Glavni meni

BMW motorrad days 2010 Garmishpartenkirchen

Započeo mi¹a bmw, 02 April, 2011, 23:11

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mi¹a bmw

Sutra¹nji dan nam je protekao u obila¾enju nekih 50-tak ¹tandova koje su imali ¹to fabrika, ¹to firme koje se bave doradom motora ili prodajom dodatne opreme.
Tri puta dnevno svoj ¹ou je imao Kris Pfeiffer, èetvorostruki svetski prvak u Stunt Riding-u.Èovek je opu¹ten i izuzetno komunikativan pa smo se sa njim slikali.
Two wheels, one life

Vlada GS

Jel ima jos....kada ce biti ove godine....

mi¹a bmw

Citat: Vlada GS poslato 07 April, 2011, 01:27
Jel ima jos....kada ce biti ove godine....
Ima, ima,sutra nastavljam, nisam jo¹ video, ali mislim da je opet prvi vikend u Julu.
Two wheels, one life

mi¹a bmw

U Subotu ujutro re¹ili smo da pre glavnih dogaðaja na skupu obiðemo sam grad, poznat po ski skakaonici.
Tipièni Alpski gradiæ koji najvi¹e ¾ivi od ski turizma,nalazi se u kotlini, okru¾en je planinama i sa par plavih potoèiæa.

[attachment deleted by admin]
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Ono ¹to je na mene osim perfektne ureðenosti ostavilo utisak je to ¹to su sve kuæe oslikane razlièitim zanimljivim motivima.
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Two wheels, one life

mi¹a bmw

Po¹to su uveèe igrali sa Argentinom, veæina ih je na autima imala njihove zastave, ili su na licima imali iscrtane iste, i naveliko su se o¹trili za veèernje navijanje za Pancere.
  Veèeri smo provodili jeduæi kobasice i pijuæi pivo, a kada vi¹e nisam mogao da pijem pivo, pre¹ao sam na Radler, jako popularno piæe kod njih (me¹avina limuna i piva)
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Jo¹ par zanimljivih fotki sa skupa...

[attachment deleted by admin]
Two wheels, one life

mi¹a bmw

#48
...
Two wheels, one life

mi¹a bmw

I tako, do¹la je i Nedelja, dan za polazak kuæi. Jo¹ u Petak smo se dogovorili da æemo zbog slabe kondicije mojih omladinaca da idemo br¾im putem,preko Austrije i Maðarske.
Nakon pakovanja, slike za polazak, pa smo oti¹li u lokal koji smo u Petak otkrili, gde je svako hladno piæe ukljuèujuæi i pivo ko¹talo 1,5 a peèeno meso 2,5 Eura.
Nakon kafe i doruèka,primeæujemo natpis na lokalu koji ka¾e BMW 2010, vidimo se 2011, slikamo se pored njega.
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Marko je trebao da se naðe sa nekim èovekom koji ¾ivi u Nemaèkoj a ¾ena mu je iz Opova, trguju sa BMW delovima, po¹to se nisu pojavili, re¹ili smo da krenemo. Nakon 20-tak km,zaustavili smo se da dospemo gorivo, i taman da krenemo kad eto na¹eg Jugo ¹vabe, i¹ao u susret i prepoznao Markov motor. Jedna cigareta, 10 minuta razgovora i idemo dalje.
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Re¹ili smo da skratimo put nekim manjim putevima, po¹to je bila Nedelja,na putu je bila gomila motora, a sa jednom grupom od petnaestak motora iz Passaua smo vozili nekih stotinak km.
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Negde na pola puta izmeðu Minhena i Salzburga nalazi se Chiemsee,lepo veliko jezero koje smo hteli da vidimo izbliza, pa smo si¹li sa auto puta, parkirali se na jezeru i raspleli po hrani koju smo jo¹ u Garmishu u supermarketu kupili.
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Nakon ovog jezera sledi nezanimljiv deo puta, i¹li smo auto putem pored Salzburga, Linza i Beèa, ova slika je pogled na Beè sa brda.
Two wheels, one life

svetac

Citat: mi¹a bmw poslato 07 April, 2011, 21:23
Nakon ovog jezera sledi nezanimljiv deo puta, i¹li smo auto putem pored Salzburga, Linza i Beèa, ova slika je pogled na Beè sa brda.
yuhuuuuuuuuu.kada se vracam sa puta i ugledam ovu panoramu onda sam "vec" kod kuce!!  [watching]

mi¹a bmw

Nakon Beèa, nekih 15-tak km pre Maðarske granice po¹to sam prvi vozio, vidim u daljini dva auta koja èudno stoje, skrene mi pa¾nju ne¹to pored puta, kad shvatim da je to momak koji le¾i, sa pola tela na ivici zaustavne trake,a druga polovina mu je ispod branika. Izbacim ¾migavac i poènem da polako koèim da se zaustavim kod onih auta, a posle se ispostavilo i motora koji je tu le¾ao, kad mi Slavko prolete sa desne strane, i jedva se provuèe u punoj brzini izmeðu mene i onih auta. Nije video ¾migavac i ¹top, zamalo da se i mi slo¾imo tu.
Stavim motor na nogare i potrèim nazad da vidim kako da pomognem onom momku koji nas je par minuta pre toga pretekao i svirnuo, po¹to se nezgoda tek dogodila, i ovi ljudi su tek izlazili iz auta. Kada sam stigao do njega, a on je le¾ao nekih 100-150 m. od motora i veæ je bilo kasno, deèko je bio skroz pokidan, izuven, i ispod glave mu je bila veæ poveæa lokva krvi. Stegao sam zube, sagao se da mu vidim puls, nije ga bilo. Skenjan sam se okrenuo i polako krenuo ka motoru kada su poèeli da pristi¾u i zaustavljaju se auta i istrèavaju ljudi.

Ovaj dogaðaj me je toliko uzdrmao, da se nisam setio do Balatona da izvadim aparat, ili da mislim na ne¹to drugo osim na onog kolegu motociklistu.

Put izmeðu Gyora i Balatona u Maðarskoj je predivan za vo¾nju, nov,sa puno krivina , uspona i nizbrdica. Nakon nekih 150 km od Austrijske granice, stigli smo i do jezera Balaton.
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Po¹to je veæ bilo 8 sati uveèe, dogovorili smo se da ovde pronaðemo prenoæi¹te, iako kampova ima na sve strane, mrzelo nas je da ponovo ¹irimo ¹atore i duvamo du¹eke. A i nakon tri noæi na du¹eku, za¾eleli smo se kreveta. Bez problema smo na¹li sme¹taj, i nakon malo cenkanja na mom lo¹em Maðarskom, dobili trokrevetnu sobu za 50 Eura.


[attachment deleted by admin]
Two wheels, one life

mi¹a bmw

   
 
Kada smo se istu¹irali,oti¹li smo motorima do restorana koji je bio nekih 2-3 km odatle, seli poruèili, i na pola veèere bukvalno pobegli odatle jer je bilo toliko komaraca da jednostavno nisi mogao jesti. Ulazili su nam u oèi,u¹i,usta. Èak nisam ni onu kriglu piva dokrajèio koliko je stra¹no bilo.
Ujutro polazak, jo¹ 300-350 km do kuæe koje smo se sad veæ dobro u¾eleli.
Put od Balatona do na¹e granice ba¹ i nema nekih zanimljivosti, osim za Marka, koji se lepo zabavljao svirajuæi i ma¹uæi snajkama pored puta koje su tu da za par Evra olak¹aju kamiond¾ijama ¾ivot.
U jednom selu pre Dunaujvaro¹a videli smo lep parkiæ sa klupama,pa smo stali da ispraznimo preostale zalihe hrane,ovaj toèak je bio preko puta.

[attachment deleted by admin]
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Kako smo se pribli¾avali granici, tako je put postajao vla¾niji i vla¾niji, da bi smo na kraju vozili neposredno iza ki¹e koju smo jurili.
Nakon graniènih formalnosti
Two wheels, one life

mi¹a bmw

Kafu smo re¹ili da pijemo u Banji Kanji¾i koja nam je usput, i prilièno je lepo mesto.
Two wheels, one life