Glavni meni

Auspuh izrada i servis

Započeo Andjelo, 01 April, 2011, 20:16

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Andjelo

Evo jos jedne prepravke izrada novih izduvnih grana , motor ide na cipovanje ......a ja sam tu da udovoljim zahtevima musterija  .Za nekih 30% povecava se promer izduvnih grana
Pocetak fi 38mm zatim fi40mm pa fi 42.5 , spoj 2 u 1 fi 45mm i sledeci spoj 2u1 fi 50mm izatim ide u jedan na fi 63.5mm






Andjelo

Nastavak od nedelje ......

ЯЭВОЛУТИОН

#1022
ajde majke ti izmeri koliko su teske fabricke a koliko tvoje grane....pretpostavljam da koristis prohrom cevi koje su ovde dostupne.....
pitam to zato sto je nauka dinamike gasova ozbiljna i nije nikad proizvoljna....ali se svejedno na kraju zavrsava sa hiljadu pokusaja hiljadu popusaja....pa iz svu njihovu pamet svejedno testiraju vise razlicitih izduvnih sistema da bi optimizovali protok....nije sve u precniku.
https://www.carthrottle.com/post/engineering-explained-exhaust-systems-and-how-to-increase-performance/
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Glava Dole

Tacno, kod cvajki je to svakako mnogo izrazenije, ali oseti se i na 4T... npr ja primetim da mi yamaha s db killerom osetno bolje cupa iz niskih dok je u visokim mlitavija... znaci efekat exup ventila... kapiram da zato proizvodjaci gadjaju neki optimum(sredinu, kakogod)... kod cvajki znam koja je to nauka, dobra rezona je pola masine... ali kad sve to uskladis s cilindrom, karbom, dobijes snage kolko ti treba ali i previse uzak powerband(jak samo na odredjenim obrtajima a sve ispod i preko toga je kurac).

Prava prica bi bila da se odradi dyno test pre i posle pa pogleda grafik... sve sem toga je kurac jer je placebo efekat cudo jedno...

Andjelo


Koko

Doðu, tako, vremena, kada pamet za¹uti, budala progovori, a fukara se obogati!

Andjelo

Evo neke trube umesto zadnjih lonca  na Audi A6 4g




Andjelo

Jedna prerada orginala u otvoren top ali ne protocni vec sa neizmenicnim ulazom i izlazom perforirane cevi   i prosirenje izduvne cevi Yamaha Trejser 900






dr32

"ne protocni vec sa neizmenicnim ulazom i izlazom perforirane cevi"  ¹ta ovo praktièno znaèi?
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

Andjelo

To znaci da ulaz u lonac ide perfofirana cev sa zavarenim krajem i pritisak se oslobadja kroz rupice na cevi.A druga izlazna cev bi trebalo isto biti zavarena na kraju a i ne mora , ali da se ne smeju suceljavati  i u loncu ne ide vuna .U ovom slucaju izlazna perforirana nije zavarena na kraju da bi se dobio zvuk kao na otvorenom topu .

Andjelo

Evo nesto sto opusta zivce dok varis




bogdan

elisa od neke pente , izgleda Ruska , po boji  :)

Andjelo

I jos jedan downpipe za Korsu D OPC


Andjelo

I jedna cevka za Bmw C650 


Andjelo

I jos jedna montaza od jutros na brzinu .....za Pasu prijatelja iz Beograda  Bmw R 1200




El Jefe

Неки пут ми баш жао што сам сиротиња
Друштво за заштиту од животиња

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Andjelo

I jos nesto od danas na brzinu za Bmw James Bond 2 cevke sa prigusivacima


El Jefe

Бог кад хоће неког да казни он му прво памет узме.
Друштво за заштиту од животиња

mareskin

Citat: El Jefe poslato 04 Jun, 2021, 22:12
Бог кад хоће неког да казни он му прво памет узме.

A u stvari mu uèini uslugu...
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu