Glavni meni

BMW motorrad days 2010 Garmishpartenkirchen

Započeo mi¹a bmw, 02 April, 2011, 23:11

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

mi¹a bmw

Jo¹ u Julu 2009-te godine, moj prijatelj Slavko, veliki obo¾avalac BMW motocikala, i ponosni vlasnik dva komada je poèeo prièu o najveæem skupu BMW motociklista na svetu i lagano politièko ubeðivanje da se tamo zaputimo u Julu 2010.godine. Po¹to meni naravno za predloge te vrste treba koliko i ¾abi u vodu, veæ u leto 2009. je pao dogovor o BMW Motorrad Days 2010. u Garmisch Partenkirchenu.

Bilo je tu mnogo navodnih saputnika sa nama,svi su naveliko hladili usta o tome kako æe iæi, da bi se na kraju prièa svela na nas trojicu, Slavka i Marka sa 40-to godi¹njim motociklistièkim sta¾om, i mene koji ima upravo toliko godina i duplo manji bajkerski sta¾.

Njih su dvojica naravno ceo plan puta,mar¹rute i prenoæi¹ta prepustili najmlaðem ali i najiskusnijem, ¹to se lutanja po belom svetu tièe,èlanu ekspedicije,mojoj malenkosti.

I tako, sti¾e taj 30. Juni, mi se popakovani naðosmo na benzinskoj pumpi na izlazu iz Zrenjanina prema Novom Sadu.
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Krenuli smo naravno sa zaka¹njenjem od 45 minuta, po¹to je Marko zaboravio neke administrativne detalje. Na izlazu nas je ispratilo par drugara, i konaèno polazak.
Prvu pauzu za doruèak i kafu napravili smo na Fru¹koj Gori.

[attachment deleted by admin]
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Na brzaka kifle, kafa i gas. Èeka nas jo¹ dosta puta za danas.
Nakon Rume iza¹li smo na auto put i brzo stigli do Hrvatske granice, nakon formalnosti na granici nastavili smo prema Zagrebu i sledeæu pauzu napravili na nekih 50 tak km od granice gde smo dopunili rezervoare i napravili par fotki.

[attachment deleted by admin]
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Auto put kao auto put, za motociklistu dosadan, monoton.

Sledeæu pauzu smo napravili nekih 40-tak km od Zagreba, e pa do ovde su nam sedalni mi¹iæi veæ po¹teno utrnuli, pa smo re¹ili da pored sipanja goriva i mi popijemo ne¹to u motelu, kada smo pri¹li motelu, a on pun! I to nikog drugog osim bajkera.

Ispred motela naparkirani motori, kombiji sa motorima, auta sa prikolicama sa po 3-4 motora.
Èim smo se zaustavili ispred onako napakovani privukli smo pa¾nju svih prisutnih motociklista koji su zauzeli celu, ne ba¹ malu terasu. Naravno prièa je odmah krenula u drugarskoj atmosferi, a ispostavilo se da su svi èlanovi MK Brod iz Slavonskog Broda i da idu na Grobnik (za mlaðe èitaoce to je izuzetno kvalitetna trkaèka staza nadomak Rijeke).
Zakupili su za sutra stazu i svi zajedno idu tamo da se izdivljaju, a uveèe opet motore u kombije i kuæi.
Kada smo kretali odatle srdaèno smo se ispozdravljali, rekli su nam da obavezno u povratku svratimo do njihovog Harley Pub-a u Brodu,da imamo klopu, piæe i spavanje za d¾. ®ao mi je ¹to se nismo tuda vraæali.
Nakon te pauze, vozili smo bez zaustavljanja do Slovenaèke granice.
Two wheels, one life

mi¹a bmw

  Nakon formalnosti oko paso¹a i kupovine vinjeta nastavljamo dalje ka Ljubljani.
Pauzu u Sloveniji pravimo na nekoj benzinskoj pumpi posle Ljubljane koja pored parkinga ima i Centar za razgibavanje sa nekim spravama koje se nalaze u prelepoj borovoj ¹umi.
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Nismo izdr¾ali da se tu ipak malo ne opustimo uz miris bora i kulen koji je Slavko poneo.
Posle polusatne pauze kreæemo, ja ne mogu da doèekam kraj auto puta.

Konaèno posle Ljubljane, Kranja i Jesenica silazimo sa auto puta i idemo prema Kranjskoj Gori. E pa bilo je vreme da u¾ivanje poène,prelepi predeli, vijugavi putevi i naravno strah od radara.
Nakon par km, jednostavno ne mogu da izdr¾im da se ne zaustavim i napravim par fotki prelepih predela koji mi se pru¾aju i sa leve i sa desne strane.
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Tek ¹to smo se opet zaleteli, posle par krivina ukazala nam se tabla za ulaz u Kranjsku Goru, koja je bila odrednica za prvi dan puta.

Stali smo kod table, kad moji omladinci preko puta ugleda¹e dva BMW-a, i odmah spopado¹e ona dva Slovenca sa podacima, ciframa i iskustvima.


[attachment deleted by admin]
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Posle 20-to minutnog BMW-isanja krenuli smo da naðemo Vilu Romana koja je bila planirana da nam bude prenoæi¹te, po¹to je vlasnik èovek iz okoline Zrenjanina i Markov poznanik. Bez problema smo na¹li vilu i smestili se.

[attachment deleted by admin]
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Bio sam malo sumnjièav ¹to se cene prenoæi¹ta tièe, po¹to sam se par puta opekao po toj zemljaèkoj liniji,pa sam Ljubana, vlasnika, pitao koliko ko¹ta prenoæi¹te, na ¹ta se on nasmejao i rekao: „Bez brige, biæete zadovoljni“, ¹to se na kraju i ispostavilo. Nakon tu¹iranja iza¹ao sam na terasu sa koje se pru¾ao predivan pogled, naravno, vratio sam se u sobu po aparat.
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Kad smo se malo uredili si¹li smo u selo da ne¹to pojedemo, gazda nam je preporuèio piceriju,poslu¹ali smo ga i opet se nismo pokajali, po¹to ni Slavko ni ja nismo mogli pojesti celu picu.
Kranjska Gora je selo za koje sam ja stekao utisak da ¾ivi iskljuèivo od turizma i to im bogami dobro ide.Svuda su gomile stranaca koji u ovo doba godine ovde provode vreme vozeæi iznajmljene bicikle ovim lepim krajevima.
Umorni od puta, pice i par piva po povratku u vilu,odmah smo zaspali.
Ujutro smo zapalili do Merkatora, nakupovali hrane, vode i sokova.
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Nakon obilnog doruèka koji nam je na¹ domaæin spremio, obukli smo odela, i do¹li da se pozdravimo i raskusuramo, a na pitanje koliko treba da platimo, Ljuban se nasmeja i reèe: „Sreæan put“. Eto, èovek u Sloveniji 35 godina, a jo¹ nije zapadnjak.

[attachment deleted by admin]
Two wheels, one life

Havarisan


mi¹a bmw

Dogovorili smo se da ga vodimo na ruèak kada bude do¹ao u Augustu u Zrenjanin.Ispozdravljasmo se, posedasmo na motore, i pravac Austrija.
Put preko graniènog prelaza Korenjsko sedlo je veoma atraktivan za motocikliste, po¹to je vijugav, a tik uz put je toliko gusta ¹uma da je sigurno i na najveæim vruæinama ovde debeo hlad.
Two wheels, one life

goranvojska


mi¹a bmw

Prilikom slikanja na graniènom prelazu pored nas je pro¹la i pozdravila nas kolona od tridesetak Italijana sa Lambretama koji su iz Trsta pro¹li Sloveniju, pa se preko Austrije vraæaju za Trst.
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Èim smo pre¹li granicu, zastoj èekanje od 45 minuta... Iskoristili smo ga za dru¾enje sa Italijanima na onim Lambretama..

[attachment deleted by admin]
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Po¹to je Marku falilo ne¹to stvari, svratili smo u Villach, u Louis da se dopuni.
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Kada je u¹ao u radnju,naèekali smo se. Morali smo ga kao dete iz prodavnice slatki¹a vuæi iz nje da ne bi sve pare koje je poneo potro¹io, pa da ga posle ¹lepamo do Garmischa i nazad.
E, od Villacha ka zapadu kreæu ispunjenja motociklistièkih snova: predivni krajolici, fantastièni i èisti putevi, sa puno krivina, serpentina, uspona i nizbrdica.Ispostavilo se da je to destinacija koju turistièke agencije u Nemaèkoj nude motociklistima. Ovaj deo puta mi je ostao u najlep¹em seæanju, i samo sam èekao da se negde iza drveta pojavi Hajdi, pa da bajka bude kompletna. ;D

[attachment deleted by admin]
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Two wheels, one life

mi¹a bmw

Two wheels, one life