da je svoje potomke dobro ''obezbedio''

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.69.html:325107-Zasto-bogata-Jovanka-Broz-nema-nista


....to su sitnice koje se spominju....
Spisak bi bio predugaèak...Obelodanili su mnogo toga njegovi ratni drugovi poku¹avajuæi da sa sebe speru greh ''mar¹alove zlatne groznice''....©ta reæi?
Ali mnogo ljudi o tome ne zna i ne ¾eli da zna ....

markodjurovic

Ja se jugoslavije secam kroz maglu tako da me zabole za i za nju i za Tita (nek trune u paklu) i za slicne kalakurcije. Moja drzava je Srbija takva je kakva je, ali ja je volim. Umesto da se sa setom secate i kukate ili pomozite ovoj zemlji ili trazite neku drugu kojoj cete zeleti da pomognete
Grand Duke of Shumadija and Western Pomoravlje

Veruda

Citat: markodjurovic poslato 04 April, 2011, 17:31
Ja se jugoslavije secam kroz maglu tako da me zabole za i za nju i za Tita (nek trune u paklu) i za slicne kalakurcije. Moja drzava je Srbija takva je kakva je, ali ja je volim. Umesto da se sa setom secate i kukate ili pomozite ovoj zemlji ili trazite neku drugu kojoj cete zeleti da pomognete
se ti kada sjeti¹ sa sjetom neceg ljepog iz tvoje pro¹losti, nekog roðendana tvojih najdra¾ih ili nekog dogaðaja. nekom ce¹ to jednom spomenuti a on ce kao i ti: zabole me roðendan tvoje ... ili¹ta se koji kurac sjeca¹ toga bolje mi daj 100 eura. mi smo tada ¾ivjeli jer to je bila jedina na¹a dr¾ava i ako se neceg ljepog sjetimo ¹ta je tu lo¹e da bi ti bio povrjeðen?

®are

Citat: revolution poslato 03 April, 2011, 21:36
....Терајте ви мотор са Мандраком и Фантомом  по кривинама, Стонер је курац.

Ko ti je kriv ¹to nisi imao M38 ili TT 100. :)

¹tampar

Citat: markodjurovic poslato 04 April, 2011, 17:31
Ja se jugoslavije secam kroz maglu tako da me zabole za i za nju i za Tita (nek trune u paklu) i za slicne kalakurcije. Moja drzava je Srbija takva je kakva je, ali ja je volim. Umesto da se sa setom secate i kukate ili pomozite ovoj zemlji ili trazite neku drugu kojoj cete zeleti da pomognete

Tako je sinko,ne treba zaboraviti ni jednog momenta da je taj austrougarski kaplar bio pripadnik 42-e zagrebaèke ''vra¾ije divizije'' pod komandom Slavka ©tancera poznatoj po svojoj krvoloènosti i bezumnim i bestijalnim  zloèinima nad ¾enama i decom u Raðevini i Jadru...be¾eæi nakon sloma austrougarske ofanzive(''kazuj strina gde je Drina'') u Sremu je silovao neku ¾enu pa je zbog toga odrobijao 8 meseci u Petrovaradinu jer je.... ''ta ¾ena takoðe carski podanik bez obzira ¹zo je Srpkinja''....
 

gojko

Ekipo skrenuli ste sa teme... Tema je nostalgija za pro¹lo¹æu, dru¾enje i putovanja za vreme SFRJ.. Zajebite prièe o mar¹alu i jovanki - oni su nebitni u motociklizmu ;)

®iveo sam u HR, BiH i SCG. Proveo dobar deo mladosti na Dubrovaèko-Trebinjskom rati¹tu, bio u raznim govnima, al me i danas ubijaju emocije kada krenem da putujem po exYU...

Veruda

To Gojko, reci im. opet su se napalili politikom a to nije dobro jer uvjek neka avet izroni s dna.

¹tampar

Citat: gojko poslato 04 April, 2011, 18:56
Ekipo skrenuli ste sa teme... Tema je nostalgija za pro¹lo¹æu, dru¾enje i putovanja za vreme SFRJ.. Zajebite prièe o mar¹alu i jovanki - oni su nebitni u motociklizmu ;)

®iveo sam u HR, BiH i SCG. Proveo dobar deo mladosti na Dubrovaèko-Trebinjskom rati¹tu, bio u raznim govnima, al me i danas ubijaju emocije kada krenem da putujem po exYU...

Citat: gojko poslato 04 April, 2011, 18:56
Ekipo skrenuli ste sa teme... Tema je nostalgija za pro¹lo¹æu, dru¾enje i putovanja za vreme SFRJ.. Zajebite prièe o mar¹alu i jovanki - oni su nebitni u motociklizmu ;)

®iveo sam u HR, BiH i SCG. Proveo dobar deo mladosti na Dubrovaèko-Trebinjskom rati¹tu, bio u raznim govnima, al me i danas ubijaju emocije kada krenem da putujem po exYU...


Bolje emocije nego da te pogodio kakav projektil za vreme rata koji se desio u toj SFRJ u kojoj je vladalo ''bratstvo i jedinstvo'' i u kojoj je teklo med i mleko....
Ako neko veruje u tako ne¹to po¹to se dobro zna da tako nije bilo....

gojko

Buraz uop¹te nije bitno... Svi smo izgubili ne¹to (neko vi¹e neko manje).. Retki su profitirali na na¹im nesreæama..
A bilo je i projektila - ali o tom u nekoj drugoj temi.. Ova je otvorena za moto dogadjaje ;)

Veruda

evo jedne moje price iz 1978.godine. tada sam vozio MZ 250 a prijatelj Javu californiju 350 i bili smo frajeri. Upoznali smo dvije prijateljice koje su bile iz Subotice na odmoru u Puli a do¹le su autostopom i ¹atorom. nakon jedne veceri provedene sa njima palo je pitanje dali cemo se sutra ponovo vidjeti ali odgovor je bio da im je ¾ao ali sutra idu vlakom za BGD, tada je bila direktna linija i polazila je u 17.45. moj, sada pokojni prijatelj ®eljko Rakas im onako iz rukava rece da cemo ih mi odvesti motorima na ¹ta su one odmah pristale  kao i na to da ostanu i dan du¾e. kada sam ostao sam sa ®eljkom pitao sam ga dali zna gdje je Subotica na ¹ta je on rekao da negdje kod Rijeke a ja sam mu rekao " da na skoro 900 km kod Rijeke " uglavnom kada mo zagrizli govno bio je red i da ga pojedemo, tj. cure odvezemo kuci u Suboticu. krenuli smonakon neprospavane noci, naravno u kratkim majcama i bez kaciga. samo do Zagreba smo imali dvaput probu¹enu gumu, jedno ispadanje lanca, jedno ostajanje goriva u oba motora jer kada je njemu nestalo ja sam mu dao pola iz mog i dimio je kao parnjaca te  naravno nakon 30.tak km oba smo stali. love vec u startu malo tj na knap za do Subotice a za nazad je bilo ono "ma nema problema snaci cemo se " od ZGB do Rume kako tako ali preko Fru¹ke gore opet kvar na paljenju kod MZ.a alisva sreca blizu nekog sela pa smo nai¹li na dvori¹te sa jednim MZ.om u njeku i pitali pomoccovjek nam je pomogao sa jednim prijateljem koji je bio mehanicar i znao je to napraviti. krenuli smo dalje pa opet ispadanje lanca na nekoj bjeloj cesti. gladni, smrznuti punimo pred Suboticom i dajemo zadnju lovu a cure bjesne kao risevi jer nas je mali i ki¹a ulovila a i nisu se nadali dolasku kuci iza ponoci. put je trajao nekih 18 sati ali stigli smo. zamolili smo cure da nam daju koju kintu za nazad ¹to su nam i napravile. sunce u 8.00 nas je pocelo grijati a tek smo se spustili do auto puta ( betonskog ) u podne smo na nekom odmori¹tu spavali do popodne i to skoro 18 sati. uglavnom barem kvarova nije bilo do pule ali od ZGB do rjeke kroz Gorski kotar ki¹a non stop.Doma smo stigli polumrtvi  i spavao sam dva dana non stop a za divno cudo nisam se razbolio. i danas se sjecam sa sjetom tog putovanja i ¾eljka koji nije znao gdje je Subotica.
Rakas ¾eljko je poginuo na izdr¾avanju kazne zbog vi¹e kraða motora i auta i to na Golom otoku u poku¹aju bjega plivajuci do magistrale. udario ga je policijski brod iz potrage i potonuo je.