Glavni meni

Angel eyes

Započeo sasafilipovic, 30 Mart, 2011, 09:02

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

sasafilipovic

Na¹ao san na netu kako se prave Angel Eyes. Verovatno æu da krenem u tu avanturu, imam potreban materijal, imam dobru volju tako da je to re¹eno. Interesuje me da li je neko od manijaka veæ to pravio, na kakve probleme mogu da naiðem i slièno.
Naroèito me interesuje otvaranje fara. Grejanje u rerni, pa onda otvaranje, ne deluje mi tako jednostavno...

Simon69

Uh,i ja sam nesto razmisljao o tome ali mi je far na Tandzari kao nov.A sta si mislio ubaciti unutra?
Ko nece kad moze,nece moci kad bude hteo!

SSZGO

ja se ne bih zezao sa otvaranjem fara, ovo sigurno moze mirna ruka da proturi kroz rupu za sijalicu...

e sad cena, jedna led trakica je oko 1500, a ja ovde vidim njih 4

trakice su samlepljive, mozes da ih ubacis nekim alatom nalik na dugacku pincetu
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

SSZGO

nego napisi ovde kako se to radi otvaranje u rerni, je rja imam jedan stari far i mogu da probam na njemu...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

sasafilipovic

LED trakice - mnogo skupo. Mislim da koristim one ¹tapove za okretanje venecijanera (od pleksiglasa). To sam najmanji problem, ugreju se u rerni i oblikuju kako hoæe¹ - za pun krug koristi¹ teglu :D. Onda izbu¹i¹ rupe od 5mm na jednom  i drugom kraju i ubaci¹ LED diodu koju hoæe¹.
E sad, i da proturim kroz rupu za sijalicu, kako dda je prièvrstim unutra? Mislim, mirna ruka, ok, ali nisam ginekolog :D

Pop


"Грме танки џефердари..."


sasafilipovic

Za far, stavi¹ u rernu, zagreje¹ na 200 stepeni neko vreme, i onda polako ga otvara¹  dok se ne ohladi . Ako se ohladi ponovo u rernu. Zatvara se posle silikonom ili teènomm plastikom.
Ima na YT snimak.
Sad sam na poslu i zabranjen mi je pristup YT.

SSZGO

ako ces vec da pravis uradi kako treba, ja jedini nacin vidim pomocu led trakica, one su i samolepljive...

ne bih se jebavao 5 sati da ispadne poluproizvod...

svetlo mora da bude LED a i da ugradjujes jednu po jednu diodu ispasce skuplje nego trakica...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

SSZGO

Citat: sasafilipovic poslato 30 Mart, 2011, 09:37
Za far, stavi¹ u rernu, zagreje¹ na 200 stepeni neko vreme, i onda polako ga otvara¹  dok se ne ohladi . Ako se ohladi ponovo u rernu. Zatvara se posle silikonom ili teènomm plastikom.
Ima na YT snimak.
Sad sam na poslu i zabranjen mi je pristup YT.

i da rizikujes sjebavanje fara od 500 eura :)

neka hvala, ili kroz rupu od sijalice, ili nikako...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

sasafilipovic

Samo dve diode se koriste, jedna na poèetku druga na kraju. cev od pleksiglasa prenosi svetlost ravnomerno po celoj povr¹ini.

SSZGO

Citat: sasafilipovic poslato 30 Mart, 2011, 09:43
Samo dve diode se koriste, jedna na poèetku druga na kraju. cev od pleksiglasa prenosi svetlost ravnomerno po celoj povr¹ini.

jel? zanimljivo...

a jel moze ta cev od pleksiglasa da se savija?
ako se postavi duplo lepljiva traka na tu cev onda moze da se zalepi pazljivo kroz otvor za sijalicu, ali samo ako je savitljivo

ako nije, mozda moze da se uradi iz vise manjih segmenata cevi?
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

sasafilipovic

Pogledaj ovaj video
Angel Eye self custruction

Cev je od pleksiglasa, mo¾e da se savija tek kad se zagreje... Izgleda da nemo¾e da se napravi bez otvaranja fara.

How to open an 2007 GSXR headlight to install CCFL halos (Part 1)
How to install CCFL halos in a 2007 GSXR headlight (Part 2)

davidoff

Meni je prosle godine jedan decko iz Visnjicke banje uradio angel eye za Horneta,u pitanju je domaca radinost i ne izgleda bas najbolje zato ga nisam ni montirao. On tvrdi da manji obimi mnogo lepse izgledaju a i cena je bila prihvatljiva,mislim oko 1500 din.
We won't forget you Marco....


hornY

Ko hoce sam da radi, preporucujem mu otvaranje industrijskim fenom, na tenane, ako nije do sada vezbao na nekom starom faru za bacanje...minut preko dozvoljnenog u rerni ga moze pretvoriti u kiflu. Sto se tice prstenova, sa njima se slobodno igrajte u rerni i savijajte preko tegle ili sl. 2 diode kupite najjace koih sada ima u ponudi (to vremenom napreduje - mislim da je trenutno najjaca od 1w koja bije kao xenon :D, te 2 ce napuniti cev kako valja). Sto se tice kacenja, to je problem na koji nailazite tek posle otvaranja fara. I nije neresiv :D
Pozdrav
Igor

Ivan1979

Citat: sasafilipovic poslato 30 Mart, 2011, 09:43
Samo dve diode se koriste, jedna na poèetku druga na kraju. cev od pleksiglasa prenosi svetlost ravnomerno po celoj povr¹ini.

Da bi se videlo svetlo kako treba moras da nareckas cev kako bi dobio to sto zelis. Na svakih 1 do 2 mm zarezes do trecine cevi i tu ce se svetlo prelamati.  U suprotnom se nista nece videti  ;)

ra$a

Citat: Ivan1979 poslato 30 Mart, 2011, 13:26
Citat: sasafilipovic poslato 30 Mart, 2011, 09:43
Samo dve diode se koriste, jedna na poèetku druga na kraju. cev od pleksiglasa prenosi svetlost ravnomerno po celoj povr¹ini.

Da bi se videlo svetlo kako treba moras da nareckas cev kako bi dobio to sto zelis. Na svakih 1 do 2 mm zarezes do trecine cevi i tu ce se svetlo prelamati.  U suprotnom se nista nece videti  ;)

jel ovo iz iskustva ili?

ja sam najbolje rezultate imao sa plitkim urezima koji idu jedan do drugog. nere¹iva misterija mi je ova reflektujuæa traka koju nisam na¹ao. na diodama ne treba ¹tedeti, ja sam moje platio 45 din i ok ali ne ne¹to preterano.

nisam otvarao far jer imam neka soèiva pa ovo teba da ide preko toga. videæu da iskopam sliku.


ra$a

evo slike. jedan je raðen sa dubokim zarezima a drugi sa plitkim i èestim.

sasafilipovic

ovo gore je plitko i èesto, zar ne?
Koliko plitko?


Ivan1979

Citat: ra$a poslato 30 Mart, 2011, 22:22
Citat: Ivan1979 poslato 30 Mart, 2011, 13:26
Citat: sasafilipovic poslato 30 Mart, 2011, 09:43
Samo dve diode se koriste, jedna na poèetku druga na kraju. cev od pleksiglasa prenosi svetlost ravnomerno po celoj povr¹ini.

Da bi se videlo svetlo kako treba moras da nareckas cev kako bi dobio to sto zelis. Na svakih 1 do 2 mm zarezes do trecine cevi i tu ce se svetlo prelamati.  U suprotnom se nista nece videti  ;)

jel ovo iz iskustva ili?

ja sam najbolje rezultate imao sa plitkim urezima koji idu jedan do drugog. nere¹iva misterija mi je ova reflektujuæa traka koju nisam na¹ao. na diodama ne treba ¹tedeti, ja sam moje platio 45 din i ok ali ne ne¹to preterano.

nisam otvarao far jer imam neka soèiva pa ovo teba da ide preko toga. videæu da iskopam sliku.



Ma nisam video ovaj klip sto je Sasa okacio  [doh] , sa posla ne mogu na YT  [glavazid] ,   a inace nije iz iskustva vec sam gledao slican klip koji je to lepo objasnio. 
[watching]