Glavni meni

ja sam jo¹ uvjek Jugoslaven.

Započeo Veruda, 03 April, 2011, 20:56

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Veruda

zaboile me ona stvar ¹ta ce ko recvi ali ja sam danas pro¹ao od Triglava  do Gevgelije i bilo mi je super. pjevali smo sve moguce narodne pjesme samo ne rock, mezil smo sve po redu, bilo je Hrvata, bosanaca katolika, bosanaca muslimana , Srba a sve susjedi. sada kada ovo pi¹em ciljam slova ali moram vam reci da je Juga bila jedna i jedina a sve ovo skupa poslje Juge je gola KURÈINA. sjetili smo se svih saveznih radnih akcija ( ORA ) a ja sam konkretno bio na dvjema i to na SORA Umèari kod Smedereva 1978 i na nasipu Sava kod Jasenovca 1979.  koncerti i zajebancija svaki dan a najmanje rad. sory ekipo malo sam pod èokom ali to ¹to pi¹em i mislim. sada je neko novo vrjeme, kvazi, demokracija ali u odnosu na Yugu nije ni d od demokracije. eto to sam mislio reèi i rekao sam pa kome milo kome drago  a kome ne pa¹e neka se jebe. svima sve najbolje od mene iz Pule.

sasafilipovic

Bilo ti je lepo zbog godina, bio si mladji... Isti je to racku.

svetac

uhhhhhhhh,gde me nadje!! tri puta na radnim akcijama,sada kada pricam klincima pitaju me "jeli to ono gde se radi za dzabe" mrs bre pojma nemate sa zivotom! sa izvidjacima od triglava do ohrida,spavali po peronima,krljali po azimutima kroz sume,zezali se............... aaaaaaaaaaaaaaaa sada,ako nije on line!!!  [doh]  [doh]  [doh]

Veruda

Citat: sasafilipovic poslato 03 April, 2011, 21:00
Bilo ti je lepo zbog godina, bio si mladji... Isti je to racku.
ne ku¾i¹ da nisam promjenio mi¹ljenje a 30 - 35 god. da stariji?

sasafilipovic

To se zove ¾al za mlado¹æu...

mi¹ko_kolo

Eeee Mile, ka¾u "¹ta trezan misli-pijan govori"! I mnogi misle kao i ti. A da je ovo sada kita (i to pogolema)-jeste, ali tako nam i treba. Tra¾ili smo-evo nam ga. Ili ti, neki drugi su tra¾ili ðavola a mi smo ga dobili.

Vlajko

Ajde Mile sto si se rastuzio..  [hello]
ono sto je bilo ne moze biti ponovo zar ne?

Tu se mi ne pitamo.. rodis se i teras kako znas i umes..

Juga je bila dobra dok je trajala.. sad preostaje samo nostalgija  [cheers]

I novi horizonti jeli?!
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

Veruda

da, toèno si rekao Sa¹a, ¾alim za mlado¹cu jer je bila cistija i manje pokvarenija nego ona koju si ti imao a samo si 10. takgodina mlaði. pro¹ao sam Jurija Gagarina , glupe Amerikance na mjesecu, Tr¹èansku krizu 196o i neke, sve moguèe nesta¹ice npr kave, banana, èokolade, struje i vode redukcije, par - nepar vo¾nje zbog nesta¹ice benzina, bonove za benzin, Milku Planinc i njezinu " stabilizaciju kao na¹ trajni zadatak ", reformu ¹kolstva Stipe ©uvara, Markoviæ Anteta i " 7 " devizni kurs, odlazak u inostranstvo sa deviznim potvrdama, JEBENI RAT ovaj zadnji, pretvorbe i pljacke, neima¹tinu nakon toga, prodaje firmi i ......... ali ostao sam YUGOSLAVEN sa onom plavom krvi radnickom  i s ponosom jebem materovim novim vremenima koja su za KURAC. stariji od tebe znaju o èemu pi¹em i znaju ¹ta sam sve jo¹ izostavio. nemam ni¹ta kontra tebe ni ikog drugog samo ka¾emi govorim ¹ta misli. eto do¹lo mim je tako.

Vlajko

Star si ko biblija bre  ;D

podhitno na motor i neku picetinu pod sebe  [yahoo]
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

Veruda

ba¹ sam se rastu¾io, oèi pune suza, srce puno sjeèanja i sjete alinemogu ni¹ta drugo osim ostati ono ¹to sam i bio cjeli ¾ivot- èovjek. Vlajko poprièaj malp, sa Lo¹mi capom i Dakijem jer dolaze kod mene pocetkom ( vi¹e ni neznam kako da ka¾em za 6. ti mjesec ) ¹estog pa bi mogao i ti sa njima jer ja bi to volio.
idem sadaspavati jer sam u kurcu,  sve vas volim.

sasafilipovic

Ma prijatelju moj i ja ¾alim za tim godinama, ali ne zbog Juge. kad si mlad sve ti je lepo, i ovim klincima je lepo sada, i onim klincima je bilo lepo kada su imali 20 godina... Razume¹ ¹ta hoæu da ti ka¾em.

BANE BROTHERHOOD

MA bilo je bolje vreme ljudi jednostavno drugacije je bilo i bolje se zivelo   a bio je dobar SHEPA NASH....!! ;D ;D TITO PARTIJA OMLADINA AKCIJA!!! ;D ;D ;D
PAIN IS TEMPORARY GLORY IS FOREVER!!!

ЯЭВОЛУТИОН

Знам ја како је...док је било тита било је и шита...сада трава џабе, има и код бабе....геј је океј...имаш ли профил...ај се чујемо на скајп (а живи 3 километра од мене)...
Ми маторији смо ишли из Београда до Трста по делове за мотор,...ови не знају где је Трст..каже колико су маторе те гуме...а ја возио само шару да има....неку....Терајте ви мотор са Мандраком и Фантомом  по кривинама, Стонер је курац.
Да су нас сјебали јесу. Да су они добро прошли , неки јесу, али нису се ни они овајдили баш много...али уместо што смо се тукли међусобмо трбали смо њих са говњивим моткама, свако своје.....али можемо и сад....Коме је из старе Југе сада боље осим неколицини тајкуна у свакој од банана државица
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

gmum44

jbg a meni je zao zbog yuge,letovao u Banjolama,Peljescu,Ohridu,hasao cevape u Sarajevu i bio na ORA u Brestovici i Ajdovscini,zezao se na Maksimiru i nabadao u Splitu,zezao na Fruskoj gori,putovao crvenom soskom po evropi osim u bracku Grcku(i tada trazili vizu),...
postovali smo mnoge druge vrednosti...ma bili smo sila bre!!!
Ko legne sa dupetom koje svrbi,probudi se sa prstom koji SMRDI!!!

svetac

Citat: sasafilipovic poslato 03 April, 2011, 21:30
Ma prijatelju moj i ja ¾alim za tim godinama, ali ne zbog Juge. kad si mlad sve ti je lepo, i ovim klincima je lepo sada, i onim klincima je bilo lepo kada su imali 20 godina... Razume¹ ¹ta hoæu da ti ka¾em.

sta im je lepo? pili,tukli se,drndali san andreas sa tamo nekim,slusaju bum tras neke slomi jezik grupe! moji prijatelji sa kojima sam hvatao ptice,krao tresnje,i dan danas postoje i tu su za mene. a muzika koju smo slusali i dan danas postoji urazana cak u neke staze po putu!

Veruda

evo me opet, malo sam se istu¹irao. ljepo je ovo citati ali bez obzira na Yugu, koja je za mene odrastanje i veci dio mog ¾ivoita, moramo barem mi koj imamo djecu uciti ih da je tolerancija i uva¾avanje drugih kultura i obicaja ne¹to pozitivno i dobro za sve i u tom smjeru da treba i ¾ivjeti i raditi. najlak¹e je posvaðati se sa nekim ali ¹ta nakon toga, kakav je osjecaj - lo¹ najvjerovatnije. djeca ce nam biti onakva kakvom ih mi napravimo, ako m¾elimo da mrze mrziti ce ali ako ¾elimo da vole oni ce voljeti. sve je na nama.

Gile_ExtremeBoy

Citat: svetac poslato 03 April, 2011, 21:46
sta im je lepo? pili,tukli se,drndali san andreas sa tamo nekim,slusaju bum tras neke slomi jezik grupe! moji prijatelji sa kojima sam hvatao ptice,krao tresnje,i dan danas postoje i tu su za mene. a muzika koju smo slusali i dan danas postoji urazana cak u neke staze po putu!

U bre al nas uni¹ti.. Da se pije pije se, ¹to se tucnjave tice mesas siroku masu sa nekolicinom neandertalaca  [bejzbolka]

San Andreas nikad nisam igrao, a ¹ta fali Bum-Tras muzici ?  Sto su Bitlsi i Indiana Joe bili u vase vreme to je sada Prodigy i Jason Statham. Vremena se menjaju, ukusi se menjaju a i tacka gledista nacina zivota i materijalnih vrednosti neprestano varira u odnosu na govna u kojim se nalazimo.
....:::: MK Kraljevi Slobode - Svilajnac ::::...

WOLVERINE



Mozda je bilo lepo drugima za vreme ex yu, posto je Srbija radila za sve.............

aca-pn

#18
Ne znam da li je radila za sve, ali znam da je tada mlad covek posle zavrsetka skole bez problema nalazio posao, radio 8h dnevno, subota i nedelja slobodno, imao veliki godisnji odmor, isao svake godine na more, skoro svaki  vikend negde u prirodu na izlet, dobijao od preduzeca stan ili podizao kredit i zidao sebi kucu. Taj kredit nije mnogo ni osetio kroz otplatu. Mogao si da legnes da spavas u bilo kojoj vukojebini, ne bi ti falila dlaka s'glave, danas ce kriminalci i narkomani da te zakolju u rodjenom krevetu. Lecenje potpuno besplatno. I sve to u Srbiji, koja je, kako kazes radila za sve. Za koga sada radimo ?

Sada mlad covek posle skole bleji po ulicama nekoliko godina dok roditelji mogu/hoce da ih izdrzavaju jer ne mogu da nadju posao i da hoce. Kad ipak nekako izmuljaju za posao pomocu veza, vezica i podmazivanja (podmicivanja), pocinju da rade uglavnom kod privatnika, jer je skoro sve privatizovano po 10 sati dnevno, ako imaju nedelju slobodnu dobro je, subota se podrazumeva da je radna. Godisnji odmor mozda dobiju po zakonu 21 dan ako imaju srece, a iz iskustva znam da gomila privatnika daju 10-15 dana i to ti je. Na more odu mozda jednom u nekoliko godina, za izlete nemaju vremena jer se bore za golo prezivljavanje, a za stan ce ustedeti mozda za 150 godina. Kredit za stan ? Ako imaju puno srece da imaju solidnu platu u dobroj firmi dobice ga i otplacivace ga narednih 30 godina grcajuci sa onim sto im preostane od plate. Ako se razbolis, spremaj zivotnu ustedjevinu za operaciju, jer se cenovnik za svaku operaciju zna, onako nezvanicno. Naravno i svaki lek moras da kupis u privatnoj apoteci, jer sem andola u drzavnoj na recept ni jedan drugi nemaju.

Ma super nam je sad kad Srbija radi samo za sebe, uspeli smo u zivotu.

¹tampar

Citat: revolution poslato 03 April, 2011, 21:36
Знам ја како је...док је било тита било је и шита...сада трава џабе, има и код бабе....геј је океј...имаш ли профил...ај се чујемо на скајп (а живи 3 километра од мене)...
Ми маторији смо ишли из Београда до Трста по делове за мотор,...ови не знају где је Трст..каже колико су маторе те гуме...а ја возио само шару да има....неку....Терајте ви мотор са Мандраком и Фантомом  по кривинама, Стонер је курац.
Да су нас сјебали јесу. Да су они добро прошли , неки јесу, али нису се ни они овајдили баш много...али уместо што смо се тукли међусобмо трбали смо њих са говњивим моткама, свако своје.....али можемо и сад....Коме је из старе Југе сада боље осим неколицини тајкуна у свакој од банана државица

Phantomka je bila prava guma....prava,i kad oæelavi.....I¹lo se u Trst po delove,seæam se ¾ivo Walmotora i Ponte Rosa ali ko je onda uop¹te imao motocikl?I kako je to moglo da se kupi?Veæina je mogla samo da sanja o motociklu.....nije mi sfrj ostala u nekom lepom seæanju iako se rado seæam dogodov¹tina iz mladosti...