Glavni meni

ja sam jo¹ uvjek Jugoslaven.

Započeo Veruda, 03 April, 2011, 20:56

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

gmum44

ISTI Q JE od Vardara do Triglava svugde se isto sranje odigrava.
Ko legne sa dupetom koje svrbi,probudi se sa prstom koji SMRDI!!!

¹tampar

#21
Citat: aca-pn poslato 03 April, 2011, 23:16
Ne znam da li je radila za sve, ali znam da je tada mlad covek posle zavrsetka skole bez problema nalazio posao, radio 8h dnevno, subota i nedelja slobodno, imao veliki godisnji odmor, isao svake godine na more, skoro svaki  vikend negde u prirodu na izlet, dobijao od preduzeca stan ili podizao kredit i zidao sebi kucu. Taj kredit nije mnogo ni osetio kroz otplatu. Mogao si da legnes da spavas u bilo kojoj vukojebini, ne bi ti falila dlaka s'glave, danas ce kriminalci i narkomani da te zakolju u rodjenom krevetu. Lecenje potpuno besplatno. I sve to u Srbiji, koja je, kako kazes radila za sve. Za koga sada radimo ?

Sada mlad covek posle skole bleji po ulicama nekoliko godina dok roditelji mogu/hoce da ih izdrzavaju jer ne mogu da nadju posao i da hoce. Kad ipak nekako izmuljaju za posao pomocu veza, vezica i podmazivanja (podmicivanja), pocinju da rade uglavnom kod privatnika, jer je skoro sve privatizovano po 10 sati dnevno, ako imaju nedelju slobodnu dobro je, subota se podrazumeva da je radna. Godisnji odmor mozda dobiju po zakonu 21 dan ako imaju srece, a iz iskustva znam da gomila privatnika daju 10-15 dana i to ti je. Na more odu mozda jednom u nekoliko godina, za izlete nemaju vremena jer se bore za golo prezivljavanje, a za stan ce ustedeti mozda za 150 godina. Kredit za stan ? Ako imaju puno srece da imaju solidnu platu u dobroj firmi dobice ga i otplacivace ga narednih 30 godina grcajuci sa onim sto im preostane od plate. Ako se razbolis, spremaj zivotnu ustedjevinu za operaciju, jer se cenovnik za svaku operaciju zna, onako nezvanicno. Naravno i svaki lek moras da kupis u privatnoj apoteci, jer sem andola u drzavnoj na recept ni jedan drugi nemaju.

Ma super nam je sad kad Srbija radi samo za sebe, uspeli smo u zivotu.


Jesi ti Aco siguran da je ba¹ sve ovako bilo?Ja se ne¹to i ne seæam....¹to li je ta dr¾ava ''pukla'' kad je bila tako dobra?

JankoR

ZVEZDA SRBIJA NIKAD JUGOSLAVIJA

pit

Citat: ¹tampar poslato 03 April, 2011, 23:31
Citat: aca-pn poslato 03 April, 2011, 23:16
Ne znam da li je radila za sve, ali znam da je tada mlad covek posle zavrsetka skole bez problema nalazio posao, radio 8h dnevno, subota i nedelja slobodno, imao veliki godisnji odmor, isao svake godine na more, skoro svaki  vikend negde u prirodu na izlet, dobijao od preduzeca stan ili podizao kredit i zidao sebi kucu. Taj kredit nije mnogo ni osetio kroz otplatu. Mogao si da legnes da spavas u bilo kojoj vukojebini, ne bi ti falila dlaka s'glave, danas ce kriminalci i narkomani da te zakolju u rodjenom krevetu. Lecenje potpuno besplatno. I sve to u Srbiji, koja je, kako kazes radila za sve. Za koga sada radimo ?

Sada mlad covek posle skole bleji po ulicama nekoliko godina dok roditelji mogu/hoce da ih izdrzavaju jer ne mogu da nadju posao i da hoce. Kad ipak nekako izmuljaju za posao pomocu veza, vezica i podmazivanja (podmicivanja), pocinju da rade uglavnom kod privatnika, jer je skoro sve privatizovano po 10 sati dnevno, ako imaju nedelju slobodnu dobro je, subota se podrazumeva da je radna. Godisnji odmor mozda dobiju po zakonu 21 dan ako imaju srece, a iz iskustva znam da gomila privatnika daju 10-15 dana i to ti je. Na more odu mozda jednom u nekoliko godina, za izlete nemaju vremena jer se bore za golo prezivljavanje, a za stan ce ustedeti mozda za 150 godina. Kredit za stan ? Ako imaju puno srece da imaju solidnu platu u dobroj firmi dobice ga i otplacivace ga narednih 30 godina grcajuci sa onim sto im preostane od plate. Ako se razbolis, spremaj zivotnu ustedjevinu za operaciju, jer se cenovnik za svaku operaciju zna, onako nezvanicno. Naravno i svaki lek moras da kupis u privatnoj apoteci, jer sem andola u drzavnoj na recept ni jedan drugi nemaju.

Ma super nam je sad kad Srbija radi samo za sebe, uspeli smo u zivotu.


Jesi ti Aco siguran da je ba¹ sve ovako bilo?Ja se ne¹to i ne seæam....
Ma uvek je bilo tesko za posao ja imam punih 47 godina i isto je bio problem i kad  sa, biomlad da se nadje posao.Sve zavisi kako se snadjes ja sam promenio 6 poslova i samo mi je prvi bio drzavni ,prvi sledeci kod privatnika ali sam u Srbiji imao 90 godine platu 3000-5000 maraka . (KOMBI PRODAJA POSTELJINA).na zalost trajalo je kratko mozda godinu i nesto dok nije krenula velika inflacija i tako kos par poslova dok se nisam skrasi sa sadanjm.Jbg inflacija uSrbiji ali ne i Bugarskoj   udri bratko...
                 E i ja sam poceo da serem previse ...naravno da je sad mmnogo teze nego ranije napraviti pare da ne kazem zahebano ali to nema veze sa Jugonostalgijom nimalo ...jednostavno kolo srece se okrece ,secate se gde su bili Bugari,Rumuni,ALbanci tada a gde mi a sada....

Gavrolini

Jebe mi se i za Yugoslaviju i sve ostalo sto se sad slama preko nasih mladih ledja. Ok ziveli ste lepo,isli ste u trst po carape i na kafu. Putovali ste gde hocete sa crvenim pasosem,krali ste iz fabrika koliko ste mogli i hteli.  I sad kao za necim zalite. Jbg vi ste nesto bar proziveli,sta je moja generacija prozivela. Rodio sam se 4 godine posle konacne smrti najveceg lopova ikada rodjenog na ovim prostorima Tita. Kad sam krenuo u skolu poceo je rat,izbeglice,sankcije,restrikcije,inflacija... U pubertetu me zahvati i bombardovanje i ostala sranja uz to. Do pre godinu dana sam mogao da odem bez vize jedino u cubu,a sad kad su nam nesto shatro dozvolili radim za pisljivih 200e i to primim svaki drugi mesec,kad se gazdama svidi da daju platu,pa ne mogu da odem ni do Beograda a ne van zemlje.. Ako dam otkaz, mogu da se pozdravim sa nalazenjem novog  posla.  I za cim ja da zalim kad nista nisam ni doziveo, da smo ziveli bar pola onoga i onako kako su matorci pa i da razumem. 

Lazic


MILJAN

Mene zabole za Jugu iako sam mator.A  da nije bilo Juge, danas bi i¹ao po Splitu bez zenta da me neko gurne autom u jarak.  Sve je to zbog Juge. U stvari sve je to zbog nosatog idiota kralja. Nije poslu¹ao Mi¹iæa. Danas ne bi bilo toliko grobova a svi bi bili u ok odnosima.

Cave ab homine unius libri

pit

Citat: MILJAN poslato 04 April, 2011, 00:55
Mene zabole za Jugu iako sam mator.A  da nije bilo Juge, danas bi i¹ao po Splitu bez zenta da me neko gurne autom u jarak.  Sve je to zbog Juge. U stvari sve je to zbog nosatog idiota kralja. Nije poslu¹ao Mi¹iæa. Danas ne bi bilo toliko grobova a svi bi bili u ok odnosima.



        I ovo je tacno...al ste ces .

sasafilipovic


farbach

Sjebala nas je tolerancija. Bili smo tolerantni prema idiotima. Zaokupljeni nasim malim zivotima dozvolili smo da se izleze citava generacija idiota. Nisu nam se cinili opasni, jer su bili debili. Potcenili smo ih, jer inferiornost daje nevidjenu snagu. Sada je njihovo carstvo zemaljsko, a mi lebdimo u limbu.

svetac

Citat: MILJAN poslato 04 April, 2011, 00:55
Mene zabole za Jugu iako sam mator.A  da nije bilo Juge, danas bi i¹ao po Splitu bez zenta da me neko gurne autom u jarak.  Sve je to zbog Juge. U stvari sve je to zbog nosatog idiota kralja. Nije poslu¹ao Mi¹iæa. Danas ne bi bilo toliko grobova a svi bi bili u ok odnosima.



to je jedina stvar koju mu ocenjujem minusom,podelio nas je a to je kasnije rezultiralo konacnom podelom i svim ostalim!!  >:(

¹tampar

Citat: Gavrolini poslato 04 April, 2011, 00:46
Jebe mi se i za Yugoslaviju i sve ostalo sto se sad slama preko nasih mladih ledja. Ok ziveli ste lepo,isli ste u trst po carape i na kafu. Putovali ste gde hocete sa crvenim pasosem,krali ste iz fabrika koliko ste mogli i hteli.  I sad kao za necim zalite. Jbg vi ste nesto bar proziveli,sta je moja generacija prozivela. Rodio sam se 4 godine posle konacne smrti najveceg lopova ikada rodjenog na ovim prostorima Tita. Kad sam krenuo u skolu poceo je rat,izbeglice,sankcije,restrikcije,inflacija... U pubertetu me zahvati i bombardovanje i ostala sranja uz to. Do pre godinu dana sam mogao da odem bez vize jedino u cubu,a sad kad su nam nesto shatro dozvolili radim za pisljivih 200e i to primim svaki drugi mesec,kad se gazdama svidi da daju platu,pa ne mogu da odem ni do Beograda a ne van zemlje.. Ako dam otkaz, mogu da se pozdravim sa nalazenjem novog  posla.  I za cim ja da zalim kad nista nisam ni doziveo, da smo ziveli bar pola onoga i onako kako su matorci pa i da razumem.  

Dragi moj zemljaèe,nije ta sfrj bila uop¹te takva kako neko poku¹ava danas da prika¾e.Bila je to jedna jadna i sirotinjska dr¾avica u kojoj je mnogo ljudi imalo samo jedan cilj:kako pobeæi odavde ¹to dalje....
   Nit' se ¾ivelo naroèito....standard je u odnosu na Rumuniju bio daleko bolji ali Rumunija nije imala spoljni dug MMF-u za razliku od sfrj koja je bila meðu najzadu¾enijim zemljama sveta i kojoj se nazirao ekonomski kolaps....samo je Argentina bila u goroj situaciji....SFRJ je od 1965-e do svog kraja  ¾ivela od pozajmljenih para (i ukradenih-''stara devizna ¹tednja'')
  To ¹to smo putovali u Trst po kafu-morali smo jer ovde je umelo da nema ni kafe....i mnogo èega drugog...
Kad si se ti rodio u ©apcu je bilo desetak (DESETAK) japanskih motocikla....ni ti matorci nisu ni¹ta naroèito ''pro¾iveli'' kako sad govore...nisu ni znali da postoji bolje...rekao ''drug sekretar'' da je ovde najbolje na svetu a svako ko misli drugaèije je neprijatelj...a za neprijatelje tamnica pa ti sad reci ako sme¹...
  Kad sam se ja zaposlio u onda¹njoj SFRJ prva plata koju sam primio je vredela 235 DM....bilo je to taman kolko sad 200 eura....
 
 

UFF

Jos jedna politicka tema  [doh]

Alo ljudi cuvajte ovo za zimu, pocela je sezona vozite se!

krce

  Bilo je lepo to vreme tamo nekad samo je po meni to Jugosloven pogresno tumaceno. ja mislim ovako: U to vreme Srbija,Crna Gora i Makedonija su bili Jugosloveni,Slovenci su Slovenci a Hrvati su  Hrvati ( kosto je nekad receno drzava Srba ,Hrvata i Slovenaca), probllem je bila Bosna i Hercegovina, pa kad su Hrvati poceli da uce Hrvate u Bosni i Hercegovini da su Hrvati , Srbi srbe a muslimani zakljucili da su muslimani i ako su tamo svi mislili da su Jugosloveni(ko sto se govorilo za Bosnu juga u malom) onda je poceo rat podpomognut cudnovatom reci dotad nepoznatom u Jugoslovenskom jeziku nacionalizmom i sad smo tu gde smo. Svi imamo svoje a niko nema nista osim Slovenaca kojih na njihovu srecu nije bilo u Bosni i Hercegovini pa nisu imali oko cega da ratuju.


serbduck


  Bilo lepo nekad...ali dosla fukara na vlast...i tamo i ovde... a mi smo ih pustili...

  Sami smo krivi...

  ...i ponavljamo greske...


  [doh] [doh] [doh]




Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!

Vlajko

Mile.. boli li glava?  ;D

Kazu da je sve u oku posmatraca..a ja bih dodao i
dupetu nalazaca  8)

Svakakve ludosti nose nova vremena.. ali vidi ti ovo  :o

Jeb Corliss wing-suit demo

Jebes bivse stvari.. zivimo sada.. ni juce ,a ni sutra.. samo SADA  [yahoo]
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

GhostMile

Citat: Gavrolini poslato 04 April, 2011, 00:46
Jebe mi se i za Yugoslaviju i sve ostalo sto se sad slama preko nasih mladih ledja. Ok ziveli ste lepo,isli ste u trst po carape i na kafu. Putovali ste gde hocete sa crvenim pasosem,krali ste iz fabrika koliko ste mogli i hteli.  I sad kao za necim zalite. Jbg vi ste nesto bar proziveli,sta je moja generacija prozivela. Rodio sam se 4 godine posle konacne smrti najveceg lopova ikada rodjenog na ovim prostorima Tita. Kad sam krenuo u skolu poceo je rat,izbeglice,sankcije,restrikcije,inflacija... U pubertetu me zahvati i bombardovanje i ostala sranja uz to. Do pre godinu dana sam mogao da odem bez vize jedino u cubu,a sad kad su nam nesto shatro dozvolili radim za pisljivih 200e i to primim svaki drugi mesec,kad se gazdama svidi da daju platu,pa ne mogu da odem ni do Beograda a ne van zemlje.. Ako dam otkaz, mogu da se pozdravim sa nalazenjem novog  posla.  I za cim ja da zalim kad nista nisam ni doziveo, da smo ziveli bar pola onoga i onako kako su matorci pa i da razumem. 

Ajde care otvori i meni oci i reci mi sta je "najveci lopov ikada sa ovih prostora" ukrao i gdje se to sad nalazi?

Ako i danas ima ljudi koji tvrde da je sada bolje nego za vrijeme Juge, onda je lako razumjeti tadasnje mase koje su "palile svjetlo" ocekujuci da ugledaju Shwitzu (u najmanju ruku).

DebeliZmaj

tito nishta skoro nije posedovao ...
nije u trebalo ... cak ni platu nije primao sve je islo preko
marshalata... :) ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

pit

Citat: GhostMile poslato 04 April, 2011, 12:15
Citat: Gavrolini poslato 04 April, 2011, 00:46
Jebe mi se i za Yugoslaviju i sve ostalo sto se sad slama preko nasih mladih ledja. Ok ziveli ste lepo,isli ste u trst po carape i na kafu. Putovali ste gde hocete sa crvenim pasosem,krali ste iz fabrika koliko ste mogli i hteli.  I sad kao za necim zalite. Jbg vi ste nesto bar proziveli,sta je moja generacija prozivela. Rodio sam se 4 godine posle konacne smrti najveceg lopova ikada rodjenog na ovim prostorima Tita. Kad sam krenuo u skolu poceo je rat,izbeglice,sankcije,restrikcije,inflacija... U pubertetu me zahvati i bombardovanje i ostala sranja uz to. Do pre godinu dana sam mogao da odem bez vize jedino u cubu,a sad kad su nam nesto shatro dozvolili radim za pisljivih 200e i to primim svaki drugi mesec,kad se gazdama svidi da daju platu,pa ne mogu da odem ni do Beograda a ne van zemlje.. Ako dam otkaz, mogu da se pozdravim sa nalazenjem novog  posla.  I za cim ja da zalim kad nista nisam ni doziveo, da smo ziveli bar pola onoga i onako kako su matorci pa i da razumem. 

Ajde care otvori i meni oci i reci mi sta je "najveci lopov ikada sa ovih prostora" ukrao i gdje se to sad nalazi?

Ako i danas ima ljudi koji tvrde da je sada bolje nego za vrijeme Juge, onda je lako razumjeti tadasnje mase koje su "palile svjetlo" ocekujuci da ugledaju Shwitzu (u najmanju ruku).


           Nije bio lopov jer mu realno pare nisu ni trebale ali ne sumnjam da je svoje potomke dobro ''obezbedio'' .Bio je hohstapler cak je i kjniga sa istim nazivom ovde napisana.Realno ujebo je Srbiju samo tako one ujebo a ova budala Milosevic dojebo.Sledce na vlasti ne bih komentarisao gade mi se ali ne sumnjam da su isti kao kod vas ....drp sto vise .
           Neko je gore lepo napisao...zivelo se lepo zahvaljuci kreditima ,znaci na vestaka.
           I da imali smo vece slobode nego zemlje bivseg varsavskog pakta i to stoji.Ali morao si biti clan KPJ iko to nisi hteo ako si imalo hteo da napravis karijeru.
           Sve u svemu ja ne zalim za tim vremenima oupste ,jedino mi je zao sto jebilo ratova i sto je ginuo prost narod i sto se sve nije razresilo mirnim putem,ali to su vec neke druge teme i ne bitrebalo da ih sirimo dalje ovde.
           

¹tampar

Citat: GhostMile poslato 04 April, 2011, 12:15
Citat: Gavrolini poslato 04 April, 2011, 00:46
Jebe mi se i za Yugoslaviju i sve ostalo sto se sad slama preko nasih mladih ledja. Ok ziveli ste lepo,isli ste u trst po carape i na kafu. Putovali ste gde hocete sa crvenim pasosem,krali ste iz fabrika koliko ste mogli i hteli.  I sad kao za necim zalite. Jbg vi ste nesto bar proziveli,sta je moja generacija prozivela. Rodio sam se 4 godine posle konacne smrti najveceg lopova ikada rodjenog na ovim prostorima Tita. Kad sam krenuo u skolu poceo je rat,izbeglice,sankcije,restrikcije,inflacija... U pubertetu me zahvati i bombardovanje i ostala sranja uz to. Do pre godinu dana sam mogao da odem bez vize jedino u cubu,a sad kad su nam nesto shatro dozvolili radim za pisljivih 200e i to primim svaki drugi mesec,kad se gazdama svidi da daju platu,pa ne mogu da odem ni do Beograda a ne van zemlje.. Ako dam otkaz, mogu da se pozdravim sa nalazenjem novog  posla.  I za cim ja da zalim kad nista nisam ni doziveo, da smo ziveli bar pola onoga i onako kako su matorci pa i da razumem.  

Ajde care otvori i meni oci i reci mi sta je "najveci lopov ikada sa ovih prostora" ukrao i gdje se to sad nalazi?

Ako i danas ima ljudi koji tvrde da je sada bolje nego za vrijeme Juge, onda je lako razumjeti tadasnje mase koje su "palile svjetlo" ocekujuci da ugledaju Shwitzu (u najmanju ruku).



To ¹to je pokrao on je i potro¹io-znao je lopu¾a da se sa ovoga sveta ne nosi ni¹ta nigde...a za ¾ivota malo ¹ta nije imao....èak su mu i njegovi prijatelji,afrièki ljudo¾deri - carevi u svojim dr¾avama zavideli...oni kao carevi nisu imali takav ¾ivot u besprimernom luksuzu kao on...
  Jel treba da nabrojimo ¹ta je sve imao i u èemu je sve u¾ivao Josip Broz?