Glavni meni

Auspuh izrada i servis

Započeo Andjelo, 01 April, 2011, 20:16

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Glava Dole

Citat: DebeliZmaj poslato 10 Jul, 2020, 17:23
milos96 ... cek sad ne kapiram zasto svi ti nazivi za gasinu drugaricu ? ona je necija cerka ....
mozemo zajebavamo gasu da je paor ... i seljanin ... i sVrsicanin ... i dodjosh .... ... i ... :)))
ali nema potrebe nju da vredjas sa takvim ... rekli smo nema vredjana cerki, zena itd...

Samo sam citirao neke odavde, ja je time ne smatram ;)

Citat: DebeliZmaj poslato 03 Jul, 2020, 11:00
ljankase ...


DebeliZmaj

tako i ja citiram mUFFa kad kazem p.m. za sve van  Beograda ... on je prvi okacio sliku sa mapom
i onim sto se petkom vracaju kuci ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

milomir22

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 06 Jul, 2020, 15:45
Citat: DebeliZmaj poslato 06 Jul, 2020, 14:42
da kazemo da je prosecna plata u srbiji 500e ( valjda ... )
|za godinu dana prime ljudi 6000e ...

6000e po kursu 118 =  708.000 din

708.000 / 25 din = 28.320 kilograma ...

dakle da bi zaradio na visnji kao da radis za platu moras da oberes 28tona i nesto sitno :)
a pritom i jos iznad toga da bi pokrio troskove branja, gajbica, klasiranja, trasnporta do otkupa kako vec :)

prihvatam da mi je losa matematika ako dokaze neko da nije tacna ;0

ja imam burazera koji se bavi poljoprivredom.....radi se mnogo ali nije bas takva matematika.....gaji  malo  industrijsku papriku, malo kukuruz (njime hrani svinje) malo secernu repu, malo pasulj, malo industrijski luk....gaji svinje, koze, kokoske.....u basti sargarepica, kupus, salata, paradajz, persun, mirodjija....troskovi hrane minimalac
svi beze od poljoprivrede da ne bi radili.....zarade ima i tamo....ali nemoze da se ne radi....cerka zavrsila ptt srednju i odmah u beograd na zaposlenje....kupili joj stan u visnjici...za kesh...,usput uisala fakultet da joj plata bude veca....kad se sve sabere radice za 50000...njen rodjeni burazer je ostao i radi zemlju....zivece na selu i zaradjivace vise nego ona ...ali ce i raditi kao crnac....
sad, da ne pricamo o tome kako se na fakultetu druzi samo sa devojkama iz unutrasnjosti jer su beogradjanke uobrazene i da ce se zabavljati samo se momcima iz unutrasnjosti  je su beogradjeni...ah da uobrazeni....
a sve druge nedelje ce se uputiti u rodno selo po domacu hranu.....ona iz sela moze ali selo iz nje nikada.
burazer joj je jako jednostavan lik.....polako podize gazdinstvo i stvara porodicu....nasao je neku koja je vredna kao on i nece im biti losije nego da su u beogradu...a sestru ce verovatno dozivotno pomagati...


Sa ovim cenama nafte, vestackog djubriva, semena i ostalih troskova koje poljoprivrednici imaju, tvrdim da je u odnosu radni sat/zaradjeni novac, apsolutno svaki posao u gradu mnogo isplativiji od bilo cega na selu. A valjda je vecini nas cilj da radimo manje a imamo vise, kako bismo uzivali, putovali, druzili se,...

S druge strane, imas ljude kao sto je moj otac npr, kojima je poljoprivreda zapisana u genima i koji ce time da se bave dok su zivi. Sreca njegova pa ima penziju, inace ne znam sta bi sebi mogao da priusti cisto baveci se poljoprivredom.

Probao sam, i dalje imam neke maline, ali sam smanjio sve na min i samo za svoje potrebe, neka hvala, da crncim od jutra do sutra i da nikada nemam nista sigurno i zagarantovano, to mi ne treba u zivotu. Ovako odradim 8 sati pet dana nedeljno i mrs u picku materinu, kad dodjem kuci ili sve 4 u vis, ili nesto uradim po dvoristu i oko kuce ili odem u voznju.

A Milici svaka cast, pominje nekog verenika bajkera, da nije neko od nas ovdi?
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Ivicat

Od rada se ne umire, vec od nerada.

Andjelo

Stigla kajsija za rakiju


Taraba

De nadje tolike kajsije. Mraz im jeb'o sve po spisku ove godine. Sa tri drveta sam ubrao 20 komada. Jesu bile 2x vece od normalnih al' 20 komada... [sutirakamen]
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Andjelo

Na 5km od Bele Crkve covek ima oko 30 hektara ,ovo mu preteklo inace 25 tona je ostavio njemu za rakiju i prodao je dosta kao konzumnu po 120din .A ima jos neka braca iz Beograda drze oko 15 hekttara u istom ataru .Inace ovi sto imaju prema granici sa Rumunijom sve im smrzlo a i rane su sorte .Cudno u krugu oko 15 kilometara da je negde promrzlo a negde nije .Uzeo sam 600kila  pa da isprobam nov kazan

ЯЭВОЛУТИОН

da kupis graverku jer ces auspuhe morati da setifikujes ...ovi su poceli da jebu pa razvaljuju.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

dzimika

Citat: Taraba poslato 18 Jul, 2020, 00:28
De nadje tolike kajsije. Mraz im jeb'o sve po spisku ove godine. Sa tri drveta sam ubrao 20 komada. Jesu bile 2x vece od normalnih al' 20 komada... [sutirakamen]

Eno u Subotici isto surak pece od kajsije vec 2god, dobra rakija skroz cak i meni koji ne pijem

UFF


mareskin

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

ЯЭВОЛУТИОН

nemoze....jer mora da ima homologaciju i da bude kupljen i ugradjen kod ovlascenog servisera sa sve racunima i potvrdom.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

mareskin

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 20 Jul, 2020, 15:29
nemoze....jer mora da ima homologaciju i da bude kupljen i ugradjen kod ovlascenog servisera sa sve racunima i potvrdom.....

I ¹ta ja da radim sledeæe godine sa motorom? Ove sam ga registrovao i vozio 100km ukupno. A na njemu su originalni auspusi samo presvuèeni prohromom. Nisu otvarani nego presvuèeni.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

ЯЭВОЛУТИОН

kupi nove originalne i bg da te vidi....to je sve posledica neorganizacije srpskih moto klubova i seljaka koji njima rukovode....bitno je skupovi da se prave a kad treba da se stisne drzava da olabavi onda ih nema, jer nema sitne zarade za njih...
a bogami ima i do agencije za bezbednost i budaletine koje rade u njoj redovno komplikuju zivot za sve sto se tice motorcikala....trenutno ne izdaju ni uverenja za stare motore, jer je navodno neko nesto muljao....i umesto da naguze te koji navodno jesu, oni guze sve....
secate se protesta od pre par godina...sta je dobujeno time....zabranili rol barove, nosace kofera, povisene vizire, aftermarke auspuhe, led zmigavce....cekamo da zabrane prepravljana sediste i tu je kraj....
p.s.
platner prodaje nove akrapovice sa svim sertifikatima pa vi vidite odakle vetar duva.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

mareskin


Nove originalne za 20 godina star motor?!? Aha.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

ЯЭВОЛУТИОН

jebi ga ...onda kupi novi motor...zanima me samo da li kod automobila gledaju da li su lonci originalni ili vlajkovic barajevo...mamu li im jebem hohstaplersku.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

neskez

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 20 Jul, 2020, 19:34
jebi ga ...onda kupi novi motor...zanima me samo da li kod automobila gledaju da li su lonci originalni ili vlajkovic barajevo...mamu li im jebem hohstaplersku.

©to je najtu¾nije gledaju!
Drugar je morao da skine remus sa pe¾oa 206 gti sa kojim dolazi iz fabrike i da stavi obièan. Dok su drugom doneli brusilicu da iseku niklovani kraj originalnog auspuha na seatu jer previ¹e sija!!!

DebeliZmaj

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 20 Jul, 2020, 19:34
jebi ga ...onda kupi novi motor...zanima me samo da li kod automobila gledaju da li su lonci originalni ili vlajkovic barajevo...mamu li im jebem hohstaplersku.

Gledaju i na kolima oko auspuha, ne d ali je original ali da li ima lonce koej treba da ima, da li je preglesan, one gasove picke materine i naravno da li
ono govno za spaljivanje cestica goriva je prisutno ... :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell