Glavni meni

Problem koèione pumpe - Yamaha XJ 600

Započeo ¹pico, 01 April, 2011, 10:32

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

¹pico

Pozdrav

Mjenjao sam koèiona crijeva na svojoj Yamahi XJ 600, naime,  dao sam slo¾it ona èelièno opletena.

Skinuo stara crijeva, postavio nova, usput promijenio koèione ploèice, ulio ulje i krenuo
odzraèivat koènice.

Meðutim, ulje mi jaaaaako polako, curi iz koèione pumpe (gore na izlazu gdje se spajaju
obadva crijeva). Prvo sam pusti da prirodnim padom izaðe zrak iz sustava, meðutim,
kad otvorim pipce na obadva koèiona klje¹ta, ulje curi samo na jednom i to vrlo polako.
To mi je i logièno, obzirom da iz posude izlazi jako polako.

PITANJE: dali je se zmrdao onaj mehanizam u posudici koji pumpa ulje.


Dok sam vozio XT istu stvar sam radio, i bilo sve OK, ona je imala jedan disk, al sve sam
napravio kao i tad.

Napomena: holenderi na èeliènim crijevima su isti kao i na starim gumenim. Promjenio sam
i bakrene brtve na holenderima, ali neæe.

Svaka pomoæ dobrodo¹la.

Pozdrav iz Zagreba

Cale

Ne verujem, jer obe kocione celjusti dobijaju ulje na istom prikljucku.Verovatno imas vazdusni cep u tom crevu.Moze se desiti da je to novo crevo na nekom mestu malo duze i zbog toga vise savijeno pa se tu zadrzao vazduh.Dali je to crevo pre montaze bilo 100 % cisto ? Da nije mozda usla neka prljavstina pre montaze i zapusila vod ? Vrlo ces jednostavno to proveriti.Skini polkopac na posudici,polatko ali JAKO polako stiskaj klipove na toj celjusti.Uguraj klipove ( ili klip- ne znam koliko ih imas ) koliko god moze u celjust.Dok to radis u posudici bi trebalo da se pojavljuju mehurici vazduha pa onda pocni da pumpas polako kocnicu.

¹pico

Hvala na brzom odgovoru.

Danas æu poku¹ati sa malo veæom ¹pricom, stavit æu je na kraj prozirnog crijeva koje sam stavio na
pipce za odzraèivanje, malo æu popustiti pipac, pa æu probati ¹pricom stvoriti podtlak, i na taj naèin
izvuæi sav zrak dok ne doðe ulje.

Hvala jo¹ jednom, ako ima jo¹ koja ideja, samo navalite....

Ako uspijem, javim rezultat.

Pozdrav

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

¹pico


jevta

Izluftiraj ti to kako bog zapoveda.Napumpa¹ par puta i onda odvrne¹ sisicu,zavrne¹ sisicu i pusti¹ koènicu.Isto na oba diska i to æe biti dobro.Pazi samo da ne ostane¹ bez ulja u posudi.

Dzigi Boy

Sve je to ispravno, samo treba vazduh isterati......

mohikanac

Citat: DebeliZmaj poslato 01 April, 2011, 13:19
xj 600 51j ?


Ko to jos normalan vozi?To je na vreme zavrsilo na otpadu.

¹pico

Citat: Dzigi Boy poslato 01 April, 2011, 17:52
Sve je to ispravno, samo treba vazduh isterati......

Bravo Dzigi!!!!

Uzeo sam veliku ¹pricu, s jedne strane spojio na prozirno crijevo, a s druge strane na ventil za odzraèivanje i tako izvukao zrak van.

Onda sam jo¹ par puta na klasièan naèin (napumpaj koènicu pa ispusti na ventil) odzraèio, i sve je super.

Ekipa puno vam hvala na odgovorima.


Dr¾ite se

DebeliZmaj

mohicanac ... zar ti nisi otishao sa foruma? sta je sad ovo ? vratio se ... pametujesh opet neshto ? pa da ti odgovorim pa posle
da opish pishesh tuzne postove ... ?? ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell