Glavni meni

Yamaha XT 1200 Z Super Tenere

Započeo Dzigi Boy, 28 Mart, 2011, 23:48

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Dzigi Boy

Ovako manijaci, moj dragi brat koji je usao pre pola godina u svet motociklizma sa TDM 900 posle kratkog vremana je izjavio da je BMW 1200 pravi motocikl za njega???? Da bi pre neki dan na sajmu video XT 1200 i konsatovao da je mnooogo dobar i da bi on to mogao da osedla!!!!??????

Naravno ja sa odusevljenjem pozdravljam izbor, inace nisam BMW fan...i imam zadatak da saznam sto vise informacija u vezi tog motocikla, o kome ne znam ama bas nista......????

Tako da su sve informacije o tom motociklu i tehnologijama na njemu dobro dosle????????


http://www.motorcycle-usa.com/PhotoGallerys/xlarge/10_Yami_STenere-static.jpg

2010 Yamaha Super Tenere XT1200Z official video

misa-pei

Država je najveći neprijatelj naroda

Dzigi Boy

Hvala Miso, ovde bas ima informacija da se cita....

johann

Danas sam imao priliku da vidim super teneru u akciji, Impresivna je !

Vlasnik (moj drug Rista) ka¾e "juèe sam se vozao ceo dan i ni¹ta men ne boli" mislio je na poredjenje s MV Agustom F4 koju poseduje..

[attachment deleted by admin]

ninja66

Na Agusti sve boli i dok stojis.
GS ADV 2011.sam probao neki dan i sve je iznenadjujuce pozitivno a kocenje je brutalno. Za razliku od Aguste posle 200 metara vozis kao da je odavno vozas. Vece razocaranje od Aguste nisam doziveo.
A Tenera mi deluje nedohebano, kao da su je sklapali od postojecih delova. Mozda i jesu, stopaljke od stare R6 ,rezervoar mi lici na FZ6 itd.Ocekivao sam mnogo vise ,mozda kad provozam ...

velimlje

Citam i ne mogu da verujem

Nisam hteo da se mesam .... :D

A posle procitah ponovo , i nisam mogao da odolim ...

Pit hvali BMW-a ??? Ne mogu da verujem ... vozne karakteristike su tu negde ?

Tako nesto od Pita nisam ocekivao

Citat: pit poslato 24 April, 2011, 00:09


     Bez obzira na vozne osobine koje su verovatno tu negde ,Jamaha je mnogo kvalitetniji motor i sigurno je da nece imati glupih kvarova kao GS ali da ne bi ofovali dalje meni se bas svidja ....sedeo sam na njoj na sajmu u Nisu i bas me je ''dojmila'' svojom robustniscu i kvalitetom finalne obrade....sve je cvrsto uradjeno bez suvisne sminke...onako u Jamahinom prepoznatljivom stilu ...a i kako bi drugacije jer to je ipak Jamaha i mora da lici na svoju familiju .

Salu na stranu , nije da ovo pisem da zaradim burek

stavise , od bezpotrebnih razprava sa njime , ima da zamrzim moje omiljeno jelo :D

ali


Dzigi Boy , tvoj brat sigurno nece da pogresi ako uzme Yamahu


I ja sam je gledao nekoliko puta , slazem se sa predhodnim postovima , a i sa Pitom , deluje vrlo robusno i kvalitetno

Cak cu da se slozim da ce , verovatno , da ima manje kvarova u proseku nego BMW

Dali je mnogo kvalitetnija od BMW-a , to vec neznam , a nije ni toliko vazno

Malo i mnogo .... detalji :D

Motor je odlican , to je sigurno , a dali je BMW malo bolji , malo losiji , malo kvalitetniji ili ne ... kakve to veze ima , vazno je sta se njemu svida

Zelim tvom bratu da mu se ispune zelje i kupi Super Teneru !!



Vazno je da ne podseca Pita na neki skuter :D to bi bio haos :D :D :D :D :D :D

You can find people who've had problems with anything they've bought , bikes or washing machines , b

pit



                 Velimlje ja sam uvek bi realan ali vi(bemvejasi) u svojoj opijenosti brendom to niste videli pa ste svaku opasku dozivljavali kao uvredu.
                A sto se tice skutera tu je Jamaha jasno stavila granicu sta je skuter sta motocikl.
                Mada realno ne kapiram tu vrstu motora kao za off su ali samo suv poljski put gde realno moz da prodjes i s bilo kojim nakedom ...tako da bih ja uvek stavi jasnu granicu i uzeo recimo FJR 1300 ili Gtr 1400  i jednu XT 660 R ZA LAGANIJI off ili neku 450 -tkuza zesci
               

velimlje

 Pite , ako ti mozes da kazes da si realan , ja sam astronaut

Ali necu sad o tome , Dzigi Boy je lepo pitao za ovo

2012 Yamaha Super Tenere
You can find people who've had problems with anything they've bought , bikes or washing machines , b

jager

U bre, ovaj tip na klipu je ba¹ lepo tera po offu... Ko bi rek'o, a tolika mrcina od motora...

johann

Jedna stvar mi ide na ¾ivce s tenerom a to je da viri izolir traka.. BMW je to re¹io vezicama..

Profesionalna deformacija s moje strane jer se bavim elektronikom.

jager


johann

Stvarno viri ne zajebavam se izmedju rezervoara i rama, vidoh to na sajmu a posle i na Ristinoj Teneri

jager

AU! Neverovatno, majke mi ;D eeeeeee, sva¹ta....

pit

Citat: johann poslato 24 April, 2011, 23:29
Jedna stvar mi ide na ¾ivce s tenerom a to je da viri izolir traka.. BMW je to re¹io vezicama..

Profesionalna deformacija s moje strane jer se bavim elektronikom.

Sto ne slikas i pokazes nam da vidimo i mi to cudo od izolir trake...milism nije da ti ne verujemo ali slika je ipak slika.

MILJAN

#14
Citat: jager poslato 24 April, 2011, 12:52
U bre, ovaj tip na klipu je ba¹ lepo tera po offu... Ko bi rek'o, a tolika mrcina od motora...
Eh kad bi to bio off road... Ono je put... Kao ¹to ima i na¹ih seoskih u Srbiji... Takozvani nekategorisani put... A neki su i kategorisani ali nemaju asvalt. A pravi offroad(van puta) je za cross motore... Ovo govedo od motora pada kao i svaki GS na off road.... Te¹ki su to motori.-... Oni su za asvalt i laganu vo¾nju po neasvaltiranom putu
Postoje snimci, koje sam pre neki mesec gledao, gde tip vozi novu teneru na pravom offroad.... Ali je to ipak SF za nekoga sa mozgom.... Za kamikaze preko 200 kg bajk nije problem na off-u-... [ludak]
©to se tièe motora:
gledao sam ga.... Onako... Ako bih birao izmeðu njega i GS, ipak bih poverenje poklonio japancu...  Jedino da je lt ili rt u pitanju... E tu nisam karakter [doh]
U svakom sluèaju mogli su malo prednjuu masku bolje i robusnije da osmisle... Malko je siroma¹na za tu kategoriju motora... Ali to su sad neki detalji i ukusi su razlièiti....
Evo nekih dijabola na opasnom terenu za te¹ka¹a ali ipak dobar review dodatne opreme:
AltRider Hard Parts for the Yamaha Super Tenere - Product Detail
Cave ab homine unius libri

MILJAN

Cave ab homine unius libri

Dzigi Boy

Sta reci??? jakooo mo se svidja Tenera...dobro oko klipovi, ovaj tip tera za medalju...

jager

Citat: MILJAN poslato 26 April, 2011, 01:47
Eh kad bi to bio off road... Ono je put... Kao ¹to ima i na¹ih seoskih u Srbiji... Takozvani nekategorisani put...

Hehe, moram da se slo¾im sa tobom i nabodem ti plus :) Mada, nisam mislio na kategorizaciju puta, veæ uop¹teno na "skill" koji je lik pokazao. Verujem da taj jako dobro zna da tera i u blati¹tu, kao i ovaj lik na klipu koji si ti postavio.
Inaèe, terali smo mi AT i ST po vrlo sliènim terenima. Blato do lanca, ovo-ono.. i prolazili :D Bilo je i padanja, naravno i niko od nas ne vozi ba¹ onako kao lik sa klipa. Sve u svemu, zakljuèak bi bio da ST1200 MO®E èak i polu-ozbiljan offroad. Sve preko ovoga sa tvog klipa se tek deklari¹e kao ozbiljan off i definitivno nije za te¹ke motore. No, meni lièno je to nekako TAMAN ;D

MILJAN

Naravno. MAda..te¾ak motor lomi koske.. "Da se ja pitam, ja to ne bih tuda proterao"  :)
Cave ab homine unius libri

jager

Posebna je dra¾ terati mrcinu :D E sad, koliko lomi koske.... nadam se da neæu preprièavati :)
A ja bi tuda, proter'o autobus ;D